Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět nehřející mikrovlnka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 19:19    Předmět: Opět nehřející mikrovlnka Citovat

Zdravím vespolek. Mám jeden problém a tím je naše skoro nová ale nefunkční mikrovlnka. Ona je vlastně plně funkční ale nehřeje. Když nám ji přivezli (kupovaná přes internet), tak jsem ji bohužel hned neodzkoušel hlavně z důvodu minimálního místa a času kvůli rekonstrukci bytu. Když jsem konečně mikrovl. odzkoušel, tak jsem zjistil, že vše běží, jak má jen nehřeje. Tím vše běží mám na mysli, že svítí, točí se, funkční časování, funkční gril, dětská pojistka, prostě krom ohřevu šlo vše. Postupoval jsem dle návodu i jinak a stále nic. Pak jsem si vzal na pomoc internet. a někde na nějakém fóru jsem našel nějakou radu, kterou si již nepamatuji a ani stránku jsem si nikde neuložil. Teď, asi po třičtvrtě roce se situace opakuje, když troubu pustím běží vše, jako dřív včetně úplně stejného zvuku, nic se nezměnilo akorát nehřeje. a situace nastala po tom, kdy žena mikrov. odpojila ze sítě a přenesla kousek stranou kvůli úklidu, ale to odpojení ze sítě proběhlo už mnohokrát, a nikdy se nic nestalo. Tenkrát ta rada zněla nějak divně, pro mě naprostého laika nepochopitelně, myslím, že jsem měl stisknout nějaké tlačítko před připojením do sítě, ale je to už dlouho, tak nevím, jestli to tak bylo a co to vlastně bylo. Stalo se i že vypnuli proud ve chvíli, kdy zrovna mikrov. běžela a i po tomto výpadku běžela normálně tedy krom hodin, které se musely znovu seřídit. Nevím, jestli by šla nějak resetovat do původního nastavení, nebo prostě co s tím jde udělat. Po dlouhém hledání na netu jsem narazil i toto fórum, mimochodem docela zajímavé, lze odtud čerpat spoustu užitečných rad a vědomostí, ale to jak rozehřát naši mikrovlnku jsem zde nenašel, tak kdyby se našel někdo, kdo se s takovou situací setkal, nebo dokonce ji uměl vyřešit, byl bych opravdu rád. Mikrovlnka je značky Fagor MO-20DGm. Samozřejmě že sem budu nahlížet dost často, snad se nějaká rada krom : kup si novou Very Happy najde Předem díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:44    Předmět: Citovat

Mirekg napsal(a):
Ona je vlastně plně funkční ale nehřeje.


To je jak s tím secím strojem z Marečku, podejte mi pero - funguje, ale neseje....

V lepším případě přerušená pojistka + proraženej kondík či VN dioda.

Teoreticky i nějakej ten uhnilej faston. Ale jestli je to softwarová věc a je potřeba zmáčknout tlačítko, tak bych to rovnou zahodil, možná to běží na Vistách Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 11:50    Předmět: Citovat

Zdar, trošku bych svůj dotaz upravil. Jak jsem již psal, tento nefunkční stav MV byl hned na začátku při prvním spuštění. Jak jsem psal, je vše funkční, dokonce při nastavení třeba rozmrazování pracuje tak jak má, tedy až na to, že nerozmrazuje, beru to tedy jen podle zvuku, MV má při nastavení jakéhokoli programu naprosto stejný zvuk jako když byla plně funkční, tedy když i ohřívala. Nejde mi o nějaké zaklínadlo i když bral bych i to Smile , ale spíš o nějaké rady, postup, co bych měl (mohl) zkusit, než MV odvezu někam do servisu, protože tam mi namluví ledasco, a vymění i plně funkční části, jen aby vykázali činnost a vyinkasovali náležitou částku. Toto jsou boužel moje zkušenosti, laikovi v servisu namluví cokoliv, a když se náhodou ozve, tak se většinou servismani naštvou a pošlou laika někam. Prostě se mi nechce platit servis, protože si pořád myslím, že to je jen nějaká prkotina. Díky za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 12:36    Předmět: Citovat

Je to prkotina.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 16:05    Předmět: Citovat

V návodu k obsluze je napsáno,jak se nastavuje výkon"mikroohřevu".Ať je výkon snížený nebo plný,podle zvuku se to nepozná,je stále stejný.Vložte do MV porcelánový hrnek s vodou a spusťte MV na cca 1min.a pak zkuste,zda se voda ohřála.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 20:05    Předmět: Citovat

kaja4 napsal(a):
V návodu k obsluze je napsáno,jak se nastavuje výkon"mikroohřevu".Ať je výkon snížený nebo plný,podle zvuku se to nepozná,je stále stejný.Vložte do MV porcelánový hrnek s vodou a spusťte MV na cca 1min.a pak zkuste,zda se voda ohřála.


Díky za odpovědď, nevím jestli to bylo myšleno jako vtip, mě to moc vtipný nepříjde, protože doma na mě tlačí, ať s tou MV něco udělám, včetně odvozu do servisu. Ta mikrovlnka normálně ohřívala, po odpojení ze sítě, přenesení a to samé zpět prostě už nehřeje. Misku s vodou tam mám od té doby, co nehřeje, kvůli všelijakým pokusům. Ještě musím dodat, že voda v misce je pořád studená, a zvuk je taky pořád stejný Smile .
Asi mi nezbyde nic jinýho, než MV odvézt, a zaplatit za naprostou prkotinu několik stokorun, tedy v tom lepším případě jen někoolik. Confused Tak ještě jednou dík za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sasaopravar



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 279

PříspěvekZaslal: út březen 24 2009, 16:33    Předmět: Citovat

Mirekg napsal(a):
Asi mi nezbyde nic jinýho, než MV odvézt, a zaplatit za naprostou prkotinu několik stokorun, tedy v tom lepším případě jen někoolik. Confused Tak ještě jednou dík za odpověď.

Asi jo,bude to nejlepši co pro tu mikrovlnku udělaš.Nestaneš opravařem mikrovlnek Sad ale disponuješ zdravym usudkem,a to je mnohem přinosnějši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12521

PříspěvekZaslal: út březen 24 2009, 20:53    Předmět: Citovat

Mirekg napsal(a):
... Pak jsem si vzal na pomoc internet. a někde na nějakém fóru jsem našel nějakou radu, kterou si již nepamatuji a ani stránku jsem si nikde neuložil. Teď, asi po třičtvrtě roce se situace opakuje...Tenkrát ta rada zněla nějak divně, pro mě naprostého laika nepochopitelně, myslím, že jsem měl stisknout nějaké tlačítko před připojením do sítě, ale je to už dlouho, tak nevím, jestli to tak bylo a co to vlastně bylo. ...

Je zajímavé, že se zatím nikdo nevyjádřil k tomuto faktu (tedy pokud je to pravda). Pokud se to v minulosti již stalo, nemusí to nutně být spálená pojistka, což může ostatně celkem snadno zkontrolovat i laik, pokud mikrovlnku otevře a pojistku zkontroluje popř. vymění (při odpojeném síťovém přívodu). Teoreticky je možný např. studený spoj v obvodu žhavení magnetronu. Pro jistotu ovšem musím varovat - jde o životu nebezpečné napětí, mnohem vyšší, než je v rozvodné síti.
A jinak souhlas se sasaopravar Wink

p.s. A ještě drobnost - vzhledem k tomu, že k závadě došlo po "přenesení manželkou na jiné místo", zkusil bych mechanické namáhání (ne manželky)(např. poklepem) jako test na studené spoje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 12:45    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že se zatím nikdo nevyjádřil k tomuto faktu (tedy pokud je to pravda). Pokud se to v minulosti již stalo, nemusí to nutně být spálená pojistka, což může ostatně celkem snadno zkontrolovat i laik, pokud mikrovlnku otevře a pojistku zkontroluje popř. vymění (při odpojeném síťovém přívodu).

Díky za odpověď, skutečně se takto MV chovala hned po rozbalení. Dokonce jsem si zjišťoval, jak ji zaslat zpět, protože koupená je přes net ale s reklamacemi na zboží koupeným takto, jsou jisté komplikace. No, tak mi tedy nezbývá nic jiného, než MV otevřít, projít pojistku(y), ale to jen kvůli sobě, abych si mohl říct, že jsem pro to udělal vše, co mi moje vědomosti dovolují, a ty končí právě tímto úkonem. Rozhodně nemíním suplovat opraváře Smile. Ono mechanické namáhání si MV taky prošla, dostala pár pohlavků za neposlušnost, a nic. A studený spoj, ten se spíše na chvilku projevil u oné dámy, co mi občas uvaří, ale k tomu občasuvaření MV nepotřebuje. Teď mě už deptá jen to, že nemůžu najít stránku, fórum, kde jsem tenkrát našel zaklínadlo, kterým jsem MV rozhýbal, protože MV skutečně po aplikaci tajemné rady fungovala naprosto bezchybně asi osm měsíců. Je pravda, že předešlé MV, které se u nás doma vyskytovaly, žádné takové rady nepotřebovaly, rozeběhly se po připojení do sítě a nastavení požadovaného úkonu. Tak ještě jednou díky, já pak oznámím, co vlastně s MV bylo doopravdy po kontrole profikem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12521

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 17:36    Předmět: Citovat

Ještě zkus pro jistotu zmáčknout tlačítko STOP na dobu větší než 3 sekundy, jest-li to třeba neblokuje ta dětská pojistka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 20:11    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Ještě zkus pro jistotu zmáčknout tlačítko STOP na dobu větší než 3 sekundy, jest-li to třeba neblokuje ta dětská pojistka. Wink


Slušnej pokus, Very Happy Jen tak pro zajímavost, při použití tzv. dětské pojistky se stane to, že tlačítka na panelu vůbec nereagují na dotek, a když jsem několikrát psal, že MV se točí, svítí, hřeje gril (to poznám ne podle zvuku, ale podle barvy, červené barvy Smile ), po zvolení nějakého programu a zapnutí má i stejný zvuk jako když hřála, po doběhnutí programu je slyšet i dobíhající ventilátor, tak se mi zdá Tvoje rada trošku mimo. Ale nic ve zlým, oceňuji každý pokus, ať více či méně zdařilý. Jediný, na co jsem ještě přišel je, že když podržím tlačítko start a zároveň připojím MV do sítě (předtím jsem zástrčku ze zásuvky vytáhl Smile ), tak se na displeji objeví symboly všech režimů (programů) dostupných na této MV a zároveň blikají číslice hodin a projedou si to od jedničky po devítku. Na nic víc jsem zatím nepřišel, na pojistky teprve řada příjde. Mě osobně ta MV až tak moc nechybí, ale ale, co Vám budu povídat, co ??? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12521

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 20:23    Předmět: Citovat

Omlouvám se za radu "mimo" - ale zkusit se má všechno, zvlášť když to nic nestojí. Takže to zůstává na hardware. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 21:02    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Omlouvám se za radu "mimo" - ale zkusit se má všechno, zvlášť když to nic nestojí. Takže to zůstává na hardware. Wink


Není proč se omlouvat, jsme jen lidi, jsme různí a jsou i takový, kteří by skutečně mohli mít zmiňovanou dětskou pojistku zapnutou. Ale i když se v této problematice nevyznám, tak to bylo to první, po čem jsem šel. Tedy první věc, na kterou jsem koukal, bylo připojení do sítě a hned následovala ona dětská pojistka. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirekg



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 03 2009, 18:01    Předmět: Citovat

Zdar, tak nehřející MV je v servisu. Jak jsem psal, jsem naprostý laik, jediné, co jsem našel byla pojistka zdroje, a ta byla v pořádku (to dá rozum, když MV byla jinak funkční Smile ), a jinou pojistku jsem nenašel a ani nijak dlouho nehledal. MV je v záruce, tak ji snad opraví, i když já těmto záručním opravám a opravářům moc nevěřím. Takže díky všem, kteří se mi snažili pomoci, i když mi je jasný, že i kdyby někdo z Vás rozpoznal onu záhadu, stejně bych to já asi nezvládl opravit možná ani podle návodu Very Happy . Pak bych sem ještě napsal rozluštění závady MV, aby se mohlo toto vlákno uzavřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 12:22    Předmět: Citovat

Dají se někde v Brně koupit náhradní VN pojistky do mikrovlnek ? AME je na suchu.... Confused
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund