Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Špatný den

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ambyk



Založen: Aug 10, 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt únor 19 2009, 18:05    Předmět: Špatný den Citovat

A já ho měl před pár lety, když jsem byl ještě ženatý. No znáte to: dojdete domů, dáte kafe, něco pojíte a pustíte telku. A najednou se ozve: "už jsi udělal tu prodlužovačku?", rozletí se dveře, položí kafe na stolek a zamilovaně mi říká: "začíná mi seriál, jdu se koukat".
Tak jo, povídám, vemu nůž, drát a koncovky na prodlužovačku a jdu do vedlejší místnosti pracovat. Na jeden konec namontuji samca a bezmyšlenkově ho strčím do zásuvky a natahuji drát do místa, kde má končit prodlužka. V onom místě udělám s káblem smyčku, vemu nůž, co si manželka přede dvěma dny koupila, a řežu. To vám byla taková šleha, až mi vyskákaly špunty z uší. Kouřilo se mi od prstu a všude tma. A do toho slyším: "zas nějaký obrazek_cenzura si hraje s eletrikou". Oči mi sjížděly k nohám se strachem, zda nejsem přiškvařen ke kobercu. Začala hledat baterku a já ze strachu, že ji najde, tak zas nůž. Polil mě pot, v ruce jsem nahmatal jen střenku. Začal závod s časem, kdo baterku najde první, byl jsem to já a stačil jsem demontovat žarovečku a tak hlásím, že nesvítí a že to asi už dnes asi nespraví, a půjdem spát. Kupodivu souhlasila, zapálila svíčku, co se dává na hrob, a šla se osprchovat. Druhý den jsem koupil nový nůž a prodlužovačku jsem dodělal, než přišla z práce. Večer ji říkám: "jo, udělal jsem tu prodlužovačku, jak jsi chtěla, dala mi pusu a povídá: "vidíš, že to jde, když chceš, ale teď mi poběží seriál". Odšoural jsem se do vedlejší místnosti a začal jsem přemýšlet, jaký že to ten den vůbec byl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: čt únor 19 2009, 21:36    Předmět: Citovat

Tohle potká v životě snad každého. Laughing
Já jsem před léty vyměnil síť. vypinač v jedné OTF458 a potom teprve zjistil, že jsem nevytáhl síť. šňůru ze zásuvky. Embarassed Kdo zná tuhle telku, tak ví, že vypinač je v desce spojů a má celkem 9 vývodů.
Naštěstí jsme to přežili oba. Laughing

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31881
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 19 2009, 22:54    Předmět: Citovat

Kdysi dávno, ještě coby školou povinný předpuberťák, jsem cosi bastlil v pokojíku doma na stole. Co čert nechtěl, nějak se mi připletlo síťových 220 (tenkrát ještě) na elyt asi 200uF/15V. Samozřejmě rána jak z děla, pojistky radostí vylítly až na ulici. Co bylo horčí, vyletěl i 63A DEON pro celej vchod - a zrovna hráli naši na MS v hokeji nějakej hroooozně důležitej zápas... No co já si tenkrát vyslech, než jsem našmátral baterku, vyšel na chodbu a odemknul rozvaděč, kde jsem natahoval DEON - málem jsem to nezvládnul...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 0:31    Předmět: Citovat

jo, nůž a elektrika, to člověk i občas přežije
horší je to s těma manželkama... upřímnou soustrast Ambyku
já jsem si vzal ženu troufám si tvrdit inteligentnější - teda aspoň nesleduje seriály...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rip
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 5:21    Předmět: Citovat

Inteligentní žena, co se vdá, hloupý muž, co se ožení. Já jsem rozvedenej a v životě se už neožením...
Návrat nahoru
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 7:53    Předmět: Citovat

no tak vidíš ! vše tohle domácí bastlení nám vzal kapitalismus, společnost hromadné spotřeby. ale dal nám vzápětí něco jiného - dneska koupíš hezkou prodlužku 5 x 230 V v tescu příkladem. s červenou kontrolkou a centrálním vypínačem, nebo možná i síťovou pojistkou. cestou do krámu zbyde čas i na kulturu, nějaké pívo nebo co...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ambyk



Založen: Aug 10, 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 8:20    Předmět: Citovat

jojo,kde je ten čas kdy člověk postavil zesilovač s MBA 810 nebo něco jiného a měl s teho radost.Dnes už to člověka ani tak nebaví protože je lepší to zahodit a koupit nové.Plně s Váma souhlasím,nikoho se nechci dotknout ale TV opraváři a spol je obor na vymření,nebude co opravovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 9:01    Předmět: Citovat

Ja tohoto casu zijem v UK a tu TV opravari a spol. vobec neexistuju..Proste nieco sa pokazi a kupuje sa novy kus..Ak teda nie je v zaruke...
Mam notebook v ktorom odisla bateria na CMOS a bol vyhodeny-sice starsi IBM THINKPAD P4,ale po vymene spominanej baterie plne funkcny..Taktiez mam TV prijimac u ktoreho bol zlomeny kabel...

Staci sa prejst po uliciach v den vyhadzovania odpadkov a clovek si zariadi bezplatne byt elektronikou..Ani to vsak nie je potrebne-na internete sa daju najst veci zadara,za odvoz popr.za symbolicku sumu..

Tiez sa musim priznat,ze prestavam mat motivaciu bastlit-to radsej idem na pivo,do posilovne,zahrat si futbal...A to sa pametam,ked som bol sopliak,aky to bol skvely pocit nieco si zmajstrovat a popritom usetrit nejaku tu korunku..

Esteze existuje svet PC a ludia co mu moc nerozumeju-tu si aspon ako tak uplatnim svoje elektronicko-technicke chutky..Avsak vyroba plosakov,pajkovanie atd..-nakupil som si vsetko mozne naradie,ale to mi zapada prachom...

Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 9:14    Předmět: Citovat

Myslim, ze existuju - Google ich pozna dost, napr. http://www.sjstv.co.uk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 10:37    Předmět: Citovat

Hmm..Tak predsa su...

Nejako ma nenapadlo skusit nieco googlit...Mentalita mojich anglickych kolegov,kamosov ma presvedcila,ze neexistuju.Ale vidim,ze opak je pravdou..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund