Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

felicia 1.3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2009, 21:16    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Moje první auto bylo fiat croma 2,5td. Ucpal se odvzdušňovcí otvor na hlavě a hlava se zkroutila. Musel jsem ji odvézt do Činěvsi a tam jeden pán opravuje hliníkové hlavy. Myslel jsem že je prasklá ale byla jen zkroucená. To že se hliníkové hlavy dotahují jen jednou mám od automechanika. U škodovky se udělal tuning stylem: snížit vůli na ventilech, vyleštit kanály, odlehčit setrvák, a dát ostrou vačku z Š110R. ALE BUDE TO STÁLE JEN DODO. To jsem ale odbočil od tématu.


Jo na ten setrvačník jsem zapomněl, ten jsem si nechal osoustružit. Jo to byly naše Dodo autíčka, ale zase nás to těšilo, že to můžeme vylepšit. Ostrou vačku jsem něměl Cry

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 10:54    Předmět: Citovat

je to tesnenie ako som povedal nakolko aj olej na mierke je hnedy porovnal som z mierkov inej feldy kde je cierny a voda je zase fuc spitam sa este ohladne tesnenia ci sa robia viac druhy a ci od viac vyrobcov chcel bi som tam dat kvalitne nakolko vzmena neni zrovna lacna 2000sk.a nechcem kupit nejake turecke co o tizden menim zase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33942
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 12:09    Předmět: Citovat

Cierny olej znamena, ze dlho nebol vymeneny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 14:15    Předmět: Citovat

jopo166 napsal(a):
je to tesnenie ako som povedal nakolko aj olej na mierke je hnedy porovnal som z mierkov inej feldy kde je cierny a voda je zase fuc spitam sa este ohladne tesnenia ci sa robia viac druhy a ci od viac vyrobcov chcel bi som tam dat kvalitne nakolko vzmena neni zrovna lacna 2000sk.a nechcem kupit nejake turecke co o tizden menim zase.


Pokud by byla voda v oleji, tak za prvé bude stoupat hladina na měrce a olej udělá tu bílou emulzi. Jak píše rnbw, černý olej je jen opotřebovaný a dlouho neměněný, také je to známka opotřebovaného motoru.

Kolik té vody ubylo Question Zatím bych s tím těsněním nespěchal. Spíš bych se zkusil zeptat někoho známého co rozumí motorům. V servise by kvůli kšeftu mohli říct, že je to těsněním a bylo by to. Ještě další věc, kterou by jsi mohl udělat, je po delším stání motoru, by voda, která by ti tekla do motoru, měla být na dně, tedy při povolení zátky dole, by vyteklo něco vody, pokud jen olej, voda tam není Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 16:40    Předmět: Citovat

nechapem tu biely povlak na zatke ked otvorim zatku na ventiloch co sa tika vody tak za tri tizdne asi 3 litre a ta nadrzka na vodu z vnutra je cela spinava aj v minulosti som doplnal vodu ale len raz za cas ten olej na mierke je hnedy comu tiez nerozumie sak ked som ho menil mal bi bit bud cierny alebo priesvytny sak aj do malotraktora somnedavno lial olej a vydim jak na mierke vyzera auto bolo v minulosti raz prehriate ked som isiel s vleckov no len aby som sa nesekol ale ta voda sa niekde musi stracat ked ju stale dolievam rozmislal som tiez ci nekde neprepusta hadica ale auto je v garazi a nevydno nic natecene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 16:55    Předmět: Citovat

jopo166 napsal(a):
nechapem tu biely povlak na zatke ked otvorim zatku na ventiloch co sa tika vody tak za tri tizdne asi 3 litre a ta nadrzka na vodu z vnutra je cela spinava aj v minulosti som doplnal vodu ale len raz za cas ten olej na mierke je hnedy comu tiez nerozumie sak ked som ho menil mal bi bit bud cierny alebo priesvytny sak aj do malotraktora somnedavno lial olej a vydim jak na mierke vyzera auto bolo v minulosti raz prehriate ked som isiel s vleckov no len aby som sa nesekol ale ta voda sa niekde musi stracat ked ju stale dolievam rozmislal som tiez ci nekde neprepusta hadica ale auto je v garazi a nevydno nic natecene.


Stoupá olej na měrce Question Pokud by jsi dolíval 3litry, tak by to muselo vytékat měrkou Rolling Eyes možná jezdíš na vodu Laughing Aspoň ušetříš Wink

Jestli je i nádobka špinavá, to by to mohlo být únikem vody a asi i oleje do vody. Není možné, jestli jsi to přehřál, že by praskla hlava Question To asi bude tedy lepší to nechat, pokud si netroufáš sám udělat výměnu, zkontrolovat v nějakém servisu či u dobrého fachmana. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 21:44    Předmět: Citovat

Motorový olej po poměrně krátké době provozu změní barvu - ztmavne. Není to na závadu, pokud při přetečení po dlani zanechá stopu, která je stále světlejší, jak olej odtéká. Pokud zanechá černou neblednoucí stopu, je to zlé - je plný karbonových částic = zuhelnatělý. Zhnědnutí předtím tmavého oleje je známkou přítomnosti vody - ta se emulguje a zároveň při ohřevu motoru odpařuje, proto jí není v oleji tolik, kolik by se zdálo podle úbytku v chlazení. Vodní emulze je bílá, ale její malé množství olej nevybělí, pouze zesvětlí. Mazací systém motoru není hermetický, prostor nad ventily (stokovými kanály volně propojený s vanou motoru) je spojen se sáním, takže pára je odsávána a přes spalovací prostory vyletí výfukem. Pokud není díra v těsnění příliš velká, stačí se voda odpařovat, takže stoupnutí hladiny oleje nemusí být tak nápadné. Rozhodně bych to nenechával jezdit a navštívil bych s tím servis.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 23:36    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Motorový olej po poměrně krátké době provozu změní barvu - ztmavne. Není to na závadu, pokud při přetečení po dlani zanechá stopu, která je stále světlejší, jak olej odtéká. Pokud zanechá černou neblednoucí stopu, je to zlé - je plný karbonových částic = zuhelnatělý. Zhnědnutí předtím tmavého oleje je známkou přítomnosti vody - ta se emulguje a zároveň při ohřevu motoru odpařuje, proto jí není v oleji tolik, kolik by se zdálo podle úbytku v chlazení. Vodní emulze je bílá, ale její malé množství olej nevybělí, pouze zesvětlí. Mazací systém motoru není hermetický, prostor nad ventily (stokovými kanály volně propojený s vanou motoru) je spojen se sáním, takže pára je odsávána a přes spalovací prostory vyletí výfukem. Pokud není díra v těsnění příliš velká, stačí se voda odpařovat, takže stoupnutí hladiny oleje nemusí být tak nápadné. Rozhodně bych to nenechával jezdit a navštívil bych s tím servis.


Já mám zkušenost, že když je prasklé těsnění, tak motor má snahu se přehřívat.Asi záleží kde je prasklé. Ale já jsem s tím měl tento problém když jsem jel kdysi, ještě se Š110 na Šumavu, tak jsem motor neustále přehříval, ale jelo to jak z praku. Pak při výletu po kopcích, to prdlo hodně, že voda ubývala maximálně a ani jsem nedojel na tu chatu. Když jsem zastavil, motor chcípnul a nešlo to pořádně nastartovat, jak voda byla tvrdá ve válci. Hřálo se to jako mrcha. Na chatu mě dotáhnul nějakej chlap a já to opravoval před tou chatou a před publikem Laughing Naštěstí jsem měl sebou všechno a vodu z oleje jsem jen zátkou dole vypustil do kýble a nějaké ty kapky tam nechal. Těsnění vydrželo 500Km a tak mi to bylo divné. Změřil jsem uložení vložek, ta čtvrtá, byla šikmo a proto to nedoléhalo. Tehdy jsem to vyřešil položením na těsnění jiného měděného kroužku z pod válce a bylo to v pohodě. Při generálce jsem nechal srovnat blok.

No také si myslím, pokud se do toho nechceš pustit sám a chceš mít jistotu, zajeď do servisu, ať neodrovnáš lágry Laughing to totiž dělá pěkné rány Cry Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 23:43    Předmět: Citovat

Konkrétně škodovky, když jsi ji uvařil nedoporučovalo se ji hned chcípnout. Nechat ji chvilku blafat a pozorovat teploměr. Nechat klesnout teplotu, dokud klesala a pak ji chcípnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 23:47    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Konkrétně škodovky, když jsi ji uvařil nedoporučovalo se ji hned chcípnout. Nechat ji chvilku blafat a pozorovat teploměr. Nechat klesnout teplotu, dokud klesala a pak ji chcípnout.


Jo to se ti řekne...ono to chcípalo samo, takže nějaké blafání Rolling Eyes Navíc už jsem neměl skoro vodu. Ono to tehdy přišlo naráz, doslova se protrhla díra mezi zadními válci a šlo to do čtvrtého válce proudem. Hlava to přežila. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 0:04    Předmět: Citovat

Ještě že to auto nemělo ruce. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 0:48    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Ještě že to auto nemělo ruce. Very Happy


Laughing Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 8:23    Předmět: Citovat

Ono to nebylo ani tak uživatelem a jeho přístupem k autu - pamětníci si jistě vzpomenou, jaká byla v 70. a 80. letech situace, že se podobná těsnění sháněla pod rukou - a ta továrně vkládaná při výrobě někdy nevydržela ani prvních 10 000km. Hodně záleželo na tom, jak se povedlo výrobci těsnění namíchat várku azbestu s pojivem a jak kvalitně se podařilo spojit měděné kroužky, lemující válce, s vlastní hmotou těsnění. Dalším prvkem trvanlivosti byl způsob, jak byly paralelní plochy na styku - horní rovina bloku a spodní plocha hlavy - PO DOTAŽENÍ - stačila maličká vůle v místě můstku mezi válci a bylo vymalováno, vibrace spolu s teplem poměrně rychle rozdrtily hmotu těsnění a ničím nepodpírané lemovací kroužky se zbortily - následoval lavinový efekt vystřelení...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2009, 16:55    Předmět: Citovat

zaplatil som 175 eura tesnenie bolo na dvoch miestach prasnute bol som tam ked bolo menene bol meneni este olej a chladiaca a olejovy filter auto topi no aj tak to neni v poriadku a rucicka je stale na70 stupne vobec nedviha satermostat je ties novy kudi dal chlapci poratte treba dat nove este to cidlo na termostate???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2009, 11:52    Předmět: Citovat

kupil som snimac a idem experimentovat dalej snimac ma na spode bielz plech dava sa dole alebo nie??? na tom plechu je nadpis vika mislim ze ten stari snimac na spode nema plech len tu gumicku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund