Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přenosný zdroj do mobilu z baterií
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xshreck



Založen: Sep 24, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 22:46    Předmět: Přenosný zdroj do mobilu z baterií Citovat

Ahoj, dlouho mi vrtá hlavou jestli by něco takového nešlo udělat. Prostě táhnout sebou někam nějakou krabičku s normálníma tužkovejma baterkama ( nebo placatou 4,5V, 9V...) a nějakou elektronikou a tu když se vybije mobil prostě napojit a mobil by jel na to. Co myslíte, šlo by to? a jak? Smile Díky za názory a rady...

( když se de někam stanovat... tak se to určitě hodí. Mě telefon vydrží cca den )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5137
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 22:51    Předmět: Citovat

S nějakým starším kouskem ještě na NiMH aku by to určitě šlo Cool ani případná ztráta vlivem utopení nebo ukradení by tak nebolela Wink
Svého času jsem měl u Motoroly přilepené tužkovky 2500mAh a vydržela funkční 12 dnů.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 23:15    Předmět: Citovat

Šlo, ale možná by bylo lepší, mít po ruce další aku do mobilu. Ale je to na Tobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xshreck



Založen: Sep 24, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 23:20    Předmět: Citovat

no, já bych raději něco takového jako je toto... přece jen, když tam nedám víc jak těch 3.6V co je v nabíječce...

Chci si toto zjistit hlavně proto, že mám nokiu N95 8GB a vydrží ani ne den. A nová baterka stojí 1000 Smile teda origo... a tohle by bylo zajímavější. Přece... alkalických baterek nebo nabíjecích si můžu koupit víc. A šlo by to tedy jen připojit k telefonu? že bych vzal tři AA baterie... a dal je do série?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 23:50    Předmět: Citovat

Pokud nechceš vyloženě bastlit pro radost tak si kup hotový výrobek. Dá se pořídit "solární" nabíječka. Krabička s akumulátorem a solárními články za bratru 500 kč. Mrkni na gme.cz

Edit:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=751-563

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=751-488

Jestli se nemýlím tak N95 má mini USB konektor, takže bych použil NiMH Aku a nějaký step-up měnič např. MC 34063 který to bude zvedat na 5V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 6:19    Předmět: Citovat

K čemu je dobrý mobil co nevydrží ani den? buď má baterii vadnou - vyměnit, nebo je tak pažravý, že spíš než mobil by to měl být stabil. Tužkový NiMH nebude mít zásadně jinou kapacitu než vnitřní baterie, takže problém jen přesuneš na konec kablíku.
Jestli musíš nutně od rána do noci žvanit mobilem a potřebuješ přitom být nezávislý na síti/nabíječce, pořiď si spíš 6V olovo a za něj malý měnič.Andrea ti poradí detaily. Baterie 3,2Ah má 12x3x6,5 cm asi 250g, budeš to mít jak první mobil-cihlu z roku 1992 Twisted Evil
Solární nabíječka je hezká ale v létě, teď je tak pro srandu králíkům (sněžným)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 6:29    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Solární nabíječka je hezká ale v létě, teď je tak pro srandu králíkům (sněžným)...


Pokud není blázen tak v zimě stanovat nepojede. V té solární nabíječce je stejně lithiový akumulátor. Dal jsem to jako příklad, aby nemusel vymýšlet vymyšlené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xshreck



Založen: Sep 24, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 8:38    Předmět: Citovat

No, baterka v tomhle mobilu moc nevydrží ani když je nová Smile jsem mladej, co se nerad nudí ve škole. Mám tam ICQ a také kravinky, sem tam si něco zahraju abych se ve škole nenudil... a za chvíli baterka fuč. Pak když někam jedu na pár dní a potřebuju si nutně napsat sms nebo zavolat... tak to zdechne.

N95 nejde nabíjet přes miniusb, taky sem na to hleděl a štve mě to Smile

jinak spíš bych si to chtěl udělat sám, prostředky na to mám ( ve škole ). A možná nejsem jedinej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5670
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 12:32    Předmět: Citovat

xshreck napsal(a):
No, baterka v tomhle mobilu moc nevydrží ani když je nová Smile jsem mladej, co se nerad nudí ve škole. Mám tam ICQ a také kravinky, sem tam si něco zahraju abych se ve škole nenudil...

Jen tak mě napadlo... co se tak ve škole učit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 13:23    Předmět: Citovat

Nedavno jsem resil externi zdroj pro PDA. Staci ti zjistit, jestli ti vezme mobil maximalni napeti nabitych clanku a jestli bude nabijet i pri poklesu napeti na clancich(muzes si to zmerit pomoci regulovatelneho zdroje). Zadna pridavna elektronika potom neni potreba, pokud to mas zmerene. Samozrejme si nejdriv zmer, jaqky napeti ti leze z nabijecky. A mobil co vydrzi den je napicu, to potom neni MOBIL-ten ma byt mobilni.


nab.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nab.jpg
 Velikost:  21.77 kB
 Staženo:  129 krát


_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xshreck



Založen: Sep 24, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 14:05    Předmět: Citovat

for stepa:

A jak to pls změřit? Normálně vzít stabilizovaný zdroj, napíchnout to na telefon a pomalu zkoušet co ten telefon snese? Very Happy na nabíječce mám údaje 5V / 890mA ( docela dost... na ten tenkej kabel Smile )

for jezevec: Víš, řeknu to tak. Nejsem pilný žák, škola mě nebaví...
Poslouchat někdy ty kydy učitelů, co z nich někdy lezou a vůbec nemají spojitost s učivem, to taky není nic moc extra. Poslouchám, jen když je to důležité a to co potřebuju, abych prolez Wink a při psaní na mobilu, zabere to chvíli takže to ani nevadí. Bez toho by mi v té škole hráblo. By byla první školní defenestrace .)

+EDIT:

ten mobil má podle mě strašně poddimenzovanou baterku... to trocha nedomysleli. Ten telefon vydrží stand-by dýl, ale když se na něm něco dělá.... já to používám na všechno, net, foťák, atd atd... velkej display bere své no. + ještě kyž si to někdy začne vyhledávat WIFI... no nekomentuju


Naposledy upravil xshreck dne čt únor 12 2009, 14:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 14:41    Předmět: Citovat

xshreck napsal(a):
for stepa:
A jak to pls změřit? Normálně vzít stabilizovaný zdroj, napíchnout to na telefon a pomalu zkoušet co ten telefon snese? Very Happy

No ty ses dobrej, zkouset strop telefonu, pak to upeces a jses v riti. Jsem ti uz psal jak to zmerit, co na tom nechapes? Zmer jaky ti leze napeti z nabijecky, 5V to nebude, to ti garantuju! Naprazdno to bude k 6ti voltum. Pak si zmer 4 dobijeci NiMh AA, kolik maji napeti pri plnem nabiti. Pokud se budou ty hodnoty shodovat, mas to z krku, pokud bude hodnota pro AA vyssi, zkus pomalu zvysovat na tu hodnotu. Nemelo by se nic stat, protoze v mobilu jsou stejne LDO DC/DC convertory na vstupu, takze to pujde troufam si tvrdit na 99% nabijet primo.
xshreck napsal(a):
na nabíječce mám údaje 5V / 890mA ( docela dost... na ten tenkej kabel Smile

V nabijeckach byvaji povetsinou vodice s prurezem 0,14mm2 a ty maji zatizitelnost cca 3A, takze to zas tak moc na ten vodic neni.
xshreck napsal(a):
for jezevec: Víš, řeknu to tak. Nejsem pylný žák, škola mě nebaví...

No to fakt nejses Laughing, chtelo by to zopaknout vyjmenovana slova po P Wink
xshreck napsal(a):
velkej display bere své no. + ještě kyž si to někdy začne vyhledávat WIFI... no nekomentuju

Displej prave ze moc nebere(myslim podsviceni), daleko horsi je wifi-ta si vezme klidne 150-200mA. Ted beru mereni na mem PDA.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xshreck



Založen: Sep 24, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 14:55    Předmět: Citovat

No, určitě tam bude větší spotřeba než na mojem starém T630 Smile uvidíme...

nějak mi přestal fungovat multimetr takže simuim pučit někde. Večer to proměřím a uvidím.


Tak to víte, naše češtinářka chodí na každou hodinu cca o 10 minut pozdějc, přitom zapomene učebnice, třídnici... pak si ještě skočí na kafe a potom učí. Diktáty sme nepsali asi 2 roky Very Happy ale to není omluva já vim OSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7094
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 17:41    Předmět: Citovat

xshreck napsal(a):
Poslouchám, jen když je to důležité a to co potřebuju, abych prolez Wink


Kde to jen říkali, že z takových žáků vyrůstají ti nejlepší elektroinženýři ??? A jo, ve StarTreku!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 18:31    Předmět: Citovat

Pokud se mobil používá spíš jako notebook (na paření 3D her, surfování v Opeře a hraní mptrosek), tak je výdrž 6 hodin docela solidní. Komu vydrží notebook 6 hodin?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund