Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramofon (sháním)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 22:09    Předmět: Gramofon (sháním) Citovat

Sháním nějáký gramofon nebo gramorádio ve kterém je použito 4 rychlostní chassis a z hadí hlavou jako je např H20 H21 atd.

Úplně nejradši bych GK020 nebo H20/21 v kufříku (jako byl např v pelíškách) viz foto http://tesla.webpark.cz/tsgramofony/gk020.html

Nebo jenom chassis H20/21

Popř: Gramorádio ve kterém je toto chassis využito (H20/21)

Nemám zájem o velká skřínová/stojanová gramorádia jako je např LE*** atd.

Domluva jistá, cena, stav, místo odběru atd.

nabízejte klidně i : nekompletní, na ND,součástky atd....

Jedná se mi o to že chci digitalizovat ze šelakových desek a nemám vhodný gramofon, teda něco tu mám ale nekompletní proto nabízejte i díly nějáký chassis bych možná složil.

Za nabídky předem moooc děkuji



děkuji[/list]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 22:20    Předmět: Citovat

A proč nepořídit jakékoliv rozumné šasi + přenosku, digitalizovat z "hadí hlavy" v kdovíjakém stavu a hlukem talíře nevidím jako dobrý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 22:41    Předmět: Citovat

Toto chassis jsem měl vždy nejradši a byl jsem s ním vždy spokojen.
Ta nahrávka nemusí být 100% takže mi nějáká snížená kvalita nebo hluk z talíře nevadí, protože před nedávnem jsem digitalizoval se safírem pro micro a taky jsem s tím byl spokojen, teprve když jsem se dozvědel že tím ten safír ničím tak jsem Ihned přestal a takto jsem to začal řešit, a bude mě to stačit a budu spokojen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 22:51    Předmět: Citovat

Takže to raději dělat blbě a s hlukem, než dobře ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 22:57    Předmět: Citovat

A aku tam pouzijes prenosku ihlu a tak. Lebo tiez z onych ciac uz budu davno presle. Pytam sa lebo mam tiez dake gramce s tymto chasis a chel by som to dat dokopy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 8:59    Předmět: Citovat

Prakticky přenosku tam jde ,,dobastlit,, jakoukoli krystalickou ale správě tam patří ,,letadýlko,, nebo se tomu říká také ,,hadí hlava,, a vložka VK051 se dvěmi safírovými hroty pro ,,šelak,, a pro ,,MONO vinyl,, mnozí lidi se mílí a přehrávají na tom dnešní desky LP nebo SP (stereofonní) ale prý se tím ta deska ničí že je to pouze pro ,,Vinylový mikrozáznam monofonní,,

Např zde je to špatně: http://tesla.webpark.cz/tsgramofony/gk020.html Přehrává stereofonní SPčko monofoní přenoskou, Někdo se mi ptal, jaká přenoska a vložka do tohoto chassis patří, Přenosku je vidět na obrázku. Vložka je VK051 právě je na aukru http://aukro.cz/item638718760_gramo_vlozka_vk_051_supraphon.html

Zde dávám odkaz kvůly obrázku přenosky ,,hadí hlavy,, gramo je nekompletní a nemá origoš talíř. http://aukro.cz/item637113492_gramofon_zn_supraphon_r_vyr_1962.html

Ale dobastlit to není umění takže, budu vycházet ze starých dílů, a chtěl bych tam použít tu originální ,,hadí hlavu,, a vložku která tam patří ,,VK051,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 9:18    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Takže to raději dělat blbě a s hlukem, než dobře ?


Hele, do teď jsem digitalizoval tímto chassis, které mám v rádiu barcarola, a s narychlo namontovanou VK 4302 pro ,,stereo micro záznam,, a byl jsem strašně spokojen, teprve když jsem zjistil že tím ten safír ničím a rozsypal se mi v barcarole ladící kond tak jsem s tím přestal.

Proto scháním kufřík H20/21, nebo chassis H20/21 abych nemusel tahat nahoru do pokoje tu velkou těžkou barcarolu, a měl tu pouze ten malý kufřík bez zesilovače, nebo chassis.

Nebo popř. když nebude nic jiného tak nějáký to gramorádio s tímto chassis, protože dát do kupy tu barcarolu je dlouhodobá záležitost a já potřebuji digitalizovat z šelaku, a bojím se aby se ve skříni tomu šelaku nic nestalo, je strašně křehký. Cry

Dále, ta hadí hlava má safír pro šelak, a líbí se mi!!!


Naposledy upravil CZJKP1 dne čt květen 21 2009, 9:27, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 9:22    Předmět: Citovat

Mě to připadá, jako bys měl starou chalupu, a trval na tom, že na ni budeš jezdit jenom předválečným autem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 9:36    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Mě to připadá, jako bys měl starou chalupu, a trval na tom, že na ni budeš jezdit jenom předválečným autem.


Hmm, Ale nechci utrácet za takové ty drahé ,,dněšní,, gramofony které jsou určené pro přehrávání šelaku, jako např za 2.500Kč. A poté co nahraju všechny desky do PC tak pro mě nemá žádnou cenu, kdyžto s letadýlkem poté mohu zařadit do sbírky.

Ale fakt bych chtěl použít chassis H20 nebo 21

1.Se mi to hodí zárověň do sbírky.
2.Se mi líbí tyto chassis a hadí hlava.
3.Ta nahrávka nemusí být vůbec 100% je to pouze pro moje domácí použití, když např. si chci přehrát nějákou písničku a nechci vytahovat gramofon nebo kdyby ta daná deska která bude již zdigitalizovaná by se poškodila.
4.Abych to mohl posloucht např kde není k dispozici gramofon např. Z CD přehrávače, mobilu, v Autě, počítače, MP3jky atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2577

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 10:36    Předmět: Citovat

Já bych zkusil procházet sběrné dvory pokud u vás jsou a jestli něco použitelného někdo nevyhodí do kontejneru - pokud to bude gramorádio tak se většinou do kontejneru a je pohozené vedle.
BTW: Odkud jste?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 10:42    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Já bych zkusil procházet sběrné dvory pokud u vás jsou a jestli něco použitelného někdo nevyhodí do kontejneru - pokud to bude gramorádio tak se většinou do kontejneru a je pohozené vedle.
BTW: Odkud jste?


Ve sběrném dvoře jsem před pár lety oběvil lampovopu televizi, A nedali mě ju.

Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 10:55    Předmět: Citovat

Kontejnery tu máme ale Lampové věci tam moc nejsou, Když mi bylo 7 Let tak jsem oběvil v kontejneru (velkooběmovém) 2 lampová rádia jaké typy to byly to nikdo neví ani já protože jsem to v tu dobu neznal a ani jsem tomu nerozuměl, Ale vím že v jednom chyběly lampy a druhé bylo komplet (až na uštíplou opletenou šnůru) vzal jsem ho tedy a mířil jsem s ním k autu. A máma mě vyhodila že to doma nechce že je to k ničemu a snažil jsem se jí změrmomocnit a nepodařilo, Tak jsem z toho vzal lampy které bych měl dodnes (pokud by se nerozbili), a neudal je před pár lety sousedům na chatu na Opravu jejich rádia. Poté následovalo něco stojanového na novalové Lampy bylo to komplet a bylo to pouze malé rádio ve velikosti např Tesla Jantar na velkém železném stojanu, myslel jsem že to vyndám a stojan zlikviduju a vemu pouze bedýnku s rádiem, Ale byl kontejner úplně vrchovatý a vše až nahoře, po dlouhém prostění jsem to vzdal, Poté jsem v konteneru našel Tesla Teslaton 536A ale kontejner byl vysoký a rádio bylo naopak v něm cca v půly podařilo se mi chytit šnůru a tahal jsem tahal jsem tahal jsem až bylo na světe (dnes ve sbírce funkční) Poté jsem našel Polské rádio Atut 65 vyhozené též v kontejneru a přístupné (mám ho ve sbírce až na rozbytou stupnici od prvopočátku), a ted před měsícem byl kontejner a objevil jsem tam plnou bednu potenciometrů to jsem vzal a pak kryt starého rádia dle tvaru odhaduji na Markofon, a myslel jsem že tam bude i zbytek rádia a štrachal jsem štrachal jsem až tam byla nějáká Líska nebo bedna plná sklenic a jak jsem tam hrábnul tak spadla přímo na chodník a byly všude střepy, tím jsem zkončil a kryt jsem hodil zpět a jeli jsme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 12:10    Předmět: Citovat

Hyundai retro RT-620 (nový) AM/FM receiver, přípojka pro CD, gramec točí 33-45-78 ot/min., přečte tedy (šetrně) šelakové SP (!) desky. skříňka dřevo - mořený dub. co je uvnitř ? že by vakuové elektronky ??? cena cca 1.200.-Kč. není to lepší než škrábák desek vytažený z půdy, ze sklepa či garáže ?


t_retro_175.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t_retro_175.jpg
 Velikost:  26.79 kB
 Staženo:  147 krát


_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne čt květen 21 2009, 12:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 12:14    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Hyundai retro RT-620 (nový) AM/FM receiver, přípojka pro CD, gramec točí 33-45-78 ot/min., přečte tedy šelakové SP (!) desky. skříňka dřevo - mořený dub. co je uvnitř ? že by vakuové elektronky ??? cena cca 1.760.-Kč


Mluvil jsem s jedním Gramofonovým znalcem a ten mi to nedoporučil, že prý to má jeho známá a od prvopočátku přeskakuje, a myslím si že sice 78 ot/min točí ale hrot pro šelak nemá, má standartní pro vinil, což už můžu zůstat kde jsem (H21 + VK4302 pro micro)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 21 2009, 12:23    Předmět: Citovat

Včera som zhodou okolností videl v predajni Nay retro rádio, výrobca myslím Roadstar, hore, v mieste grama to malo CD prehrávač....hrať som to nepočul, ale nedal by som za to ani zlomený groš...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund