Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

konvektor přestal fungovat
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 16:02    Předmět: konvektor přestal fungovat Citovat

a ne jeden,ale hned 4 ks,v Carrefouru jsem levně-650kč/ks koupil nástěnné elektrické konvektory VEGA 1654.4 z 5 přestaly fungovat a já jsem ztratil doklad pro případnou reklamaci.prosím nějakého šikulu,který mi poradí ,co se na tom mohlo zkazit.Termostat? Vypínač?Spirála?Jsem docela elektrolaik.1 kus jsem rozmontoval a nenašel jsem z mého laického pohledu žádnou viditelnou vadu,jako třeba přepálený kabel apod.nerad bych je všechny vyhodil a ze 4ks udělal třeba 2.Doufám,že se na všech neposr... to stejné.Takže čekám na vaše rady a předem za ně děkuji.S pozdravem Autojacek.
Návrat nahoru
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 17:04    Předmět: Citovat

A co tepelna pojistka? - Takovy maly (vetsinou) stribrny valecek. Z jedne strany je pripojen vyvod na obal a z druhe strany pres plastovou pruchodku dovnitr. Na obalu je napsana teplota. Musi to byt vodivy, kdyz to "propiskas" slusmetrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 21:36    Předmět: Citovat

nevím,jestli je tam tepelná pojistka,spíš si myslím,že je tam termostat...jsem laik...jsou tam dva vypínače na 750W a 1250W,termostat,spirála a to je vše,co jsem našel...
Návrat nahoru
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 22:26    Předmět: Citovat

Pokud se na to necitis, nebo nevis, o co jde, tak to dej nekomu, kdo tomu rozumi, at nenadelas vic skody nez uzitku,sobe ci druhymu. Jinak:

Je to tepelnej spotrebic, takze by to nebyl problem opravit. Zacni treba od privodni snury - vsechno delej ohmetrem v odpojenem stavu!!
Vzhledem k tomu ze jsi prosustroval zarucak, tak to reklamovat nemuzes tak jako tak, tak to v klidu rozdelej a poradne si prohlidni utroby. privodni snura je nekam pripojena - prozvon ji od vidlice k vypinaci, prozvon vypinac - nekdy byva dvoupolovej, pak se zamer na ten termostat. prozvon ho a pritom ho pridavej a ubirej teplotu koleckem - muze byt v haji kontakt. Pak je tam urcite nejaka spirala, pres kterou fouka nejakej vetracek (vetsina konvektoru ) - prohlidni si tu spiralu, jestli nekde na "armature" spiraly neni ten stribrny valecek. ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 23:19    Předmět: Citovat

Na spirále bývá někdy malý bimetalový termostat,ten je dost často v háji – vypadá že je sepnutý,ale má opálené kontakty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 0:54    Předmět: Citovat

Pravda u spirály jsem našel malý váleček délky cca1,5cm a průměru 3mm.Na pohled mu nic není,ale došlo mi,že by se měl proměřit ohmmetrem.Nevím,co by to mělo ukazovat za hodnoty-to zaprvé.Zadruhé,když bude poškozený,seženu někde náhradní díl,který by se dal místo něho napájet?Jinak hoši mnohokrát díky za vaši ochotu pomoci elektroanalfabetovi.Klobouk dolů před tím,že v dnešní uspěchané době ještě existují jedinci,kteří jsou ochotni pomoct.já dávám na oplátku do placu vědomosti v oblasti pneu a disky.Ale ještě k těm konvektorům-nebyl by možná problém koupit nové,ale můj zvídavý pud mě nutí zkrátka zkusit opravit ty zkažené.Když jsem to rozkuchal,tak to vypadá vcelku jednoduše.
Návrat nahoru
GEEL



Založen: Jun 09, 2004
Příspěvky: 211
Bydliště: Puchov-SR

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 12:36    Předmět: Citovat

Ak je to tep. poistka a je dobra,ohmicky ti ukaze 0ohm.Vetko musis mat priechodzie,t.j. minimalny odpor,az po termostat a spiralu.Ak nemas multimeter porad si pomocou baterky a presviet cestu.
Spiraly budu mat rôzny odpor kôli rozdielnym vykonom.Bola by velka nahoda,keby odisli obidve a na 4ks.Inak by aspon jedna hriala,pokia je to standardne zapojenie.
Skus laicky popis:kabel (hdedy drôt)-svorkovnica-vypinac-.....a podobne.
Podla tejto cesty a popisu na suciastkach sa uvidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 14:33    Předmět: Citovat

Ta tepelná pojistka vypadá jako malinkej elektrolyt ale bacha při vyměňování, nedá se to pájet. Nebo možná dá ale buď se ti to rozletuje a nebo tu pojistku vodstřelíš už tím pájením. Lisuje do mosazných nýtů.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 14:46    Předmět: Citovat

Vyrobce pocita vetsinou s tim, ze se nikdy menit nebude. Je to kvuli prevenci pred pozarem. Mam zkusenosti, ze se obcas prerusi i bez zjevnych pricin - byva i v transformatorech ve vinuti. U zehlicek a fenu jdu prvne po ty pojistce. Z boku ma napsanou teplotu v celsiich (lupa nekdy nutna)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
autojacek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 15:11    Předmět: Citovat

Kde se dají sehnat ty pojistky na obrázku a kolik to stojí?Napadá mě,že by to mohla být i příčina vady v našem friťáku.Dík.
Návrat nahoru
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 15:31    Předmět: Citovat

V GMku je bezne vedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 15:37    Předmět: Citovat

kolem 18-35 KC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
autojacek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 20:35    Předmět: Citovat

Už jsem se v on-line shopu GM-ka zaregistroval ....naštěstí tady máme i v ostravě prodejnu GM.Dík za radu...
Návrat nahoru
vamservis



Založen: Feb 09, 2005
Příspěvky: 236
Bydliště: Krkonoše

PříspěvekZaslal: po listopad 21 2005, 0:08    Předmět: Citovat

HLAVNĚ SI KUP TU KTERÁ ODPOVÍDÁ TEPLOTĚ Te PÚVODNÍ. Při výměně jak ,kolega popisoval nepoužívej pájku. Mnoho úspěchů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
autojacek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po listopad 21 2005, 8:42    Předmět: Citovat

Její parametry z ní asi vyčtu,že?Má mít na sobě něco jiného kromě teploty?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund