Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovače Tesla AUJ 620 (již prodány)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 10:04    Předmět: Zesilovače Tesla AUJ 620 (již prodány) Citovat

Ahoj, rozhodl jsem se se sem přihlásit a zeptat se znalejších na pár informací.

Získal jsem na sběrném dvoře z rozhlasové ústředny tyto dva zesilovače. Jedná se o typ AUJ 620, 75W/100V. Ústředna pochází ze základní školy, kde jsem před léty skrze ní rád slýchával velmi uspokojivé hlášení: "Vyhlašuji cvičný požární poplach!" Celkem asi 18x (jednou za pololetí Very Happy ) Na sběrném dvoře jsem z ní tedy vymontoval celý otočný rám i s půlmetrovým přívodem. Z pultu jsem eště vyštípal nějaké linkové transformátorky a VU metr. Oba moduly jsou v dobrém stavu. Oba jsem vyzkoušel s improvizovaným převodním trafem k reproduktoru.

Mám pár základních dotazů:

1) je reálná možnost, že bych z těchto zesilovačů po minimálních úpravách mohl získat "slušný" stereo zesilovač k PC ? Koukal jsem do dokumentace, a zkreslení zesilovačů není větší než asi 2% při cca 2/3 výkonu .. Takhle - nechci rozebírat, to esli to bude mít lepší/horší zvuk než Technics či NAD, ale např esli upravit preamp kde jsou 1x EF86 a 1xECC85 aby odpovídal úrovni výstupu průměrné zvukové karty PC. Vstup zesilovače by měl být 1,55V což nevím esli PC má Smile Bude mi vlastně stačit, vysvětlení co na kterém pinu vstupní patice je a příp. jak s tím naložit. D1 - D10 Wink Piny A1 - A10 jsou jasný. Schéma je k dispozici na následujícím odkazu, či sem jej přiložil k příspěvku.

2) schémata mám, princip elkového zesu je mi celkem jasný, vím co kde na co je, jen v tomto případě tápu nad několika věcmi - jsou tam např nějaký zpětný vazby ovlivňovaný chodem více zesů paralerně, to bych eště nějak vykoumal. Ve schématech jsou ale některý sběrnice popsány trochu jinak a není mi jasný co je co v poměru schéma AUA120/AUJ620. Pak tam sou nějaký voliče s 11 polohami, jak jsem vyčetl kvůli servisu a měření.

3) je lepší nějakým způsobem upravit výstupák, či se spokojit s převodními trafy buď přímo v zesu či v reprobednách? Nějak jsem je zatím nesháněl, viděl sem zatím 12,5W "nejsilnější". Nemám v úmyslu to tavit naplno, myslím, že nějakejch 20W by mohlo na domu stačit (repro ARN 6618)

4) Pár fotek:
Změna zobrazení obrázků širších, než 800 pixelů.
otevřte si sami
...a tohle taky
...jen tento se vešel na šířku, ale ať netrhá partu, zrušil jsem mu zobrazení taky.

Za postřehy a rady předem děkuji Smile



auj620.pdf
 Komentář:
Soubor o celé ústředně AUA120 má 104 MB ten si stáhněte ze stránek :)

Stáhnout
 Soubor:  auj620.pdf
 Velikost:  201.37 kB
 Staženo:  611 krát



Naposledy upravil CharlesBass dne út červen 09 2009, 0:04, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 10:20    Předmět: Citovat

Slusny stereozosilnovac k PC si postav z LM3886, bude to hrat podstatne lepsie, bude to podstatne mensie a este to aj vyjde lacnejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 11:24    Předmět: Citovat

citace:
Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

mno IO kategoricky nezavrhuju... Jsem extrémista a ten modul z toho rozhlasu se mi líbí. Mimo toho, že bych to prodal, či rozebal na součástky si nedovedu představit jiné užití. Soukromý rozhlas neplánuji Smile

...i tady je odkaz na nepřípustně velký obrázek...

Změna zobrazení obrázků širších, než 800 pixelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 11:49    Předmět: Citovat

To si o toho Rozmrdalla leštíš podrážky, že máš na něm podlahové železo ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 11:55    Předmět: Citovat

Ten pocitac na stole je tiez lampovy? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 12:19    Předmět: Citovat

..no je vidět Čárlesi, že jsi vyznavač historických hodnot Laughing
Teď mi prozraď, co z toho vlastně používáš na baskytaru? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 12:38    Předmět: Citovat

svmbass napsal(a):
Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Ahoj Betarone Smile
hh toho Rožďála Smile což je taky kousek historie Smile vyměnil jsem s jedním pankerem ho za Teslu Sólo 30 (nebo 50?, takovej ten oranžovej Smile ). Ten Rožďál je jediný zes, který má 8ohm výstup a dobrý zvuk. Nusím říc že velmi dobrý .. na kytarovej apec.. jinak při koncertech užívám Kořenův Ampeg, či dříve i Hocke.

Jo sem nostalgik, takže mě prostě ty elektronky těšej .. ať sou ty Tesly jakýkoli, je v nich velká dávka tý český poctivosti.

Jo tady:
...a vůbec: i tento si otevřete jinak...
...a tento, ať to ostatním není líto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 12:44    Předmět: Citovat

Ak by si chcel, mal by som zaujem o jeden ten monoblok koncaku, lampy nie su podmienkou, ide mi o trafa. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 12:47    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
To si o toho Rozmrdalla leštíš podrážky, že máš na něm podlahové železo ? Laughing

Ne, je to tam na oslňování tunerů škodovek, který si tímto materiálem dělají koberečky a vykrytí prorezlejch děr v podlaze zároveň Laughing
když už sme u toho Rozmrdala .. vím že to není Pan Maršál. Nicméně, je jedním z nejznámějších lidí, co se při nedostatku za totáče uměli otáčet a umožńovali muzikantům mít na co hrát. Myslím, že svojí kvalitu pán má. I když se o něm často slýchá, že je to divnej až nafoukanej ..
rnbw napsal(a):
Ten pocitac na stole je tiez lampovy? Very Happy

Ne, ani nevím esli 40 nm tranzistor či co .. ale lampový počítač bych chtěl - bylo by to podle mého gusta. Nevím, kam bych to sice dal, kolik kamiónů by bylo potřeba a tak ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 12:52    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
Ak by si chcel, mal by som zaujem o jeden ten monoblok koncaku, lampy nie su podmienkou, ide mi o trafa. Dik

Hmm. když sem koukal na stránky GESu tak se nedivím. Tydle dou navíc snadno rozdělat .. a přemotat .. hele pokud bych do 10let ty zesy nezužitkoval ozvu se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 14:26    Předmět: Citovat

CharlesBass napsal(a):
Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

ziadne rozoberanie, previjanie.... ja ich potrebujem tak ako su Smile
A za 10let uz mozem byt davno pod fialkami Laughing Ja by som ich potreboval teraz (jedna sa mi o napajacie trafa).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 15 2009, 15:33    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
Ja by som ich potreboval teraz (jedna sa mi o napajacie trafa).
ještě mě napadlo, že zajdu do tej školy, esli tam neměly rozšíření o stojan Tesla AUC 120 či 140 neb se mi 150W zdá na celou školu ten výkon malej. Mým hrubým odhadem tam je přes 80 tlampačů .. každej těch 5W .. I když sem byl v ředitelně na koberečku, tak si nepamatuju, že by tam byl, mimo tý AUA 120, na sb. dvoře jsem ho taky neviděl, ledaže by mi ho vyfouk nějakej konkurent Laughing ... takže vyjistím, esli to tam bylo, je a nebo jdu zase prohledat sběrnej dvůr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elipsa



Založen: Jul 02, 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2009, 11:57    Předmět: Citovat

CharlesBass- to šasi je povedené. Myslím ,že když odpojíš tu ef 86 a signál z pc přivedeš přes kvalitní kondenzátor ,dimenzovaný aspoň na plné napájecí napětí zesilovače, přímo na ecc85 ,mohlo by být ,co se týka předzesilovače vyřešeno. A ten vstupní kondenzátor napojit na běžec poťáku. POZOR!!! nevím so by se stalo pokud by se při nějakém poškození ecc85 ,nebo jiné nehodě dostalo na mřížku dc napětí zdroje . Zkušení rozptýlí obavy? Pokud možno bez použití vstupních transformátorků?
Ten konec mi to neukázalo ,ale vypadá to na P-P. Asi lepší než zařadit do cesty další trafo ,bude přemotat jej. Třeba to někdo za rozumnou cenu udělá? Ty železa ,který tam jsou, a asi i měď budou přeci jen hmotnější než ty běžně za litr. Question Něčím podobným se zrovna bavím , ale konec mám v A třídě. Menší výkon ,ale jednodušší nastavení . Není nutno pečlivě párovat elektronky a hlídat parametry během opotřebovávání.

edit okolo té ecc85 to bude ale chtít upravit některé hodnoty součástek i zapojení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá duben 17 2009, 19:47    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill


Ahoj Elipso, velmi děkuji za první věcnou radu v tomto vlákně.
"Ten konec mi to neukázalo" myslíš ve schématu? Je to trochu divně rozdělený, ta druhá půlka je pod tou první Smile

K tomu preampu. Myslíš tedy že EF86 je pro tento účel nevhodná? Kouknu na to, hodím sem pak výsledek, jak bych si odpojení EF86 a tím pádem předělání celého preampu asi představil Smile

K výstupnímu trafu. Přemotat to asi dám. Když už tak na 0-4Ohm-8Ohm. Mám tady i tu Teslu Mono, tak těch traf bude dohromady víc Smile Zatím nevím komu, ale snad seženu člověka, kterej to zvládne. Sice tuším že to nebude úplně levný - jedná se vlastně o namáhavější práci, než výroba nového. Nový drát, rozebrat, rozmotat, spočítat, namotat sesadit .. jéje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 17 2009, 19:51    Předmět: Citovat

Provozovat doma k PC konce s Ua 800V ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund