Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WIFI antena
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 22:18    Předmět: WIFI antena Citovat

Ahojte. Potrebujem snad poradit ohladom Wifi.
Mam PC a USB wifinku. Obcas mam slaby signal, snazim sa pomocou kablu ju dat az k oknu, vtedy je signal lepsi.
Chcem sa spytat:
Je mozne kupit nejaku original wifi antenu a dat k oknu za ucelom zlepsenia prijmu? Neviem ale ako na to. Poradite?
Alebo co by ste vedeli odporucit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 22:34    Předmět: Citovat

k oknu hodit wifiswitch či router a udělat si druhou síť se silným signálem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 22:40    Předmět: Citovat

upresnit prosim.
Neni lepsi koupit wifi antenu a k tomu wifiswitch?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 23:03    Předmět: Citovat

Koupil bych router s funkcí klient, ten dal k oknu a do počítače povede klasickej ethernetovej kabel (router tak bude simulovat pc).
Síťovky na usb osobně vůbec nemusím, když už tak něco do PCI nebo PCIe slotu a případně prodloužit anténní kabel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út březen 10 2009, 23:45    Předmět: Citovat

Koupit anténu nejlíp s RSMA konektorem a z toho USB WiFi adaptéru vytáhnout konetor na kterej se našroubuje anténa. Jeden takhle upravenej adaptér mám a chodí to vpohodě. Dalsí možnost je koupit AP s módem client + anténu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 15:21    Předmět: Citovat

Nechci zakládat další vlákno, ale mohlo by to zajímat i ostatní .

řeším dnes takovou situaci:

Mohl by někdo zkušenější říct jestli je to normální, nebo je anténa špatná. Koupil jsem silnější anténu
"VŠESMĚROVÁ WIFI ANTÉNA 12 dBi 38 cm, RP-SMA ", kterou jsem chtěl nahradit a zvětšit úroveň signálu na routru TP-LINK kde doposud byla standartně dodaná anténa (3,5dB ??)
Jenže po výměně jsem nezaznamenal naprosto žádnou změnu úroveň signálů je na dvou dalších zařízeních stejná jako na antény původní. Prodejce inzeruje nárůst 0 300-400%, čemuž teda osobně nevěřím , ale nulový nárůst , žádna změna , někdy možná i dokonce o trochu míň tak tohle mne dost překvapilo.
Je to normální , nebo může něco anténě být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 15:26    Předmět: Citovat

Hih a co si čekal ? Se určo připojuješ notebookem co ? Ten nemá nějak citlivý antény a mohl, takže by si mohl měnit anténu na AP jak by si chtěl a nijak by sis nepomohl. Signál by se tedy zlepšil až o by si změnil i anténu na protistanici za ziskovější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 15:42    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Hih a co si čekal ? Se určo připojuješ notebookem co ? Ten nemá nějak citlivý antény a mohl, takže by si mohl měnit anténu na AP jak by si chtěl a nijak by sis nepomohl. Signál by se tedy zlepšil až o by si změnil i anténu na protistanici za ziskovější Wink

Nejsem připojený notebookem

Mám wi-fi router + kameru +usb wi-fi adapter. Na kameře je standartně takový prcek, co jsem udělal vyměnil tu novou na routru a a tu původní z routru, která je podstatně větší strčil i na kameru, taky obráceně,velkou novou na kameru , prostě všechny kombinace. Navíc ani na tom USB adapteru se signál taky vůbec nezměnil, (síla signálu nízká) starý dům, dřevěné stropy, vzdušnou čarou vzdálenost cca 4m) Router je umístěn na patře , zařízení v přízemí. Jedná se mi o to, jestli může být anténa vadná, nebo co se děje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 15:48    Předmět: Citovat

Prostě by si musel změnit antény i na protistanicích. Tím že dáš jen silnějsi na router se nic nevyřeší. Taky doufám že Ti je jasný že signal u WiFi razantně klesá pokud jsou v jeho cestě překážky . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 16:05    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Prostě by si musel změnit antény i na protistanicích. Tím že dáš jen silnějsi na router se nic nevyřeší. Taky doufám že Ti je jasný že signal u WiFi razantně klesá pokud jsou v jeho cestě překážky . . .


Je mi to jasné, samozřejmě že jsem dal i větší anténu na druhé zařízení,
vždyť jsem to psal, ale opravdu signál se vůbec ani trochu nezměnil, to je mi
divné všechno beru, ale kdyby se to zvedlo o 5% tak souhlasím, ale není tam vůbec žádná změna . Navíc to byla "výhodná koupě" takže nevím jestli jsem se nenapálil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fkroupa



Založen: Jan 23, 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 14:50    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
drabek06 napsal(a):
Prostě by si musel změnit antény i na protistanicích. Tím že dáš jen silnějsi na router se nic nevyřeší. Taky doufám že Ti je jasný že signal u WiFi razantně klesá pokud jsou v jeho cestě překážky . . .


Je mi to jasné, samozřejmě že jsem dal i větší anténu na druhé zařízení,
vždyť jsem to psal, ale opravdu signál se vůbec ani trochu nezměnil, to je mi
divné všechno beru, ale kdyby se to zvedlo o 5% tak souhlasím, ale není tam vůbec žádná změna . Navíc to byla "výhodná koupě" takže nevím jestli jsem se nenapálil.


Teorie kolem antén se dobře shoduje s praxí pouze v případě, že existují ideální podmínky, například antény leží ve volném prostoru, je mezi nimi přímá radiová viditelnost, resp. ve 2. Fresnellove zóně není překážka atd.
Ve Vašem případě bych to neviděl na vadnou anténu, ale na nepříznivé a nedefinovatelné podmínky. Musíte prostě experimentovat a počítat s tím, že s výkonnější anténou mohou být horší výsledky nežli s obyčejnou.
Ještě jedna připomínka, není třeba automaticky měnit antény na všech "protistanicích" (když Vám jde špatně televize a koupíte si výkonnější anténu, jistě Vás nenapadne požadovat od Českých radiokomunikací adekvátní úpravu na vysílači). Samozřejmě to není chyba, dvě výkonnější antény proti sobě znamenají vyšší zisk trasy nežli jedna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 15:59    Předmět: Citovat

nemozeto byt prave tym ze router je vyssie ako ostatne zariadenia??nejako to suvisi so smerovostou a vyzarovacim stupnom tych anten,to ze je vsesmerova antena neznamena ze pokryje celych 240 stupnov...ked si blizko toho routra je signal silnejsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 20:13    Předmět: Citovat

Dobre chalani a nejake linky nepoznate, kde by som si mohol zakupit wifi antenu, ci router? BA. Dakujem vam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 23:37    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
nemozeto byt prave tym ze router je vyssie ako ostatne zariadenia??nejako to suvisi so smerovostou a vyzarovacim stupnom tych anten,to ze je vsesmerova antena neznamena ze pokryje celych 240 stupnov...ked si blizko toho routra je signal silnejsi?


No , beru že router je umístěn na patře a navíc ještě je plechová střecha, ale je to starý barák, žádný železobeton, dřevěné stropy.....Anténu reklamuji, protože je nějaká divně prohlá, měly by tam být nějaké leptané cívky nebo co, já nevím, může tam být zrada tak uvidím, bohužel nemám možnost to vyzkoušet u někoho jiného. Navíc měním "projekt" on drát je přece jen drát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2009, 21:50    Předmět: Citovat

Opat zdravim.
Internet prijem som vyriesil tak, ze som si kupil WL PCI kartu Asus a k tomu antenu. Len mam otazku este:
Ako by som mohol pre brata zabezpecit internet? On ma notebook. Dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund