Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Malber P21 Easy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 9:21    Předmět: Pračka Malber P21 Easy Citovat

Přeji hezký den a prosím o radu šikovné opraváře a bastlíře. Smile

Včera mi pračka při odstřeďování začala klepat o stěnu vany,nepomohlo ani lepší urovnání prádla. Když jsem se díval dovnitř bubnu, tak jsem zjistil, že je buben uvolněný. Ložiska jsou v pořádku, asi se utrhnul buben od hřídele. Vypadá, to že je to jen po jedné straně, není utržený celý, takže se vahou v určité poloze sklápí dolů. To by byla věc jasná.
Chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost a zda bych to mohl opravit doma. Jak těžké je buben vyndat ven, co vše musím demontovat Question Nějak se mi nedostává peněz, tak proto tento dotaz. Pokud by oprava od servisu byla do 1000Kč, tak to nechám udělat, ale více se mi do toho nechce dávat. Je pátý rok od koupě, vypadá stále velmi pěkně a nebyly s ní problémy, až toto.
Děkuji za každou dobrou a věcnou radu Laughing Jenys

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 10:43    Předmět: Citovat

Neznam tvoji pracku, ale v zadu za bubnem bude kriz, kde ve stredu jsou 2 loziska. Resil jsem neco obdobneho pred asi 3 lety. Vyndat to musis tak ci tak. Neni to zas tak hrozne. Cidla v gumach ven a ven spirala. Tu dobre prohledni, me ji vyoseny buben prodrel. Koupil jsem za 800 Kc novy kriz a za 250 spiralu. Jede do dneska. V krizi nejsou, alespon u me loziska, v SKF jsem tusim za 180 Kc koupil jina a kamos automechanik je tam nalisoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 12:54    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Ložiska jsou dobrý, nemají vůli a jdou lehce. Ale je fakt utržený ten buben, asi povolily nýty, nebo čím je to přichycené. Kříž....tam vzadu je nějaký kříž a v něm náboj ložisek. Ten kříž je k vaně přichycený takovou tou spínací obručí. Kdyby tím bylo chycené i to zadní víko vany pokud je vůbec snímatelné, tak by to mohlo jít vyndat zadem, ale to asi nepůjde. Pak jsem koukal, že předek by měl být snímací, není to z jednoho kusu jako staré Ttramatky. Myslíš, že bych musel vyndavat ten termospínač, tělěso ?.. snad jen kabely. Ale jelikož to o něco dřelo, tak to těleso může být načnuté, to bych zkontroloval. Já do toho koukal po půlnoci a to už jsem byl ospalý, takže nemám více informací, ani foto. Dneska bych poslal fotky. Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 23:30    Předmět: Citovat

Tak před chvílí jsem se dostal k rozebrání pračky. Bylo to opravdu rozebíratelné zezadu. Po uvolnění stahovací obruče a topného tělesa, se dal buben vytáhnout ven z pračky. Utrhly se jak jsem si původně myslel nejty z kříže uvnitř. Seženu si povrchově upravené šrouby a upevním zpět kříž a mělo by to být zase dobré. Pro jistotu se podívám na simering a ložiska, ale ložiska takhle vypadají dobře. Taková oprava pračky, je moje první. Podle toho co jsem zjistil, by to nemělo být problematické. Přikládám fotky, možná se někomu bude hodit mé zkušenosti Wink


P1030985.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030985.JPG
 Velikost:  71.36 kB
 Staženo:  208 krát


P1030989.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030989.JPG
 Velikost:  68.33 kB
 Staženo:  180 krát


P1030990.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030990.JPG
 Velikost:  66.84 kB
 Staženo:  197 krát


P1030993.JPG
 Komentář:
Ten už načnutý

Stáhnout
 Soubor:  P1030993.JPG
 Velikost:  58.95 kB
 Staženo:  200 krát


P1030994.JPG
 Komentář:
Tak to jsou ty utržené nýty, utržené jsou tři, jen jeden zůstal, ale nevydržel by.

Stáhnout
 Soubor:  P1030994.JPG
 Velikost:  58.18 kB
 Staženo:  174 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 23:33    Předmět: Citovat

Ještě další fota


P1030996.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030996.JPG
 Velikost:  69.35 kB
 Staženo:  193 krát


P1030998.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030998.JPG
 Velikost:  72.66 kB
 Staženo:  184 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 8:17    Předmět: Citovat

To jsi dopadl jeste dobre, jak mel kriz praskly. Tak at se ti zadari
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 8:56    Předmět: Citovat

Děkuji Very Happy Vzal jsem si tu zadní podložku pro nýtky do práce a koukal jsem, že ty zbytky nýtů jsou jako by užrané a tak proto asi povolily. S nerezem by to snad nemělo dělat článek Question Kříž je hliníková slitina a hliníkové nýty, buben nerez. U kříže je jen uražená jedna polovina dírky pro nýty, jsou tam dvě. Zkusím to sešroubovat a přes tu uraženou polovinu dírky dám podložku z duralu. Mělo by to vydržet. Snad to nebude moc nevyvážené Rolling Eyes

Tak a teď nevím....... asi jak jsem nepoužil Calgon, tak mi vodní kámen zničil pračku Rolling Eyes Sad Very Happy Nějaké nánosy něčeho tam jsou, ale že by to mělo být zničené, si nemyslím Wink Přemýšlím, jestli také nedělám chybu v používání levných prášků. Zdá se, že se tam usazují spíš do modra, než jako klasický kámen ve vařičích, i na tělese. V prášcích jsou nějaké modré granulky.

Co si o tom myslíte ostatní Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 9:01    Předmět: Citovat

Nejvic zalezi samozrejme na vode!!! Ale o Calgonu si myslim sve?!?!! Ta reklama je slusne receno velmi nadnesen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2009, 9:19    Předmět: Citovat

No tak o těch reklamách si myslím své všeobecně. Ano nějaké nánosy se v pračce vždy udělají, ale na to nepotřebuji drahý Calgon Rolling Eyes A hlavně k vůli tomu mi neodejde pračka jak říká reklama. Jinak to těleso je jen jednom místě očištěné od kamenu od toho uvolněného bubnu.

Víc uvidím jak se vydaří oprava, ale věřím, že to bude dobré, určitě lepší než to je teď. Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 0:44    Předmět: Citovat

Tak pračka už zase funguje Laughing Kříž jsem přišrouboval a maká to v pohodě. Ložiska a gufero jsem zkontroloval, je to dobré. Namazal jsem gufero a smontoval. Ten kříž bude chtít sehnat nový. Je už zkorodovaný a pak rovnou vyměním gufero, ale to má čas. Mezitím se porozhlédnu po náhradních dílech. Wink


P1030999.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030999.JPG
 Velikost:  65.99 kB
 Staženo:  176 krát


P1040002.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1040002.JPG
 Velikost:  80.09 kB
 Staženo:  191 krát


P1040006.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1040006.JPG
 Velikost:  79.78 kB
 Staženo:  179 krát


P1040010.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1040010.JPG
 Velikost:  50.93 kB
 Staženo:  186 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 15:43    Předmět: Citovat

Přišroubovals to šroubama, ale šroub není nýt - může se povolit. Zajistils to nějak proti tomu povolení? Otřesama by k tomu dříve nebo později určitě došlo!
Doporučuji: po dotažení šroubů, pomocí důlčíku klepnout na vyčnívající konec šroubu (tím dojde k "roztažení" toho konce se závitem) - průměr "naroste" a nedovolí povolení matice (klíčema bys to pak "nuceně" povolil, kdyby bylo nutno někdy zase demontovat). Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 16:27    Předmět: Citovat

Perovky tam zrejme dal, ale doporucuji jeste matky s teflonem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 21:48    Předmět: Citovat

Ty pozinkované šrouby nejsou nejlepší nápad. Určitě bych tam sehnal nerez šrouby i matky. Prací prostědky rozežerou všechno... A ty matičky určitě nalepit na Loctite..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 22:19    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Přišroubovals to šroubama, ale šroub není nýt - může se povolit. Zajistils to nějak proti tomu povolení? Otřesama by k tomu dříve nebo později určitě došlo!
Doporučuji: po dotažení šroubů, pomocí důlčíku klepnout na vyčnívající konec šroubu (tím dojde k "roztažení" toho konce se závitem) - průměr "naroste" a nedovolí povolení matice (klíčema bys to pak "nuceně" povolil, kdyby bylo nutno někdy zase demontovat). Rolling Eyes


Je to zajištěné vějířovými podložkami. Vím, že není úplně ideální pokovený šroub, ale potřeboval jsem použít pračku tento víkend a tak to má zatím na zkoušku. Pokusím se sehnat nový kříž a když tak simering a pak bych tam dal nerezové šrouby. Pračka už zvládla čtyři várky prádla a to bylo to potřebné a nejlacinější oprava...0Kč Když se to, než seženu jiný kříž bude povolovat, zjistím to hlukem. Když to přežilo utržený kříž ve třech bodech, tak nemám strach, že by to mělo udělat něco katastrofálního po případném povolení šroubů. Sami se nepovolí, z toho strach nemám Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 10:04    Předmět: Citovat

Utrhl se mi buben na pračce Gorenje (model WS42105), příznaky podobné jako je popisováno výše. Nevíte někdo jak má gorenje řešeno připevnění kříže k bubnu? zda je to opravitelné. Pračka má 10let takže jsem smířený s tím že koupím novou ale stejně to předtím rozdělám. Celou vanu ale musím vyndat vrchem nahoru abych ji mohl rozpůlit a dostat se k tomu (nevím jestli to tak je i u jiných značek). Myslím si ale že už tam bude něco vydřené protože to vypadá že celý prací cykl proběhl s utrženým bubnem apo otevření dvířek se z vnitřku údajně kouřilo Shocked

edit: takže tam byl tříramenný kříž z nějaké hliníkové slitiny přišroubovaný zvnějšku k lemu bubnu a ten kříž byl prasklý, už to asi nějakou dobu muselo být částečně utržené protože žádný čerstvý lom tam nebyl vidět, překvapilo mě nožství těch usazenin, přesto že jsem celkem pravidelně pračku čistil kyselinou citronovou (ale těleso bylo čisté). V každéím případě pračku jsem sešrotoval a koupím novou, vydržela takřka přesně 10let poměrně intenzivní provoz (4 členná rodina) bez jakékoli jiné závady



buben 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  76.69 kB
 Zobrazeno:  78 krát

buben     1.jpg



buben 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  84.59 kB
 Zobrazeno:  83 krát

buben     2.jpg



buben 3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  81.53 kB
 Zobrazeno:  73 krát

buben     3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund