Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aiwa NSX-999, i NSX-999mkll - ekvalizer
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 12:55    Předmět: Aiwa NSX-999, i NSX-999mkll - ekvalizer Citovat

Zdravím všechny.

Mám obě verze této Hifi věže a u obou mám stejný problém. Pokud hraje hudba, měly by sloupce ekvalizéru na displeji stoupat a klesat (vlnit se), pokud nic nehraje, nemělo by tam být nic. Jenže, u obou displejů (věží) je celá oblast vyplněná - permanentně všechny body v celé oblasti svítí. Nemám zapnutý Demo režim. Pokud jej zapnu, tak v této oblasti běží nápis značky, pokud jej vypnu, opět se ukáže to samé. Neznáte, prosím někdo řešení?

Děkuji všem za pomoc a omlouvám se, pokud to někomu připadne stupidní, řešení jsem nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 15:36    Předmět: Citovat

Tak jsem tu nasel jeste jedno tema, ktere mi pred tim uniklo, a jak to vypada, ma to neco spolecneho se zde jiz tolikrat zminovanymi elyty c107 a c108.
Jdu se na to podivat a pak se ozvu, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 15:44    Předmět: Citovat

Takže, ta MKkll má více problémů, než jen displej...

Když zasunu karusel a chci přejít na další disk, často se stane to, že motorek vrčí, diody blikají, ale optika se nesklopí, takhle to chvíli blbne, pak dojde k vysunutí karuselu. Když je karusel vysunutý, tak se měnič otáčí. Podle ostatních témat mě napadlo, že by to mohlo být broblém s gumičkami, ale také by to mohlo být nějakým nešvarem v mechanismu, nevím.

Další je s kazetovou mechanikou. Zkoušel jsem přehrát kazetu, ale chvilku to jen vrčelo, tak jsem to raději vypnul, s tím, že se na to podívám, ovšem dvířka nejdou otevřít...zjistij jsem, že čtecí hlava zůstala v horní poloze a nezapadla zpět na místo a neuvolnila kazetu. Kazeta je tímto zablokovaná uvnitř. Když zapnu věž, a je jedno do jakého režimu (CD, AUX, Tape...), kazetová mechanika se aktivuje, vrčí a je slyšet jakési procvakávání zevnitř. Po chvilce to přestane.

Je mi jasné, že se to asi neobejde bez důkladného rozebrání, pročištění a promazání (minimálně), ale i přes to bych na to rád znal Váš názor.

Ještě bych Vás chtěl požádat o kompletní servisní manuál k této věži, pokud je vůbec dostupný. Našel jsem zde jen schémata tištěných spojů.

Díky za rady a pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 15:47    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 858
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 16:42    Předmět: Citovat

Semhamforas napsal(a):
Takže, ta MKkll má více problémů, než jen displej...

Když zasunu karusel a chci přejít na další disk, často se stane to, že motorek vrčí, diody blikají, ale optika se nesklopí, takhle to chvíli blbne, pak dojde k vysunutí karuselu. Když je karusel vysunutý, tak se měnič otáčí. Podle ostatních témat mě napadlo, že by to mohlo být broblém s gumičkami, ale také by to mohlo být nějakým nešvarem v mechanismu, nevím.

Další je s kazetovou mechanikou. Zkoušel jsem přehrát kazetu, ale chvilku to jen vrčelo, tak jsem to raději vypnul, s tím, že se na to podívám, ovšem dvířka nejdou otevřít...zjistij jsem, že čtecí hlava zůstala v horní poloze a nezapadla zpět na místo a neuvolnila kazetu. Kazeta je tímto zablokovaná uvnitř. Když zapnu věž, a je jedno do jakého režimu (CD, AUX, Tape...), kazetová mechanika se aktivuje, vrčí a je slyšet jakési procvakávání zevnitř. Po chvilce to přestane.

Je mi jasné, že se to asi neobejde bez důkladného rozebrání, pročištění a promazání (minimálně), ale i přes to bych na to rád znal Váš názor.

Ještě bych Vás chtěl požádat o kompletní servisní manuál k této věži, pokud je vůbec dostupný. Našel jsem zde jen schémata tištěných spojů.

Díky za rady a pomoc





V prvom rade vymenit vsetky gumicky na CD a TAPE

_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 17:32    Předmět: Citovat

Takze kompletne rozebrat...a sehnat gumicky, nekde jsem tu videl napsane rozmery, tak doufam, ze ty gumicky jeste sezenu.

...nastesti se mi pred chvilkou podarilo sehnat kompletni servisni manual k teto vezi, takze sance, ze se mi ji podari opet sestavit dohromady, je nyni mnohem vyssi...je to moc pekna stavebnice.

Dik za radu.


Naposledy upravil Semhamforas dne po březen 09 2009, 11:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 17:56    Předmět: Citovat

Ta AIWA má všechny problémy kterými trpěly. Je ti poradím že ten řemínek na otáčení karuselu musí mít naprosto přesný rozměry (ani menší, ani větší) jinak to chodit nebude a u mg stačí "jen" vyměnit řemeny, hlavně u levý mechaniky je to brnkačka Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 18:26    Předmět: Citovat

Kazetak nerozoberaj ani nemaz, len vyber gumicky a vymen. Myslim, ze to islo pomerne jednoducho.

Mne sa obcas menic nevedel zavriet, to som vyriesil premazanim. Vyzeralo to tak, ze by nova gumicka nepomohla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 19:39    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Kazetak nerozoberaj ani nemaz, len vyber gumicky a vymen. Myslim, ze to islo pomerne jednoducho.

Mne sa obcas menic nevedel zavriet, to som vyriesil premazanim. Vyzeralo to tak, ze by nova gumicka nepomohla.
Výměna řemenů v pravé mechanice jde lehce. Výměna řemenu motoru levé mechaniky vyžaduje demontáž čelního panelu, mechaniky obou MG, povolení šroubu motoru za kterým je řemen provlíknutej.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 20:55    Předmět: Citovat

Ano, uz si spominam, ze s tym motorom nieco robil. Myslim, ze som to nemal cele vonku, ale to moze byt tym, ze to bol iny typ AIWA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 22:10    Předmět: Citovat

Dekuji za reakce a podnety.

Znamena to tedy, ze nejdriv vymenit remeny (nevite, kde sehnat...do ted jsem na ne nenatrefil), pak slozit zpatky, vyzkouset a kdyby se mechanika neuvolnila, tak rozebrat durch a kazetu "vyjmout"?

CD se nejak probralo a uz funguje...bez zasahu, mozna se jeste obcas pripomene, jen jsem to asi "rozhybal". Predchozi majitel ji nejakou dobu nepouzival a do te doby, podle jeho slov, vetsinou jen na radio...vez vypada skutecne, jako netknuta, i tistene spoje uvnitr...jen lehoucce tmavsi misto na tistaku zdroje kolem jistych elytu C1xx.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 22:13    Předmět: Citovat

Po vymene gumiciek by mal kazetak zacat sam od seba fungovat. Je to spravene tak, ze sa to po zapnuti automaticky nastavi do spravnej polohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 22:17    Předmět: Citovat

To by bylo naprosto uzasne, uz z pocitu, ze ji budu jen "castecne" rozebirat, se mi dela divne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semhamforas



Založen: Mar 06, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 15:42    Předmět: Citovat

Takze, po vymene kondiku C107 a C108 je display opet pekne prosviceny, a co je nutno rici (nikde to tu v diskusich nezaznelo), vyresil se tim i problem "prebuzeneho" eqvalizeru.

CD menic se otaci bez problemu, pomohlo "rozhybani" (kdyz se mu nechtelo, tak mu trosku pomoct - CD bylo ze vseho nejmene pouzivane).

Kazetu se mi podarilo vyjmout, ale mechanika, ve ktere byla kazeta zasekla, nefunguje...pri zmacknuti tlacitka PLAY, se moturek toci, ale netoci se vodici hridel namotavajici pasku. Jedna se o DECK 1. DECK 2, podle dosavadnich zjisteni funguje...PLAY, pretaceni..
Gumicky jsem zatim nemenil, jeste se mi nepodarilo sehnat nahradni.

Suma sumarum, jediny problem, ktery vez tedy ma, je jedna nefunkcni kazetova mechanika.

Prozatim Vam dekuji za vsechny dosavadni rady a pripominky, kdyby Vas jeste neco napadlo, budu vdecny za Vase komentare.

P.S. Jak jsem uvedl v prvnim prispevku, mam obe verze teto veze...NSX-999HR a NSX-999MKllEZ.
Koukal jsem se do manualu a zarazila me v nich jedna vec:
prvni verze ma podle dokumentace prikon 165W a MKdvojka ma 820W!! Je to mozne, nebo se jedna o nejakou chybku. Je to skutecne tak? Shocked


Naposledy upravil Semhamforas dne so březen 14 2009, 16:36, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 15:56    Předmět: Citovat

Než seženeš nové gumičky, kápni na každou kapku saponátu a nech ji v mechanice rozleštit. Zkraje to bude klouzat, takže se mechanika vypne a budeš ji muset víckrát zapnout. Až začnou gumičky táhnout, ověříš si, že tam nejspíš jiný problém nebude. A půjde vyndat i ta druhá kazeta.
Probatum est.
S tím Jarem to vydrží tak dva měsíce až půl roku, pokud už nejsou gumičky v takovém stavu, že by spadly nebo se rozsypaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund