Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s paměťovým osciloskopem UT2025C
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st květen 06 2009, 12:07    Předmět: Zkušenosti s paměťovým osciloskopem UT2025C Citovat

Chci tímto sdělit své poznatky ze zakoupeného osciloskopu UT 2025C koupeného u TIPA s.r.o. v dubnu 2009.

Není to můj první osciloskop, v životě, jsem pracoval se spoustou osciloskopů.

Až na níže popsané nedostatky mi za cenu 8000 KČ připadá docela zdařilý a možnostmi předčí i 15 let staré Tektronixy obdobné konstrukce. Zaznamenává přechodové děje tím že je vektorově ukládá do paměti a umožňuje jejich opětovné prohlížení rolováním v čase.
Je výborný na sledování sériové komunikace s uP technikou. Ukládá mimo vektorů signálu Y i jakési profily nastavení funkcí osciloskopu. (citlivost,časovka,spouštění,atd.) až 10 profilů, takže osciloskop nemusíte pracně přecvakávat pro různá měření.

Také nahraje funkcí RECORD signál tak jak ho vidíte na displeji a ve firmě ukážete třebas ostatním jak rušení užitečného signálu u zákazníka vypadá. Jediné co překvapí je jeho zhruba dvojnásobná váha oproti stařičkému čb. paměťovému Teku, vestavěný ventilátor a množství cvakajících relátek.

Problém nastává až při pohledu do uživatelských manuálů. Ať už anglického nebo českého překladu. V českém překladu jsou navíc chyby českého překladatele které začátečníka celkem asi dost vykolejí. I v orig. angl. manuálu se však dočtete věci které vůbec nejsou pravda. Je to nejspíš tím, že ti kdož psali manuál příliš nekomunikovali s konstruktéry přístroje nebo je manuál k nějakému jinému typu.

V orig. angl. manuálu se třebas dočtete nepravdu že můžete nastavovat podsvětlení displeje tlačítky +,-. Nemůžete.
Každý mobil to umí ale tento osciloskop ne. Displej září že si při jeho svitu můžete číst. Nemám nic proti světlu ale výbojka pod displejem nejspíš jede na plno a zkracuje se tím doba jejího života. Dále je na přístroji "tajemné" tlačítko FORCE, jehož význam se v žádném manuálu nedozvíte a ať jej stiskáte v jakémkoliv režimu máte pocit že je to jen jakási nevyužitá REZERVA. Jen po stisku tlačítka HELP vám to píše anglicky k čemu je tlačítko FORCE, ale stejně vás po laborování nic nenapadne. Sami technici TIPA vědí pendrek komunikují s výrobcem a komunikují a komunikují...

S komunikačním programem na PC jsou také problémy a to s bitmapou displeje která se má objevit na monitoru PC odkud by se měla nechat uložit do souboru na disku PC. Přitom postupuji podle manuálu krok za krokem. Vektorový režim umožňuje vidět na PC jen to co na osciloskopu. Samotný režim vzdáleného ovládání osciloskopu myší ( Far Control) funguje skvěle, ale to je jen cinkrlátko celkem k ničemu,které přivede do úžasu asi jen laika.

Oscilogramy chci ukládat do souborů na počítači. Pravda jde to i vyfotit foťákem.

Dále se dozvíte že jednotlivé záznamy můžete ukládat rovnou na jakýsi U-disk, ale už nikde se nedozvíte co je to za disk, jestli USB Flash disk nebo jakýkoliv USB disk nebo speciální disk od výrobce osciloskopu.

Co vás celkem vyvede z míry je komunikační kabel USB který je zakončen USB koncovkou která se zasunuje do PC, takže USB Flash disk tam zasunete jen s redukcí maminka - maminka. O té však není nikde v manuálu ani zmínka. Z osciloskopu jako ze SLAVE zařízení, nevylézá vůbec nikdy po USB kabelu +5V takže je to o to záhadnější jaký disk se tam vlastně připojuje.

Osciloskop má rozharní USB i RS232 ale na co je které, to se nikde v manuálech opět nedozvíte. To si myslíte až při použití komunikačního programu osciloskop - PC kdy usoudíte že je to zřejmě jedno přes které rozhraní se připojujete, neboť tam můžete volit mimo výše jmenované i LAN a GPIB na která ale zase na osciloskopu nejsou fyzicky žádné přípojné konektory.

Celkově to na mě dělá dojem že se zařízení muselo honem rychle vyhodit na trh a manuály a nejen ty zůstaly ošizeny.Připadá mi to jako když si pořídíte auto a ony mu nejdou otvírat zadní dveře.
Přitom přístroj je robustní a dizajnově precizně provedený. Na první pohled ze všech stran mu nelze nic vytknout. I dodávané sondy jsou pěkné - elastické a vůbec celé balení přístroje je na úrovni.

Na nedostatky narazíte až později při studování ovládání. Mě nechodí
bitmapové zobrazení na PC, natož jeho uložení na disk PC a už vůbec ne přímá spolupráce osciloskopu a k němu přímo připojeného disku.
Začínám mít dojem že je to pouze reklamní trik.
Všechny výrobky UNI-T jsou poměrně kvalitní nejen pro amatérskou činnost. O to více nechápu tyto zmatlané popisy v manuálu a z nich vyplývající problémy hraničící s neseriózností výrobce.
Některé prodejce jsem s těmito poznatky obeznámil ale zdá se že je to příliš nezajímá.

Kdo má nějaké jiné - pozitivnější poznatky týkající se podsvětlení displeje, ukládání bitmap na PC nebo přímé připojení disku k tomuto osciloskopu ať mi o nich napíše. Budu velice rád.
[/u]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st květen 06 2009, 12:50    Předmět: Citovat

http://www.gme.sk/_dokumentace/dokumenty/720/720-204/czn.720-204.1.pdf

Pozeral som tento navod. v predu sa strci usb kluc a stali F2 otazne je ci tento tvoj pristroj to podporuje lebo navod je pre siroku skalu osc.

NA OSC Rigol to tak funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st květen 06 2009, 15:52    Předmět: Citovat

Je pravda že na Angl. tištěném manuálu je vyobrazen trochu vzhledově
jiný osciloskop s USB konektorem vpředu ale to na věci snad nic nemění.
Snad přístroje nekompletují blbci.
Osciloskopy se dělají od 25 MHz do 200 MHz ale todhle je však všude stejné. Alespoň prodejci to tak propagují.
Menu na displeji osciloskopu komunikaci s diskem podporuje.Bohužel jen menu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt květen 07 2009, 21:15    Předmět: Citovat

Pane Atlane co jste chtěl říci tímto: "a stali F2 otazne".
Jsem čech a myslel jsem si že slovenčinu chápu ale toto nemohu dešifrovat?
Spíš jste tam napsal nějaká jiná písmenka ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 10:10    Předmět: Citovat

a stlači F2 ,,sorac Smile aspon tak je v manuale... samozrejme musi tam byt zasuvka na USB kluc..a menu v osciloskope
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spáč
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 10:17    Předmět: Citovat

" a stlačí F2 "
Některé příspěvky třeba luštit jak návody na osciloskopy.
Návrat nahoru
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 13:32    Předmět: Citovat

No dobře dobře, ale v manuále se o ničem takovém vůbec nezmiňují! Nebo vy jste to tam někde viděl?. A proboha jaký klíč??? Hardwareový? To jsou věci. Já jsem nic takového v balení neměl? Já chci k osciloskopu připojit disk abych na něj mohl ukládat jednotlivé záznamy a archivovat je později na PC. O použití disku v návodu píší ale asi tím způsobem že to lze, i menu na monitoru osciloskopu se k tomu zdá být připravené.(LOAD, SAVE, kolikátý záznam atd. ) Jen to má asi několik háčků. Nebo se jedná o reklamní trik aby byla větší prodejnost? Tím si to ale výrobce asi nejspíš zavaří. Zatím mi spolupráci s diskem nikdo nepředvedl. I technici prodejce nejspíš předstírají mrtvého brouka. Píší že kominikují s výrobcem ale už asi týden. Píšu poznatky sem na toto fórum aby ostatní
potenciální zájemci o tento přístroj zbystřili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 15:00    Předmět: Citovat

A beriem spat teraz som pozeral obrazky na TIPA.cz a na nich nieje konektor pre pripojenie USB kluca, jedina moznost je prepojit s PC a priebehy stiahnut tam.

Tak sa ta cena niekde prejavit musela....

ut2062C uz ten konektor na usb kluc ma Smile vid obrazky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 17:40    Předmět: Citovat

A co je to ten USB klíč? Poví mi to někdo? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 17:46    Předmět: Citovat

Jenomže v komunikačním programu osciloskop - PC mi to funguje jen ve
vektorovém režimu. Bitmapový režim který je v manuálu pro tento program popsán to funguje jenom tak že obrazovka je stále černá ačkoli na fyzickém oscilu průběh je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 17:48    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 18:23    Předmět: Citovat

Ten odkaz na Toshiba co jste poslal je snad obyčejný USB Flash disk - neboli klíčenka jak my Češi říkáme. Aha tak proto USB klíč.To jsou věci.
Ale přesto děkuji. Třebas to s těmi odpověďni tady nějak přece jenom slátám dohromady.Zatím jsem se ale nic nové nedozvěděl. Nevíte třebas co UNITREND myslí pod pojmem U-disk? Laici ani odborníci z branže netuší a já proto funguju jako detektiv Patočka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 18:38    Předmět: Citovat

Pro pana Atlana. Spatně jste se díval na fotky na TIPA s.r.o. USB konektor na přístroji je, jenže jiný a ze zadu.Nebo na starším provedení osciloskopů UT2025C jich bylo více?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 18:38    Předmět: Citovat

Podla mna tym myslia prave USB disk, tzn. USB zariadenie podla standardu USB Mass Storage - bud "USB kluc" alebo externy USB HDD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrFus
Zablokován


Založen: May 06, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá květen 08 2009, 18:45    Předmět: Citovat

Ano to že výrobce myslí USB Flash disk - takzvanou klíčenku nebo jakýkolv USB disk to si myslím od samého začátku a v tom případě platí do puntíku všechno to co jsem napsal v hlavním - prvním obšírném příspěvku zde na začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund