Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz na impedanci repro - věž
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 13:34    Předmět: Citovat

Pokud zvolíš variantu ala "Hill", připoj kondenzátor, viz. obr.:

PS.: Vhodný kondenzátor mohu zaslat, výměnou za ten brokát.



ARO 711.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ARO 711.jpg
 Velikost:  46.64 kB
 Staženo:  49 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 13:38    Předmět: Citovat

renm napsal(a):
já samozřejmě chci koupit už hotovej výrobek, ale vůbec nevím jakej, nevyznám se v tom Embarassed

Do tohohle davat 3 pasmovy vyhybky? Pocitej s investici minimalne 200 za jednu.

Dalsi vec...citlivosti jednotlivych reproduktoru ti litaji jak na horske draze! To uz napsal Kosonuke. Rika ti neco snizeni citlivosti reproduktoru? Kdyz to neudelas, v tvem pripade budou "vysky" podstatne tissi, nez zbytek soustavy a prerve ti je. Muj nazor? Vyhodit "vysky", sehnat nejake s citlivosti zhruba odpovidajici "stredum" a "basum". Jinak musis zatlumit "basy" a "stredy" alespon o 5dB a to je skoda. Az vyresis neco s vyskama, ma se cenu o tom dal bavit Wink , jinak jsou podle me vyhybky do tohohle monstra, ktery je poslepovany z toho, co sberny dvur dal uplne zbytecny. Vymen "vysky".

Vsechno je v uvozovkach, protoze to ani jedno nesouhlasi. Vysky nejsou vysky, ale sirokopasma. Stredy a basy jsou stredobasy.

Odpovidajici investice do tohohle monstra ve stavajici sestave(sry ze tomu tak rikam), jsou maximalne ty kondenzatory. Vic si to nezaslouzi ani halir.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 13:46    Předmět: Citovat

A ty ARO 389 zapoj podle tohoto obr.: Very Happy Další ivestici bych do tohoto "monstra", jak psáno výše, také nedělal. Jakýchkoliv výškáčů by bylo tady použít škoda, protože pak aby jsi je využil, musel by jsi už použít nějakou tu výhybku, a tak by ta úprava spolu s těmi výškáči cenu monstra prodražila, nehledě k tomu, že ta výhybka by nebyla navržena použitým repro na míru a poměr cena/zlepšení parametrů, by nebyl nejlepší.


389.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  389.jpg
 Velikost:  94.22 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 20 2009, 14:41    Předmět: Citovat

Ok, děkuju, tak to teda nějak provedu, jo a kdyby se ti ten brokát nelíbil a nechtěl jsi ho, tak bys mi ty kondenzátory mohl prodat? Cool
Návrat nahoru
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2009, 14:13    Předmět: Citovat

Jasně, nějak se dohodnem, hlavně už pošli to foto. Very Happy Nebo se zaregistruj!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 22 2009, 20:18    Předmět: Citovat

poslal jsem ti na mail fotky, mám to kdyžtak připravený k odeslání.. Wink
Návrat nahoru
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 27 2009, 15:29    Předmět: Citovat

Tak "výškové" jsou přepájeny dle návodu Questa. No a když už jsem měl v ruce pájku tak jsem vyměnil komplet dráty, přidělal konektory na zadní čelo boxu a nachystal dráty ke kondenzátoru pro středové repro.
Zesilovač je takřka na cestě, kondenzátory taktéž, takže příští týden by to mohlo začít všechno hrát. Teď o víkendu ještě dodělám povrchovou úpravu a pořeším tlumení, těsnost a oddělení středového a "výškových" repro Wink
Návrat nahoru
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 27 2009, 18:58    Předmět: Citovat

Já bych si od toho moc nesliboval... ten ARO689 je dělaný vyloženě na rozhlas po drátě (žes ho vykuchal z takové té bílé plastové skříňky pro pověšení na stěnu?), takže má sice výbornou citlivost, ale jinak hraje opravdu mizerně. Na bastlení různých AM přijímačů a podobných krámů se, spolu s tou skříňkou, hodí skvěle, ale reprosoustavu bych s ním asi nestavěl Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 02 2009, 7:39    Předmět: Citovat

nevím, hraje hezky, nic jsem nekuchal, přečti si úvod, ty reprobedny jsem našel
Návrat nahoru
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 04 2009, 8:18    Předmět: Citovat

Ještě bych měl dotaz. Koupil jsem si prodlužku s pětikolíkama na konci, z jedné strany jsem konektor sundal a potřebuju dráty napojit na hifi věž - takže mám pravý + levý kanál a 1 drát uzemnění. A na věži to mám zapojit jak?
+ levý reproduktor napojím na levý kanál z pětikolíku a polovinu drátu uzemnění napojím na - levý reproduktor
a u pravého reproduktoru to samý? + pravý napojím na pravý kanál z pravého pětikolíku a - opět polovinu drátu z uzemnění?

Potřebuju propojit zesik s věží Wink
Návrat nahoru
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: st březen 04 2009, 18:41    Předmět: Citovat

Pokud chceš použít AZS 217 (15W), jak píšeš výše, tak bude v ohrožení ten ARO 711, pokud to celé budeš honit na 100% výkonu. Teoreticky to je na hranici, ale prakticky je dobré mít rezervu výkonu repro. AZS 217 by si skoro zasloužil lepší reproskříně.
To propojení věž-zesilovač, odkud chceš vyvést signál, snad ne z reprovýstupu? Mám dojem, že tato věžička nemá žádné linkové výstupy, které potřebuješ pro připojení zesilovače. Potom bych to nekombinoval více, nic to neřeší, připojil bych pouze ty nalezené a upravené repro. Na poslech MP3 to pak stačí.



MC-M250_22.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC-M250_22.jpg
 Velikost:  20.02 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 04 2009, 18:50    Předmět: Citovat

no počkat, já pochopil že ten zesilovač potřebuju kvůli té impedanci....no chtěl jsem zesilovač napojit tam kde jsou napojené bedny. Teď jsem z toho úplně jelen. Nebudu to mít na plný výkon, tak chrčení repra ještě poznám Very Happy
Návrat nahoru
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 11:35    Předmět: Citovat

Ano pochopil jsi to naprosto správně, ale pokud ten zesilovač připojíš do repro výstupů věžičky, je to potom podobné řešení, jako by jsi jel v Trabantu a pro zvýšení rychlosti se ještě nechal připojit na lano za Tatru603. Fungovat to sice bude, ale základní zkreslení se Ti bude sčítat, šum koncových zesilovačů věžičky se bude dále zesilovat, musíš hlídat hlasitost výstupu na věži, aby jsi nepřebudil vstup zesilovače, zkrátka dále utrpí tím výsledná kvalita zvuku, která už nyní není příliš na vysoké úrovni.
Ty kondenzátory, jak píšeš, jsou typu MP a tudíž na jejich polaritě nezáleží, zapojíš je podle obrázku (paralelně), a pak do místa křížku.



MP.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MP.jpg
 Velikost:  90.05 kB
 Staženo:  52 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renm
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 12:04    Předmět: Citovat

a když to zapojím do sluchátkových vývodů tak si taky asi moc nepomůžu co? Teda to jsou složitosti. Jak se tedy propojují zesilovače a "zdroje zvuku"?
Návrat nahoru
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 12:37    Předmět: Citovat

To bude podobné, jenom tak snížíš možnost přebuzení vstupu zesilovače.
Zesilovače a zdroje zvuku se propojují nejčastěji prostřednictvím linkových (AUX) vstupů a výstupů, kterými však musí být přístroje vybaveny. Nechají se dobastlit, ale k tomu je třeba základních znalostí obvodové techniky a toto Ti nedoporučuji s ohledem na tvůj dotaz jak zapojit MP kondenzátor do obvodu repro.
Proto bych Ti doporučil zůstat u připojení reproskříní přímo k věžičce a hlídal bych výkonové vybuzení na 75-80% maxima. Bude to impedančně nepřizpůsobené, ale bude to hrát čistěji než přes AZS připojený do repro výst. Pro běžný poslech to stačí a pokud chceš vysoký výkon a kvalitu, musíš jít do jiné kategorie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund