Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BM641, chyba zobrazovania
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan_Ryger



Založen: Mar 02, 2005
Příspěvky: 1273
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 21:35    Předmět: Citovat

Páni, keď je už reč pri BM596, nemá náhodou niekto k tomuto generátoru schému?
Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 21:52    Předmět: Citovat

Mám, v tištěné podobě ale případné skenování bude na dlouhé zimní večery. Manuál má přes 100 stránek A5 a schémata asi 25 stránek A4 a dalších možná 30 stránek A3. Skener A3 nemám. Mohl bych to nablýskat foťákem ale kvalita bude nejspíš nevalná.
Tenhle manuál jsem získal od kohosi z Aukra kdo tento měřák prodával, stál mě to co samotný měřák, skoro tisícovku. Považuju za zázrak že jsem to vůbec sehnal takže jsem se nad cenou až tak moc nezamýšlel Laughing

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan_Ryger



Založen: Mar 02, 2005
Příspěvky: 1273
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 22:11    Předmět: Citovat

JEF 111:
dôvod, prečo sa na tento generátor pýtam, lebo plánujem si v budúcnosti navrhnúť vlastný, schémy by slúžili pre inšpiráciu pri návrhu.
Zaujímalo by ma, ako má tento generátor riešené oscilátory a slučky PLL, keďže by mal mať veľmi jemný krok.
Ivan[/i]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 22:29    Předmět: Citovat

Já ten přístroj bohužel vlastním, jen částečně funkční, má chybu zřejmě právě v té syntéze. V době kdy jsem neměl schéma jsem se snažil o opravu několik dní v kuse, po několika dílčích uspěších s tantaly a diskovými keramikami jsem to vzdal a od té doby leží. I když jsem později schéma sehnal tak jsem zatím nenašel odvahu a hlavně čas se do toho znovu pustit. Je to NAPROSTO ŠÍLENÉ MONSTRUM. Kdybych dnes měl něco podobného stavět tak bych šel cestou DDS.

Jestli chceš tak ti nafotím příslušné stránky manuálu raději než schémata. Je to tam popsané hezky včetně blokáčů ale i v tomto popisu se trochu ztrácím. Je to fakt monstrózní...

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 22:34    Předmět: Citovat

Díky, pánové. To o těch tantalech jsem potřeboval vědět. Doteď jsem žil v představách, že jejich konec je výhradně spojen s ohněm a kouřem. Laughing V BM641 je jich pár. Po dvou u stabilizátorů a míň jak 10 ve zbytku. Spíš je tam dost kondíků z "potivé" keramiky, ty taky občas mívají svod. Pokud by ty "zvonkové" drátky odpadly od pájecích bodů, tak je to v pohodě. Horší by bylo, kdyby byly polámané někde po cestě pod bužírkou. Vyrábět celý svazek znovu z normálních lankových vodičů by se mi nechtělo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 22:41    Předmět: Citovat

Já bych spíš vsázel na stuďáky v místě kde jsou dráty připájené na desky. Mám jednu BM591 která náhodně blbne podle poklepu na desku, a začalo to dělat po kroucení drátama při opravách jiných problémů. Někdy měří a jindy ukazuje přetížení rozsahu a přisuzuju to právě těm pájecím bodům..
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:11    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Ty tantalové kapky se chovají podivně. Někdy se zkrat projeví až po přivedení napětí, po zapnutí. Vyhodí to pojistku a jede to celé znovu.
...
Ideál by byl je všechny vyměnit za opravdu kvalitní. Ale to je vzhledem k jejich počtu a ceně utopie...
Já si nemyslím, že by ty starší jasně červený nebo modrý lanškrounský kapky byly vysloveně nekvalitní - jediný co vysloveně nesnášej, je překračování nominálního provozního napětí a to i v krátkejch impulsech. Konstruktér prostě při jejich použití musí přemejšlet, jestli na ně nemůže přijít ani krátkodobě napětí vyšší než jejich výrobní nominál a tím to hasne. Mám jich taky všude možně nastrkaný doslova hrsti - a nikdy mi neodešly tam, kde jsem je dimenzoval na maximálně 50% katalogovýho napětí trvale a maximálně 90% v nějaký špici. Možná se to zdá bejt hejření, ale když je 16V kondík nějaký kapacity rozměrově srovnatelnej s kondíkem na 10V, klidně ho tam vsadím - pokud vím, že mi to bude garantovat menší poruchovost ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:24    Předmět: Citovat

Ivan_Ryger napsal(a):
Páni, keď je už reč pri BM596, nemá náhodou niekto k tomuto generátoru schému?
Ivan
jef111 napsal(a):
Mám, v tištěné podobě ale případné skenování bude na dlouhé zimní večery. Manuál má přes 100 stránek A5 a schémata asi 25 stránek A4 a dalších možná 30 stránek A3. Skener A3 nemám. Mohl bych to nablýskat foťákem ale kvalita bude nejspíš nevalná.
Tenhle manuál jsem získal od kohosi z Aukra kdo tento měřák prodával, stál mě to co samotný měřák, skoro tisícovku. Považuju za zázrak že jsem to vůbec sehnal takže jsem se nad cenou až tak moc nezamýšlel Laughing
Jestli ty A3 dokážeš naskenovat s aspoň několikamilimetrovým překrytím polovin na skeneru A4 jako .bmp v aspoň 300dpi rozlišení (600dpi by bylo lepší) a dopravit mi to nějakým způsobem na komp, dokážu ty poloviny digitálně zase scelit - a pak z toho klidně spáchat .pdfko. Spojoval jsem takhle i po kouskách naskenovaný schémata z manuálů k tesláckým gramorádiím a tunerům z Tesly Prešporok - ty měly běžně formát A2. Foťákem to necvakej, objektivy mají většinou nějakej druh kulový vady a na malou vzdálenost to je u okrajů hodně vidět. Plošnej skener to sejme s lepší linearitou a dá se s tím pak líp pracovat. Případně to můžu naskenovat celý sám ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:36    Předmět: Citovat

Tak v první řadě je třeba si uvědomit že tantal na např. 16V nesnese těch 16V za všech okolností. Je tam mj. teplotní a klimatický derating, takže když snese 16V při 20°C tak při 50°C je to už třeba jenom 12V. A to je právě ten problém s tantaly přímo u stabíku na chladiči. Proto na 5V zdroj dávám 16V tantaly, na 12V zdroje 20-25V tantaly, 15V zdroje 25-35V tantaly...
Další problém je že zalévací hmota je křehká a snadno praská u vývodů (narozdíl od novějších resp. jiných značek), pokud se dostane vzdušná vlhkost dovnitř tak dochází k postupné oxidaci a po nějaké době se takto prasknutý tantal prorazí. Stává se to typicky u dlouhodobě špatně skladovaných přístrojů ve vlhku a chladu, vývody oxidují a zalévací hmota okolo vývodů praská...

Takhle mám dva obří studiové mixpulty které obsahujou stovky kapkových i stříbrných kyselých tantalů. Do zprovoznění se mi moc nechce protože to znamená minimálně desítky hodin strávených jen u vyměňování kondíků - ale odměna by v tomto případě byla i slušná finanční protože ty stříbrné potvory se vykupují za nemalý peníz, při tom množství by mohly zaplatit náklady na pořízení toho pultu Laughing

Jo skenovat A4 bych mohl ale právě se mi s tím spojováním nechtělo patlat.
EKKAR napsal(a):
................Případně to můžu naskenovat celý sám ...

SKVĚLE! Laughing to je nejlepší možnost Smile

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:54    Předmět: Citovat

Tak jako já mám taky jen "á-čtyřku" EPSONa, ale už jsem si osvojil určitý fičury, jak skenit takový předlohy, co se na sklo nevejdou najednou. Divil by ses, ale často je lepší předlohu A3 skenovat ne na 2x, ale na 3x - protože "spoj" skenů pak vyjde mimo přehyb, kterej na takovým papíře skoro vždycky je (manuály rádií a TV měly v drtivý většině formát sešitu A4 a všecko větší se do nich vkládalo přeložený - měřáky pak měly formát manuálu ještě menší). Udělat pak v příslušným softu 2 spoje v místech, kde je krásně ostrá kresba bez šmouh a mezer v linkách vinou rozdrbanýho papíru je rychlejší, než zoufale šmoulit jednu "stykovku" s dělicí čárou právě na tom přehybu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:58    Předmět: Citovat

Tak já to zkusim v práci naskenit a pak ti to pošlu na zpracování. Bereš? Smile
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 0:10    Předmět: Citovat

Můžem to zkusit. Ale skenovat je potřeba do bitmapy, aby byla co nejmenší ztráta informace před dalším zpracováním ... komprimace do jépégéčka kvůli "ušetření místa k uložení" to zkurví tak, že s tím kolikrát nejde nic kloudnýho udělat ... Jestli ti v práci nepude skenit do .bmp, udělal bych to radši celý sám.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 0:17    Předmět: Citovat

PNGčko by nestačilo? Používám to na ukládání grafů a je to bez problému. Myslím že to umělo PNG.... mrknu ráno.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 17:14    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
fredis napsal(a):
Ty tantalové kapky se chovají podivně. Někdy se zkrat projeví až po přivedení napětí, po zapnutí. Vyhodí to pojistku a jede to celé znovu.
...
Ideál by byl je všechny vyměnit za opravdu kvalitní. Ale to je vzhledem k jejich počtu a ceně utopie...
Já si nemyslím, že by ty starší jasně červený nebo modrý lanškrounský kapky byly vysloveně nekvalitní - jediný co vysloveně nesnášej, je překračování nominálního provozního napětí a to i v krátkejch impulsech. Konstruktér prostě při jejich použití musí přemejšlet, jestli na ně nemůže přijít ani krátkodobě napětí vyšší než jejich výrobní nominál a tím to hasne. Mám jich taky všude možně nastrkaný doslova hrsti - a nikdy mi neodešly tam, kde jsem je dimenzoval na maximálně 50% katalogovýho napětí trvale a maximálně 90% v nějaký špici. Možná se to zdá bejt hejření, ale když je 16V kondík nějaký kapacity rozměrově srovnatelnej s kondíkem na 10V, klidně ho tam vsadím - pokud vím, že mi to bude garantovat menší poruchovost ...

Jenže v tom generu ani v čítači nejsou kapky červený nebo modrý.. Neutral . Jsou tam oranžový a v těch BMkách jsem kapku jiný barvy nikdy neviděl. Nevím, jestli je to štěstí, nebo smůla Laughing . Na vadnou modrou jsem ještě nenarazil. V místech s napájením 12V jsou na 16V, o nějaké rezervě se nedá mluvit.

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 17:21    Předmět: Citovat

[quote="jef111"]Jestli mluvíš o tom šíleném VF generátoru BM596 tak to je pochopitelné, ale pokud jsou v přístroji jednotky až desítky tantalů rozumně přístupných, jako v BM591 tak je vždycky bez váhání měním všechny. Zas tolik nestojí než abych měřák kuchal znovu po roce kdy shoří další tantal. Je to šance minimálně 50:50 že potom už všechno funguje normálně.
Jo měl jsem na mysli 596ku. Tam je jich tři ..... Ale měnil jsem jich asi 15, k tomu nějakej stábl a další potřebné věci, plus opravy bloků atd. Ale teď jede jako z praku
Wink Laughing .

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund