Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proutkaření (neplést s proutnictvím :-) )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 16:04    Předmět: Citovat

Že sú mnohí ľudia citliví na zmeny prostredia, bio- a iné polia je známe už dávno, len nie vždy sú tieto zmeny vedecky zmerateľné a vedou akceptované.
Aj tvrdý odporca napríklad prizná, že pozná ten pocit, keď cíti cudzí pohľad na sebe. Ale keď má tento úkaz vedecky vysvetliť, nedokáže to. Very Happy

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 16:20    Předmět: Citovat

Taky jsem byl k proutkaření velmi skeptický. Asi před 5 roky jsme se se 2ma sousedy na chatě rozhodli pořídit si lokální studnu jako alternativní zdroj vody k letnímu vodovodu. Proutkař prošel vytipovanou společnou velkou louku 30*60m, ale bez úspěchu. Avšak těsně za její hranicí, na pozemku jednoho z nás označil místo s tím, že se tam pravděpodobně stéká více podzemních pramenů. Podotýkám, že široko, daleko není žádná další studna, podle které by se mohl orientovat. Nejbližší je asi 1 km daleko v lese pod kopcem a napájí letní vodovod.

Zároveň s proutkařem přijela vrtná souprava. Nejprve vrtali 9m v hlíně a pak 16 m ve skále. Pak narazili na vodu. Vystříklo to pod takovým tlakem, že jsme zdrhali. Jako když se narazí na ropu Smile . Na tou oblastí se táhne asi 3 km táhlý kopec, ve kterém se ta voda asi sbírá. Odhadem dá ten vrt asi 1500 l za hodinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 17:04    Předmět: Citovat

Co jenom jsem tomu Crifodovi tady provedl, že už sám na sebe aplikuje autocenzuru a místo patřičného slova do textu rovnou vrzne Ignorant . Nezačal jsi doma při nadávání občas pípat jak v televizi? Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 17:09    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Co jenom jsem tomu Crifodovi tady provedl, že už sám na sebe aplikuje autocenzuru a místo patřičného slova do textu rovnou vrzne Ignorant . Nezačal jsi doma při nadávání občas pípat jak v televizi? Very Happy

přiznám se zdendo, že to byl chyták na tebe, jestli zabereš. Moc jsem tomu nevěřil, ale proč to nezkusit. A vidíš, vyšlo to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 18:09    Předmět: Citovat

To otakarv: No nevím jestli je to zajímavý příspěvek, ale strejda to prostě dovedl a protože to byl vlastně vědecky založený člověk, tak mu nestačilo že to dovede, chtěl vědět proč to dovede a tak pořád dělal různé experimenty a zapisoval si své pokusy. Chodil i do nějakého spolku na Novotného lávku a setkával se s různými lidmi podobného zaměření. Ne s každým souhlasil, ani se nehádal, prostě si stál za svými názory a uměl i poslouchat druhé a čerpal další zkušenosti. Pracoval jak s virgulemi, tak i s kyvadly, většinu si jich udělal sám a sám si zjistil na co bude ten nejlepší tvar a z jakého materiálu. Na patogenní zóny používal dvě kyvadla a obě po zkušenostech co učinil, udělal ze dřeva. Jedno mělo špičku jako klasické kyvadlo, ale bylo s kónickým výdlabem nahoře a uprostřed mělo stopku na kterou bylo zavěšeno na nekroutící se provázek. Druhé bylo špičkou nahoru. Teď už nevím, které bylo na špatnou zónu a které na dobrou. Zjistil totiž, že ne každá zóna je špatná. Doma měl v bytě poznačené místa, kde byla jak špatná , tak i dobrá zóna. V dobré zóně si léčil vysoký tlak. Na odstínění používal drátěnou uzavřenoui smyčku, někde laděnou kondenzátorem. Zjistil, že zóna po takové úpravě přestane na lidi působit, ale ona ve skutečnosti nezmizí, posune se jinam, takže neškodí v okolí, kde je smyčka. Těch experimnetů dělal mnoho a je škoda že zemřel. Bylo mu 82 let a celou dobu ještě jezdil autem. Jednou přijel s tetou na chatu, začali hrát karty a tetě povídal, že až dohrajou, že jí musí říci něco moc důležitého pro lidi.....hru nedohrál, spadla mu hlava na stůl......teta mu sice hned zavolala záchranku, ale nepodařilo se ho vzbudit...zástava srdce a tak už se nikdo nedozvěděl, co chtěl tehdy říci Sad Vzal si všechny své moudrosti sebou do hrobu.

Co se týká té mrtvé a živé vody, tak tu si dělal také. Měl na to specielní nádobu a používal nějaké specielní materiály, právě proto, aby se z toho nedostávaly škodlivé látky do vody. Mrtvá voda jestli to nepopletu, byla kyselá a živá zásaditá. Vody používal na zdravotní problémy své i tety. Mrtvou vodu měl na špatně hojící se rány a na problémy ve střevech, tu živou už nevím, zase až tak jsem se s ním o tom nebavil. On prostudoval spousty dostupné literatury o těchto věcech a tak stále něco kutil a vymýšlel. Další věc která ho velmi zajímala, byla úspora tepla bytech, ale prý na to už je starý, vždy mi říkal, že už nestihne to vyskoušet na vlastní kůži. Chtěl si postavit ekologický a ekonomický dům, ale právě ten jeho věk mu to nedovolil a teta také ne. Byl to spíš jen jeho sen Very Happy

Také tu někdo měl narážky na Akademické vědce Rolling Eyes a Granty Very Happy , tak opatrně, já dělám také v jedné Akademii v Praze, tak abych se neurazil Laughing Ono je to někdy opravdu zajímavé, co někteří vědci dovedou, ale jsou vědci a Vědci Wink

Říká někomu něco Tokamak, Plazmové hořáky a pod. Question Možná to někomu přijde utopie, ale zajímavé to je. Já jsem spíš blíže těm Plazmovým hořákům. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne út březen 17 2009, 19:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 18:13    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Prý se dají vyhledávat i silové vodiče ve stěně. Z odizolovaného drátu CY 2,5 mm se udělá takové ,,véčko" se smyčkou uprostřed (délka ramene véčka asi 7 cm, průměr smyčky tak 5-10 mm). Když se to chytí mezi palec a ukazováček, mělo by to být citlivé na dráty, kterýma musí procházet proud. Mně to nefunguje...

V panelaku som na to skusal uz dva rozne pristroje a tak isto ani jeden nefungoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 18:28    Předmět: Citovat

Vzdycky jsem se senzibilum vysmival. Ale od jiste doby jim verim. Jakmile si otevru v kancelari flasku, do 5 minut tam je 5 lidi. Jinak se tam za cely den neukazou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 19:25    Předmět: Citovat

Stačí jít po 3 hodinách klidu na 3 minuty na záchod či svačinu. Na mobilu je zmeškanej hovor nebo někdo zvoní....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 19:45    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Stačí jít po 3 hodinách klidu na 3 minuty na záchod či svačinu. Na mobilu je zmeškanej hovor nebo někdo zvoní....


Hm, tak to je spíš Murphyho zákon schválnosti. Jdeš do vany a na potvoru zvoní telefon, nebo zvonek, jen jsi se namydlil Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 19:58    Předmět: Citovat

funguje to spolehlivě...pravděpodobnost pádu namazaného chleba sádlem dolů je přímo úměrná ceně koberce...volná interpretace Murphyho zákona
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2569
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 20:27    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
Stačí jít po 3 hodinách klidu na 3 minuty na záchod či svačinu. Na mobilu je zmeškanej hovor nebo někdo zvoní....


Hm, tak to je spíš Murphyho zákon schválnosti. Jdeš do vany a na potvoru zvoní telefon, nebo zvonek, jen jsi se namydlil Laughing

Tak tohle zase nefunguje na mě.Když někoho čekám tak se nepudu koupat.A když nikoho nečekám tak to mám na salámu.Já se držim hesla:Host do domu,hůl do ruky.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 20:35    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Jenys napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
Stačí jít po 3 hodinách klidu na 3 minuty na záchod či svačinu. Na mobilu je zmeškanej hovor nebo někdo zvoní....


Hm, tak to je spíš Murphyho zákon schválnosti. Jdeš do vany a na potvoru zvoní telefon, nebo zvonek, jen jsi se namydlil Laughing

Tak tohle zase nefunguje na mě.Když někoho čekám tak se nepudu koupat.A když nikoho nečekám tak to mám na salámu.Já se držim hesla:Host do domu,hůl do ruky.


Hm, to je pravda, ale co když nemáš ten salám Laughing Jinak, nemůžu vědět, zda ten co volá, nebo zvoní mi nenese ten milión Very Happy Wink A zvědavost je veliká Idea Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 20:40    Předmět: Citovat

Mám dojem, že se to nějak sklouzává někam úplně jinam Rolling Eyes Takto to autor určitě nemyslel Sad
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2569
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 20:45    Předmět: Citovat

Ten salám mám.Dokonce dřív než zuby Laughing
Ten milion mám taky na tom salámu.Když ho nemáš ani o něj nemůžeš přijít Wink Já ho taky nemám(ikdyž ve vybavení dílny asi jo)a nebrečim.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31995
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st březen 18 2009, 9:31    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Můj strejda, bohužel už nežije, byl to Inženýr, tedy spíš člověk relistický, toto nikdy neuměl a spíš z toho měl srandu, když tetě se proutky v rukách hýbaly. Po pásovém oparu, mimo jiné velmi bolestivém onemocnění, začal být na protkaření citlivý a dokázal to vypracovat tak daleko, že s tím uměl nejen hledat vodu, či jiné předměty, ale i nemoci a zjišťování zdravého jídla a vhodných léků, pro sebe i své blízké. Nikdy se nezmýlil ...Byl to fakt dobrý člověk a je ho moc škoda, ale to už je život Sad Stále se snažil vymyslet nějakou elektronickou virguli, kterou by mohl používat obyčejný člověk. Udělal moc pokusů se vším možným. Virgule dělal dřevěné, kovové i izolované a vždy mu fungovaly. Takže pokud nebude člověk na tyto zóny a prameny citlivý, nebude se mu virgule hýbat. Proto nemůže virgule či kyvydlo fungovat v nějaké pevném stativu, musí tam být ten lidský element s citlivostí na tyto patogenní zóny. Nějaké přístroje na nalezení vody pomocí elektroniky jsou, ale to co umí senzibilní člověk to ještě neumí. Wink


Je to už hezkých pár let, v jednom čísle Amára vyšel článek o elektronické virguli - bylo to založené na principu změny intenzity příjmu teď už si nevzpomínám jestli na KV nebo na VKV nad horninovými zlomy, ale "citlivým zařízením" byl radiopřijímač s vyvedeným měřičem napětí AVC. Místa výstupů vody z vodonosných vrstev blíže k povrchu souhlasí s těmito zlomy, na kvalitu příjmu má asi vliv i změna vodivosti půdy zaviněná různou vlhkostí. Je dost možné, že zmíněné změny vnímají i takzvaní "proutkaři" - dokázáno to ale není (aspoň pokud vím). Možná by něco doplnili "detektoráři" - určitě při svých potulkách po terénu zaznamenali nějaký vliv na funkčnost svých "udělátek" na hledání nejrůznějších "pokladů"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund