Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak to vidí teenageři. ( Většinou mistři světa. )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 20:34    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
Tady je důležité to, že mnoho lidí prostě vědět nechce. Jeden čas jsem vedla kroužek elektroniky a tak o tom něco málo vím. Ta nechuť byla fantastická.

Proč docházeli ti juvenilové na kroužek, když k tomu měli fantastickou nechuť?? Když mě něco nebaví, tak tam nechodím, ne? Co to bylo za schizofreniky? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 20:59    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

I kdyby byl sprejer talentovaný, ten vlak není ani jeho ani rezisův kterému se to líbí, o designu vagonů rozhodli jiní a údržba mě stojí obrazek_cenzuraý peníze na daních navíc s ještě obrazek_cenzuraštějším koeficientem ztrát skrze management ČD.
Ale sprejeři jsou už tématicky trochu dál než je tohle vlákno.
Nejsou jinde a nejde o ten blbý vlak. Jde o to ze nekteri opravdu umi, a maji to nadani ale jsou jaksi hozeni do pyle sprejer = zmetek co vse znici. A tak je to se vsim. Tim je samozdrejme neospravedlnuji, a jsem proti takovemu to cmarani. Jde mi spis o princip ze i kdyz nekdo umi je jaksi v dnesni dobe zarazen a hotovo.
PS: snad neveris ze zdrazuji aby mohli napravit skody sprejeru Shocked

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 21:08    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Crifodo napsal(a):

I kdyby byl sprejer talentovaný, ten vlak není ani jeho ani rezisův kterému se to líbí, o designu vagonů rozhodli jiní a údržba mě stojí obrazek_cenzuraý peníze na daních navíc s ještě obrazek_cenzuraštějším koeficientem ztrát skrze management ČD.
Ale sprejeři jsou už tématicky trochu dál než je tohle vlákno.
Nejsou jinde a nejde o ten blbý vlak. Jde o to ze nekteri opravdu umi, a maji to nadani ale jsou jaksi hozeni do pyle sprejer = zmetek co vse znici. A tak je to se vsim.

V životě už to tak chodí, že efektivně funguje zaokrouhlování a statistika.
Já jsem zase znal cikánského inženýra - matematika. Mění to něco na věci? Nemění.
Sprejerské umění je dost uniformní, i když existujou lidi kteří to s nástrojem (airbrush) nepochybně umějí. A velkoplošné expozice a la sprejeři byly doménou třeba Mexičanů. Ale co vím, snad nikdy to nebyly veřejné plochy nadivoko pomalované bez souhlasu vlastníka/městské správy atd. U vagonů o tom dost pochybuju, že k tomu někdo dal souhlas. Jeden zmalovaný byť geniálně vagon by byl v soupravě jak pěst na oko, a celá souprava pak vypadá tak jak to sprejeři (ne-umělci) občas předvedou: devastace, žádné umění nebo dokonce myšlenka.
to co známe z praxe: různorodě pocákané plochy betonu a fasád spojuje ilegální chuť "protestovat" proti bůhvíčemu, poškození cizího majetku.
Tvůrčí přetlak v umělci se podle mě projevuje jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 21:37    Předmět: Citovat

Já je taky neměl rád, ale když se na jedné škole řešilo jak vyzdobit chodbu ozvali se dva borci. Chodba vypadá fantasticky. Místy nakresleny jakoby cihly, díry a pod. Proste z nudne dlouhe skolni chodby vytvorili cosi opravdu super.
Jsou to na prvni pohled sprosti sprejeri, a pritom je to slusne zivi. Uz jen tim ze strikaji na zakazky na baraky reklamy, nazvy hospod, vecerek atd. Zájem o takové co nikdy nikdo jiný nebude mít je velký.

Je fakt že jsme hodně odbočil od tématu. Ale jde na tom krásně vidět jak to funguje. A kolik museli ustat problemu a schazovani do jednoho pytle s temi co jen nici a chteji byt necim bez namahy nez se stali cim se stali.

Tady je to taky tak. Jak odlisit opravdoveho nadsence ktery je na zacatku od blba co ma pred maturitou a oba polozi stejnou otazku.
Na nadsenci ze zakladky by jiste kazdy poradil. Ale maturanta poslal nekam. Jenze ona se posle nekam tojho i toho. Maturant nad tim mavne rukou. No co zkusil to. Ale ten nadsenec si udela spatny nazor a mozna elektronika prisla do budoucna o dobreho bastlire.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 21:42    Předmět: Citovat

k tomu házení do 1 pytle jsi přispěl sám když jsi na téma "sprejer" začal o umělcích, jak se později ukázalo komerčně schopných existovat na zakázku na předem určených plochách a asi dle vkusu platícího zadavatele. To nemá s pojmem sprejer, jak je obecně chápán, skoro nic společného až na část používané technologie. To bychom se taky mohli bavit o nájemných vrazích a ty bys hájil řezníky s jateční pistolí Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 21:47    Předmět: Citovat

No nevím jestli by se neměla těm co se zastavají sprejerů koupit k svátku nebo k narozeninám kniha: Nebojte se vychovávat. Ta skutečně vyšla. Taky znám výrok jedné své známé, bývalé zdr. sestry nyní učitelky
na ž.š. že sestoupila k dětem ze stupínku. Asi proto aby to v klidu nějak doklepala do důchodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 21:53    Předmět: Citovat

Ono proste byli to kluci kteri kdyby nedostali sanci tak ted sedi na pracaku a asi cmaraji po tech zdech. Jen proste meli stesti na napad ucitele.
Mi se treba nelibi ze kazdy blby dotaz je odsouzen.
Znam spousty dobrych elektrikaru co v zacatcich merili proud v zasuvce, zkoušei nahradit tranzistor dvěmi diadami, připojovali trafo na DC a divili se že to nejede a pod.
Jen se asi mnohem vice experimentovalo a premyslelo kdyz se nebylo koho zeptat.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 22:01    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Jak odlisit opravdoveho nadsence ktery je na zacatku od blba co ma pred maturitou a oba polozi stejnou otazku.
Na nadsenci ze zakladky by jiste kazdy poradil. Ale maturanta poslal nekam. Jenze ona se posle nekam tojho i toho. Maturant nad tim mavne rukou. No co zkusil to. Ale ten nadsenec si udela spatny nazor a mozna elektronika prisla do budoucna o dobreho bastlire.

V osobním kontaktu bys je odlišil snadno, na blábolivých debatách hůř. Otázka, jestli to někdo chce odlišovat. Když to někdo sbírá do kytice vytrhaných citátů z diskusí, tak to nakonec může vyznít jako výsměch všem nezkušeným a navíc ještě s příchutí zapšklé mezigenerační nenávisti. V tom nevidím nic konstruktivního a navíc ti zapšklí senilové se nemají nakonec jak bránit a svůj boj v souboji který sami vyvolali nakonec prohrajou už z biologických důvodů Twisted Evil
Jistá možnost jak odlišit nadšence od blba před maturitou je jednak ta žádost o radu kvůli maturitě (dost žádostí bývá přímo takhle deklarována), jinak podle progrese růstu znalostí (blb se obyčejně nevyvíjí, nadšenec může být po roce před svým kdysi učitelem...)
a nebo kdo nechce, vůbec nemusí odlišovat... nemusí dokonce vůbec reagovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: st květen 13 2009, 22:14    Předmět: Citovat

Jinak jak si to procitam asi to vetsina mysli stejne a pri pivu bychom si to odkyvali jenze tady skrz jak jsi napsal vytrzene casti z kontextu to dyl trva se pochopit a casto bohuzel dojde k nepochopeni Sad
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 7:46    Předmět: Citovat

Jeden rok jsem byl zaměstnán jako mistr odborného výcviku kde jsem se snažil kluky - převážně obor mechanik - elektronik něco naučit.
Jen tak pro zajímavost: Poznání ke kterému jsem dospěl bylo to že u většiny byl učitel nebo mistr ne ten kdo je chce něco naučit ale jejich úhlavní nepřítel.

Jednou na začátku roku jsem rozdal práce a mimo jiné zadal jednomu sebevědomému borci opravu trafopáječky. Předpokládal jsem že všechno proběhne bez sebemenších problémů. Protože jsem měl i jiné žáky věnoval jsem se jim. V tom se ozvala rána a jen jsem zahlédl záblesk, čmoudíky a vyděšeného žáka Zajíčka. Byl to prvák ale projevoval se jako King.

Nechápal jsem proč vůbec používal k opravě překroucené síťové šňůry 230V. Od té doby jsem zapínal hlavní vypínač rozvodu jen když jsem měl všechny na očích a věděl od koho mohu co čekat.

Těch kteří měli o elektroniku zájem bylo minimum. Z deseti asi tři.
Ostatní tam byli proto, že nic jiného nesehnali, nebo je tam šoupli rodiče.

Když nad tím tak uvažuju. Jak mají liidé ve věku 15 let vědět co, když to nevědí někteří třicetiletí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 9:09    Předmět: Citovat

ano to je o manuální a řemeslné zručnosti, technickému nadání pochopit jak věci fungují. jinak ale, co se týče prosté uživatelské znalosti obsluhy PC (instalace OS, SW, konfigurace, upgrade, odvírování a běžné opravy, úpravy, zapojení jednotek, periférií a sítě...) tak průměrně znalý školák 5-6 třídy ZŠ hravě strčí do kapsy svými vědomostmi kantorku před penzí co se bojí počítačů ale chce na platu přidáno a stávkou hrozí poáč má VŠ ! (což je nám, absolventům technických fakult tak trochu pro legraci a k smíchu) kde je potom profesní autorita, společenská prestíž povolání co ? jak skončil slavný vládní program internet do škol ? totální debakl, pohroma a rozházené prostředky, peníze...a po vinných asi slechu
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 12:43    Předmět: Citovat

Na příkladu učitelky s VŠ před důchodem mě to ani neděsí. Avy si myslíte že ti co dělají komunální politiku, státní správu, nebo nejvyšší politiku jsou na tom lépe? Proč si myslíte že to po 20 letech to v tomto státě vypadá tak jak to vypadá? Stačí se podívat jací ministři vedli ministerstvo obrany, zemědělství, zdravornictví....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 13:07    Předmět: Citovat

DrFus napsal(a):
Na příkladu učitelky s VŠ před důchodem mě to ani neděsí. Avy si myslíte že ti co dělají komunální politiku, státní správu, nebo nejvyšší politiku jsou na tom lépe? Proč si myslíte že to po 20 letech to v tomto státě vypadá tak jak to vypadá? Stačí se podívat jací ministři vedli ministerstvo obrany, zemědělství, zdravornictví....


kdyby jenom v Česku tak je to poloviční neštěstí...podívejte se kolem. Maďary, Slováci, Polsko, bývalý Soyuz a cely východní blok...svrab a bída, neštovice, ztracených 20 nejlepších let života...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 13:17    Předmět: Citovat

skočte pod vlak, bude po problémech...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2009, 13:21    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
skočte pod vlak, bude po problémech...


to je fakt dobré...však se jednou dočkáš taky. my už to nějak doklepem, víš ?

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund