Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mlsný bastlíř
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 8:45    Předmět: Citovat

De gustibus non est disputantum, gulášek je ňamňam, i ta feferonka v něm se snese, i když pak (někdy u někoho) následuje koupel ve škopíku s heřmánkem nebo řepíkem. Ale pochlubte se, jaký kdo děláte nebo máte rádi - každý není jenom kus flákoty dušené v paprice.

A co takhle nějaká vlastní specialitka, nebo dokonce majstrštyk - prostě něco, s čím se chlubíte podobně jako s produkty své vlastní páječky? Přece mi nebudete chtít namluvit, že coby bastlíři tlačíte furt jen guláš nebo tlačenku a zalejváte ho pivem?

Takové kuřátko, pečené na másle a s černým pivem, hezky do červena á la husa, k tomu erteplový, popřípadě chlupatý knedlík a červené zelí podušené na sádle s cibulkou, to je taky docela ňamka.

K tomu samozřejmě bahýnko, to je bez debat, ale o bahně si založte oddělené vlákno, tam si flamujte příznivci Kozla proti těm Krušovickým a Plzeňským, jak je libo (omlouvám se příznivcům těch dalších asi tak miliónu dalších značek piva, které jsem nezmínil)...

Ale když už se tu hodnotí nealkoholické, starobrněnské je možná na chvostu, ale úplně nejhorší patok není - v tom u mne vede určitě pardubické nealko, říkají mu tuším Pernštejn - to je opravdu za trest...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 10:27    Předmět: Citovat

Tak moje specialita je plněná cuketa rýží a masem. Seříznu asi třetinu podél, cuketu vydlabu a její obsah rozkrájím a smíchám s dušenou rýží a masem, nejraději kuřecím. Do toho přidám koření: pepř, chili, případně feferonku dle libosti pálení Laughing , majoránku, cibulku, česnek a trochu másla. Pěkně to promíchám a vrátím zpět do cekety a přiklopím třetinou cukety. Vložím to do skleněné zapékací mísy a okolo dám rýži a co zbylo z náplně, posypu na povrch. Na to ještě dám rajčata nakrájené na plátky, trochu je posolím a popepřím, někdy posypu i sýrem. Jo teďka zjišťuji, že jsem o soli nemluvil, no jasně, že tam dovnitř patří i sůl Laughing Celé to podliji teplou vodou s máslem, troškou kari a masoxem a solí dle chuti. Celé to dám to zapéct do vyhřáté trouby do zlatova.

Když je to hotové, tak nakrájím cuketu na plátky a dám na talíř, k tomu přidám rýži a může se dlabat Beer Ale dobré vínko také není k zahození Wink Tak dobrou chuť Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 11:22    Předmět: Citovat

Já jsem omáčkovej a gulášovej, takže svíčková a guláš je základ, koprová či křenová taky nevadí. Naopak jsem zásadní nepřítel jídel, co hodinu po přípravě už nejsou k jídlu, protože moje zásada je nacpat ledničku jídlem a tři dny mít klid. Takže když řízky, tak v pivním těstíčku, i třetí den jsou krásně šťavnatý, ze zbytků těstíčka se ještě udělá pár bramboráků.

U návštěv zatím vyhrává můj mletý bůček + zelená paprika + malá klobása + cibule + nastrouhaný sýr, to celý osmažený jako karbenátek buď v trojobalu, nebo i v obyčejný strouhance.

A samozřejmě půlnoční tlačenka či uzený bůček, dvě tři orosený taky nejsou vůbec na závadu Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 12:07    Předmět: Citovat

Tak kluci,taky zkusím naladit Batlířovy chutě. Kačenka pěkně osolená a úplně celá obalená v majoránce a pak v troubě pečená je celkem lahůdka.K tomu zelíčko a bramb. knedlíček navodí přátelskou atmosféru mezi mnou, manželkou a našimi žaludky. Protože kačka ráda plave,tak je nutno zalít ležáčkem a prože láska prochází žaludkem a žaludky jsou naladěny tak........... Embarassed Však víte.

Moje druhá lahůdka je krkovička nakrájená na pllátky osolená,popepřená a plnotučnou hořčicí namazaná.Pak pěkně na tuku smažená s hojným zasypáním cibulí nakrájenou na kolečka a podle potřeby pak vodou podlévaná. K tomu osmažené kroketky a není,co řešit.
Tak pánové dobrou chuť.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 12:13    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Já jsem omáčkovej a gulášovej, takže svíčková a guláš je základ, koprová či křenová taky nevadí. Naopak jsem zásadní nepřítel jídel, co hodinu po přípravě už nejsou k jídlu, protože moje zásada je nacpat ledničku jídlem a tři dny mít klid. Takže když řízky, tak v pivním těstíčku, i třetí den jsou krásně šťavnatý, ze zbytků těstíčka se ještě udělá pár bramboráků.

U návštěv zatím vyhrává můj mletý bůček + zelená paprika + malá klobása + cibule + nastrouhaný sýr, to celý osmažený jako karbenátek buď v trojobalu, nebo i v obyčejný strouhance.

A samozřejmě půlnoční tlačenka či uzený bůček, dvě tři orosený taky nejsou vůbec na závadu Very Happy


Tak s těmi třemi pivy bych se asi moc nevyspal Laughing WC Ale jinak dobrý Very Happy Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 12:26    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Tak s těmi třemi pivy bych se asi moc nevyspal Laughing WC Ale jinak dobrý Very Happy Wink

Tys uz asi dlouho nebyl v hospode na 8mi kusech, co? Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 12:32    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Jenys napsal(a):
Tak s těmi třemi pivy bych se asi moc nevyspal Laughing WC Ale jinak dobrý Very Happy Wink

Tys uz asi dlouho nebyl v hospode na 8mi kusech, co? Wink


To nebyl, ani se nechystám Laughing Abych pravdu řekl, tak víc jak dvě si nedám a to mi úplně stačí. Laughing Ono se to do mně nevejde. Mám zmenšený žaludek,(jím radši dětské porce) a než to vyjde ven, pěkně to tlačí. Musím šetřit s místem, tudíž, všeho po málu, ale za to furt Laughing Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 13:11    Předmět: Citovat

mmm pani vidim že bolo by z čoho vyberať....

ja si viem najviac ochutnať , na dobrom perkelte s ryžou alebo zemiačky s petržlenkou. dalej mam veľmi rád mäsko na hubách, a dalej asi taka klasika ako pečená krkovička knedlík a hlavková kapusta. plnená paprika. kurča na spôsom "paprikáš" pečené meská a ine dobroty. menej holdujem prívarkom ale aj tie sa občas žiadaju. samozrejme klasika je gulášik s knedlíkmi. všetko doma robím tak trocha pikantné takže to má "říz" Smile zo studenej kuchyne su to domace klobasky syry, paprikovaný bôčik. kočonina (huspenina s mäsom). klasika tatarák a ine

takže stručný prehľad dobrôt ktoré jednoducho môžem ! Smile

samozrejme dezerty cukrovinky a dobra zalievaná káva vždy poteší polahodí a aj preberie Smile ked sa už nahodou zaspáva na plošakmi a sme v opojení dymu z kalafúny Very Happy

pekný deň prajem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 21:10    Předmět: Citovat

Tak sa pridám aj já Very Happy Čo tak to pečené kura na zemiakoch ?

Na plech sa poukaladajú na kolieska nakrájané zemiaky . Okorenia ,polejú olejom ,premiešajú . Na ne sa dajú kusy kuraťa , okoreniť podľa chuti a nechať úpiecť .
Výborné na tom je to , že všetká šťava z kuraťa vytečie do zemiakov a tí majú perfektnú chuť .

Prípadne Holanské rezne , čo je vlastne pomleté mäso so syrom 1:1 a vysmažené v cestičku (mlieko,vajce,hladká múka,sol ).

A ako pitie , skôr za obedom dobrý vavrinec .

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 21:22    Předmět: Citovat

Občas provozuju mlsnou kuchyni, takže třeba "Baštýřův řízek" - vepřovou panenku ztuhlou v mrazáku nakrájím na 0,5cm silné plátky, naklepu hranou ruky, osolím, opepřím a obalím v těstu na bramborák bez přídavku uzeniny nebo uzeného - jen brambory, mouka, vejce a koření. Pokud jsou málo šťavnaté brambory, ředím těsto mlékem. Smažím oboustranně do zlatova, podávám s pikantním zelným salátem - krouhané hlávkové zelí, lepší je červené, strouhaná mrkev asi tak třetina váhy zelí, podle chuti sůl, ocet, trochu pepře a práškového cukru, posekaný zelený nebo sušený kopr, promíchat, NEZALÉVAT ŽÁDNOU DALŠÍ VODOU, nechat odležet - pustí to šťávu samo. Salát je dobré dělat den předem, je pak správně rozleželý.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 23:08    Předmět: Citovat

Pečené kuře na másle sypané tymiánem a chvilku před koncem obložené půlenými loupanými hruškami, nejlíp z kompotu s hřebíčkem. A k tomu nové brambory...
Nebo jen obyčejné vepřové výpečky na kmíně s bramborovým knedlíkem a špenátem....
Špenát se dá alternativně použít místo kélu nebo dušeného zelí ke špekovým knedlíkům či plněným knedlíkům se škvarky.
Nebo štrůdl plněný mletým masem a hráškem, ale ten jako chuťovku.
A teď se mi bude špatně usínat, asi napřed ještě navštívím ledničku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 23:40    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

A teď se mi bude špatně usínat, asi napřed ještě navštívím ledničku.


Ha ,tú už som navštívil .

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 23:43    Předmět: Citovat

EKARE a všichni přítomní tohoto fóra,nebudete mi to asi věřit,ale já celý dnešní den uvažoval o tom,že bych mohl v této rubrice založit vlákno o receptech.Nepročetl jsem celé vlákno,neboť je už hodně hodin a já ráno vstávám brzo.Večer jsem pekl tkzv. KEFÍRKU,žena říkala,že jí se nikdy nepodaří tak jako mi,takže abych ji upekl.Zítra přečtu celé vlákno a přidám recept.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2009, 16:23    Předmět: Citovat

Včera se mě podařilo tak kvalitně rozvařit vepřový koleno (díky tomu, že jsem se moc zabral do opravy monitoru a maso bylo zřejmě z nějakýho nestresovanýho vepře), že jsem z toho musel udělat sulc, abych to nemusel vyhodit. Kočka by ovšem zajásala. Následně jsem se dočasně degradoval z kuchaře na prostého pojídače zbytků, protože podobný věci považuju za naprostou kuchařskou neschopnost.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2009, 21:05    Předmět: Citovat

Jen to tak čtu, přibrala jsem aspoň kilo Very Happy

Nejlepší jsou většinou ta nejjednodušší jídla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund