Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla ARS 641
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 14:25    Předmět: Tesla ARS 641 Citovat

dobrý den
jsem tu noví
chtěl bych se zaptat zda-li někdo nemá schéma zapojení pro repro ARS 641 ? mám doma dva kusi
jeden se mi hrozně hřeje a baští mi pořád skleněné pojistky (2,5A) asi tam nebude něco dobře zapojené,nebo něco odpojené,přerušené
tak bych to chtěl proměřit podle schématu zapojení..
moc děkuju za každou radu

PS:
nevíte někdo kde bych koupil tyto (http://katalogy.ic.cz/TE986.html) kondenzátory ?
jsou asi špatné..jsou nafouklé z boku.. takže by chtěli asi vyměnit.. a navíc se mi přehřívá napájení (trafo).. nevíte někdo co s tím ? díky

PPS: nebo neví někdo co s tím a je z okolí Brna ? kdo by se na to odborným okem podíval ? díky moc..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 14:59    Předmět: Citovat

Cedik- češtinu máš fakt hroznou Sad
Jinak je tu pár nesrovnalostí-
1.kde ti to "baští" ty pojistky- ty máš pojistky v reprosoustavě?
2. kde máš ty kondenzátory- jestli v reprosoustavě, tak je to špatně, protože tohle jsou polarizované elektrolyty, ty do reprosoustav nepatří
3.co se ti vlastně přehřívá- pořád mám pocit, žes přeskočil od reprosoustav k zesilovači???

Dej sem fotky a přesnější popis...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 15:28    Předmět: Citovat

Zdravím EB, ARS 641 jsou aktivní reprobedny, tedy se zesilovačem. Byly používány k ozvučení režijních pracovišť v rozhlase. Tudíž ty elektrolyty budou součástí zesilovače nikoliv vyhýbek. Schema ARS 641 jsem na síti nenašel, můžete zkusit štěstí u Sinclaira na Audiowebu. Shánět dnes elektrolytické kondenzátory TE 986 je trošku anachronismus. Byly ve své době (zvlášť v porovnání se současnými výrobky z PRC) velmi kvalitní, je to ale už poměrně dlouho od ukončení jejich výroby. Lze je nahradit bez problému jakýmkoli dostupným typem s provozním napětím vyšším než 35Vss.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 15:28    Předmět: Citovat

za češtinu se omlouvám.. snad to teď napravím trochu
mluvím o zesilovači této reprosoustavy
omlouvám se za neupřesnění problému..
http://cdn.cztorrent.net/image/original/DtlZCM4U1UWiNl3q
Popis: (druhý panel z hora - napájení.. a to se mi přehřívá a to hodně.. asi po hodině mi to přestane hrát a nenaskočí do té doby než to neshládne..)
http://cdn.cztorrent.net/image/original/B1cTjQkZFbX84Sbn
popis: (všechny panely v levo dole se hřejí ale je to asi správně protože na sobě mají žebrování na odvod tepla)
http://cdn.cztorrent.net/image/original/-Rv0b0Vc-gMbWDzC
popis: (tady na fotce je vidět že jsou kondíky z boku nafouklé.. a chtěly by asi vyměnit.. navíc když zapnu repro tak proud jede,zvuk jede,ale jakmile zesílím tak repra začnou hrát hrozně,jako by měli protrhlé membrány.. nedá se to poslouchat vůbec.. takže sem vzal ty koncové zesilovače z druhého zesilovače ((ten samý reproduktor) a hodil sem je tam a jeli naprosto v pohodě.. tak sem vyměnil kus za kus.. ale hrají tak na 70% kvality) proto vidíte že jeden panel má číslo 54 namísto 23.. )
http://cdn.cztorrent.net/image/original/5kR51lmoTTG5cbnN
popis: (zdířka na pojistku na 2.5 A mi ty pojistky ničí..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 15:31    Předmět: Citovat

TubeGuru napsal(a):
Zdravím EB, ARS 641 jsou aktivní reprobedny, tedy se zesilovačem. Byly používány k ozvučení režijních pracovišť v rozhlase. Tudíž ty elektrolyty budou součástí zesilovače nikoliv vyhýbek. Schema ARS 641 jsem na síti nenašel, můžete zkusit štěstí u Sinclaira na Audiowebu. Shánět dnes elektrolytické kondenzátory TE 986 je trošku anachronismus. Byly ve své době (zvlášť v porovnání se současnými výrobky z PRC) velmi kvalitní, je to ale už poměrně dlouho od ukončení jejich výroby. Lze je nahradit bez problému jakýmkoli dostupným typem s provozním napětím vyšším než 35Vss.

sinclairovy jsem psal zatím bez odpovědi.. našel sem podobné kondíky.. jen s vyšším napětím.. hledal sem co největší schodu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 15:45    Předmět: Citovat

Tak jsem se do toho zamotal já, netušil jsem že se jedná o aktivní soustavy.

Když se dívám na ten modul napájení, tak se mi to trafo zdá dost ztmavlé, asi od přehřívání.

Co se stane, když vezmeš tenhle modul napájení z druhé soustavy a dáš jej do této?

Kondenzátory TE986 500µF/35V bych doma asi měl mít, pokud potřebuješ tyto, můžu se mrknout.
Ale pokud máš nějaké slušné s vyšším Vcc, tak je klidně použij

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 15:52    Předmět: Citovat

kondíky doma nemám žádně,musel bych koupit..
to jsem nezkoušel protože na tom druhém repráku je o pojistku (1V) méně.. tak sem to radši nezkoušel.. nevím co by to udělalo..
potřebuju tyto kondíky :
1000uFaradů / 15V
200uFaradů / 70V
tyhle jsem vyděl jen nafouklé.. na ty malé sem se moc nedíval..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:04    Předmět: Citovat

Kondíky kup raději všechny,za těch 40let budou "skoro " všechny v háji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:06    Předmět: Citovat

v každem koncovém zesilovači jich je:
1000uFaradů / 15V - 1x
200uFaradů / 70V - 4x

Smile taky si myslím že budou nějaké poškozené.. Sad chtěl bych nejradši origo,ale to už asi nekoupím.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:20    Předmět: Citovat

Ty 4x200M/70 budou asi paralerně,tam můžeš dát 1G/70,origo asi neseženeš,dnes axiální elyty nefrčí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:31    Předmět: Citovat

Podle popisu chování zesilovače to vypadá na "posunutý" a navíc teplotně nestabilní pracovní bod koncového stupně, ovšem bez schematu těžko radit. Než se podaří sehnat schema, nebylo by marné celý modul očistit (klidně pod sprchou s následným důkladným vysušením, ne pečením! při teplotě asi 40°C ) od toho bílého nánosu, který může být i vodivý a třeba být příčinou posunutí pracovního bodu. Kromě elektrolytických kondů by bylo vhodné vyměnit i tzv. "hovňáky" TC 18x. Na foto je ten před rezistorem 560Ω podélně prasklý. Zjevně byly ty reprobedny v dost agresivním prostředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cedik



Založen: Jun 03, 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:44    Předmět: Citovat

aha.. no jeden byl v místnosti a ten je v dobré stavu,hraje perfektně.. ale ten druhý byl asi pár let ve ''sklepě''.. vlhko,atd.. ani nenaskočil když sem ho donesl domů,vyčistil.. asi po 3 dnech doma vyschl tak naskočil.. pak v něm hodně prasklo (jako když praskne halogenka) a od té doby to hraje takhle divně..

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko nad a pod vláknem!
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kouzelnik



Založen: Jul 03, 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 17:29    Předmět: Citovat

Zdarec!
Tady si vyber origo TESLA, mojí i zásilkovou.
S&C
H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 18:40    Předmět: Citovat

Ten zesilovač hlavně potřebuje totální generálku a ne jen tak pošimrat. Doporučuju vřele svěřit to někomu znalému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 18:53    Předmět: Citovat

Přesně tak, chce to pořádnou opravu, kontrolu a seřízení.
Opravoval jsem párkrát první generaci zesilovačů z Tesla monitorů, tuším osazovaných KU606, a byla to značně nepříjemná technika Confused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund