Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proutkaření (neplést s proutnictvím :-) )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3745
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 23:03    Předmět: Citovat

mikollar. napsal(a):
Bud veris tomu ze sa to toci samo na zaklade najkych sil (ak to niekto objasnil aj mna by to zaujimalo, ale zatial moznost b), alebo veris ze to robi ten co to drzi v ruke. Smile


Tak mi to nedá,abych se nezapojil do debaty.Já jsem na vlastní oči viděl"Pravé,nefalšované proutkaře",ať už používali vrbové proutky ve tvaruY,nebo pružinu z klasické rolety,co se používá na zastírání oken s dřevěnými držadly na koncích.To poslední používali dva manželé,kteří i mi byli hledat vodu(našli na 100% a také hloubku určili správně 10m.Nejdříve měli každý svůj prut dlouhý asi 1m na konci vidlici.Šli vedle sebe,vidlice zaklesnuté do sebe,druhý konec v dlani.Když přišli na pramen,tak se pruty roztočily až jim vylítly z rukou.Potom vzala ta žena tu pružinu a šla pomalu k tomu vytýčenému místu.Jak se k němu blížila,tak se pružina začala otáčet určitým směrem.Čím blíž byla středu toku toho pramene,tím rychleji se pružina otáčela.Jakmile přišla do středu toho"řečiště",pružina se zastavila.Pokračovala v chůzi dále,ale ta pružina se začala otáčet opačným směrem.Ta paní říkala,že za den vyhledá tuším max.4 prameny a pak už ji rozbolí šíleně hlava.Nebo jak jde pod vysokým napětím,tak od pružiny srší jakoby výboje.Chodili hledat a mapovat po světě,hlavně Jugoslávie.
Viděl jsem také jednoho"Proutkaře".On to o sobě tvrdil,měl 2 ocelové špice z jízdního kola,držel je šikovně v rukách a při pečlivém sledování bylo vidět,jak s něma kroutí.On ale nechodil po terénu,jen se zeptal,kde ten dotyčný chce vykopat studnu,že na vodu narazí všude jen on mu změří v jaké hloubce tu vodu najde.Kolikrát prý se mu ty špice otočí,tolik metrů musí kopat.Byl na kopci a pod kopcem tekla řeka,tak si přibližně spočítal,jaký to je výškový rozdíl.
Já jsem to zkoušel s virgulí z vrbového proutku,ale mi to nefunguje nějak.
Vždy říkám,že je něco mezi nebem a zemí o čem my ještě nevíme a možná se ani nedozvíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3745
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 23:21    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Asi jo já držim provázek jen mezi ukazovákem a palcem.Třeba na meho tátu tohle vůbec nebere.Ale byl u nás jeden proutkař když hledal pramen tak se ho táta chyt za ruku a dal mu do druhý ruky jeden konec klacku tak to fungovalo.Táta držel ten kus klacku tak pevně až se z toho oloupala kůra.


Ať si každý myslí co chce,ale já osobně tomu"PRAVÉMU"proutkaření věřím.To samé co tu píše"Sandal"zažil můj nebohý otec.Jen ten proutkař měl tu virguli mosaznou,tuším asi nějak takto: --_--.Také se toho proutkaře držel jednou rukou a druhou držel jeden konec té virgule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 23:25    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
funguje to fakt (skoro) každému...vem si dva svářecí dráty d=3-4mm délky cca 1m a ohni pravoúhle do tvaru L v poměru délek cca 300:700mm. kratší úsek uchop do každé ruky jeden, namíř před sebe rovnoběžně a vykroč do terénu...sám uvidíš co se bude dít


Tiež som tomu neveril, ale raz som pomáhal jednému geodetovi zameriavať trasu budúceho vodovodu. Poslal ma na pole, že "Zober tieto dva drôty, a skús sa prejsť, niekde tu je odvodňovací kanál". Na meter presne som ho potom našiel, podľa mapy bol v 5 metrovej hĺbke (mapu sme pozerali až potom).
Asi sa preorientujem na hľadanie studní. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 0:46    Předmět: Citovat

Taky je pravda, že v našich končinách se vodá hledá celkem snadno, bych zkusil některýho proutkaře vyslat hladat vodu v Atacamě, taky by nebylo od věci prověřit radary na oběžné dráze, co mapují zemský porvch a podpovrch jestli tam amíci nezavřely proutkaře, páč to by teprv bylo něco pro Kocába.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18682
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 6:37    Předmět: Citovat

Nebyl bych tak kategorický . To , že tím co maj v ruce hejbou oni , o tom nechci rozvádět debatu . Ale tací , kteří si vskutku nějak uvědomují zlomy "v tom kolem nás i v nás" jsou . Jenom ani já nepoznám , který to jen hraje .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 8:57    Předmět: Citovat

Nekdě jsem četl, že nejcitlivější detektor kouře udělali pomocí nevronových buněk, na které připojili snímače podobné ekg, takže možná je lidské tělo na některé poruchy gravitace, nebo magnetosféry citlivější než běžné přístroje, ale pohyb toho proutku by se měl dát vysvětlit čistě působením mechanických sil ruky a gravitační síly, tím chci říct, že senzitivní člověk zachytí nějaký podnět a názákladě toho se mu může třeba roztřást ruka a tím se ten proutek pohybuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 13:13    Předmět: Citovat

S konárom by som to ešte pochopil, pretože korene stromu sa ťahajú "k vode". Horšie je to z drôtom...
_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 13:50    Předmět: Citovat

Tak pokud má někdo nějaké pochybnosti, zda je to podvod, nebo ne, já můžu s určitostí říci, že to není podvod a ani nic takového co tu psala Andrea.

Můj strejda, bohužel už nežije, byl to Inženýr, tedy spíš člověk relistický, toto nikdy neuměl a spíš z toho měl srandu, když tetě se proutky v rukách hýbaly. Po pásovém oparu, mimo jiné velmi bolestivém onemocnění, začal být na protkaření citlivý a dokázal to vypracovat tak daleko, že s tím uměl nejen hledat vodu, či jiné předměty, ale i nemoci a zjišťování zdravého jídla a vhodných léků, pro sebe i své blízké. Nikdy se nezmýlil a já ho testoval zda nepodvádí. Schoval jsem před ním něco, aby nevěděl, kde to je a on to vždy našel. Jak to přesně dělal nevím, ale co jsem od něj zjistil, bylo to, že on je na tyto věci citlivý a pohyb virgule či kyvadla předával on. Dovedl zjišťovat patogenní zóny a i je odstínit. Dosti lidem pomohl, když měli zdravotní potíže. Prý on cítí nějaké jako by brnění v místě pod nohami, když jde s virgulí, v tom místě se virgule začne stáčet dolů. Prý cítí silné stahovaní svalů a tím se zkroutí virgule. U kyvala je to podobné. Prostě ty pohyby dává člověk, který na to musí být citlivý. Když hledal lidem vodu, nikdy nevěděl, kde je přesně nějaká studna v okolí, on totiž nemusel ani stát na té parcele. Stačil mu k tomu plánek zahrady a označení, kde je sever. Potom k tomu použil kyvadlo a s přesností na půl metru to našel na plánku, upřesnil to na parcele v reálu a vždy to bylo přesně na chlup. Někde byla hloubka i 40m a když to studnaři vrtali, vždy měl trochu obavy zda to opravdu strefil dobře. Vždy to vyšlo, nikdy se nezmýlil a těch studen našel přes padesát. Nebral za to peníze, dělal to jen proto, že ho to zajímalo a chtěl lidem pomáhat. Byl to fakt dobrý člověk a je ho moc škoda, ale to už je život Sad Stále se snažil vymyslet nějakou elektronickou virguli, kterou by mohl používat obyčejný člověk. Udělal moc pokusů se vším možným. Virgule dělal dřevěné, kovové i izolované a vždy mu fungovaly. Takže pokud nebude člověk na tyto zóny a prameny citlivý, nebude se mu virgule hýbat. Proto nemůže virgule či kyvydlo fungovat v nějaké pevném stativu, musí tam být ten lidský element s citlivostí na tyto patogenní zóny. Nějaké přístroje na nalezení vody pomocí elektroniky jsou, ale to co umí senzibilní člověk to ještě neumí. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3745
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 14:51    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Tak pokud má někdo nějaké pochybnosti, zda je to podvod, nebo ne, já můžu s určitostí říci, že to není podvod a ani nic takového co tu psala Andrea.

Můj strejda, bohužel už nežije, byl to Inženýr, tedy spíš člověk relistický, toto nikdy neuměl a spíš z toho měl srandu, když tetě se proutky v rukách hýbaly. Po pásovém oparu, mimo jiné velmi bolestivém onemocnění, začal být na protkaření citlivý a dokázal to vypracovat tak daleko, že s tím uměl nejen hledat vodu, či jiné předměty, ale i nemoci a zjišťování zdravého jídla a vhodných léků, pro sebe i své blízké. Nikdy se nezmýlil a já ho testoval zda nepodvádí. Schoval jsem před ním něco, aby nevěděl, kde to je a on to vždy našel. Jak to přesně dělal nevím, ale co jsem od něj zjistil, bylo to, že on je na tyto věci citlivý a pohyb virgule či kyvadla předával on. Dovedl zjišťovat patogenní zóny a i je odstínit. Dosti lidem pomohl, když měli zdravotní potíže. Prý on cítí nějaké jako by brnění v místě pod nohami, když jde s virgulí, v tom místě se virgule začne stáčet dolů. Prý cítí silné stahovaní svalů a tím se zkroutí virgule. U kyvala je to podobné. Prostě ty pohyby dává člověk, který na to musí být citlivý. Když hledal lidem vodu, nikdy nevěděl, kde je přesně nějaká studna v okolí, on totiž nemusel ani stát na té parcele. Stačil mu k tomu plánek zahrady a označení, kde je sever. Potom k tomu použil kyvadlo a s přesností na půl metru to našel na plánku, upřesnil to na parcele v reálu a vždy to bylo přesně na chlup. Někde byla hloubka i 40m a když to studnaři vrtali, vždy měl trochu obavy zda to opravdu strefil dobře. Vždy to vyšlo, nikdy se nezmýlil a těch studen našel přes padesát. Nebral za to peníze, dělal to jen proto, že ho to zajímalo a chtěl lidem pomáhat. Byl to fakt dobrý člověk a je ho moc škoda, ale to už je život Sad Stále se snažil vymyslet nějakou elektronickou virguli, kterou by mohl používat obyčejný člověk. Udělal moc pokusů se vším možným. Virgule dělal dřevěné, kovové i izolované a vždy mu fungovaly. Takže pokud nebude člověk na tyto zóny a prameny citlivý, nebude se mu virgule hýbat. Proto nemůže virgule či kyvydlo fungovat v nějaké pevném stativu, musí tam být ten lidský element s citlivostí na tyto patogenní zóny. Nějaké přístroje na nalezení vody pomocí elektroniky jsou, ale to co umí senzibilní člověk to ještě neumí. Wink


Musím uznat,že jsi napsal velmi zajímavý příspěvek.Já,jak už jsem napsal výše,na tyto věci věřím.To,že Tvůj strýc dostal po onemocnění tyhle schopnosti,se stalo již více lidem,jak jsem se někde dočetl nebo doslechl.A nemusel to zrovna být ten pásový opar,ale jiná nemoc.Já osobně bych velmi rád poznal takového člověka s těmato schopnostma osobně.Velmi by mně zajímalo,zda v sobě nemám nějaké podobné schopnosti.Mi se například někdy stává,že mám takové velmi silné vnitřnípnutí,zprvu jsem si to nějak neuvědomoval a přisuzoval jsem to spíše zdravotnímu stavu.Dnes však vím,že se něco děje nebo stalo,co souvisí s mojí osobou nebo blízkými.Bohužel nevím včas toto rozluštit,ale vždy se mi to potvrdí.
Jsou to opravdu velice zajímavé věci,které stále ještě nejsou prozkoumané.To,že něco mezi nebem a zemí existuje,to se v žádném případě nedá popřít.A smekám klobouk před takovými lidmi.
Najdou se samozřejmně "Podfukáři" a právě ti berou za to peníze,ale ti,co mají tyto schopnosti vezmou maximálně nějaký ten peníz na benzín nebo lístek na cestovné.Mnohdy ani to né.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4051
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 15:03    Předmět: Citovat

Prý se dají vyhledávat i silové vodiče ve stěně. Z odizolovaného drátu CY 2,5 mm se udělá takové ,,véčko" se smyčkou uprostřed (délka ramene véčka asi 7 cm, průměr smyčky tak 5-10 mm). Když se to chytí mezi palec a ukazováček, mělo by to být citlivé na dráty, kterýma musí procházet proud. Mně to nefunguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 15:12    Předmět: Citovat

Dá se považovat za selhání fyziky nebo biotroniky atd, prostě vědy, když neumí proutkaření pomocí svých aparátů vysvětlit??

To pnutí a předvídání má možná něco do sebe, ale hodně věcí se dá vysvětlit podprahovým vnímání souvislostí nebo podvědomým vyhodnocením informací na základě zkušeností. Ono je vnímání a rozumové zpracování často výsledkem práce více rovin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 15:23    Předmět: Citovat

holt naše fyzika to nevysvětlí...

krom toho by se už měl objevit člověk, který všem vysvětlí, že se na "přírodu" staletí díváme špatně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 15:33    Předmět: Citovat

no, úkazy z reálného světa by snad fyzika vysvětlit mohla, aspoň ty jednodušší, nebo aspoň předstírat úsilí o řešení... radši než vypisování pablbovských grantů na cosi a honění si trika pár exponentů. Počkám si na výsledky nedávné změny ve vedení ČSAV.
Mám doma knížku (bez obrázků Very Happy ) z roku 1922, "OKULTNÍ ÚKAZY A JICH PŘIROZENÝ VÝKLAD", na to že jí je tolik let je docela racionální Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 15:43    Předmět: Citovat

dnes AV ČR...

dříve existovali fyzici, kteří si říkali experimentální... dívali se na úkazi hodně racionálně - dnes mají počítač a metodu Monte Carlo

mám tady (kolega) nějaké zařízení a snad i spisy o živé a mrtvé vodě, kterou se zabývalo pár lidí s tehdejší ČSAV, zjistili jen, že voda má vlastnosti, kterým nerozumí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 17 2009, 16:03    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
dnes AV ČR...

dříve existovali fyzici, kteří si říkali experimentální... dívali se na úkazi hodně racionálně - dnes mají počítač a metodu Monte Carlo

mám tady (kolega) nějaké zařízení a snad i spisy o živé a mrtvé vodě, kterou se zabývalo pár lidí s tehdejší ČSAV, zjistili jen, že voda má vlastnosti, kterým nerozumí...

Experimentální může být cokoliv, to předvedl i mladý Ignorant Sobotka na postu ministra financí ("Česká pošta hospodařila se ziskem, tak ho použijeme na ucpání penzijního systému...")
Ž+M voda byl šlágr na počátku 90., každý jouda "vařil" přes polopropustnou membránu a měřil lakmusem na kolik pH to vyhnal. Každý to lemtal a poléval si tím jebáky a spáleniny. Nikdo moc nepřemýšlel, čím byla legovaná dotyčná elektrodová nerez a jestli vadí že není potravinářská. Přeju jim dlouhé zdraví.
V posledních letech řekl bych opět stoupá podíl hochštaplerů a zlatokopů a přibývá tak důvěřých troupů, že nemůžu dojít k jinému závěru, že plošná vzdělanost /schopnost úsudku/ dosáhla jistého maxima a zase se propadá někam do chlíva. Těch pár elit, pohříchu většinou asijských, to nevytrhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund