Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SM260 TESLA -kazetový mgf.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2005, 16:14    Předmět: SM260 TESLA -kazetový mgf. Citovat

Ahoj
Nemáte prosím někdo schéma kazetového magnetofonu z "velké věže TESLA" jehož jméno je SM260. Špatně fungují funkce posuvu. (pamětí to snad nebude) V databázi shémat jsem to nenašel. Sad
Děkuji Zbyněk Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ovso



Založen: Nov 08, 2005
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2005, 16:25    Předmět: rada Citovat

nazdar.Mal som podobny problem na tom istom prehravaci ako ty.Blblo pretacanie do predu a do zadu.Vycistil som dosku plosneho spoja tlacidiel a prestalo to robit.Schemu vsak bohuzial nemam pri sebe lebo zijem v zahranici ale pamatam sa ako tam to je pozapajane,skus popisat ako to pretacanie reaguje v tvojom pripade a mozno ti viac poradim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2005, 16:30    Předmět: Citovat

Schéma bych snad někde našel-popiš co to dělá nebo spíše nedělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2005, 21:23    Předmět: Citovat

Dokumentaci mám, jestli máš zájem, pokusím se naskenovat a poslat nebo dát do uploadu (pošli mi mail...).
Popisovaná závada byla poměrně častá, nejčastěji to byly skutečně tlačítka (jsou to dost nešikovně řešené kontakty z pérových svazků, opírající se o protikontakt na tiš'táku). Pokud by byla přepsaná PROMka, nešlo by to vůbec (i to se stávalo, obsah bych snad někde našel, programátor či prázdnou 74188 už ne).
Častá příčina je i v zatuhlé mechanice. Zkontroluj lehký chod ovládacích magnetů na zadní straně mechaniky a vyčisti "koncáky) pod nimi. Pokud se převíjení spustí a po uvolnění tlačítka zase vypne, je špatný obvod blokovacích kontaktů (otáčení unášečů a koncového vypnutí). Ze schematu je to ale dost problém vyčíst.

_________________
Brtník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 13:33    Předmět: Citovat

Ahoj
Schéma s povděkem přijmu na: augustazb@oez.cz. Jen pro upřesnění-SM260-černý čelní panel (myslím, že vzhledem ke sříbrnému došlo k nějakým změnám). Kontakty tlačítek jsem prohlédl a jsou dobrý. Netočí se motor rychlého převíjení (během opravy někdy fungoval rychloposuv vpravo) a nefunguje elektronická aretace (po uvolnění tlačítka daná funkce vypadne). Mohlo by to být tím autostopem ale nenašl jsem nic co by snímalo pohyb unašečů. (Není zastavení spouštěné zvýšením proudu převíjecího motoru?) Trochu mně zaskočila komplikovanost celého řešení. Ach jo. Confused Z venku to tak nevypadá. Inu asi jiná doba. (V jednoduchosti je krása. To platí nejen pro techniku Wink )
Ahoj Zb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 17:24    Předmět: re Citovat

Na mojom SM 260 ta elektronicka aretace tiez nefungovala preoblem bol v tom ze tlacitko na otvaranie kzetoveho priestoru ma vo vnutri kontakt a je z medi moze byt zoxidovany ocisti ho a tie dva rele maju na spodku take dve matice dotiahni ich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 18:41    Předmět: schéma Citovat

Už si nějak nevzpomínám, jestli SM260 používá stejnou desku eliminátoru DE (u trafa) jako SP210 - to schéma mám. Ta elektronická aretace je vázaná na otáčení motorku unašečů - přes D19 a D21 se snímají vlastně impulsy (rušení) vznikající komutací motoru a střídavá složka se vede přes C33 a R37 na bázi T13. V kolektoru je zapojený zdvojovač napětí složený z C25, D13, D14 a C26. Když na C26 je napětí aspoň cca 1,2V, Schmittův klopný obvod s T14 a T15 překlopí a na vývodu k tlačítku STOP se objeví napětí. To trvá tak dlouho, dokud na C26 nespadne napětí pod asi 0,8V. V tom případě je tento vývod uzemněn přes T15 -jako by se stisklo tlačítko STOP.
Při startu logika s MH7475 pár desítek ms na povel STOP nereaguje. Za tu dobu se musí převíjecí motor rozběhnout a obvod s T14/T15 musí mít čas překlopit.
Zkontroloval bych, nebo radši rovnou vyměnil, elektrolyty C23, C25 a C26,...no, přejdi to, nejspíš jich tam bude v háji víc.
Jestli je to v SM260 snímané jinak (v něčem jsem viděl jazýčkový kontakt a otáčivý magnet na řemeničce počítadla, ale v tom kazeťáku už bylo hodně předělávek), vyhodnocení bude patrně stejné nebo aspoň obdobné.
Zkusím to schéma SP210 dostat na upload, ale mám dost ničemnou kopii, snad to bude použitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 19:32    Předmět: Citovat

SP210 měla naprosto stejnou mechaniku včetně zdroje- měl jsem tento stroj a nebyl špatný, ale jak zařaly problémy s regulací setrváku šel z domu-navíc atypický rozměr+váha. Kolega do SP210 narval střeva z kazeťáku z minivěče Tesla M710??? a ta měla tak skvělý omezovač šumu, že jsem nic podobného neviděl-snad jen DBX. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 20:55    Předmět: úpravy SP210 Citovat

Tak s rychlostí jsem měl potíže od momentu, co jsem SP210 poprvé potkal u PMD85 jako datacorder.
Později jsem do něj udělal zpětnovazební regulaci otáček s fototranzistorem (popis, schéma i fotky jsou na uploadu; bylo to i na hlavní straně jako článek, ale nějak zmizelo).
Střeva s oddělenými záznamovými a snímacími zesilovači, Dolby B, indikátory VU s oddělenou indikací špiček a vypínatelný měkký kompresor špiček nad +3dB jsem si navrhoval, počítal i stavěl sám.
Když odešel mechanický přepínač záznam/snímání, postavil jsem elektronický, ale dodnes není uvnitř. Stejně jsem na něj už nějakou dobu nenahrával.
Mám to prosmyčkované jako přehrávač, ale zato maká skvěle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2005, 9:19    Předmět: Citovat

Ahoj
Díky za schéma i radu. Vrhnu se na to a pak napíšu.
Díky Zb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2005, 11:37    Předmět: Citovat

Přidal jsem na upload ještě schéma přímo na SM260, části kolem řízení a mechaniky jsou totožné s SP...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: st listopad 16 2005, 4:50    Předmět: Citovat

bude to ten jazycek co zjistuje zavrena dvirka.
pravdepodobne tam nejezdi ta vec co primackava kazetu smerem k hlavam
jinak regulace s MDA7770 stoji za prt stejne jako opticka regulace s MAA741
a CMOS4051.
ja jsem pouzil motorek s regulaci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st listopad 16 2005, 8:28    Předmět: Citovat

Ahoj
Oba fosforbronzové kontakty (vyhazovací tlačítko kazety i zavření vrátek kazety resp. domačkávací mechanismus) jsou v pořádku. Chyba bude asi na desce řízení (s pamětí). Sad
Dík a ahoj Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne prosinec 25 2005, 1:13    Předmět: SM260 Citovat

Tento mg mám už hodně dlouho. Nepamatuji si, s čím začaly problémy, ale byl jsem nucený ho otevřít a k hrůze jsem zjistil, že takřka všechny zelené, plastové elyty jsou různě podtečené a deformované. Všechny jsem je vyměnil a kazeťák slouží. Dneska bych ho asi vyhodil a koupil nějaký z druhé ruky (bazar, annonce).
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund