Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dalsí finta ČEZ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 19:47    Předmět: Citovat

taky bych si dokázal sestavit analogie, ale omezím se na reálné poznatky, které mi říkají, že většina, snad 100% lidí není informována o skutečnosti že tarif Basic se dá od "základního" Comfort odečíst po vynaložení určité aktivity. Ta suma lidí které mám čest znát osobně přitom jsou z většiny s VŠ a z menšiny SŠ vzdělání, dá se říct lidi kteří nemají tendenci vyhazovat neuváženě, rozhodně to není "lidlový lid". Ale nikdo z nich informaci o "produktových řadách" ani nazachytil, pro ty kterým jsem svoje poznatky z četby Oranžové brožurky četl, to byla novinka. Možná je pod jejich úroveň úspora 150,- za rok, možná spíš jen tak obecně sledujou pozice energetických hegemonů, co já vím. Z toho pohledu je tedy marketingová ojebávka ČEZU profesionální. Vždyť mohli naopak všechny defaultně přeřadit do Basic a jen ty, co cítí potřebu 3x ročně měnit sazbu a konzultovat platby po telefonu, mohli obšťastnit Comfortem. To by se dalo posoudit, až kdybychom věděli jaká část odběratelů touží po komunikaci s ČEZem a to po telefonu a nikoliv dneska obvyklým mailem. Vedle toho bychom museli vědět, jaké náklady ČEZu vyvstaly provozem zákaznické linky a o kolik to je navýšení nad rámec toho, že tam stejně u PC sedí pracovníci pro komunikaci.
Ale takhle by se daly rozebírat další jednotlivé formulace z té jejich brožurky, analyzovat, hledat alternativy a pak je posoudit v rámci image celé firmy.
Sám za sebe vím, že za xx let odběratele služeb energie jsem měl jednou potřebu komunikovat s jejich centrem služeb a protože to bylo v tomto tisíciletí samozřejmě to bylo mailem. Litera scripta manet... Wink
Za svoje příjmy si ČEZ může dovolit zaměstnávat špičkové pracovníky pro vytváření image, že umějí vyplachovat a vytvářet veřejné mínění to je vidět i tady Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:07    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
taky bych si dokázal sestavit analogie, ale omezím se na reálné poznatky, které mi říkají, že většina, snad 100% lidí není informována o skutečnosti že tarif Basic se dá od "základního" Comfort odečíst po vynaložení určité aktivity. Ta suma lidí které mám čest znát osobně přitom jsou z většiny s VŠ a z menšiny SŠ vzdělání, dá se říct lidi kteří nemají tendenci vyhazovat neuváženě, rozhodně to není "lidlový lid". Ale nikdo z nich informaci o "produktových řadách" ani nazachytil, pro ty kterým jsem svoje poznatky z četby Oranžové brožurky četl, to byla novinka. Možná je pod jejich úroveň úspora 150,- za rok, možná spíš jen tak obecně sledujou pozice energetických hegemonů, co já vím. Z toho pohledu je tedy marketingová ojebávka ČEZU profesionální. Vždyť mohli naopak všechny defaultně přeřadit do Basic a jen ty, co cítí potřebu 3x ročně měnit sazbu a konzultovat platby po telefonu, mohli obšťastnit Comfortem. To by se dalo posoudit, až kdybychom věděli jaká část odběratelů touží po komunikaci s ČEZem a to po telefonu a nikoliv dneska obvyklým mailem. Vedle toho bychom museli vědět, jaké náklady ČEZu vyvstaly provozem zákaznické linky a o kolik to je navýšení nad rámec toho, že tam stejně u PC sedí pracovníci pro komunikaci.
Ale takhle by se daly rozebírat další jednotlivé formulace z té jejich brožurky, analyzovat, hledat alternativy a pak je posoudit v rámci image celé firmy.
Sám za sebe vím, že za xx let odběratele služeb energie jsem měl jednou potřebu komunikovat s jejich centrem služeb a protože to bylo v tomto tisíciletí samozřejmě to bylo mailem. Litera scripta manet... Wink
Za svoje příjmy si ČEZ může dovolit zaměstnávat špičkové pracovníky pro vytváření image, že umějí vyplachovat a vytvářet veřejné mínění to je vidět i tady Rolling Eyes

Odbíháš k obecnostem, to co se tu řeší, není ze strany ČEZu žádná ojebávka. Proč nepřendali lidi do Basicu? Protože by to znamenalo změnu, nejspíš zásah do podmínek smlouvy a potřebovali by na to souhlas. Takhle se pro lidi nic nezměnilo, co měli zadara, mají zadra, za co platili, za to platí. Jen přejmenovali produkt, k tomu nepotřebovali ničí svolení. Tak to tu přestaňte překrucovat. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:20    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Takhle se pro lidi nic nezměnilo, co měli zadara, mají zadra, za co platili, za to platí. Jen přejmenovali produkt, k tomu nepotřebovali ničí svolení. Tak to tu přestaňte překrucovat. Rolling Eyes

Jinak řečeno, od 99% klientů které nezasáhla podprahová informace, vybírají poplatek za službu, kterou 99% klientů nepoužije, resp. jejíž hrazení v rámci dodavatelových zisků ČEZem by bylo očekávatelné v duchu dobrých mravů, i když o nich se v souvislostech s tímhle subjektem dá těžko mluvit. Všimla sis, že shodou náhod i na tomhle (ne)změněném zařazení ČEZ neprodělá?
Svolení????? On jim dal někdo svolení, aby, při nadpolovičním vlastnictví CZ státem, tedy dle většinocvé vůle lidí, meziročně akumulovali zisky a ty dílem promrdávali v osobních apanážích, dílem investovali do skupování Východní Evropy? Jaké svolení jsem dal ČEZu, aby mi posílal brožurky z nichž je 67,4% čirá demagogie? Kdo jim dal svolení, aby si k ceně přirazili poplatek za "Zelenou energii" která pak slouží ke korupčním a šíleným dotačním akcím ekozm.rdů? nějaké fotovoltaiky na fakultách a ukázkové větrníky - tunely na peníze?
Ale jestli jsi citlivka na to, aby ti bez svolení snížili cenu o 150 a ty ses za to nemohla zdarma vybavovat s ČEZem na zákaznické lince, tak to sorry! Rolling Eyes Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:24    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Andrea napsal(a):
Takhle se pro lidi nic nezměnilo, co měli zadara, mají zadra, za co platili, za to platí. Jen přejmenovali produkt, k tomu nepotřebovali ničí svolení. Tak to tu přestaňte překrucovat. Rolling Eyes

Jinak řečeno, od 99% klientů které nezasáhla podprahová informace, vybírají poplatek za službu, kterou 99% klientů nepoužije, resp. jejíž hrazení v rámci dodavatelových zisků ČEZem by bylo očekávatelné v duchu dobrých mravů, i když o nich se v souvislostech s tímhle subjektem dá těžko mluvit. Všimla sis, že shodou náhod i na tomhle (ne)změněném zařazení ČEZ neprodělá?
Svolení????? On jim dal někdo svolení, aby, při nadpolovičním vlastnictví CZ státem, tedy dle většinocvé vůle lidí, meziročně akumulovali zisky a ty dílem promrdávali v osobních apanážích, dílem investovali do skupování Východní Evropy? Jaké svolení jsem dal ČEZu, aby mi posílal brožurky z nichž je 67,4% čirá demagogie? Kdo jim dal svolení, aby si k ceně přirazili poplatek za "Zelenou energii" která pak slouží ke korupčním a šíleným dotačním akcí ekozm.rdů?
Ale jestli jsi citlivka na to, aby ti bez svolení snížili cenu o 150 a ty ses za to nemohla zdarma vybavovat s ČEZem na zákaznické lince, tak to sorry! Rolling Eyes Very Happy

Že tě to baví to pořád překrucovat, jo máš ve všem pravdu, jako v těch závitech u trafa. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:28    Předmět: Citovat

Jestli to vnímáš jako překrucování, asi by bylo dobré podívat se za humna, jak fungujou energetické společnosti v zemích s méně postbolševickým managementem, jaké služby za jaké ceny v relaci ke kupní síle poskytujou občanovi a jak je za to odměňováno vedení a vazby správní rady na vlivné politiky. Jinak to překrucování bude asi každý vidět podle toho, jak je (před)překroucen sám... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:46    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Jestli to vnímáš jako překrucování, asi by bylo dobré podívat se za humna, jak fungujou energetické společnosti v zemích s méně postbolševickým managementem, jaké služby za jaké ceny v relaci ke kupní síle poskytujou občanovi a jak je za to odměňováno vedení a vazby správní rady na vlivné politiky. Jinak to překrucování bude asi každý vidět podle toho, jak je (před)překroucen sám... Rolling Eyes

Ale tady jde o jednu konkrétní lež. A ani zobecněním a útěkem za hranice z ní pravdu neuděláš, to se třeba postav na hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 20:59    Předmět: Citovat

Tak dobře, abys lépe usnula. V tomto konkrétním případě ČEZ nezdražil o poplatek Comfort. Kdo tvrdí, že v tom meziročním zdražení je zamontován poplatek Comfort, je lhář.
Protože zobecňovat je špatné, v tomhle momentě zavřeme oči a necháme si v uších znít ČEZ nezdražil... nezdražil.... Rolling Eyes Twisted Evil
Pod slovy lež, manipulace, zlodějna, si každý budeme představovat něco jiného a tak asi nemá smysl se pokoušet o názorovou shodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 21:13    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Tak dobře, abys lépe usnula. V tomto konkrétním případě ČEZ nezdražil o poplatek Comfort. Kdo tvrdí, že v tom meziročním zdražení je zamontován poplatek Comfort, je lhář.
Protože zobecňovat je špatné, v tomhle momentě zavřeme oči a necháme si v uších znít ČEZ nezdražil... nezdražil.... Rolling Eyes Twisted Evil
Pod slovy lež, manipulace, zlodějna, si každý budeme představovat něco jiného a tak asi nemá smysl se pokoušet o názorovou shodu.

Ale ČEZ zdražil, ale s Comfortem to nemá nic společnýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 22:04    Předmět: Citovat

a je to konečně venku Obscenní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 23:00    Předmět: Citovat

Dva se hádají, a třetí se směje. ČEZ je třetí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
magadafagada



Založen: Jan 18, 2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st leden 14 2009, 7:09    Předmět: Citovat

dráhy zdražily jen tak prý nemají dost peněz.....nikdo nic? banky vás regulérně okrádají na poplatcích......, že by taky nikdo nic? Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: st leden 14 2009, 8:27    Předmět: Citovat

magadafagada napsal(a):
dráhy zdražily jen tak prý nemají dost peněz.....nikdo nic? banky vás regulérně okrádají na poplatcích......, že by taky nikdo nic? Very Happy Rolling Eyes

Ano je více společností,co nás "bere na hůl",ale tady jsme v el.bastlírně,což se nás víceméně týká a jiné témata jsou probírána na jiných webech.Jen mě mrzí,že někdo zlodéjny obhajuje,proč asi Question
P.S. Sorry,nikoho zde z účastníků v chatu neobviňuji,že je také zloděj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magadafagada



Založen: Jan 18, 2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st leden 14 2009, 8:39    Předmět: Citovat

dráhy jezdí nejen na naftu..... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st leden 14 2009, 9:31    Předmět: Citovat

Carel napsal(a):
Jen mě mrzí,že někdo zlodéjny obhajuje,proč asi Question

Já neobhajuju zlodějiny, já tu jen vyvracím lži, ale tak daleko asi tvůj intelekt nesahá, abys to dokázal rozlišit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: st leden 14 2009, 10:17    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Carel napsal(a):
Jen mě mrzí,že někdo zlodéjny obhajuje,proč asi Question

Já neobhajuju zlodějiny, já tu jen vyvracím lži, ale tak daleko asi tvůj intelekt nesahá, abys to dokázal rozlišit.

Dear Andrea!Mě tak lehko nikdo neurazí,natož nějaká feministka,nebo lobbistka za ČEZ.Kdo zde lže?Asi tě nikdo nepředsvědčí,takže no comment.Jen mě mrzí,že jsi z Plzně.Dělal jsem celý život ve Škodovce a sjezdil skoro celý svět a Plzeň mě přirostla k srdci.Omlouvám se za poněkud nostalgický epilogue. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund