Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Goldstar GSA 8500

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bourvil



Založen: Jan 06, 2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 19:52    Předmět: Goldstar GSA 8500 Citovat

Zdravim.

Stal jsem se cerstvym majitelem tohoto kousku zeleza. Kdyz jsem jej cistil tak jsem si vsiml, ze spinaci rele neni prikryto krytem (byl vrazen mezu chladice vykonovych tranzistoru) a jeden dratek jen tak "cucel" do prostoru. Podle jeho delky musel byt puvodne pripajen nekde na to rele nebo v jeho tesne blizkosti. Proto bych se rad zeptal nema nekdo schema, manual nebo cokoliv co by toto vyresilo?? podobne pristroje jsou Universum Dynamic’s System HiFi 2500, nebo Pioneer SA 8500 - vsechno vicemene identicke pristroje vyrabene v licenci pioneer.

Je mi jasne ze v soucasne dobe uz se jedna o pomerne vzacnou vec. Ale pokud by byl jakykoliv material byl bych nesmirne vdecen. Urcite by pomohlo pokud by nejaky majitel alespon co nejdetailneji nafotil vnitrek - hlavne okoli onoho rele...

S diky za jakoukoliv pomoc bourvil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bourvil



Založen: Jan 06, 2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 20:01    Předmět: Citovat

Jste oprava ten Pioneer SA 8500 je ve vnitrni konstrukci a rozvrzeni ovladacich prvku ponekud rozdilny tudiz zustava jenom Goldstar a Unversum

Muj vypada takto


A ono rele je na tomto snimku(uvsem zde je cerne zakrytovane - neni to foto toho meho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 20:43    Předmět: Citovat

Hodně impozantní stroj, nicméně tyhle pomníky nebyly co do elektrického řešení nic moc, spíš podprůměr. To relé bude vhodné vyměnit za nové, za něco ze sortimentu Matsushita, přece jen na něm závisí bezpečnost reproduktorů...

Dochází i k takovým paradoxům, že např. v konoovém stupni jsou diferenciální fety, fetové buzení, 60MHz koncové tranzistory, 2x150W výkonu a pokud se podívám trochu dopředu, vidím tam v korekcích a v preampu pro přenosku NJM4558D...konkrétně případ jednoho Denonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bourvil



Založen: Jan 06, 2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 23:08    Předmět: Citovat

Diky za odpoved!

Ja myslim, ze to rele funguje dobre, respektive nejsem si vedom, ze by ten urvanej dratek nejak negativne ovlivnoval funkci toho rele a ani zesilovac jako takovy funguje normalne (tedy korekce, hlasitost, balance, prepinani vstupu a repro a volume - ostatni (prepinac tape a phono + volba citlivosti prenosky) jsem nezkousel nebot neni jak a na cem) Kdyz pominu trochu vetsi brum (nezavisly na volume) a trochu sumeni pri nekterych potenciometrech a prepinacich tak cela krabice na to, ze ji je 30 let funguje dobre. Ten dratek mozna ani nevede z toho rele (je to pod deskou co je nad tim a nepovedlo se mi tam nejak kloudne podivat). Kousek od rele jsou trny na nez jsou ovinute a pripajene vodice a u jednoho je vodic viditelne pripajen jakousi pozdejsi opravou... mozna ze tam byl dratek pripajen ale nechci toto zkouset aby se mi kvuli tomu doma zhorsila kvalita ovzdusi - proste, aby tam neco nebouchlo nebo se nespalilo - nejlepsi by bylo schematko nebo ono foto inkriminovaneho mista z jineho zesilovace v puvodnim stavu....

Az se zase dostanu k fotaku tak to nafotim a treba z toho nekdo neco vydedukujete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bourvil



Založen: Jan 06, 2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 23:14    Předmět: Citovat

Tedy jeste uvedu na pravou miru. zesilovac FUNGUJE!! po vsech strankach. Mel jsem ho v provozu asi 20 hodin a nic spatneho se nestalo - tedy krome toho ze obcas zvuk polevi az skoro do ticha a pomuze pristroj vypnout a zapnout. Jenom mam obavu aby se kvuli chybejicimu zapojeni treba do urcite soucastky neslo vetsi napeti ci neco jineho co by obvod nejak nestandartne nepretezovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31850
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 23:15    Předmět: Citovat

Nebyl ten drát spoj mezi kovovým krytem relé a zemí? Už jsem takhle "zemněné" dekle relátek taky viděl - polské verze nějakých RP20x, mělo to kovovou pixličku a 3 přepínací páry na 125V/3A, cívka na 24V=, přivez jsem si to z vojny, bylo to v nějakým komunikačním zařízení jako přepojovací relé...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bourvil



Založen: Jan 06, 2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 23:20    Předmět: Citovat

Ten drat dosahne jedine na to rele a nebo na tu desku na ktere to rele je... Je asi jenom 4-5 cm dlouhy a puvodne by mel byt pripajen nekde asi u leveho dolniho rohu toho rele (brano v pohledu jako ne foto)
Nevim jestli nektery z tech kontaktu (piny v rade asi 8 na kazdem pripajen vodic jako spojka mezi deskami plos spoju) neni zem. Az se vratim domu tak se na to detailneji podivam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund