Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s paměťovým osciloskopem UT2025C
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 22:52    Předmět: Citovat

Pane Atlan vy jste to rozluštil. Disk se dá připojit pouze k typu UT2062C
a vyšším.Ty mají skutečně 2 zásuvky USB. Jednu vzadu pro připojení
komunikačního programu osciloskop - PC a jednu vpředu pro přímé připojení USB disku na záznam obsahu vnitřní paměti osciloskopu. Proto mám také nabídku přímého připojení disku USB nabídkovém menu osciloskopu zastíněnou. Tohle se však z informací na webu prodejce ani v uživatelském manuálu výrobce předem nedozvíte. Manuál je univerzální pro všechny vyráběné typy. Takže kdo budete chtít ukládat na disk, musíte si koupit typ minimálně UT2062C s šířkou pásma 60 MHz za cenu asi 16 000 KČ neboť typ UT 2025C to prostě neumožňuje. Zřejmě i 2x dražší typ UT 2062C umožńuje regulovat podsvícení displeje což skoro nechápu. Jen mi vrtá hlavou jestli i bitmapový režim v komunikačním programu osciloskop - PC funguje jen s vyššími typy nebo zdali jsem něco nepochopil. V každém případě pozor na koupi osciloskopů UNITREND. Hold za málo peněz, málo muziky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Velmi by som sa nedivil, keby na plosaku bolo pripravene miesto na USB konektor a par suciastok okolo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 23:11    Předmět: Citovat

Vyloučené to není, ale spíš tam bude chybět celý jakýsi komunikační tišťák i s maminkou USB. Pak je tu ještě ta regulace jasu displeje. Třeba je tam i jakýsi DIP switch který to s přiletováním maminky USB na tišťák celé vyřeší ale Čort znájet. Jak říkáme tady v Česku. Přesto děkuji za dobrý TIP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 22:36    Předmět: Citovat

Poslední moje naděje je, že oscilogram nasnímaný osciloskopem dostanu do bitmapy a uložím jako soubor na počítač oním komunikačním programem osciloskop - PC. Ten sice jakž takž funguje ale ve vektorovém režimu který sice jakýsi soubor také uloží ve formátu blablabla, ale ten jde natáhnout zase jen zpátky do onoho komunikačního programu. V bitmapovém režimu je celá obrazovka na monitoru PC černá ačkoliv na fyzickém osciloskopu obrázek je, jak už jsem několikrát napsal. Obávám se že i toto umí až osciloskopy od UT2062C výše, tzn. od 16000 KČ výše.To by ale v universálním uživatelském manuálu mělo být napsáno hned v úvodu a prodejce by to měl taktéž "vyzdvihovat". Jenže to se dozvíte až po více než týdenním pátrání všude možně.Takže to nejspíš bude na foťák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 22:45    Předmět: Citovat

TAk potom ked to mas v tom komunikacnom programe ...tak DAt printscreen a potom ctrl+v v programe skicak(malovani) a tam to doladit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 22:50    Předmět: Citovat

Nema vyrobca na webe novsiu verziu? Prinajhorsom ten vektorovy mod a spravit screenshot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 23:08    Předmět: Citovat

Mám poslední verzi komunikačního programu osciloskop - PC z dubna 2009. Takže tím to nejspíš nebude.

Ten screenshot který navrhujete je sice taky řešení, ale dílky na virtuální
obrazovce osciloskopu v tomto režimu jsou bílé a oscilogram se v jejich jasu skoro ztrácí. Protože šířka dílků je 1 pixel a šířka paprsku je také 1 pixel. Nastavit se to ( barva, tloušťka, jas ) nedá.

Samo prostředí komunikačního programu mi připomíná FREE osciloskopy na zvukovou kartu. Některé FREE osciloskopy na zvukovou vypadají vzhledově lépe jak toto "PROFI" prostředí. Na obrazovce monitoru PC to vypadá jak elektronkový osciloskop Křižík XXX z počátku šedesátých let. V tomto směru výrobce osciloskopu silně zaostal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 23:22    Předmět: Citovat

Budiž tato diskuze ponaučením a přínosem pro ostatní případné zájemce o koupi osciloskopu UT2025C. Použití U-disku zapomeňte a ukládání oscilogramů na PC přes komunikační program osciloskop - PC jako bitmapu nejspíš taky. K tomu aby to osciloskop uměl si musíte pořídit vyšší typové číslo UT 2062C ne za 8000 ale za 16000 KČ. Je sice pravda že ten zobrazuje do 60 MHz narozdíl od 25 MHz ale to budete v životě potřebovat asi tak 3x. Včíl mudrujte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so květen 09 2009, 23:29    Předmět: Citovat

Pane Atlan to už se mi nelíbí.
To už si ten oscilogram můžu nakreslit v tom MALOVÁNÍ rovnou celý.
Přesto děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne květen 10 2009, 0:26    Předmět: Citovat

Atlan napsal(a):
TAk potom ked to mas v tom komunikacnom programe ...tak DAt printscreen a potom ctrl+v v programe skicak(malovani) a tam to doladit Smile

jo a pak jsou krásne funkce dilate/erode na zvětšení/ztenšení tloušťky čar Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne květen 10 2009, 6:25    Předmět: Citovat

Dilate - erode to už zní lépe. Jenže to už nejspíš není Malování ale Pain Shop Pro nebo Photo Shop a jiné. Že? Nebude - li zbytí a bude - li potřeba
pěkný oscilogram ( ne fotka soudkovitě a jinak deformovaná ) je i tohle jakési východisko z nouze. Děkuji.



IDE.jpg
 Komentář:
Tak tohle je ono IDE komunikačního programu. Nádhera co?

Stáhnout
 Soubor:  IDE.jpg
 Velikost:  79.28 kB
 Staženo:  137 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po květen 11 2009, 13:47    Předmět: Citovat

Ptotože se mi technici TIPA s.r.o ani po 4 dnech neozvali poslal jsem jim
tento vzkaz:



Dobrý den.

Jako váš zákazník jsem očekával nějaké informace okolo osciloskopu UT 2025C.
Psali jste mi že komunikujete s výrobcem.
Předpokládal jsem že 4 dny jsou na komunikaci s výrobcem dostatečně dlouhá doba.
Ničeho jsem se však nedočkal.

Musel jsem však zapátrat sám viz založené téma:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=36


Sděluji vám věci které by jste měli jakožto prodejce přístrojů vědět:


1. S Externím diskem umí pracovat až osciloskopy od typu UT 2062C výše.Tyto přístroje mají 2 USB konektory, vpředu pro disk a vzadu pro kominikaci.To se však ve vaší nabídce zákazník dopředu nedozví ani v uživatelských manuálech.

2. Otázkou zůstává jak je to s regulací jasu podsvětlení displeje. Jestli je to obdobně od UT2062C výše tak je to dost úsměvné a není to váš problém, ale potenciální zákazník by měl být na tuto skutečnost dopředu upozorněn!

3. Uživatelské manuály jsou univerzální pro celou řadu vyráběných osciloskopů a mnohé popisy v nich nejsou pro ten či onen typ osciloskopu pravda! Na tuto skutečnost však není taktéž nikde upozorněno!

4. Český překlad manuálů navíc obsahuje chyby zavleklé přepracováním
manuálu, viz. např. fota str.9

5. Taktéž si nejsem jistý že u UT2025C funguje v kominikačním programu osciloskop - PC v bitmapovém režimu ukládání bitmap na disk PC. Podotýkám že komunikační program má vektorový a bitmapový režim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
T.K.
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 9:42    Předmět: Citovat

DrFus napsal(a):
Poslední moje naděje je, že oscilogram nasnímaný osciloskopem dostanu do bitmapy a uložím jako soubor na počítač oním komunikačním programem osciloskop - PC. Ten sice jakž takž funguje ale ve vektorovém režimu který sice jakýsi soubor také uloží ve formátu blablabla, ale ten jde natáhnout zase jen zpátky do onoho komunikačního programu. V bitmapovém režimu je celá obrazovka na monitoru PC černá ačkoliv na fyzickém osciloskopu obrázek je, jak už jsem několikrát napsal. Obávám se že i toto umí až osciloskopy od UT2062C výše, tzn. od 16000 KČ výše.To by ale v universálním uživatelském manuálu mělo být napsáno hned v úvodu a prodejce by to měl taktéž "vyzdvihovat". Jenže to se dozvíte až po více než týdenním pátrání všude možně.Takže to nejspíš bude na foťák.


Ten soubor co se uloží jako vektorový je prostě plnej samplů z osciloskopu, musel byste mit program, který to umí zpracovat.
Já jako uživatel Linuxu jsem měl s ovládacím programem smůlu a tak jsem si nasoftil svůj vlastní (http://zmatkar.k25.cz/programy/DSO_software/). Asi by bylo možné ho naportovat i na windows. Některé funkce sice mají čudlítka a přepínátka, ale zatím nefungují. Minimálně ale lze ukládat screenshoty a to jak přímo obrazovky osciloskopu, tak průběhu vykresleného ze ztažených dat.



kde4-4.jpeg
 Komentář:
Screenshot programu.

Stáhnout
 Soubor:  kde4-4.jpeg
 Velikost:  88.71 kB
 Staženo:  97 krát


snimek1.png
 Komentář:
Screenshot vykreslených dat.

Stáhnout
 Soubor:  snimek1.png
 Velikost:  5.33 kB
 Staženo:  71 krát


snimek2.png
 Komentář:
Screenshot obrazovky osciloskopu.

Stáhnout
 Soubor:  snimek2.png
 Velikost:  5.98 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
zmatkar



Založen: Apr 11, 2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: ne květen 31 2009, 17:03    Předmět: Citovat

Vytvořil jsem jednodušší vezi (http://zmatkar.k25.cz/programy/DSO_software/dso_light.tar.gz) výše uvedeného programu, pouští se z příkazové řádky a nepotřebuje QT knihovny (ty jsou pro windows asi největší problém).
Pro běh je potřeba Python 2.5 a libusb + pythoní wrapper pro tuhle knihovnu. Pouští se soubor dso_capture.py. Pak se v adresáři ze kterého se to pouští vytvoří soubory temp.ppm a screen.png.
Poprosil bych vlastníky UT2025C aby to testli, jestli to funguje. Možná bude třeba přepsat VID a PID v hlavním skriptu.

Všechny odkazy ke stažení + stručné info viz http://zmatkar.k25.cz/programy/DSO_software/

Jsem ochoten dále pokračovat (momentálně mi jeho funkčnost dostačuje) ve vývoji tohoto SW, případně nativně naportovat na windows (instalační balík, klik klik a jede to). Nejdřív o windows verzi někdo musí projevit zájem Smile


Naposledy upravil zmatkar dne so červen 27 2009, 10:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: pá červen 26 2009, 7:13    Předmět: Citovat

Dále je na přístroji "tajemné" tlačítko FORCE, jehož význam se v žádném manuálu nedozvíte a ať jej stiskáte v jakémkoliv režimu máte pocit že je to jen jakási nevyužitá REZERVA. Jen po stisku tlačítka HELP vám to píše anglicky k čemu je tlačítko FORCE, ale stejně vás po laborování nic nenapadne. Sami technici TIPA vědí pendrek komunikují s výrobcem a komunikují a komunikují...

Stisknutím tlačítka Force spustíe sběr dat, i když nebyla nalezena
platná spouštěcí podmínka. Tlačítko nemá vliv, pokud už byl sběr dat
ukončen.

citováno z www.htest.cz/download/DSO3000_CZ.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund