Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rušička GSM-pomoc
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danci



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 21:32    Předmět: rušička GSM-pomoc Citovat

Potreboval by som poradiť, od niekoho kto už má skúsenosti s rušičkou GSM.Mojou úlohou na diplomovú prácu je zostrojiť rušičku GSM.Na internete už som našiel nijaké schéma,aj tu už som toho prečítal dosť.Mám problém so zohnaním niektorých súčiastok napr. MAX2623,philips BGY204 alebo WJ AG 603-86,na Slovensku sa to nedá zohnať.Prosím poradte mi,keď môžte poskytnúť schéma,popis súčiastok,konštrukciu,skúsenosti atď,bol by som vďačný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 21:55    Předmět: Citovat

Diplomová práce obvykle znamená snažit se sám. Nebo se obrátit na vedoucího práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 7:27    Předmět: Citovat

Rusicka GSM ako diplomka - to ti asi nikto nezozere. Aka skola a fakulta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 9:25    Předmět: Citovat

SIS Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 9:28    Předmět: Citovat

21. května, není to na diplomku trochu pozdě? Nebo brzy Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 10:43    Předmět: Citovat

Cítim tu kriminálny život Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danci



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 12:54    Předmět: Citovat

Je to budúcoročná diplomovka,už mesiac mám zadanie.A je to naozaj na diplomovku.AOS(Akadémia ozbrojených síl) Liptovský Mikuláš,a pokiaľ by ste nevedeli tak rušička GSM pre študijné účely je povolené!Tak ešte raz prosím,keď môžete tak mi pomôžte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gu-50
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 13:41    Předmět: Citovat

nemá náhodou rušička gsm rušit všechno kromě 112 a podobných ? jak dosáhneš toho aby to rušilo jenom všechno ostatní a ne ťísňovky ?
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5670
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 15:28    Předmět: Citovat

danci napsal(a):
...a pokiaľ by ste nevedeli tak rušička GSM pre študijné účely je povolené!...


Chceš tvrdit, že když vyrobím přístroj, který např. bude rušit příjem rozhlasu a TV v okolí a řeknu, že je to pro studijní účely, tak to můžu provozovat??
Máte to u vás divné zákony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2009, 16:21    Předmět: Citovat

Řekl bych, že v Čechách to bude obdobné. Prostory pro přísně tajné záležitosti ze zabezpečují i proti GSM, komerčními produkty. Jak to omezí jen na ty prostory, to bude to know-how. Confused
2 Danci: A za rohem máš Quadriq, ti se v tom myslím vyznají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2009, 10:26    Předmět: Citovat

Moc tomu nevěřím že to potřebuješ na diplomku, ale budiž. Základem takové rušičky je samozřejmě oscilátor, který lze přelaďovat v celém pásmu GSM downlinku. Tedy v pásmu, ve kterém vysílají BTS operátorů (935-960MHz a 1805-1880Mhz). Signál je nutno rozmítat přes celé pásmo a modulovat šumem.
Moje první řešení pro 900MHz ani nemělo MAX2322, oscilátor jsem postavil s "šuplíkovým" BFR90 a k ladění jsem použil varikap BB405B. Oscilátor byl naladěn do středu pásma downlinku, na varikap bylo zároveň přivedeno pilovité napětí o takovém rozkmitu, aby oscilátor přelaďoval přes celé pásmo. Pilovité napětí bylo navíc směšováno (na MOSFETu BF245) s výstupem ze šumového generátoru. Jako šumovou diodu jsem tehdy použil vybranou (která šuměla nejvíc) zenerku z řady KZ260.
Výsledkem bylo to, že šumem modulovaný oscilátor "běhal" přes celé pásmo GSM downlinku. Na něj jsem pak induktivně navázal VF zesilovač s ERA5, následovala pásmová propust, budič s BFR96TS a koncový stupeň s BFG135, který přes výstupní LC člen dodával výkon do antény, určené pro GSM 900MHz. Použil jsem prutovou anténu z GSM brány Ericsson.
Koncové tranzistory pracovaly v mezních podmínkách, BFG135 topil tak, že musel mít na kolektoru doplňkové chladicí křidélko, výkon v anténě byl cca 0,8W. V uzavřené hale s úrovní signálu nejsilnějšího operátora cca -62dB to mělo dosah cca 30m od antény. Chovalo se to tak, že na mobilu náhle spadl signál s plného na nulu a následně zmizelo i logo operátora. Nebylo možno volat, odesílat ani přijímat SMS a na příchozí volání byl účastník dočasně nedostupný.
Později jsem rušičku rozšířil o pásmo 1800MHz. Ale pozor! Bez spektrálního analyzátoru a digitálního čítače to nedáš do kupy ani omylem! Hodí se i osciloskop a VF milivoltmetr. Hlavně ten spektrák asi mít doma nebudeš. Já měl štěstí, že jsem si ho mohl půjčit z práce. A taky potřebuješ zkušenosti z VF techniky, hlavně jak stínit, zemnit apod.

PRAKTICKÉ VYUŽITÍ RUŠIČKA GSM URČITĚ NAJDE. Rozhodně není jen pro kriminální účely, zloděje, kteří tím ruší GSM alarmy apod. V kinech a divadlech už rušičky měly dávno být. A v lepších restauracích taky. Rozhodně není vhodné rušit filmové či divadelní představení nebo telefonovat v nóbl restauraci od stolu při obědě.
Francie již má rušičky v divadlech, Angličané zase zavádějí "tichá kupé" ve vlacích. Ne každý chce během jízdy poslouchat pípání a cizí hlasité hovory, mnohdy na velmi soukromé téma. Také nerad poslouchám kdo koho miluje a s kým se rozvádí, čí dítě propadá ve škole, jaký důležitý problém řeší tenhle manažer či o kolik let mladšího milence má tahle nóbl dáma.......
Takže kdyby to bylo i u nás, půjdu si sednout do kupé, kde je rušička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deko



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po květen 25 2009, 19:42    Předmět: Citovat

toho maxa si objednaj priamo na webe maximu. ak by nemali free sample, tak by ho mali mat v eshope.

pre ostatnych - mam spoluziakov, ktori idu statnicovat v auguste a do diplomovky nenapisali este ani nadpis...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danci



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 26 2009, 13:31    Předmět: Citovat

Ďakujem vám za odpovede,hlavne Dratakovi.Skusim podiskutovať o tom druhom riešení s vedúcim práce,či by sa to dalo zrealizovat.a spektralny analyzator a ostatné veci máme na škole takže to nie je problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 26 2009, 15:03    Předmět: Citovat

Dratak: v jenom nejmenovaném pražském divadle rušička je, jde volat jen na tísňové linky. Asi na ni ale nestačily čtyři tranzistory...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út květen 26 2009, 15:58    Předmět: Citovat

Ak by sa pouzil gsm codec a v datach vytrhalo vsetko mimo tiesnovych liniek a poslalo spet do gsm, tak by to asi slo. Pre jeden hovor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund