Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CZ a SR weby o elektronike
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 22:35    Předmět: CZ a SR weby o elektronike Citovat

dobrý deň,

Vďaka EKKAR-ovi na forum.zive.sk fóru som tu s mojím dotazom:

aké máte skúsenosti (obľúbenosť) z elektronicky zameranými web stránkami v českom alebo slovenskom jazyku?
Hľadám nejaký web kde by som si chodil pre pravideľnú dávku informácii zo sveta elektroniky ale tie čo som našiel mi moc nevyhovujú.
Hľadám niečo čo by spĺňalo nasledovné:
1. výhradne zrozumiteľný jazyk (čeština alebo slovenčina), žiadna angličtina alebo nedajbože nemčina.
2. zameranie na digitálnu techniku (žiadne alebo minimum vf alebo antén) a programovanie mikroprocesorov.
3. pravidelné zverejnovanie konštrukcií, ktoré sa dajú vyrobiť doma (so spájkovačkou ERS-50), a z dostupných súčiastok
+ sem tam aj niečo zložitejšie.
4. obsahoval by aj diskusné fórum, kde sa dá prosiť o pomoc (v oblasti elektroniky samozrejme).
5. no a samozrejme aby malo nejakú návštevnosť alebo členskú základňu - aby mal kto aj odpovedať.
6. prosím aby na mňa reklama neskákala z každého rohu.


Doteraz som našiel (+moje názory) - zoradené abecedne:

- elektronika.ezin.cz - zaujímavý obsah, chýbajú mi tam ale novinky zo sveta, a diskusia. Inak trochu slabá kadencia nových článkov. Odraďuje ma aj umiestnenie na free serveri.
- svetelektro.com - opäť pevná šírka (aj keď širšia).Do článkov sa pletie VF a Radio technika. Inak Veľmi dobrý.
- www.bastleni.eu - detto - pevná šírka - hrôza. Obsahovo je už ale preplnený PC problematikou.
- www.elektrika.cz - v logu majú síce slogan "elektrotechnika každý den", ale okrem silových káblov, noriem, a kopos trubiek sa tam toho moc nájsť nedá. Je určený silnoprúdu, a nie elektronike.
- www.elektronika.cz - to už znie lepšie, ale silne absentujú konštrukcie, objavuje sa tam aj angličtina, preplnená stránka reklamami, a HROZNÉ pozadie, vďaka čomu sa text stáva zle čitateľný.
- www.elweb.cz - sice pekné konštrukcie, ale celkový dojem kazí formát webu (pevná šírka), a strašné spracovanie diskusie.
- www.hw.cz - pripadá mi to ako skupina paťdesiatnikov ktorý iba otrepávajú stále svoje pamäte, a žiadne nové jednoduché konštrukcie nepripúšťajú. Okrem toho je to silne komerčné.
+ pripojená konferencia hwlist - poradia. Bohužiaľ väčšina príspevkov je silne off-topic, alebo tak končia.
- www.mcu.cz - obsahovo dobrý, novinky zo sveta pribúdajú. Ale meno kazia zlé referencie, a silná nepravideľnosť príspevkov.Tak isto formát webu by zniesol tuning... Nízky počet diskutujúcich...
- www.pablox.net - opäť chýba diskusia, a novinky zo sveta ...
- www.pandatron.cz - zatiaľ najbližšie mojím prianiam, ale má zlú grafickú úpravu - velké obrázky, veľké medzeri medzi textom. Text sa tam stráca. Veľa reklamy...

Teda teraz pridám aj moj lemý pohľad na Váš web :
- elektroworld.info - diskusia je tu na pohľad hódne živá, reklamu nevidím (+), pevná šírka webu mi trochu vadí, grafika: trochu mi vadí tmavo-modrý podklad. Inak veľkosť písma je super. Čo sa týka obsahovej stránky, posledný príspevok je z 11 mesiaca roku 2008, čo je dosť dávno. Tento web je orientovaný hlavne pre hobyistov (bastličov), čo je dobre, ale nie je to celkom čo som hľadal. Ale Ďakujem za tip, nejako som ho doteraz prehliadal....

Ešte doplním k tým mojím úvodným kritériam, že v pracujem s mikroprocesormi a ich programovaním a návrhujem rôzne zariadenia s nimi. Hľadám niečo trochu viac profi, niečo čo by slúžilo skôr ako inšpirácia pre prácu, a samozrejme aj chcem vedieť čo sa deje vo svete súčiastok a technológii. Tú ERS50 som spomenul aj preto, že doma mám len tú no a doma by som si tiež sem-tam rád niečo zbastlil.
Takže uvítam info pre bastličov ale záropveň aj polo-profi...
Prečo v CZ/SK nechajme bokom (nebojte sa viem aj po eng.)

Preto hľadám nejaký web čo by spĺňal všetko čo som popísal.
Už sa pomaly zmierujem s tým že taký neexistuje, ale čo ma najviac doráža, sú tie negatíva čo som popísal vyššie na tie "úspešné polo/plno profi weby"... škoda

takže:
Existuje ešte nejaký poriadny ezin?
+ privítam aj ďaľšie názory....
Návrat nahoru
Simil



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 185
Bydliště: NR

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 22:51    Předmět: Citovat

Ahoj.Skus sa pozriet na tuto stranku.Mozno je to to,co hladas.http://forum.mcontrollers.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Teda - to byl fofr, takový zrychlení snad nedělá ani F/A-18 Hornet při katapultovým startu z letadlový lodi - ve 21:55 napíšu odkaz na živě.cz a ve 22:35 už je pověšený vlákno na Bastlírně Laughing Laughing !!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne pá březen 27 2009, 23:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:01    Předmět: Citovat

Jestli chceš splnit všechny tyhle požadavky tak se ti to asi nepovede.Asi to bude chtít nějakou kombinaci moje je www.ebastlirna.cz www.pandatron.cz www.dhservis.cz a výše zmiňovaný www.mcontrollers.com a občas www.svetelektro.com Smile
_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:11    Předmět: Citovat

pozrel som videl som.
- mcontrollers.com vypadá tiež prioritne orientovaný na diskusiu. Tá má tuším 283 členov čo nie je moc, ale zasa vypadá že je dobre spravované, takže predpokladám že neaktívnych userov odpalujú. Takže ak by tak bolo potom 283 aktívne diskutujúcich je sila. Inak fialovo-zltá grafika je hodna stredoskolkého webmastera.
čo sa týka článkov, noviniek, zaujímavostí = 0.


asi vypadám ako kritik, ale plusy moc nespomínam preto aby bolo vidno čo mi na jednotlivých weboch prekáža (čo neznamená že ich nesledujem, práve naopak).
Chcel som to dať nejako na jedno fórum aby bol vidno aj tak trochu prierez cs/sk eklektro webom.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:12    Předmět: Citovat

A tady, až si zvykneš hledat v uploadu a downloadu, zjistíš, že tu jsou příspěvky daleko čerstvější. Nemůžeš soudit jen podle článků na hlavní straně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:22    Předmět: Citovat

Hledat up/download........

To je možné, ale ako som písal, tento web som moc nepoznal, a svoj názor som napísal iba po krátkom prvom dojme z tohoto webu....
Aspoň viete kde máte slabé miesto Very Happy

Inak plusov tuto vidím viacej:
+ možnosť zaslielať do diskusie bez nutnosti (otravnej) registrácie
+ rýchle odpovede
+ SILNÁ užívateľská základňa
+ atď (po bližšom zoznámení určite viacej)

ale ako to tu vidím, trochu viazne obsahový dizajn hlavnej stránky
Návrat nahoru
makino



Založen: Apr 20, 2008
Příspěvky: 254

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:34    Předmět: Citovat

Je jedno na akom si Sk alebo Cz web-e, ak ti neporadí EKKAR problém nemá riešenie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:41    Předmět: Citovat

elbazz napsal(a):
...

ak ta bavi programovanie ucpu a chces nieco nove vytvarat, napis mi na zdenoeddie@azet.sk , mam niekolko napadov pre realizaciu , ktore verim by pomohli nielen mne a tebe ale aj tu, a na dalsich miestach Wink
mna brzdi cas, a trochu vedomosti, ale tie sa daju dohnat len ten cas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:46    Předmět: Citovat

Je videt,ze mas jasno jak ma takovy web vypadat a co ma obsahovat,coz takhle zalozit ho??Ale vazne,co se mne tyka,tak barva,design,splnuje W3cosi a pod. jsou az vzadu,podstatu vidim v obsahu.Az pak koukam dal.Mne se zda,ze mas naroky,ktere tezko najdes nekde pohromade.Dat dohromady x lidi,aktivnich a na patricne odborne urovni,sehnat grafika,webmastera,v neposledni rade hosting umoznujici posledni vymozenosti to je dosti narocne.Asi i proto to vypada jak vypada,nekde je to,jinde tamto.Kazdy si muze vybrat do jake smecky se zaradi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:47    Předmět: Citovat

programovanie mcu ma bavi, ba čo horšie: živím sa tým

Momentálne nehladám nič konkrétne, iba inšpiráciu. Keď ma niečo zaujme, idem po tom, a ak je to prínos pre moju prácu zakomponujem to do nej.

Ak ma niečo veľmi zaujme a realizácia nie je drahá, zosmolím to doma v dielni.
Návrat nahoru
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 23:57    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):
Je videt,ze mas jasno jak ma takovy web vypadat a co ma obsahovat,coz takhle zalozit ho??Ale vazne,co se mne tyka,tak barva,design,splnuje W3cosi a pod. jsou az vzadu,podstatu vidim v obsahu.Az pak koukam dal.Mne se zda,ze mas naroky,ktere tezko najdes nekde pohromade.Dat dohromady x lidi,aktivnich a na patricne odborne urovni,sehnat grafika,webmastera,v neposledni rade hosting umoznujici posledni vymozenosti to je dosti narocne.Asi i proto to vypada jak vypada,nekde je to,jinde tamto.Kazdy si muze vybrat do jake smecky se zaradi.


-Áno, viem čo chcem, bohužial sa neviem na prvý krát presne vyjadriť.
-Založiť web, z časových dôvodov nereálne. Myslím že to je slabé miesto viacerých moderátorov mnou zmieňovaných webov (robia dobrú prácu ale nie stále).
-U mňa je tiež v prvom rade obsah, ale pokiaľ je zle zvolená farba a obsah sa nedá prečítať, tak je tam vlastne tak trochu zbytočný. W3 čosi ma tiež nezaujíma, pokiaľ vidím obsah, nekúmam zdrojový kód. Ale pevná šírka webu to je skrátka hrôza, a plytvanie práznym miestom velkými písmenami alebo kvantom obrázkov je priam trestuhodné.
-Áno naozaj sa s tým zmierujem že taký web aké mám nároky nenájdem. Pomaly ma ale začína zaujímať prečo komerčné weby robia také chyby aké som menoval.
Návrat nahoru
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 0:21    Předmět: Citovat

elbazz napsal(a):
... Ale pevná šírka webu to je skrátka hrôza, a plytvanie práznym miestom velkými písmenami alebo kvantom obrázkov je priam trestuhodné...
Nedokážu si představit, jak optimalizovat web tak, aby vypadal dobře v rozlišení 800x600 i v 1920x1200.

------------
Na nějaký amatérský web s tvými požadavkami zapomeň. Protože na to by musel být celý tým elektroniků, vývojářů, webdesigner, kodér, štědrý sponzor ...
Musíš vzít za vděk těmi několika komerčními weby - HW, Pandatron... Pokud ho nenajdeš v katalogu a jeho podsekcích, tak patrně neexistuje.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elbazz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 0:59    Předmět: Citovat

Jirky napsal(a):
Nedokážu si představit, jak optimalizovat web tak, aby vypadal dobře v rozlišení 800x600 i v 1920x1200.

------------
Na nějaký amatérský web s tvými požadavkami zapomeň. Protože na to by musel být celý tým elektroniků, vývojářů, webdesigner, kodér, štědrý sponzor ...
Musíš vzít za vděk těmi několika komerčními weby - HW, Pandatron... Pokud ho nenajdeš v katalogu a jeho podsekcích, tak patrně neexistuje.


-áno 800x600 je v dnešnej dobe skoro archaické minimum, ale napr. hw.cz má dynamický resize. Takže tak nejak to ide. (tam majú zasa zlú grafiku)
-celý tým - to je pravda, preto som sa pýtal či taký neexistuje.
- a samozrejme som rád aspoň tomu čo tu je a samozrejme si vážim práce administrátorov, editorov a moderátorov. Som ich čitateľ, ale predsa, niečo tomu chýba.

si pripadám ako rypák alebo kritik, ale to som vážne sám komu vadia tie menované chyby?
Vy nemáte žiadne výhrady k tým webom?
Návrat nahoru
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 2:33    Předmět: Citovat

Myslim ze tento web bastlirny je naprosto v poriadku.Jeho obsahove zameranie sa vykrystalizovalo dobou,podla mna vacsinu navstevnikov su servisaci,ktory si navzajom pomahaju,tak i amatery ktori potrebuju poradit pri svojich konstrukciach alebo jednoducho zistit nazory "odbornej vacsiny" na dany problem.Co sa tyka dizajnu ten v tomto pripade neni podstatny a podla mna jednoduchy a plne postacujuci.Podla tvojho popisu ti vlastne nevyhovuje ani jeden web,takze hura do toho,budes ho musiet asi stvorit ty a potom uvidime....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund