Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rezavá voda z Bojleru
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:39    Předmět: Rezavá voda z Bojleru Citovat

Pánové předem se velmi omlouvám za dotaz který zde uvedu, ale třeba někdo z Vás řešil něco podobného. Nejdříve několik faktů:

1/bojler cca 1 rok starý 160litrů
2/veškeré přívody a odvody v plastu
3/poslední cca 3 týdny kapal pojistný ventil na přívodu

A teď hlavní problém, před cca 3-mi týdny začal kapat pojistný ventil na přívodu (cca 2-3 litry denně). Nevím zda to s tím souvisí nebo ne, protože teď na jaře VAK několikrát odkaloval hlavní řád. Nic méně teď teče misto teplé vody zrzavé bláto. Zítra přijde známý vyměnit ten ventil. Myslíte, že máme sundat a rozebrat a vyčistit celý bojler??? Není nějaka neškodná chemie co bych třeba dal do vnitř. On je vodák, ale s tímto prý neumí poradit. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:40    Předmět: Citovat

Jestli máš studni, tak je to písek/blato a bude ho tam hromada.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:42    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Jestli máš studni, tak je to písek/blato a bude ho tam hromada.


Ne obecní vodovod. Cca 11 měsíců voda jako křišťál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
no_-_name



Založen: Dec 13, 2007
Příspěvky: 257
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:42    Předmět: Citovat

Nebývá v bojlerech nějaká anodová ochrana aby to nerezlo ? Tuším že se dávají hořčíkové anody a životnost mají dva roky... Ale asi to souvisí spíš s tím odkalováním, v pojistném ventilu bude nějaký bordel a v nádobě usazeniny.
_________________
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:46    Předmět: Citovat

no_-_name napsal(a):
Nebývá v bojlerech nějaká anodová ochrana aby to nerezlo ? Tuším že se dávají hořčíkové anody a životnost mají dva roky... Ale asi to souvisí spíš s tím odkalováním, v pojistném ventilu bude nějaký bordel a v nádobě usazeniny.


Ano nějaká anoda tam podle návodu je. Až to ráno rozebereme, tak to vyfotím a napíši. Bohužel bojler je z OBI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:59    Předmět: Citovat

Já jsem před pár lety otevřel bojler, který byl 2 roky v provozu na běžném vodovodním řadu, z 60l bojleru vypadly 2 plné 10l kbelíky vodního kamene, písku a rzi Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 13:02    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Já jsem před pár lety otevřel bojler, který byl 2 roky v provozu na běžném vodovodním řadu, z 60l bojleru vypadly 2 plné 10l kbelíky vodního kamene, písku a rzi Shocked


Ano je rozhodnuto, půjde dolů a kompletní očista. Myslíte, že něco třeba z Mountfieldu co se dává do bazenů by ještě více nepomohlo???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 13:12    Předmět: Citovat

párkrát jsem otvíral bojler x roků starý. Písek by ještě ušel, ale nejhorší je absolutně jemné Fe bahno. Malér je, že se ta příruba sundavá směrem dolů a obyčejně na to není v koupelně dost místa. Představuju si že nějak takhle vypadá veterinář když se telí kráva.
Anodická ochrana Mg drátem vydrží chvíli, pak tam zůstane urezlý pahýl o který je možné se hnusně píchnout. Jak říká Sendyx toho svinstva jsou tam kýble - o to se zmenší užitečný objem. Většina toho tam přiteče, na to není chemie a ani bych ji do pitné a mycí vody nedával. Znám dokonce lidi, kteří si vodou z bojleru zalévají rozpustné kafe Grcek
Mám bojler tatramat 19 let rezavý jak liška, i když občas kape, zatím funguje. Sehnal jsem tentýž nový/starý typ nepoužitý na výměnu.
Časté čištění a doplnění elektrody (jestli se dá sehnat?) může mít za následek orvání těsnění na přírubě nebo vyviklání šroubů...
Nejlíp asi snad zainvestovat do nerezu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 13:48    Předmět: Citovat

Tak tohle také znám, už jsem také několik bojlerů otevíral a vždy tam mám nějaký ten kyblík blátíčka. Ale není to z vnitřku bojleru, to se tam dostává už ze studny, aspoň u mě. Je to fakt velmi jemné a strašně špinící sajrajt, občas se tam našel i větší kousek kamene. Prý se má bojler tak po dvou letech otevřít a když tak vyměnit tu anodovou tyč a vypláchnout ho. To těsnění vydrží docela dost a šrouby také. Laughing
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 14:16    Předmět: Citovat

Vida, já jsem vždycky myslel, že z obecní vodovod blatíčko neobsahuje...


spirála.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  spirála.jpg
 Velikost:  20.59 kB
 Staženo:  194 krát


_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 15:06    Předmět: Citovat

citace:
Znám dokonce lidi, kteří si vodou z bojleru zalévají rozpustné kafe Grcek

V takovém případě mohou dát podstatně méně kávy a ušetří Very Happy ,nebo jak je zabarvení dostatečné,tak jen ocukrovat. Very Happy Já v žádném případě vodu z bojlera nepoužívám na pití apod.Už jsem viděl také,co tam je za humus.Nejhorší je,když ten kal se nechá zaschnout,to pak ani zbíječka nechce uvolnit.

citace:
A teď hlavní problém, před cca 3-mi týdny začal kapat pojistný ventil na přívodu (cca 2-3 litry denně). Nevím zda to s tím souvisí nebo ne, protože teď na jaře VAK několikrát odkaloval hlavní řád.

Když píšeš,že VAK odkaloval hlavní řád,tak to bude na 100% tím.S tím také určitě souvisí to kapání pojistného ventilu,dostal se do něj ten maras.Pokud je ten bojler zánovní,tak při té výměně poj. ven. bych jej každopádně rozebral a vyčistil.Měl by jít vyčistit také ten poj. ventil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 15:11    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
citace:
Znám dokonce lidi, kteří si vodou z bojleru zalévají rozpustné kafe Grcek

V takovém případě mohou dát podstatně méně kávy a ušetří Very Happy ,nebo jak je zabarvení dostatečné,tak jen ocukrovat. Very Happy Já v žádném případě vodu z bojlera nepoužívám na pití apod.Už jsem viděl také,co tam je za humus.Nejhorší je,když ten kal se nechá zaschnout,to pak ani zbíječka nechce uvolnit.

citace:
A teď hlavní problém, před cca 3-mi týdny začal kapat pojistný ventil na přívodu (cca 2-3 litry denně). Nevím zda to s tím souvisí nebo ne, protože teď na jaře VAK několikrát odkaloval hlavní řád.

Když píšeš,že VAK odkaloval hlavní řád,tak to bude na 100% tím.S tím také určitě souvisí to kapání pojistného ventilu,dostal se do něj ten maras.Pokud je ten bojler zánovní,tak při té výměně poj. ven. bych jej každopádně rozebral a vyčistil.Měl by jít vyčistit také ten poj. ventil.


Ventil mi da novy, nebyl zase tak drahy a jinak samozrejme vycistime vse
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 15:27    Předmět: Citovat

Velký vliv na usazeniny má samotné složení vody, to že je voda z veřejného vodovodu, neznamená, že je destilovaná. Teplota ohřevu musí být nastavena co nejblíže k 60°C, pak je vylučování usazenin nejmenší. Používám bojlery české výroby (Dražice) a Mg anoda by se měla dát zakoupit u výrobce, který doporučuje vyčištění a bojleru a výměnu anody po 2letech. Tam, kde je používána měkká voda z povrchového zdroje je situace takřka bez problémů, tam, kde je studna nebo vrt je voda zpravidla tvrdá. Správná funkce pojistného ventilu(není-li zarostlý a je správně namontován) je indikována kapáním , ohřátá voda má větší objem a rozdíl je odvedem pojitným ventilem do odpadu. Jsou to řádově litry podle velikosti boileru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 16:28    Předmět: Citovat

Zvláštní je, že 20 let starej pojistnej ventil u bojleru při tlaku vody 4atm sem tam ukápl, a ten novej "čůrá" jak o život. Asi měl ten starej tvrdší pružinu, zadřenej určitě nebyl Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
duan



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: na sever od Boskovic

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 17:39    Předmět: Citovat

Rozdělával jsem minulý týden,zhruba po 5 letech. Very Happy


bojler.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bojler.jpg
 Velikost:  83.45 kB
 Staženo:  200 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund