Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AV vstup
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 22:24    Předmět: AV vstup Citovat

Dobrý den mám Televizi OVP CTV 2834 STEREO a nefunguje mě vstup AV 2. Na ovladači přepínat jde: AV 1 ,AV 2,S-VHS. Když video zapojím do scartu AV1 tak to funguje a když ho přehodím do vstupu AV2 a na ovladači přepnu na AV2,tak je jenom modrá obrazovka a nejde to.Do vstupu AV2 mám zapojený počítač a jelikoš tento typ televize nemá audio výstup tak z toho výstupu mám vytažený zvuk do zesilovače a to funguje.Tak se domnívám,že nejde jen přepnout mezi těmito dvěma scart vstupy.Do vstupu S-VHS mám zapojený DVD přehrávač a tento vstup funguje.Prosím o radu kde by mohl být problém.Předem děkuji.Vašek
Návrat nahoru
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: út leden 20 2009, 23:41    Předmět: Citovat

Jak tomu zmatenému popisu rozumím, řekl bych, že Ti přepínání AV1 AV2 u TV funguje, ale chybí Ti videosignál na AV2. (kabel, konektor, obrácený typ atd.) Jaký video výstup z PC používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 16:38    Předmět: Citovat

OVP CTV 281 mělo AV2 a S-Video spárované a v návodu se nedoporučovalo mít je zapojené současně. Nevím jak velký pokrok zaznamenal model 2834, takový Philips rok výroby 2006 to má taky tak.
Takže bych začal tím, že odpojíš to DVD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 18:58    Předmět: Citovat

To DVD do vstupu S-VHS jsem odpojil a je to pořád stejné.Samosřejmě ,že nepouštím najednou signál z počítače a DVD. Když pustím Video do scartu AV2 tak přepne televizi automaticky na tento AV vstup a je jen slyšet asi 1 sekundu zvuk z videa a obraz ani neblikne,jen modrá obrazovka.
Návrat nahoru
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 19:01    Předmět: Citovat

Quest napsal(a):
Jak tomu zmatenému popisu rozumím, řekl bych, že Ti přepínání AV1 AV2 u TV funguje, ale chybí Ti videosignál na AV2. (kabel, konektor, obrácený typ atd.) Jaký video výstup z PC používáš?
Používám obyčejný video výstup cinch.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19563
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 19:07    Předmět: Citovat

No počkat: z cinche si přece nemůže automaticky přepnout televizi na sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 19:16    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
No počkat: z cinche si přece nemůže automaticky přepnout televizi na sebe.

Samozřejmě že cinch to nepřepne,vždycky jsem to přepínal ovladačem na vstup AV2,akorát,že ted už jsem myslel že mě odešel výstup
z počítače a když jsem to dal do vstupu AV1 tak to funguje. Ted to zkouším signalem z videa.
Návrat nahoru
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 22:06    Předmět: Citovat

Psal jsem ti odpověď v tvém druhém vlákně - než jsem ji stačil odeslat, tak ho HILL mezitím zamknul - souhlas Exclamation - nemáš zakládat duplicitní vlákno.

Na to, že jsi tu teprve chvíli a nejsi schopen se ani zaregistrovat, tak jsi docela oprsklý Very Happy Možná ti poradím, ale nejprve se zaregistruj a napiš SZ Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 22:18    Předmět: Citovat

A jen tak mimochodem, uvedl jsi správný model toho OVP-éčka (CTV 2834 Question ).
Nemá to náhodou být CTV 2843 Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 22:19    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
A jen tak mimochodem, uvedl jsi správný model toho OVP-éčka (CTV 2834 Question ).
Nemá to náhodou být CTV 2843 Question
Je to OVP CTV 2834 rok výroby 2001.
Návrat nahoru
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 21 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Vašek napsal
citace:
.... Do vstupu AV2 mám zapojený počítač a jelikoš tento typ televize nemá audio výstup tak z toho výstupu mám vytažený zvuk do zesilovače a to funguje. ....


Hm - rok výroby 2001 (tj, cca 8 let!). Čekáš, že TVP z té doby bude umět zázraky? Píšeš, že ze SC2 "taháš" zvuk do zesilovače - napadlo tě, že tento SC2 může být třeba jen OUT ? Surprised
Pokud máš příručku "Kopaničář ve městě" Very Happy (Návod k obsluze) - zkoukni str. 18 až 20! Jsou tu popisované možnosti propojení TVP s jinými AV-zařízeními (a z toho plynoucí nastavení TVP v Menu "AV REŽIM").

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne út leden 27 2009, 18:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paca123



Založen: Nov 29, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 14:11    Předmět: Citovat

POkud ti nejde vstup AV2.Pravdepodobne budes mit vadný prapinac signalu.Nemam pred sebou schema ale daval se tam klopák 4053,nebo se to resilo tranzstory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paca123



Založen: Nov 29, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 14:13    Předmět: Citovat

Jo a jestli tam mas MSP3400 tak je v háji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 17:40    Předmět: Citovat

A nemáš náhodou pouze pok*rvené piny v tom AV2 scartu ?? Nebo vyviklané ve spoji na desce? To že máš modrou obrazovku, to svědčí o tom, že pravděpodobně přepínač funguje, ale video signál se Ti někde ztrácí, a když ten chybí, aktivuje se "MUTE" zvuku, proto ta vteřina při připojení videa.
A ten kompozitní signál z cinche je ve scartu AV2 zapojen??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt leden 22 2009, 21:25    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Vašek napsal
.... Do vstupu AV2 mám zapojený počítač a jelikoš tento typ televize nemá audio výstup tak z toho výstupu mám vytažený zvuk do zesilovače a to funguje. ....

Hm - rok výroby 2001 (tj, cca 8 let!). Čekáš, že TVP z té doby bude umět zázraky? Píšeš, že ze SC2 "taháš" zvuk do zesilovače - napadlo tě, že tento SC2 může být třeba jen OUT ? Surprised
Pokud máš příručku "Kopaničář ve městě" Very Happy (Návod k obsluze) - zkoukni str. 18 až 20! Jsou tu popisované možnosti propojení TVP s jinými AV-zařízeními (a z toho plynoucí nastavení TVP v Menu "AV REŽIM").
Pokud koukáš na TV z kanálového voliče tak ze scartu AV2 je na výstupu audio signál.Pokud zapneš Video je samosřejmě audio ze scartu AV2 pryč.Návod jsem si samosřejmě přečetl a když to ted 3 roky fungovalo (co mám P.C.) a ted to přestalo fungovat,tak někde muselo něco odejít.Proto píšu sem odborníkům aby poradili,ale připadá mě že mě máte za vola.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund