Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

baterky z LIDLU
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 12:32    Předmět: baterky z LIDLU Citovat

tak máme v našem lidovém obchodním domě na sídlišti akci na nabíjecí baterie TRONIC Energy, původ neznámý:
1.5 V tužkové AA....2500 mAh......4 ks.....NiMH....89.90 Kč
1.5 V tužkové AAA....900 mAh......4 ks.....NiMH....89.90 Kč
9 V...200 mAh.............................1 ks.....NiMH....89.90 Kč
a další, mono a baby, 2ks. za stejnou cenu

no nevím...do foto digiťáku (NIKON) používám baterie SANYO
(made in China)
1.5 V tužkové AA....2100 mAh.....2 ks.......NiMH....99.00 Kč
čo na to povietě ?

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1529
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:07    Předmět: Citovat

NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:16    Předmět: Citovat

Su to predrazene smejdy. Videl som, ako dopadli tie 9V - po roku (alebo dvoch) jedna prerusena a druha nafuknuta a vytecena - nabijane v nabijacke tej istej "znacky".

SANYO je na opacnom konci, takze dvojnasobna cena sa oplati. Vobec by ma neprekvapilo, keby si s nimi na jedno nabitie nafotil viac ako s tymi TRONIC, napriek nizsej kapacite. O samovybijani radsej ani nehovorim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:22    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.


ale to v tý...américe. tam maj asi jiný voltmetry a v sítí prej AC 110 V
tuhle jsem řešil vadný zdroj v decku SHARP RT-10 určeného pro US trh...
a vymyslel tak že napájím mašinu DC nápětím hezky po kablíku z extérního stabilizovaného vyhlazeného AC/DC adaptéru (pro modem router). žádný brum, stínění a rozptylové pole...trafo je venku

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:53    Předmět: Citovat

Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky. Jak do něj vrazím NiMH, udělá tak 4-5 fotek a vypne se s tím, že má vybité zdroje. Přitom v baterce se srovnatelným odběrem ty baterky svítí a svítí asvítí....a svítí ještě druhý den po zapnutí - CELOU NOC (!!!) - můj synátor si ji vzal do pelechu při usnutí a strčil ji pod polštář - tím ji zapnul. Ráno ještě svítila - bylo sice vidět, že má dost, ale na orientaci ve tmě by to stačilo. Tak co jsou vybité zdroje? Je to švindl od Olympusu - už se to tady probíralo... Přitom ty NiMH z LIDLu nejsou o moc horší, než Sanyo - jen se nesmějí nabíjet v té xindlové Tronic nabíječce, ketrá nehlídá napětí, ale má jen časový spínač. Ta je spolehlivě pošle do (_!_)...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5660
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 14:21    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky....

A nemáš v menu možnost volby na NiMH? Já to u Panasonicu mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 15:35    Předmět: Citovat

Tiež som kupil dve 9V,dal som jednu do meraku,uvidim,čo to spravi,,, u nas boli po 90sk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 15:59    Předmět: Citovat

U nás v Jablonci nad Nisou měl LIDL asi kolem vánoc tyto levné sady rechargeable článků také.Moc hezké na pohled byly.Třetinová cena a původ made in Čína páchne a z opatrnosti jsem si koupil jen devítku protože jsem se v minulosti takhle už napálil. Dodneška funguje ale jak dlouho? Uložil jsem si účet a doufám že až za 22 měsíců od prodeje odejde že ji odborník LIDLU neohodnotí tak, že jsem ji špatně nabíjel a proto se na ni reklamace nevztahuje. Nabíjím ji jako ty ostatní, třikrát dražší. Jinak jsem tam s nimi viděl asi po 2 měsících od vánoc postaršího pána kterému 2 ze 4 velkých tužek odešly a staral se o reklamaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 16:35    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky. Jak do něj vrazím NiMH, udělá tak 4-5 fotek a vypne se s tím, že má vybité zdroje. Přitom v baterce se srovnatelným odběrem ty baterky svítí a svítí asvítí....a svítí ještě druhý den po zapnutí - CELOU NOC (!!!) - můj synátor si ji vzal do pelechu při usnutí a strčil ji pod polštář - tím ji zapnul. Ráno ještě svítila - bylo sice vidět, že má dost, ale na orientaci ve tmě by to stačilo. Tak co jsou vybité zdroje? Je to švindl od Olympusu - už se to tady probíralo... Přitom ty NiMH z LIDLu nejsou o moc horší, než Sanyo - jen se nesmějí nabíjet v té xindlové Tronic nabíječce, ketrá nehlídá napětí, ale má jen časový spínač. Ta je spolehlivě pošle do (_!_)...


V případě foťáku je problém s nízkým napětím (jen 1,2V) a nebo s vybitou interní back-up baterií.

Co se týká porovnání kvality shit akumulátorů např. s akumulátory SANYO, tak vůbec není pravda co říkáš. Sanyo jsou s kvalitou uplně jinde. Kvalita je jedna věc a další věc je to, že garantují minimální kapacitu každého článku. Takže se nemůže stát, že do foťáku sériově narveš 4 články (s katalogovou kapacitou 2,5Ah) a každej z nich má reálnou kapacitu od 1300 do 2500mAh. Jak ti asi vydrží dlouho je jasné...
Dále NiMH nejsou až tak citlivé na nějaké přebíjení. Pokud máš klasickou 12h nabíječku která ty články nabíjí 200mA, tak to můžeš nechat "přebíjet" i několik hodin a články to ani nepoznají. Je to z vlastní zkušenosti- NiMH baterie jsem koupil před 2 lety a nabíjím v 12h nabíječce za 200kč. Baterky i po 2 letech stále drží.

Daleko horší jsou rychlo-nabíječky. Ty můžou být sebevíc dokonalé v hlídání napětí na článku, ale nabíjejí obrovským proudem, takže článek topí a tím se mu rapidně zkracuje životnost - daleko více než když bude přebíjen malým proudem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 16:48    Předmět: Citovat

9V som kupoval pred jeden a pol rokom (cca 90 SK) takisto do meráku, nabíjaná bola možno 30 krát a zatiaľ sa nesťažujem.
Oproti Tesco značkám nadpriemer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 17:23    Předmět: Citovat

Mam dobre zkusenosti s nabijecimi bateriemi SANYO model Eneloop - bily obal clanku s modrym napisem. Doporucuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:07    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.


ano, máš recht, kolego...SANYO advanced NiMH AA jmenovité nápětí
1.2 V a rovněž KONNOC 2 x 1.2 V které byly dodány s fotoaparátem...plně nabité vykážou možná nepatrně vyšší nápětí 1.4-1.5 V...jako startovací autobatérie 12 V naprázdno (bez zátěže) DC 13-14 V

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne út květen 12 2009, 18:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:08    Předmět: Citovat

Eneloopy jsou nejnovější technologie, s těma se jen tak nic srovnávat nedá. Minimální samovybíjení, vysoký využitelný proud (malý vnitřní odpor článku) - to je prostě už o něčem jiném než všecky dosavadní NiMH technologie.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 15:34    Předmět: Citovat

NiHM nejsou nic moc. Lepší zkušenosti mám s Ni-Cd, mají menší vnitřní odpor a napětí si drží až do úplného konce - pak to během okamžiku spadne na nulu. Ve foťáku vydrží dýl než NiHM dvojnásobné kapacity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 15:50    Předmět: Citovat

U Sanya Eneloop, Panasonic INFINIUM, Varta Rechargable Ready2use...
- je to tá istá technológia, ak sa nemýlim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund