Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak to vidí teenageři. ( Většinou mistři světa. )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 11:12    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):

S Tis suhlasim, ale s EPS nie. Ja mam tento odbor, a sme museli vsetko vediet od A do Z ako pan boh prikazal, pocitace boli az na druhom mieste (co som trochu olutoval na vysokej, ale zase som bol macher na elektro predmetoch, a programovanie som sa naucil dotacne)

Ved píšem "česť výnimkám". Hádam nechceš povedať že 70-80% neboli ľudia čo s tzv. elektrikárčinou potrebovali pomáhať denno denne? Najlepší elektrikári boli na telekomunikačných systémoch. Síce boli leniví, ale vedeli riešiť veci. Ja sám som z EPS. Tam dvaja až traja z 13 vedeli programovať a ďalší traja sa rozumeli do elektroniky. Ostatní preplávali.

_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 11:32    Předmět: Citovat

Taky je mi trochu smutno z toho, co "produkují" střední a vysoké školy. Svým způsobem nechtěně sehrává negativní úlohu internet, mnozí vypadají jako prvotřídní odborníci, protože si vyguglují mnoho základních informací, kterým zpravidla ani nerozumí a ani o to vlastně nestojí, nikdy už nejdou do hloubky. A učitelům to mnohdy nevadí.
Navenek ale budí dojem odborníků s velkým přehledem. Stačí pak ale krátký rozhovor a okamžitě víme, co je to za odborníka.
Já mám pro tyto odborníky svoje pojmenování - gůglmachři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 11:56    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Taky je mi trochu smutno z toho, co "produkují" střední a vysoké školy. Svým způsobem nechtěně sehrává negativní úlohu internet, mnozí vypadají jako prvotřídní odborníci, protože si vyguglují mnoho základních informací, kterým zpravidla ani nerozumí a ani o to vlastně nestojí, nikdy už nejdou do hloubky. A učitelům to mnohdy nevadí.
Navenek ale budí dojem odborníků s velkým přehledem. Stačí pak ale krátký rozhovor a okamžitě víme, co je to za odborníka.
Já mám pro tyto odborníky svoje pojmenování - gůglmachři.


je to bohužel asi tak jak píšeš...VŠ dipom se redukoval na úroveň maturity před 30 léty a maturita na výuční list. běžná praxe je taková že inženýři dělaj taxikáře, podomní dealery kosmetik a plastových oken, distributory léčiv, knih a potravin, řadové referenty obchodu...není to škoda těch pěti let na vejšce ? ale, to je skrytý záměr: degradovat vzdělaný národ na prosté nádeníky, cvičené opice. ať držej hubu, krok a jsou rádi za takovou práci. dobré, co ? (vlastní zkušenost)

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 11:58    Předmět: Citovat

michalnb napsal(a):
zdenoeddie napsal(a):

S Tis suhlasim, ale s EPS nie. Ja mam tento odbor, a sme museli vsetko vediet od A do Z ako pan boh prikazal, pocitace boli az na druhom mieste (co som trochu olutoval na vysokej, ale zase som bol macher na elektro predmetoch, a programovanie som sa naucil dotacne)

Ved píšem "česť výnimkám". Hádam nechceš povedať že 70-80% neboli ľudia čo s tzv. elektrikárčinou potrebovali pomáhať denno denne? Najlepší elektrikári boli na telekomunikačných systémoch. Síce boli leniví, ale vedeli riešiť veci. Ja sám som z EPS. Tam dvaja až traja z 13 vedeli programovať a ďalší traja sa rozumeli do elektroniky. Ostatní preplávali.

ok jasne, u nas to bolo podobne, len som narazal na to ze ked povies ze si programator tak vacsina elektronikov mavne rukou so slovami ze je to zbytocne s tebou riesit....................................... a niekedy ten programator vie toho viacej ako nejaky promovany ing elekrotechnik (vlastne skusenosti)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 12:02    Předmět: Citovat

Tady je důležité to, že mnoho lidí prostě vědět nechce. Jeden čas jsem vedla kroužek elektroniky a tak o tom něco málo vím. Ta nechuť byla fantastická.

Jinak s tím potenciometrem si to myslím také, že to je od toho kompenzátoru. Ačkoli asi tam původně nebyl měřáček, ale něco jiného, například žárovka či sluchátko.

Začátečnický dotaz je v pořádku, ale je potřeba vidět, že dotyčných chce vědět a ne že jen machruje. Dneska si každý hnedka chce stavě Teslovo trafo nebo elektronkový zesilovač, ale neumí pořádně zapojit ledku s odporem... Stejně se divím, že to většinou přežijí.

A o Češtině a Slovenštině raději ani nemluvit. Já sama s ní mám docela potíže, ale snažím se. Ale když vidím v jednom příspěvku deset hrubek takového kalibru, že je poznám i já, tak je asi něco špatně. A bohužel takových příspěvků je čím dál tím více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:20    Předmět: Citovat

Když si vzpomenu na sebe v 10 letech, tak mě zajímaly taky hlavně jiskry a snaha o přizabití kočky nějakým tím výbojem či schválně přepólovaným elytem....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 13:44    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Když si vzpomenu na sebe v 10 letech, tak mě zajímaly taky hlavně jiskry a snaha o přizabití kočky nějakým tím výbojem či schválně přepólovaným elytem....


v mých 10 letech přistáli amíci na Měsíci a já počítal (ohmovým zákonem) odpor kabelu nataženého ze Země až na Měsíc (384 000 km) a jestli rozvítí 40W žárovku tam nahoře...dobrý, ne ?

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 16:46    Předmět: Citovat

Když vzpomínám na svoje začátky je pravda že jsem taky tápal a zprvu
kupoval 2W odpory a svitkáče na 250V na zesilovač ke krystalce protože jsem netušil že jsou nějaké miniaturní TR112 a keramika. Taky jsem zprvu žádal odpor třeba 120pF na 250V pravda. Ale vžycky jsem byl spíš z těch ušlápnutých a bojácných před pultem u paní Klingerové, protože jsem ve svém okolí neměl nikoho s kým bych se o tom mohl poradit. Internet tehdá nebyl a jediným zdrojem chytra tehdá bylo několik ročníků Amatérského rádia které kdosi vyhodil na smeťák. Hbitě jsem si je tehdá na kárce navozil domů. A ležel v nich celé dny.

Když tady dnes procházím jednotlivá témata a čtu kolikrát ty nesmysly co tu mladí zosnují hlasitě se směju. Ty výroky které jsem sem dal k dispozici ostatním jsou beztak vybrány z nějakého takového serveru.

Také jsem krátkou chvíli pracoval jako mistr odborného výcviku kde se
učili i mechanici - elektronici. Hrůza, když jsem zjistil koho všeho tam nevezmou jen aby učiliště Belgická přežilo. Po roce jsem raději utekl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 17:23    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
Když si vzpomenu na sebe v 10 letech, tak mě zajímaly taky hlavně jiskry a snaha o přizabití kočky nějakým tím výbojem či schválně přepólovaným elytem....


v mých 10 letech přistáli amíci na Měsíci a já počítal (ohmovým zákonem) odpor kabelu nataženého ze Země až na Měsíc (384 000 km) a jestli rozvítí 40W žárovku tam nahoře...dobrý, ne ?

tak to je dobrý... jak se to počítá? to je přes ty farady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 17:29    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Peterseal napsal(a):
Vy ste asi nikdy nezačínali, že nie???
Rolling Eyes


ne. já jsem se narodil v pravý ruce mikropáječka a v levý digitální multimetr


Tak to musíš byť hodne mladý . Ja som sa narodil s avometom Laughing

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 17:41    Předmět: Citovat

Každy začínal a začína stále , tiež si spomeniem ,ako som presviečal kamaráda , že na symetrické napájanie ide z trafáka priamo + - a mnoho a mnoho iných vecí .

Z dnešnou mládežou to je rôzné . Chodia k nám na prax študenti a v študijnom obore elektronik nevedeli vôbec nič . Problém bol v tom ,že to bola výberová ,športová trieda - futbalisti ,tak o elektroniku nejavili vôbec zaujem . (ani o futbal) . Nasledne smen dostali učnov a tý mali velký zaujem o elktroniku - bolo očividné ,že ich to baví.

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:18    Předmět: Citovat

Obecné (mé osobní) zkušenosti s mládeží z posledních let: - na jakoukoliv školu s maturitou jdou ti, co mají aspoň trojky a chtějí se dostat na bakaláře nebo magora. Ti o praxi nechtějí ani slyšet, protože přece oni študujou proto, aby mohli v práci sedět za stolem a rozhodovat, případně podnikat služební cesty a stáže do zahraničí.

Ti, co prolezou základku se čtyřkama a trojkama, jdou do učení a ty to buď baví, ale jsou na spoustu věcí tupí jak bambusy, takže třeba základní matematika je problém, anebo je to nebaví, protože by nejradši šli do hospody nebo za babama.

Poslední sorta jsou ti, kteří za 9 let povinné základní školní docházky s vodřenýma slechama absolvujou 5 tříd obecné a ti se akorát těší na to, až budou plnoletí a budou dostávat svoje sociální dávky, podobně jako to zhusta dělají jejich rodiče.

Čest výjimkám, ale 99% absolventů ZŠ lze takto zařadit - a včíl vybírejte, kdo že nás "občany středního věku" bude vlastně za nějakých 20-25 let živit svou prací při vytváření HDP...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:24    Předmět: Citovat

SMITH napsal(a):
konosuke napsal(a):
Peterseal napsal(a):
Vy ste asi nikdy nezačínali, že nie???
Rolling Eyes


ne. já jsem se narodil v pravý ruce mikropáječka a v levý digitální multimetr


Tak to musíš byť hodne mladý . Ja som sa narodil s avometom Laughing


to hej ! DU-20 lebo PU-120 ? poznám tiéž...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:42    Předmět: Citovat

Tak nějak s váma souhlasim. Když jsem před pár rokama udělal učňák tak jsem se u hodně lidí divil že jim to vůbec taky dali. Na praxi to byl neustále nějakej exot co přepóloval elektrolyt a pak se hrozně divil že mu to řáchlo do xichtu a nebo 10x převíjel trafo protože se mu tam nevešlo vinutí. O teorií radši nemluvit, ohmův zákon byl pro hafo z nich oříšek jak něco. Na jednu stranu mě to přišlo nespravedlivý, páč já kterej se elektru věnuju téměř furt mám výučák jako dalších 20 kluků který jsou absolutně nepoužitelný. Teď jsem na podnikatelský nástavbě a můžu vám říct že to je asi jedna z mála škol kde si držej úroveň a jen tak bez základních znalotí učiva z ní nevyleze . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: út květen 12 2009, 18:53    Předmět: Citovat

Krasne casy ked spominam ako som sa cudoval preco mi ta LEDka po pripojeni na baterku pomaly zhasne a potom nechce svietit. Alebo ked som si spravil graetzov mostik a pripojil ho na baterku a cakal ze mi vyrobi striedave (myslel som si ze ked dokaze spravit zo striedaveho jednosmerne tak to vie aj naopak Very Happy ). Alebo 12V ziarovka pripojena na 230V (zavit sedi tak musi svietit).

Este k tym skolam - je nas v triede 26 a z toho som bohuzial jediny ktory som na tu skolu siel lebo ma to zaujima, ostatni na to seru a myslia si o mne ze som maniak a vkuse sa hrabem len v elektronike ked oproti nim toho viem dost. Ja som tam vsak siel koli tomu ze mato bavi nie koli tomu ze nemam kde ist na skolu. Inak by som nemusel kazde rano vstavat 4:40 a trepat sa 40km do Hradku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund