Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zase ty zemní smyčky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
maniaaaccc9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 18:48    Předmět: Zase ty zemní smyčky Citovat

Dobrý den tak jsem si přečetl článek o zemních smyčkách a podle všeho se zmení smyčky na nf kabelu zbavím jen a jen oddelovacím transformátorem... pokud se púletu prosím opravte me... myslel sem si že stačí jen neakej kondik..

no moje situace se má tak... mám PC, zesilovac a domácí kino... chtel sem se zbavit zesilovace a PC pripojit k DK na AUX. DK, zes. a PC jsou na společném psovi PC má 3kolík šňůru, zes. a DK mají 2 kolíkovou šňůru

zvuk z PC do zesu je ok bez brumu hezkej čistej

zvuk z PC do DK trpí brumem na obou kanálech baj ucho 50 Hz kdyz nf kabel vypojím brum zmizí, když pripojím tak i když nic nehraje tak to bručí...

kdyz na aux pripojím MP3 přehrávač tak je vše OKej


ptám se: Dá se tohoto brumu zbavit jednodušeji než tím trafem????
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19552
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:01    Předmět: Citovat

Jak dostáváš do domácího kina TV zvuk? Scartem nebo z TVP přes cinche?
Odpoj anténní kabel, jestli to bude bručet dál.
Pak ti budou stačit jen ty kondíky v anténním kabelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maniaaaccc9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:04    Předmět: Citovat

TV do toho netahej ta s kinem nemá vůůůůůbec nic ale na co sem zapomel ze mám ke kinu pripojenou společnou anténu na radio.... zkusim ji odpojit.. co to bude delat dik za nakopnuti...
Návrat nahoru
maniaccc9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:10    Předmět: Citovat

Tak to opravdu bylo antenou... antena odpojena a je klid... ta antena co jde do TV to dělá taky.. když pustím obraz z PC do TV tak mám bílé pruhy... musím odpojit antenu... tak ze kondiky tak jak to je v tom rozsáhlém článku?? předpokládám že tam mám dát keramiku..
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:11    Předmět: Citovat

maniaaaccc9 napsal(a):
TV do toho netahej ta s kinem nemá vůůůůůbec nic ale na co sem zapomel ze mám ke kinu pripojenou společnou anténu na radio.... zkusim ji odpojit.. co to bude delat dik za nakopnuti...


Aáááááá jééééééééé.

Mimochodem, to domácí kino je jen "zvukový", bez obrazu ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maniaaaccc9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:18    Předmět: Citovat

ale jo do kina nacpu kolečko a mám v TV obrázky a zvuk hraje pres spoustu repracku po byte... kino s TV je propojené přes scart a přenáší se jen a pouze obraz do TV... zvuk z kolečka si přehraje zesilovač v kině a zvuk Z TV DO kina nepotřebuju.....

jenže kino má svá léta a tak přehraje jen nepoškrábaná DVD a jenom formát DVD nic víc a tak tu mám ještě DVD přehrávač z Kauflandu za 200Kc kterej žere všechny kolečka a hromady PC formátu a umí i SD karty a ma USB pro pripojení flashky
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:22    Předmět: Citovat

Máš štěstí, žes tu anténu aspoň zkusil odpojit.

Dneska se najdou i takoví, co raději napíšou, že jsme tady všichni blbci a že se zeptají jinde, protože jim přece vrčí zesilovač, ale televize hraje normálně. Cool

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:27    Předmět: Citovat

A k těm kondíkům v serii s anténou - podle mě je ideální použít bezpečnostní modrý 4N7 z nějakýho síťovýho filtru z PC zdroje či televize - bývají mezi fází/nulou a zemí/obalem/kostrou.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne čt červen 04 2009, 19:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maniaaac9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:27    Předmět: Citovat

a tak já toto forum ctu casto a sleduju tak ze uz vím že zemní smyčky vznikaj i anténou a muže se to projevit na zvuku. Jen sem si v první chvili neuvedomil ze do kina mám pichlou i antenu kuli radiu... zkusil sem odpojit scart a porad to brucelo a bylo mi to divny když v zesu to je bez brumu...

sem na jiném PC a mám asi něake potentočkované cookies jinak bych byl přihlášenej ... přihlašování mi nejde na víc webů není to jen na bastlirně ale sem tak něak línej to něak extra řešit Very Happy
Návrat nahoru
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 19:52    Předmět: Citovat

maniaccc9 napsal(a):
Tak to opravdu bylo antenou... antena odpojena a je klid... ta antena co jde do TV to dělá taky.. když pustím obraz z PC do TV tak mám bílé pruhy... musím odpojit antenu... tak ze kondiky tak jak to je v tom rozsáhlém článku?? předpokládám že tam mám dát keramiku..


STA nebo kabelovka má potenciál pláště jiný než nula v zásuvce, pokud bys neměl DK s rádiem tak to skutečně poteče skartkou do TV a následně do antény. Tuto situaci běžně řešíme třeba u LCD nebo plasmovek - mají taky 3kolík napájení
Ty kondy se prodávaj takhle zabalený:
http://lhotsky-elektro.kabel1.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=14314&category_id=320&keyword=odd%C4%9Blova%C4%8D&option=com_virtuemart&Itemid=3
neměl jsem to rozebraný ale funguje to a s minimálním útlumem a standartně to vozim furt v kufru ))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 786
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:40    Předmět: Citovat

no tak nejdřív budu laborovat s kondikama a az pak kdyz to nebude fungovat tam nacpu neco koupeneho za hříšne penize...

kondiku se mi doma vali plno...


btw tu věc v odkazu jsi rozebranou neměl? nevis co v ni je? asi kondiky co? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 23:03    Předmět: Citovat

Jo určitě tam jsou kondíky, plášť 20n a střed 10n.

jde o to že když potřebuješ 2 kusy za den tak šáhneš radši po něčem hotovém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund