Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proutkaření (neplést s proutnictvím :-) )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 11:00    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):


S tím máš naprostou pravdu....

Na to kolko mam rokov mam takychto skusenosti az az, bohuzial Confused
U nas za hovori ze dobre za dobre necakaj, a myslim ze to pisal niekde aj ekkar ze dobro musi byt potrestane.

K tej nude asi tolko ze sa nudim len vtedy, ked nie som doma, a by som nieco robil ale vsetky materialy mam doma, tak nemam do coho drbnut, ale to sa stava malokedy, vacsinou si zabavu najdem sam.

K teme. Ja mam taku skusenost so senzibilnymi ludmi. Mojho otca strasne bolia zuby asi tyzden predtym ked ma niekto v rodine zomriet. A to je len jedna taka "anomalia" je ich cela rada, on by to Vam napisal lepsie. Ja sam mam niekedy take strasne pocity, a dost casto zazivam Deja-Vu, a niekedy nielen na mieste, ale aj niekolko hodin pred, a neviem cim to je, jednoducho sa mi v mysli vynori obraz nejakej udalosti, uplne obycajnej zo zivota, a o niekolko hodin sa to presne stane. Raz som mal ist do jedneho obchodu v Brne, asi tyzden predtym sa mi snivalo presne co sa stane (nikdy som tam nebol bolo to v zbrojovke brno), a ked som hladal ten obchod v tom areali, nikde ziadny plan alebo co, tak len tak som siel instiktivne nejak, a chybu som urobil az na poslednej "krozivatke" ked som nejak zazmetkoval a siel som opacne ako som mal ist. Kto bol niekedy v tom areali vie ze je tam riadny chaos. Druhy gol bol, ked som uz nasiel ten obchod tak som si popozeral co a ako, a kedze mi ten pan nemal vydat, tak som mu hovoril ze nech mi da cislo uctu ze mu peniaze poslem. A presne som vedel kde ma pero aj papier v ktorom sufliku v stole, aj kde si potom este to napise ze mu mam zaslat peniaze. Nejak mi to najprv nedoslo, az ked som siel spat, tak som sa rozpamatal a mal som o com rozmyslat cely den. A odvtedy sa mi to nejak tak stava castejsie Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 11:24    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):





S tím máš naprostou pravdu a plně s Tebou souhlasím,že z tohoto světa většinou odejdou dobří lidé,kteří mají srdce na pravém místě.Ti,co v životě absolutně nic nedokázali,nechce se jim dělat,sedí doma a nechávají se živit druhými,když nemají na chlast,tak z domu ukradnou co se dá prodat,tak nad těmi jako by stál Anděl strážný.Mám tu doma totiž takového švagra a švagrová není o moc lepší.Ten švagr dostal nějaké peníze,tak týden chodil nad ránem domů.Až jednou přesně o půlnoci někdo zvoní,to přišli z hospody číšnici,donesli jeho tašky a že je v nemocnici,neboť spadnul na schodech.No v noci ho 2x operovali(otvírali lebku)neboť mu krev zalévala mozek.Chybělo mu 10min a nepřežil by to.Je to rok od té události,jeho rodina nás všechny obvinila,že jsme na něho nedali pozor a že nám nechyběl(má 30roků!!!).Moji ženu pak jeho matka udala na policii za něco,co vůbec neudělala a přitom tu vůbec nebyla ani tu nechodí.Já jsem dopadnul obdobně.Pomáhali jsme jim jak se jen dalo a takto se nám odvděčili.A to stále ještě pokračuje.
S tím,že se někdo nudí,to také nechápu.Kdo chce,ten si práci vždycky najde.
Omlouvám se,že jsem se rozepsal o svých soukromých věcech,ale co mám internet a Elektrobastlírnu,tak se mohu alespoň takto odreagovat a přijít na jiné myšlenky.


Se neomlouvej, každej se někdy potřebuje vykecat, tak snad nás moderátoři nezabijí Smile Jo s příbuznými je to vždy problém, hlavně jak jde o nějaké rodinné peníze, po zemřelých rodičíš. nejvíce se o peníze zajímají ti, co s rodiči měli nejméně starostí. To je asi osud Sad
Jo, je to někdy něco mezi nebem a zemí Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 11:43    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
otakarv napsal(a):


S tím máš naprostou pravdu....

Na to kolko mam rokov mam takychto skusenosti az az, bohuzial Confused
U nas za hovori ze dobre za dobre necakaj, a myslim ze to pisal niekde aj ekkar ze dobro musi byt potrestane.

K tej nude asi tolko ze sa nudim len vtedy, ked nie som doma, a by som nieco robil ale vsetky materialy mam doma, tak nemam do coho drbnut, ale to sa stava malokedy, vacsinou si zabavu najdem sam.

K teme. Ja mam taku skusenost so senzibilnymi ludmi. Mojho otca strasne bolia zuby asi tyzden predtym ked ma niekto v rodine zomriet. A to je len jedna taka "anomalia" je ich cela rada, on by to Vam napisal lepsie. Ja sam mam niekedy take strasne pocity, a dost casto zazivam Deja-Vu, a niekedy nielen na mieste, ale aj niekolko hodin pred, a neviem cim to je, jednoducho sa mi v mysli vynori obraz nejakej udalosti, uplne obycajnej zo zivota, a o niekolko hodin sa to presne stane. Raz som mal ist do jedneho obchodu v Brne, asi tyzden predtym sa mi snivalo presne co sa stane (nikdy som tam nebol bolo to v zbrojovke brno), a ked som hladal ten obchod v tom areali, nikde ziadny plan alebo co, tak len tak som siel instiktivne nejak, a chybu som urobil az na poslednej "krozivatke" ked som nejak zazmetkoval a siel som opacne ako som mal ist. Kto bol niekedy v tom areali vie ze je tam riadny chaos. Druhy gol bol, ked som uz nasiel ten obchod tak som si popozeral co a ako, a kedze mi ten pan nemal vydat, tak som mu hovoril ze nech mi da cislo uctu ze mu peniaze poslem. A presne som vedel kde ma pero aj papier v ktorom sufliku v stole, aj kde si potom este to napise ze mu mam zaslat peniaze. Nejak mi to najprv nedoslo, az ked som siel spat, tak som sa rozpamatal a mal som o com rozmyslat cely den. A odvtedy sa mi to nejak tak stava castejsie Surprised
[color=red]

To,co se stává Tvému otci,že ho před smrtí někoho blízkého bolí zuby,tak to zase mojí sestře,když se snívá,že jí vypadnul zub.Ale také ji to funguje zase tímto způsobem.

To,že se mi stávají takové věci,jako píšeš níž,jsem se už tu zmiňoval.Jen chci k tomu dodat,že také mi to ihned nedojde ale když sedím někde v klidu,nebo taktéž před spaním probírám,jaký byl den,tak mi tyto skutečnosti začnou docházet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 12:29    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
To,že se mi stávají takové věci,jako píšeš níž,jsem se už tu zmiňoval.Jen chci k tomu dodat,že také mi to ihned nedojde ale když sedím někde v klidu,nebo taktéž před spaním probírám,jaký byl den,tak mi tyto skutečnosti začnou docházet.

To je normalni...to mam taky. S tim rozdilem, ze si na to vzpomenu "hned po akci" a ne az dyl. Ja to prisuzuju tomu, ze to je pouze vsugerovany a myslim si, ze jsem to uz ve skutecnosti jednou zazil...ale kdo vi. Ten pocit je ale hnusnej a pak mi to nejakou chvili stejne vrta v hlave.

EDIT//Mozek je potvora...nikdo nevi co se tam deje. Treba to je "vlastnost".

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 12:41    Předmět: Citovat

Já osobně souhlasím s Andreou (vlastní podobná zkušenost), jinak co se týče vyhledávání vody, tak to ti "proutkaři" využívají jen toho, že většina lidí neví, že podzemní voda je (prakticky) všude, otázkou je však jak je hluboko ...
No a když opomenu hledání vody (která je "všude"), tak stejní nic jiného neumí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 13:50    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Já osobně souhlasím s Andreou (vlastní podobná zkušenost), jinak co se týče vyhledávání vody, tak to ti "proutkaři" využívají jen toho, že většina lidí neví, že podzemní voda je (prakticky) všude, otázkou je však jak je hluboko ...
No a když opomenu hledání vody (která je "všude"), tak stejní nic jiného neumí...


Tak s tímto Tvým názorem já osobně (a věřím,že se najdou i jiní) absolutně nesouhlasím.Je strašně velký rozdíl,mezi takzvanou "Spodní vodou",která je většinou ve větších hloubkách,má vytvořeno svékoryto-řečiště a tudiž teče stále na tom samém místě.Na rozdíl od takzvaných "Podpovrchových vod",které jsou blíže k povrchu terénu,mají většinou slabý tok a často se stává,že si najdou jinou cestu a voda ve studni se z ničeho nic ztratí.Toto mi vysvětlovali manželéChodurovi o kterých jsem už psal.Oni hledali výlučně ty"Spodní vody".Musím zaklepat na dřevo,je to už řádka let(asi 25),co jsme studni vykopali a zatím voda nepochyběla a to z ní bereme 3rodiny,11 lidí,každý den někdo pere apod.Voda v ní nevystoupí výš,jak 1,5m,ale je i v ty největší sucha(to o něco klesne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 16:44    Předmět: Citovat

Tak ja môžem uviesť kamarátovu skúsenosť - prišiel prvý vŕtač s vlastným virguliarom či čo to je, 40m na stopro. Navŕtal 80m, viac jeho súprava nezvládla, vody nikde Very Happy O mesiac neskôr prišiel další, tiež s vlastným virguliarom, ten označil úplne inde miesto, vraj 60m, tutovka. Skúste hádať výsledok? Laughing Teraz tam má dieru hlbokú 260m Shocked To je maximum jeho súpravy, vody tiež nič moc, ani sa nechce veriť, že v takej hlbke sa voda nenájde...Takže tiež mi nejako tá ich spoľahlivosť nesedí, že by sa až dvaja zaručení virguliari po sebe sekli? Pre môjho kamoša to znamená ich 0% úspešnosť Confused Jediné šťastie je to, že peniaze by platil iba v prípade úspešného vrtu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 19:28    Předmět: Citovat

citace:
Teraz tam má dieru hlbokú 260m Shocked To je maximum jeho súpravy, vody tiež nič moc,


Jak už se zde psalo,jsou "Proutkaři"a"Proutkaři".Slyšel jsem o vrtech až 100m,možná i těch 260m je někdy realita,jenže tu vodu,co tam má být,musí najít ten "PRAVÝ PROUTKAŘ",který je senzibilní a jeho tělo na tuto skutečnost reaguje.Většinou bývají tyto prameny na kopci spojené,tudiž nějaká podzemní dutina(zásobárna vody)a z ní pak se do všech stran rozlévají prameny vody[i].V takové hloubce bývají takzvané 100-leté vody.Na kopcích bývá voda nejčistší,neboť ji neznečisťují žádné splašky apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:12    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
citace:
Teraz tam má dieru hlbokú 260m Shocked To je maximum jeho súpravy, vody tiež nič moc,


Jak už se zde psalo,jsou "Proutkaři"a"Proutkaři".Slyšel jsem o vrtech až 100m,možná i těch 260m je někdy realita,jenže tu vodu,co tam má být,musí najít ten "PRAVÝ PROUTKAŘ",který je senzibilní a jeho tělo na tuto skutečnost reaguje.Většinou bývají tyto prameny na kopci spojené,tudiž nějaká podzemní dutina(zásobárna vody)a z ní pak se do všech stran rozlévají prameny vody[i].V takové hloubce bývají takzvané 100-leté vody.Na kopcích bývá voda nejčistší,neboť ji neznečisťují žádné splašky apod.


Souhlasím s tebou otakarv, fakt je proutkař a proutkař. Myslím si, že správný proutkař pozná jestli tam voda je nebo je to jen zdání. Na to musí být vycvičený, aby rozpoznal vodu a ne jen nějaké zdání. Ale polemika u toho bude asi vždy a nevěřících se najdou spousty. Někdy právě ten nesprávný proutkař akorát dá blbý punc na hlavy těch co to umí a pak se hodí do stejného pytle Sad Beru že voda může být všude, jak tu někdo psal a že pak se voda lehce hledá...ale potom by to vyvracel ten příspěvek s 260m vrtem. Strejda nejenže označil místo a hloubku, zároveň určil jestli je voda kvalitní a to mu sedělo Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:20    Předmět: Citovat

Koukám, že se tu vyvíjí nová teorie o podzemních vodách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:25    Předmět: Citovat

Frajeřina by bylo, kdyby proutkař poznal budoucí úniky vody z pražské veřejné vodovodní sítě. Když to puklo vedle Lucerny a vymlelo třímetrovou jámu, pražské vodovody tvrdily, že trubky jsou z 30. let, nikdo neví kudy už vedou a jsou v havarijním stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:36    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Frajeřina by bylo, kdyby proutkař poznal budoucí úniky vody z pražské veřejné vodovodní sítě. Když to puklo vedle Lucerny a vymlelo třímetrovou jámu, pražské vodovody tvrdily, že trubky jsou z 30. let, nikdo neví kudy už vedou a jsou v havarijním stavu.


Jo, to už by byl jasnovidec Laughing Ale to by byl fakt "Frajer" Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2566
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 21:25    Předmět: Citovat

Nojo slyšel sem že tam vyjížděj každej den k nějaký havárii vodovodu(spíš chcankovodu)Kdybyste věděli co v praze lidi pijou za vodu tak by ste padli na znak.Je to napraný chlornanem aby to zabilo to svinstvo co v tom plave.Byl sem v upravně vody co napájí kus Prahy vodou.

Do pytle jak se píše na qwerty klávesách u s čárou?

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile


Naposledy upravil Sandal dne čt březen 19 2009, 21:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 21:26    Předmět: Citovat

Ono existuje zařízení, kterým se dá podzemí "zmapovat" poměrně detailně až někam 50m hluboko - jmenuje se to "zemní radar". Jediný, co je na tom quatsch a mešuge, je cena - počítaná v mnohamístných částkách v $... A pak taky aby někdo zaplatil tu novou stavbu - přestože by to ušetřilo milióny za tu vodu, která se z toho potrubí ročně ztrácí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2009, 13:58    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
...Je strašně velký rozdíl,mezi takzvanou "Spodní vodou",která je většinou ve větších hloubkách,má vytvořeno své koryto-řečiště a tudiž teče stále na tom samém místě.Na rozdíl od takzvaných "Podpovrchových vod",které jsou blíže k povrchu terénu,mají většinou slabý tok a často se stává,že si najdou jinou cestu a voda ve studni se z ničeho nic ztratí.


Zajímalo by mě jaký je podle tebe rozdíl mezi "spodní" a "podpovrchovou" vodou (oboje to jsou technické termínny jak prase). Já osobně znám jen podzemní vodu juvenilní, vadózní a fosilní.
Co se týče toho "řečiště spodní vody", tak to je myšleno jako vtip? (Ale pořád lepší než když někdo ze sebe vypustí hlášku typu "že je jako pod náma velký jezero")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund