Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozbočení pro více TV.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 16:55    Předmět: Rozbočení pro více TV. Citovat

Ahoj , potřebuji poradit:
TV signál beru z účastnické zásuvky, kde ho mám rozbočený čtyřnásobným pasivním rozbočovačem. Z něj využívám jen dvě odbočky. První jde do DVD REC a přes něj do TV , druhá pak přes video , modulátor do TV v ložnici , kde je ještě rozbočovač na TV do pokoje. A teď k probému:
Pořídil jsem LCD do kuchyně a po připojení do rozbočovače ať do jedné , nebo druhé zdířky se mi zhorší obraz na jedné , nebo na druhé TV.
Můžete mi poradit , jak to vyřešit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 17:36    Předmět: Citovat

4 TV do jedné zásuvky už je moc, použil bych buď aktivní rozbočovač nebo linkový zesilovač nejlíp s nastavitelným ziskem, aby se to dalo optimálně podle potřeby nastavit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
paca123



Založen: Nov 29, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 17:40    Předmět: Citovat

Tady je každá rada na pí.Může to spůsobovat LCD.Nebo je to moc rozboček a mezi sebou se ovlivnují.Může to spdělat co koli,třeba položený prodlužovák.Kamarád si koupil do starýho paneláku FULL HD,jak mu paní zapnula mikrovlku tak se nekoukal.Řšení.Vzali jsme 30 prodlužky,smotaly,hodily pod skříň a už to jede 2 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 17:55    Předmět: Citovat

Je to 5m koaxu a nemusí to být ani zapojené v té LCD TV. Připojím to do efka a už se signál zhorší. Šlo by to vyřešit tím aktivním rozbočovačem a když tak jakým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 17:59    Předmět: Citovat

Čtyřnásobný pasivní rozbočovač používám taky a problém nemám. Jsou z něj připojené: jedna televize přes video, jeden kabel do pokoje bez televize, druhý kabel do trucovny a v ní je další rozbočovač pro trucovnu a další televizi vedle v pokoji. Čtvrtý výstup není zatížený. Signál bohatě stačí a problémy nejsou.
Jestli máš vyhovující signál za čtyřnásobným rozbočovačem, je jedno, jestli máš na všechny výstupy připojené televize, nebo jen na některé.
Pravděpodobně se ti proudem v plášti koaxiálu vyrovnávají potenciály zemí jednotlivých přístrojů. Zkusil bych použít izolátor plášťových proudů a dát ho napřed do přívodu k prvnímu rozbočovači, pak k druhému, pak před LCD, to by bylo, aby to jednou nepřestalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 20:04    Předmět: Citovat

Tak oprava: musí to být připojené k TV a změna je vidět hlavně na primě. Dá se ten izolátor vyrobit , nebo kde ho koupit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 20:35    Předmět: Citovat

Ještě poslední poznatek: ten čtyřnásobný splitter funguje dobře jen pro dvě rozbočení - pokud to dám na jednu stranu , tak se to ruší. Bude asi po něm ho... - koupeno v EZK za 17kč Embarassed. Doporučte mi prosím nějaký kvalitní.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 21:57    Předmět: Citovat

Čtyřnásobný rozbočovač s průchozím útlumem jen 4,5dB už naznačuje pokus obejít přírodní zákony - a ten se vždycky vymstí.
Používám poněkud dražší, z Tesonu Přepychy, s F-konektory, typ Z2244 za asi 140 peněz. Má průchozí nejméně 7,5dB, což odpovídá jednomu hybridníku rozbočovači , na jehož každém výstupu je po jednom dalším rozbočovači, signál na každý výstup musí tedy projít přes dva (útlum na každém nejméně 3,5dB, proto těch 7,5-8dB).

Nakupuju u nich už mnoho let a celou dobu jsem si nevšiml, že hned na úvodní stránce mají chybu (vyžší místo správného vyšší). Jinak zatím, cokoli jsem u nich koupil, chybu nemělo.

Nemusíš samozřejmě kupovat jen v Tesonu, sháněj prostě hybridní čtyřnásobný rozbočovač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 21:57    Předmět: Citovat

pavel16 napsal(a):
Ještě poslední poznatek: ten čtyřnásobný splitter funguje dobře jen pro dvě rozbočení - pokud to dám na jednu stranu , tak se to ruší. Bude asi po něm ho... - koupeno v EZK za 17kč Embarassed. Doporučte mi prosím nějaký kvalitní.
Dík.

TONER XGHS-4 na 4 TV
TONER XGHS-3 na 3 TV
TONER XGHS-2 na 2 TV

v pripade vetsiho rozvodu s vice odbockami v jednom smeru muze byt vhodne i pouziti odbocovace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 22:04    Předmět: Citovat

Teď koukám, žes z Litovle, tak si zaskoč do Loštic na náměstí do Terozu a kup si tam rozbočovač 106-X. Přijde tě to levněji, než dobírka odjinud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18673
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 6:57    Předmět: Citovat

Koukám Hille , že máme stejný zdroj komponent TV rozvodu , mám z Přepych od pana Krulicha ten pětinásobný rozbočovač a jede to bez problému . U něj mne fascinovalo , že jsem si přijel , vešel do dílny a on mi přede mnou sladil jednotlivé komponenty bez nějakých příplatků a spokojeně jsem frčel domů .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 7:59    Předmět: Citovat

Akorát, že to mám třikrát dál, než ty, a od té doby, co nemám služebně co pohledávat v Jaroměři, se tam dostanu jen velmi zřídka.
I to ještě jen v případě, že něco z jejich sortimentu nemají v Nové Pace u Doubka, tam jsou na tu anténařinu taky dobří cvoci (a vůbec: existuje k tomuto termínu femininum, něco, jako cvokyně, ty jsou tam totiž taky).
Na dobírky si už dnes hraju dost nerad, i s obchodní marží to v té Pace přijde levněji, než zásilkovou službou z Podorlicka. Přece jen to častěji nepotřebuji, tak početnou rodinu zase nemám a jinde živnostníkům do zelí nelezu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18673
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 8:02    Předmět: Citovat

Nevím jak Tobě , ale mně to posílal , když jsem tam nejel , na blind a já mu pak platil na účet .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurill



Založen: May 12, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2009, 18:04    Předmět: Citovat

Používajte také rozbočovače aké potrebujete. Myslím tým na to, že ponechať voľné výstupy znamená nehospodárne rozbočenie. Zvýši sa zbytočne útlm z 3,5 na 7,2 dB. Je lepši používať drahšie feritové ako lacné odporové. Inak rušenie nespôsobujú rozbočovače či odbočovače, ale vždy ten ktorý televízor. Ale pozor nemýliť si rušenie so slabým signálom. Ak je na zásuvke menej ako 50 dB, aj s aktívnym rozbočovačom je problém dostať dobrý obraz.

Naposledy upravil jurill dne čt leden 29 2009, 20:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2009, 19:47    Předmět: Citovat

Myslíš tím doufám pasivní rozbočovač.

Feritovej rozbočovač musí mít všechny výstupy zakončený, i kdyby tam měl být 75ohm odpor. Jinak pokles signálu v jedné větvi po připojení byť i jen kusu koaxu na druhej výstup je normální.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund