Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV OTF 448

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 11:50    Předmět: TV OTF 448 Citovat

moje babička má tuto TV už strašně dlouho a celou dobu jela bezproblémů.
Jenom ted posledni pul roku rikala ze ji ta TV hrozně vrčí.že jednou slyší takové lupnutí v TV,A při přepínání programů to taky lupne.(ale taky ne vzdycky).

měl jsem otevřenou,nejdřív jsme ji očistili od prachu.Pak jsem ji zapnul ale poslechem jsem zjistil že vrčí vychylovačky,nez nějak moc,ale taky ne uplně normalne.A babicka rikala ze se to vrčení zesiluje, a někdy že se to nedá poslouchat vubec.

Tv jinak normalne funguje.jediné co jsem zatím dělal,je že jsem propájel část desky na studené spoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12482

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 12:05    Předmět: Citovat

že by uvolněné závity na vychylovačkách? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
goliasinek



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 12:17    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
že by uvolněné závity na vychylovačkách? Wink




a co se s tím dá dělat prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12482

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 12:25    Předmět: Citovat

Snad něčím impregnovat. Neměl jsem tu čest setkat se s takovou závadou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5670
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 12:49    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
že by uvolněné závity na vychylovačkách? Wink

Dosti častá vada, hlavně u OTF. Někdy pomůže vypodložit. Nejlépe vyměnit VC za jiné z podobné obrazovky ze SD. Ale to asi sám nezvládne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 14:23    Předmět: Citovat

Pokud je v tom Rožnovská obrazovka (velký předpoklad, že je) bývá často popraskaný zalévací tmel okolo V.C. - uvidíš praskliny. Také už mohou části toho tmelu i odpadávat. Praskliny něčím zalét - řídký dentakryl, epoxy apod.. Já jsem to opravoval zalitím sec. lepidlem UNIVERZUM + plnivo!
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 15:52    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
masar napsal(a):
že by uvolněné závity na vychylovačkách? Wink

Dosti častá vada, hlavně u OTF. Někdy pomůže vypodložit. Nejlépe vyměnit VC za jiné z podobné obrazovky ze SD. Ale to asi sám nezvládne.



vyměnit vychylovačky bych možná zvládnul,ale to bych musel sundat i ty ostřící kroužky a ty bych sam potom uz urcite nenastavil.Aspon teda u ČB TV jsem vychylovačky měnil,ale ty ostřící kroužky.to bych asi nezvládnul.Mám tady vychylovačky z TV ORAVA 55CM,a OTF 469.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12482

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:00    Předmět: Citovat

Tak pokud jsou to pro tebe ostřící kroužky, tak to máš pravdu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:16    Předmět: Citovat

Ať tě ani nenapadá použít "naprosto jiné V.C." !!! (tj. z úplně jiného TVP). To si můžeš dovolit jen pro zkoušku (na pár sec.), když máš při opravě podezření na vadné V.C. Exclamation (A to není tvůj případ - ty je nemáš "elektricky" vadné !!).
Pokud budou mít "náhr. V.C." naprosto jiné parametry (L a R - toho vinutí!) - tak si koleduješ přinejmenším o "odrovnání VN-trafa" - stejně bys asi nebyl schopen seřídit "geometrie" Exclamation A že jsou pro tebe ty kroužky ostřící Very Happy , tak bys s nimi ty konvergence opravdu sám neseřídil Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:48    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Ať tě ani nenapadá použít "naprosto jiné V.C." !!! (tj. z úplně jiného TVP). To si můžeš dovolit jen pro zkoušku (na pár sec.), když máš při opravě podezření na vadné V.C. Exclamation (A to není tvůj případ - ty je nemáš "elektricky" vadné !!).
Pokud budou mít "náhr. V.C." naprosto jiné parametry (L a R - toho vinutí!) - tak si koleduješ přinejmenším o "odrovnání VN-trafa" - stejně bys asi nebyl schopen seřídit "geometrie" Exclamation A že jsou pro tebe ty kroužky ostřící Very Happy , tak bys s nimi ty konvergence opravdu sám neseřídil Exclamation


Tak se omlouvám za ten můj název.Já nevím jak se jim říká.Omlouvám se.takže mi nezbývá nic jiného než to zkusi nějak zalít.říkáte teda nějakým epoxidem?Mslíte tím zalít to vinutí?radši se ptám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zajemce



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 304

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 17:01    Předmět: Citovat

Už jsem tady o tom jednou psal.Ve více případech jsem se setkal s tím,že to vrčení způsobovaly ferity.Doporučuji třeba hadičkou jako naslouchátkem zjistit z které strany vychyl.to jde a indetifikovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 17:19    Předmět: Citovat

Ještě jsi ani neřekl, mám to popraskané (i "vysypané" !?), nemám to popraskané a už bys to "něčím" zaléval. Uvědom si, že když to zaliješ třeba tím epoxem, tak už to nikdy "neodliješ" Very Happy - i když zase tak velkou škodu by jsi asi neudělal Very Happy (Přeci, když něco chci udělat, tak bych předem měl vědět co - a ne jen dělat něco "bezhlavě", co ti kdo nakuká).
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 1:35    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Ještě jsi ani neřekl, mám to popraskané (i "vysypané" !?), nemám to popraskané a už bys to "něčím" zaléval. Uvědom si, že když to zaliješ třeba tím epoxem, tak už to nikdy "neodliješ" Very Happy - i když zase tak velkou škodu by jsi asi neudělal Very Happy (Přeci, když něco chci udělat, tak bych předem měl vědět co - a ne jen dělat něco "bezhlavě", co ti kdo nakuká).


máš(te) pravdu,ale já se těd řídínm každou radou,protože je to TV babičky a a chci aby ji fungovala normálně sla,protože jí na té TV záleží.Já vím jen to když jsem tu TV dostával pryč od prachu (vysavačem),tak když jsem se dostal k vychylovačkám,tak to odsalo kousek takové bílé hmoty (nevím co to je).A zvuk to dělá pořád stejný.Já neříkám,že v TV jsem nějaký odborník,
.To vůbec ne.Jen chci babičce udělat radost,že ji bude fungovat to,na co je zvykla.A vychylovačky jsem za svůj život nikdy neřešil,ani tak že byly (ELEKTRICKY) nefunkčni an jinak,proto se obracím na zkušenější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12482

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 17:18    Předmět: Citovat

Není v tvých možnostech cívky sundávat z hrdla obrazovky, už bys je nedokázal vrátit. Proto jediné, o co se můžeš pokusit je, přesně identifikovat zdroj (místo) vzniku rušivého zvuku (jak popsal zajemce) a pak zvážit možnosti fixace( pomocí různých mechanických testů za provozu, např. klínky, rozpěrky atd.) tak, aby nedošlo k uvolnění vychylovací jednotky. Celá operace může být dost choulostivá a náročná i na volbu materiálu k fixaci. Epoxidovým pryskyřicím bych se raději vyhnul a volil houževnaté, ale méně tvrdé pojivo zvláště pro kontakt se sklem.
Pokud se to nepodaří, zůstává tak stále možnost nechat to opravit nebo vyměnit odborníkem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 17:40    Předmět: Citovat

Takže je ten tmel po obvodě popraskaný (když ti ho kousek při vyssávání vlítl do vysavače). Tzn., že už ty V.C. nejsou takový "kompakt" - jak by měly být Exclamation Tím pádem jsou uvolněná feritová jádra a za provozu vydávají ten "pazvuk" (kmitáním o sebe!!).

Udělej to, co ti radil zájemce - vezmi bužírku, "strč si ji do ucha" a volným koncem "odposlechni" odkud pazvuk vychází (samozřejmě za provozu - a dbej na bezpečnost - ne, že ti na nos "střelí VN" Wink ).
Zvuk by měl vycházet z levé, či pravé strany - tam, co jsou ty ferity spojeny "pružnými sponkami"!! Pazvuk ale může vyvolat i "drnčení" uvolněné vinutí - ferit (jak tu už bylo rovněž řečeno). Ten "popraskaný tmel" tomu nasvědčuje!
V každém případě, pomocí "bužírky" bys měl najít tu příčinu a zalepit (tj. znovu vytvořit kompakt) Exclamation Exclamation

Edit: Částečně mně s radami předešel už masar Very Happy. A můžeš zvolit třeba Chemopren, Lukosil (silikon. tmel), nebo něco podobného - el. nevodivého!!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund