Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Maximální rychlost ADSL
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 16:20    Předmět: Maximální rychlost ADSL Citovat

Zdravim, k i-netu jsem připojen přes ADSL O2, vzdálenost od ústředny je 1600m, vedení podzemní z roku 1994, ADSL2+ modem HUAWEI HG520i, současná rychlost 8197 / 517 , volal jsem na technickou podporu, zda by bylo možné navýšit rychlost na 16Mb (hlavně kvůli navýšení uploadu, 512k je opravdu málo pokud chce člověk dělat např. VPN do práce, nebo rozjet server.). Tam mi řekli, že navýšení je bezpředmětné, že těch 8197k je maximum, ale TV by šla zřídit, když se podívám do statistik v modemu, je Max. Bandwidth plus mínus (s časem se mění, jak se mění parametry linky a rušení) 18756 / 1045 k, což si myslim, že by na 16Mb mělo stačit i s rezervou při případném zhoršení přenosových podmínek, když se operátor dívál na parametry linky, mumlal právě něco o těch 1600m, mám takový pocit, že max. dosažitelnou rychlost čtou z tabulek jen na základě vzdálenosti od ústředny, co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 17:01    Předmět: Citovat

Telefonicky s Tebou hovoří operátor - skoro vždycky technická lama, která je najmutá jen kvůli hovoru, aby Tobě coby nespokojenému klientovi uklidňujícím hlasem odpapouškovala to, co je jí nařízeno seshora. Takže i ty dosažitelné parametry přenosu jsou zobecněna do tabulek a operátor na call centru jen nechá systém zjistit Tvou vzdálenost od ústředny - a jsi tam, kde tě potřebujou coby ovci mít...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 18:04    Předmět: Citovat

Jenže to se mi ale vůbec nelíbí, nevim proč mi 10x nabízeli TV po adsl, když jsem jim pokaždé říkal, že mám kabelovku, která je levnější, je na ní větší výběr (typuji) a hlavně můžu mít doma třeba 10 televizí a na každé mít něco jiného, na což by u ADSL možná nestačilo ani těch 16Mb a naopak službu, kterou bych potřeboval prostě nedostanu, protože je někdo líněj/neumí to zjistit skutečné parametry na dislamu. Mě by hlavně zajímalo jestli někdo neví, zda je moje doměnká správná, nebo jestli to přece jen nečtou z dislamu a jestli je 16Mb při vzdálenosti 1600m reálná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 20:36    Předmět: Citovat

Z čeho to čtou nevím, ale mně už nabízeli ADSL 8Mb taky nejmíň 10x - a to jsme kvůli nadměrnému paušálu vloni v srpnu zrušili pevnou linku. Vzdálenost od ústředny mám asi 4200m, takže mi bylo jedním kupodivu technicky zdatnějším telefonistou potvrzeno, že 8Mb ani náhodou - byl bych prý rád, kdyby ke mně procpali 5Mb. Proto taky mají úplně mrňavoučkými písmenky někde dole na každém letáčku napsáno "*skutečná hodnota rychlosti přenosu je závislá na dostupnosti" - uvedeno to tam mají, takže mají krytou (_!_) a nikdo na ně nemůže, i když mu po ADSL posílají ubohé 2Mb...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 21:47    Předmět: Citovat

Zmije napsal(a):
Zdravim, k i-netu jsem připojen přes ADSL O2, vzdálenost od ústředny je 1600m, vedení podzemní z roku 1994, ADSL2+ modem HUAWEI HG520i, současná rychlost 8197 / 517 , volal jsem na technickou podporu, zda by bylo možné navýšit rychlost na 16Mb (hlavně kvůli navýšení uploadu, 512k je opravdu málo pokud chce člověk dělat např. VPN do práce, nebo rozjet server.). Tam mi řekli, že navýšení je bezpředmětné, že těch 8197k je maximum, ale TV by šla zřídit, když se podívám do statistik v modemu, je Max. Bandwidth plus mínus (s časem se mění, jak se mění parametry linky a rušení) 18756 / 1045 k, což si myslim, že by na 16Mb mělo stačit i s rezervou při případném zhoršení přenosových podmínek, když se operátor dívál na parametry linky, mumlal právě něco o těch 1600m, mám takový pocit, že max. dosažitelnou rychlost čtou z tabulek jen na základě vzdálenosti od ústředny, co si o tom myslíte?


Mě navýšili také rychlost z 2Mb na 8Mb, ale díky dostupnosti mám jen 6Mb, víc to díky drátům ke mě nejde. Je to za stejnou cenu, takže jsem rád aspoň za to. Teď mám tedy lepší upload, 512Kb, není to úplně ono, ale proti 128, které byly spíš pod sto, je to dobrý. Modem mám úplně ten samý. Zkoušel jsi volat přímo techniky Question Někde jsem měl doma na ně číslo. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oscilos



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 21:51    Předmět: Citovat

Zase jeden který nalétl O2! ty rychlosti co tam píšeš jsou nějaké podivné spíš bych si dovolil říci 8192/512 atd... nebo spíše že rychlost se pohybuje s aktualním vytížením kapacity v ůstředně nebo připojeného serveru... na 16mega by si musel být do 1Km od ůstředny aby ti to šlapalo! Nadruhé straně absolutně nechápu kčemu potřebuješ internet 16mb/s... My tu máme linku E3 pro více jak 50 kompů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2009, 22:16    Předmět: Citovat

Vždyť píšu že to chci hlavně kvůli uploadu, dříve těch 750 dávali ke 4Mb, myslim, že by se u adsl mělo přerozdělit pásmo ve prospěch uploadu 1/16 downloadu je opravdu strašně moc nesymetrický, kdyby to bylo 1/8 tak nic neřeknu, ty čísla který jsem psal jsou z modemu (patně rychlost komunikace kamsi do datové ústředny) a maximální šíře bude pravděpodobně rychlost komunikace mezi mnou a dislamem) u adsl se totiž pásmo rozdělí na mnoho subnosných (konkrétní počty sem už zapoměl) a podle aktuálního útlumu vedení se jednotlivé nosné modulují více stavovou QAM (počet stavů podle útlumu), nebo se nepoužijí vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 14:17    Předmět: Citovat

Už asi tuším o co jde, volal jsem znovu na technickou podporu a s technikem jsme se shodli, že modem by tuto rychlost zvládl, ale v našem městě není dovybavená ústředna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 14:35    Předmět: Citovat

Zmije - jsou to svi.ně svinutý a prolhaný k tomu, ústecká ústředna je jedna z nejnovějších - chodíš kolem ní z náměstí na autobusák, tak si spočítej, kdy ji stavěli. Určujícím parametrem pro nejvyšší propustnost je kapacita drátů, co vedou k tobě - cím jsou delší, tím víc žerou vysoký frekvence. Bohužel vedení je z roku raz-dva - kdyby se Telecom po Plyšáku nestaral o 3,14čoviny a investoval do glass-fiber linek, mohli jsme už dneska mít v pohodě 10M v každým domě. Pevnou linku jsem odhlásil už vloni - to právě začali propagovat tenhle systém, jenže mi odmítli linku předělat jen na data, bez placení paušálu za hlasovou službu (celá rodina máme mobily) - a navíc mi bylo sděleno, že vzhledem ke své vzdálenosti od ústředny sice budu platit jako bych měl 8M, ale díky starým drátům oni ke mně nedostanou víc, jak něco málo přes 5Mb (4200m). Jedu přes KTV a na tu jejich ADSL kašlu - od kabelovky máme slíbeno do 2 let kompletní optopřipojení, pak už bude záležet jen na tom, kolik si kdo zaplatí - 10M nebude problém.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 15:37    Předmět: Citovat

V ústecké ústředně jsem byl, co vim tak je z roku 93-94, ale adsl je v provozu typuji 5let, problém je v tom že modem mi hlásí šířku max pásma cca 1800kb/s / 1080 kb/s a na telecomu mi řekli, že max je 8190/512 s čimž já se nechci smýřit, buď modem píše ve statistikách bludy, nebo je něco úředně shnilého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 15:46    Předmět: Citovat

Toto je fotka statistik.


Stat.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Stat.jpg
 Velikost:  51.47 kB
 Staženo:  217 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zajemce



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 304

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 16:52    Předmět: Citovat

Taky mám ADSL od O2.Možnosti připojení (linky) zjišťuji na www.zrychlujeme.cz/jnp/cz/domacnosti/stavajici_zakaznik/index.html a rychlost na mém počítači na www.rychlost.adsl.cz ,kde to ukáže i IP adresu.Přesto,že platím dost peněz,rychlost se pohybuje kolem 1400KB/100-140KB.Navíc,když je telefon,tak internet zamrzne-což mě štve.Dělají tady novou přípojku,tak čekám až ji zapojí a jestli se to nezmění,tak to snad odhlásím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 17:27    Předmět: Citovat

Jak si daleko od ústředny? a nemáš špatně zapojený spliter, že ti to při telefonu vypadává?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zajemce



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 304

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 18:05    Předmět: Citovat

Od ústředny jsem tak 100m a ADSL mám ZyXEL P660-HW-T3 a výstp mám v @1,ale nevím,co je to spliter-pokud poradíš,budeš hodný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zajemce



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 304

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 18:28    Předmět: Citovat

Teď jsem měřil rychlost a je 904/96KB.Při každé nové stránce si můžu dát šlfíka.To nikdo netelefonuje a je to každý den kolem 18hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund