Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problémy s hlukem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 14:42    Předmět: Citovat

lulish napsal(a):
Zdravím,

dneska v pul2 ráno na mě baba, co bydlí v paneláku pode mnou, naběhla, že prý stěhuju nábytek nebo něčím musím bouchat do podlahy... Nic takového jsem nedělal, ale pouštel jsem si muziku... Ne teda nijak brutálně nahlas...

Mám repráky RK-09 a mám je na podlaze, protože se mi bohužel jinam nevejdou (malý byt). Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká možnost, jak je odhlučnit, ale přitom nemuset stavět jinam.

Dík za odpvěď.


hey kámo ! a ta baba ze spodního patra...není náhodou rozvedená a mladší 40 let ??? návštěva v pozdní noční hodinu mohla být pouhou záminkou k seznámení a zcela jiným aktivitám...jó, to jsou ženský
a jejich svět...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lulish



Založen: Dec 19, 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 14:46    Předmět: Citovat

Bohužel, je to fakt baba (tak 65) a ne nejaka baby....

Jinak panove, hezke exkurze do sveta lokomotiv a letoveho provozu, ovsem muj problem to, krome rady ohledne polystyrenu, zatim moc nikam neposouva...

Takze, ma nekdo jeste jiny napad?

Dik...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 15:12    Předmět: Citovat

no, moc jiných nápadů ti nepomůže. Ono poslouchat v době, kdy pracující lid plebejsky chce spát, je sice tak jakoby aristokratické, ale bohužel není aristokratické se přitom nacházet napáskován vertikálně v panelákovým chlívku. Když se pak bude chtít spát tobě, udělají představení oni tobě.
Zařiď se teda jako opravdovej aristokrat a nastěhuj si poslechovou místnost do vily která má na každou stranu 80m parku. S těma sousedama, věř tomu že nikdy nevíš koho všeho máš za souseda a jaký ti dokáže udělat nohy...
Jinak si pořiď na noc sluchátka nebo poslouchej v komorní hlasitosti a nejlíp decentní žánry, třeba mluvený slovo Twisted Evil
Je mi jasné, že mě s takovýma hraběcíma radama pošleš do (_._) ale nevadí mi to.
K těm průletům a časům... zažil jsem jedenkrát, a to bezpečně podzvukovou rychlost, nad hlavou nějakých 40-60 m. Sovětští spojenci nacvičovali přepady. Velmi hnusný pocit nepodobný ničemu známému, spíš na plíce než na uši. Jestli tohle dělali izraeliti nadzvukově v Sýrii v 70. letech jak se říká, tak to byla pěkná prasečina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 15:30    Předmět: Citovat

Říká se tomu psychologický boj, účinek je krátkodobě srovnatelný s monometným přepadem.

Ad hraběcí rady si dovolím ocitovat :

Jenom chudí lidé mají sousedy. Bohatí mají kolem sebe pouze své poddané, zaměstnance, nájemce, pachtýře, vazaly, hotelový a lázeňský personál atd. a takoví si na způsoby panstva stěžovat nemůžou Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 15:36    Předmět: Citovat

Ale mají bohatí sousedy! jenomže za těch 20 minut kočárem na vedlejší panství zvuk repro bedýnky nedolehne... tedy jestli panstvo nejsou tekknaři Twisted Evil
Ti, co si staví barokní vily na pozemku 7,5m, jsou ve skutečnosti....
no nic Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 15:41    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Říká se tomu psychologický boj, účinek je krátkodobě srovnatelný s monometným přepadem.

Ad hraběcí rady si dovolím ocitovat :

Jenom chudí lidé mají sousedy. Bohatí mají kolem sebe pouze své poddané, zaměstnance, nájemce, pachtýře, vazaly, hotelový a lázeňský personál atd. a takoví si na způsoby panstva stěžovat nemůžou Smile))


ale můžou bojovat po svém ! propíchnout v noci pláště u rollse, nacpat sirky do zámku, zkratovat zásuvku, vyhodit jistič a zlomyslně se pak chechtat za dveřmi...možností odvety je celá řada

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thomasdj



Založen: Jul 23, 2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 8:50    Předmět: Citovat

Skus dat pod tie reproduktory polystyren.mal by mat tak hrubku okolo 5cm,malo by to trochu pomoct a v noci stiahni si hlavne basy. Wink Ono zalezi akych mas aj susedov,niekto zaspi tak tvrdo,a niekto sa zobudi aj na najmensie suchnutie co je pripad asi tvojej susedky.Neviem aku mate bytovku ale ak mate tehlove steny tak si nepomozes lebo je cez ne pocut vsetko. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 9:09    Předmět: Citovat

na mě raz přilít (dopoledne) chlap že prej nemůže po noční směně spát poáč hraju příliš nahlas. no co ! CD Metallica, to se poslouchá na max.zdůrazněných tone korekcích...že prej ať si pořídím náhlavní sluchátka (headphones) tak jsem mu poradil ať si sluchátka (ty protihlukové pro střelce a traktoristy) narazí na palici sám a vezme si prášky na spaní...no ! málem došlo k fyzickému střetu...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 10:00    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
na mě raz přilít (dopoledne) chlap že prej nemůže po noční směně spát poáč hraju příliš nahlas. no co ! CD Metallica, to se poslouchá na max.zdůrazněných tone korekcích...že prej ať si pořídím náhlavní sluchátka (headphones) tak jsem mu poradil ať si sluchátka (ty protihlukové pro střelce a traktoristy) narazí na palici sám a vezme si prášky na spaní...no ! málem došlo k fyzickému střetu...

kdyby to byl opravdovej vymakanej traktorista se svalama od pytlů osiva, tak už tohle nepíšeš a i s Metalicou jsi na granule... i když traktoristi se obyčejně nedávají nacpat do nějakýho paneláku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 10:47    Předmět: Citovat

domovní řád hovoří zcela jasně: noční klid 22.00h - 06.00h. slušní lidé spí v noci, to jenom otrapové a opilci ponocujou po hospodách a vychrapávají opici za bílého dne
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 10:53    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
domovní řád hovoří zcela jasně: noční klid 22.00h - 06.00h. slušní lidé spí v noci, to jenom otrapové a opilci ponocujou po hospodách a vychrapávají opici za bílého dne

Když ráno přijdeš do sámošky a mají tam čerstvé rohlíky, kdo myslíš, že je pekl, otrapové nebo opilci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 11:05    Předmět: Citovat

to není jenom tak ! kolikrát příjdu navečír utahanej z firmy a ten vůl ve 23h vrtá do stěny příklepovkou až se třese panelák. nebo se svou družkou vyměňuje názory za použití kuchyňského nádobíčka...taky mně již 2x zaplavil byt vodou...já (kupodivu) taktně neprotestoval...to jsou prosím půvaby a folklór života, bydlení na (bývalém) hornickém sídlišti.
kdo nezažil - stejně nepochopí, neuvěří...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 11:13    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Andrea napsal(a):
...To jsou nějaký divný počty, pokud by proletělo 50m nad tebou, tak ho uslyšíš za 0.16s ať letělo 1M nebo 5M. Takže to buď nebylo 50m nebo 2s. Wink


Ani jedno, ani druhý - jednak mimo výcvikové zóny mají zákaz létání pod výšku 100m s výjimkou nouzové situace nebo nácviku bojových manévrů - to se dělá jen nad uzavřeným výcvikovým prostorem, takže druhak pokud to bylo níž, rozhodně tam neměl co dělat civilista. A můžu každého ubezpečit, že i kdyby ten interval mezi průletem a nárazem turbulentní vlny za splašenou rourou byl jen 0,1s, tak to po přetrpěných kotrmelcích každému bude připadat jako věčnost...


No byl to mazec .. byl jsem někde tak ve 12 letech na póli a asi sem útočil stejně jako ten Mig na vrchol kopečku s převáděcí stanicí...
.. nalítával na ní ve směru ke mě pod vysokým sestupným úhlem, přelét jí, pak mě v místě asi 100m od stanice a asi to trochu přehnal a už zvedal ... esli zapnul forsáž nebo co ... no nevím, ale opravdu si pamatuju docela dlouhou prodlevu mezi tím, jak mě zastínil (slunce nad hlavou) a nárazem řevu a vzduchu a opravdu jedním skorokotrmelcem ... no mochsem taky bejt na placku a nevrtat se v AUJ620 Laughing


K tématu. Jelikož, si nemyslím, že by pomoc desky polystyrenu byla podstatná, opravdu pomůže volba poslechu na příznivější hodiny. Ono i při dokonalém odtlumení repro budou zvukové vlny dopadat na podlahu jako na velkou membránu, která je bude přenášet svojí druhou stranou dolů. To se děle u velmi malých frekvencích. Proto je za zdí/stropem slyšet jenom dunění. Měli sme zkušebnu vedle bytu. Jednou na nás vyběh majtel, že si nepřeje, abychom hráli od 19 - 20 - že neslyší zprávy. jinak mu to bylo jedno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 11:18    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
konosuke napsal(a):
domovní řád hovoří zcela jasně: noční klid 22.00h - 06.00h. slušní lidé spí v noci, to jenom otrapové a opilci ponocujou po hospodách a vychrapávají opici za bílého dne

Když ráno přijdeš do sámošky a mají tam čerstvé rohlíky, kdo myslíš, že je pekl, otrapové nebo opilci?

V 21. století bych místama čekal že robotická pracoviště + jeden nespavec ve vyvýšené kukani jako technický dozor Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 11:21    Předmět: Citovat

V Japonsku celkom realne, u nas velmi nie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund