Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED nesvítí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 15:47    Předmět: Citovat

U míchačky vím, že tam působí točivé magnetické pole. Ale kde se nabere u toho magnetu, je tam nějaký komutátor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 16:28    Předmět: Citovat

Točivé magnetické pole je pod deskou stolu. To ostatní nad deskou je jenom komplikovaný držák té drátěné smyčky. Všimni si, jak pečlivě usazuje magnet do správné polohy na stole a jak pružný je ten rámeček z "měděného" drátu. Pod stolem se točí dvojice vhodně polovaných magnetů a jeich siločáry se uzavírají přes drátěnou smyčku, která je z železného poměděného (svařovacího) drátu. Neodymové magnety jsou dostatečně silné na to, aby drát roztočili. Takových kravin se dá vymyslet 3 ( ! ), možná i trochu víc. K dětské radosti stačí dos málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Superman1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 16:48    Předmět: Citovat

Tady je moje video točí se to a nikam jsem nefoukal!!!!! Smile




http://www.youtube.com/watch?v=6nMgtBkod94
Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 16:56    Předmět: Citovat

Aha, to jsem důvěřivej vosel. Embarassed
I jsem si zdůvodnil, jak to může fungovat. Magnet je zmagnetován ve směru průměru. Víc než polovina obvodu je izolovaná, např. průsvitným lakem. V tomto duchu jsem experimentoval, a přece se netočilo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Superman1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 16:57    Předmět: Citovat

Honzo_Jane ty seš ale Cyp co to tady vymýšlíš za nesmyslné kreatury!!!!!!!!!! Smile
Návrat nahoru
Superman1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:06    Předmět: Citovat

Kluci můžu se vás zeptat kolik let vám vůbec je??????
Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:10    Předmět: Citovat

Superman1 napsal(a):
Tady je moje video točí se to a nikam jsem nefoukal!!!!! Smile

Opravdu jsi superman #1. Jak se ta smyčka viklá, to by mohl být ten komutátorový efekt. Jen ten směr pole, pokud je axiální, mi přijde jako neúčinný, přece při tom pohybu se musí tok procházející smyčkou měnit. Jaks to měl zmagnetované?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:13    Předmět: Citovat

Superman1 napsal(a):
Honzo_Jane ty seš ale Cyp co to tady vymýšlíš za nesmyslné kreatury!!!!!!!!!! Smile


Od většího cypa mi až tak nevadí nevadí, když mně povyšuje na svoji úroveň. Přesto bych ti doporučil, abys tak říkal pouze svým kamarádům a tátovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:20    Předmět: Citovat

Vraťme se snad k podstatě věci. Honza_jan má řešení, kterému rozumím, Superman1 ukazuje řešení, kterému bych taky chtěl rozumět. Tak jak je to zmagnetováno, Supermane?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Superman1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:31    Předmět: Citovat

Přiložen obrázek jede to v pohodě nic na tom není.


Image1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Image1.jpg
 Velikost:  73.59 kB
 Staženo:  37 krát

Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:44    Předmět: Citovat

Dík za obrázek, ale moudřejší nejsem. Kdyby se ta plocha smyčky nahradila permanentním magnetíkem, tak by se to taky mělo točit, jako když do toho závitu leze stále stejný proud. Perpetum mobile to nebude, tak kde je ta finta? Něco na tom musí být, ne že nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Superman1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 17:59    Předmět: Citovat

Nějak jsem tě teď nepochopil, ale s permanentními magnety ti to NEPOJEDE musíš mít NEODYMOVÉ jsou poměděné a poniklované vodivé
Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 18:15    Předmět: Citovat

Já jako že ta smyčka je vlastně závit rotoru, a pole ze statoru (z toho neodymu) by mělo být v některé poloze závitu větší, aby se tam ten závit tahal, a když se tam vtáhne, tak by měl přestat téct proud, aby závit tu polohu zas opustil - jako komutátor v ss motorku. Když tím závitem teče stále proud, vzniká v tom závitu stálé magnetické pole, stejné jako kdyby tam byl nějaký trvalý magnet a šlo by to bez proudu. To mi nejde do kotrby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 21:01    Předmět: Citovat

Ten homopolar motor doopravdy funguje, ale:
Magnet musí být velmi kvalitně poniklovanej. U některejch se o poniklování nedá ani hovořit.
Baterie musí být alkalická a čerstvá. pokud je poniklování nedokonalý, magnet NEVEDE a motorek tím páden nepracuje, Já to poniklování tímhle opálil.

http://www.youtube.com/watch?v=w2f6RD1hT6Q

magnet má sever nahoře, a jih dole, nebo obráceně. když se to perfektně vyváží, má to tendenci nabírat točky až k 10 000 otáček, kdy mi to už odpadlo od baterie..


Naposledy upravil Artaban001 dne ne březen 01 2009, 21:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2009, 21:04    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
Já jako že ta smyčka je vlastně závit rotoru, a pole ze statoru (z toho neodymu) by mělo být v některé poloze závitu větší, aby se tam ten závit tahal, a když se tam vtáhne, tak by měl přestat téct proud, aby závit tu polohu zas opustil - jako komutátor v ss motorku. Když tím závitem teče stále proud, vzniká v tom závitu stálé magnetické pole, stejné jako kdyby tam byl nějaký trvalý magnet a šlo by to bez proudu. To mi nejde do kotrby.


podívej se na to takle:

kolem magnetu jsou siločáry. Těsně u něho jsou značne intenzivní a ze vzdálenosti slábnou. ten drát, kterej se dotýká magnetu je protne. když pustíš proud do toho drátku, tak vzniká interakce magnetického pole drátku s magnetickým polem neodymu. (silokřivky jdou skoro rovnoběžně s osou magnetu), na pohonu se podílí jen pár milimetrů toho drátu, co se dotýká magnetu. Ze vzdálenosti od styku pohonná síla klesá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund