Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prevodne trafko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12454

PříspěvekZaslal: út leden 06 2009, 8:47    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
pod slovem hegemon si představím něco trochu jiného. Sem přece chodí každý dobrovolně, nehledě na možnost vyžádat si i udílet rady pomocí SZ Rolling Eyes
Hádka o vlivu močení chrousta na precesi zemské osy je spíš dobrovolně vzájemná ochota k exhibici Wink

Ano, měl jsem zvolit jiný výraz. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st leden 07 2009, 7:45    Předmět: Citovat

Je to tedy mela . Od první otázky k první odpovědi to mělo smysl . Ale potom ? Jak zde bylo i napsáno , nehoní si zde někteří jen triko . Mám takový dojem , že převodní nf trafo je věcička , která se prostě nedá jen spočítat , ale musí se po výrobě prvních kousků zapojit a nejenom měřit , ale i výsledek poslouchat a pak upravovat , upravovat ... Odpověď sinclaira bych absolutně bral . Vzhledem k otázce bych ještě připsal , že pokud bude tato věc sloužit pro zábavu a neprofi věc , tak ať s klidem bastlí . Zde je snad pro začátečníka , či nezběhlého důležité , že nemá co poškodit . Pokud se mu výsledek nebude líbit , tak potom zlepšovat . Něco jiného je , jde-li o výkonové stupně , kdy nepřesná odpověď může tazatele připravit i o vyšší obnos . V tomto případě by určitě sinclair odpověděl přesněji a obšírněji . V žádném , ale opravdu v žádném případě to nemyslím osobně , ale při přečtení příspěvků za předešlé dva dny se podívejte třeba na opravu DVD . Hodně účastníků chce po tazateli měřit a popsat . Sorry Andreo , jen příklad od člověka , který zde již dost napsal . Kdyby byl zdroj toho DVD lépe popsán , z vlákna by byla tak třetina . Mně ani nejde právě o to , aby byl někdo takto odpálen . Mě vadí to , že ho někdo jen odpálí . Proč ? Ať nepíše raději vůbec ! Jinak jsem jenom rád , že toto fórum existuje . Jen ještě malý přípodotek i když nekonstruktivní . Najít vlákno , které bylo k problému , je opravdu problém . Ruku na srdce , kolik z vás se v tom rumraji prohrabuje . Nevím jestli by šlo udělat "jemnější" dělení , třeba dle závady a i dle značky zařízení . Jinak jsem s pozdravem a ať se daří .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st leden 07 2009, 10:13    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
ale při přečtení příspěvků za předešlé dva dny se podívejte třeba na opravu DVD . Hodně účastníků chce po tazateli měřit a popsat . Sorry Andreo , jen příklad od člověka , který zde již dost napsal . Kdyby byl zdroj toho DVD lépe popsán , z vlákna by byla tak třetina.

Nechápu proč to taháš sem. Připadá ti, že jsem projevy závady popsala špatně? Psala jsem, že zdroj i disk už byl kontrolován a prohlášen za funkční a ptala jsem se jestli někdo poradí, čím by to mohlo být. Jestli ti popis závady přijde neúplný, napiš prosím (ne sem, do sekce DVD), co jsem opomenula v popisu zmínit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st leden 07 2009, 10:58    Předmět: Citovat

Promiň , promiň , ale musím to dopsat sem . Chtěl jsem vybrat nějaký příklad , každý "kulhá" , a tento není starý . Nešlo vůbec o Tvou osobu , ale pokud by pod ten příspěvěk byl podepsán někdo jiný , byly by odpovědi též jiné . Nevím , ale předpokládal jsem , že pokud je jako možná hlavní závada zdroj , že to máš v gesci sama a nenapíšeš - zdroj byl kontrolován . Neporozumnění v tomto vlákně vzniklo z Tvého předpokladu , že všechna tato DVD mají stejný zdroj - ukázalo se , že ne .Napíše-li to někdo bezejmenný , tak se mu vysmějí . Přesto , jak jsi si všimla , je za místo závady závady považován hlavně zdroj . Na tomto případu jsem chtěl rozčilujícím se rádcům ukázat , že i člověk , který má ánunk , nemusí věc popsat nejlépe . Ještě jednou promiň , vzala-li jsi to osobně . Vždycky jsem si cenil lidí , kteří něco dokázali a ještě více toho , když někomu PO PRAVDĚ poradili .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st leden 07 2009, 11:13    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Neporozumnění v tomto vlákně vzniklo z Tvého předpokladu , že všechna tato DVD mají stejný zdroj - ukázalo se , že ne

Tak tohle mi vysvětli, jak mohlo nedorozumnění vzniknout z mého předpokladu, že je ve všech DVD stejný zdroj, když taková blblost by mě ani nenapdla. Já tu nejsem první den a nejsem úplně blbá, abych nevěděla, že mám nejdřív hledat, jestli o tom už někdo něco nepsal. Vše co jsem tu našla bylo o jiných modelech, kde závadou byl zdroj, resp. jeho řídicí obvod, který ale v tomto modelu není. Pokud jsem něco předpokládala, tak že se ozve někdo, kdo už takové DVD opravoval. Takový člověk by mi určitě nezačal vykládat, jak mám vyměnit nějaké STRG nebo kdesi cosi, protože by věděl, že tam nic takového není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: st leden 07 2009, 20:04    Předmět: Citovat

Skoro to vypadá, že někomu prostě vadí, když někdo jde na tu audio alchymii trochu vědecky.
Pozor Andreo asi si řízla do živého. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund