Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

čipování dobytka - dosah?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 22:59    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Monstra: takový OK0EL má na 144 MHz dipol, to mi jako monstrum nepřipadá. Do něj lezou 2 mW.
Pro 900 MHz je lambda/4 = 8,25 cm, pro takovou anténu mi rozměry čipové karty připadají jako docela vhodné, skoro ideální.

Když budeš mít ten dipól, budeš jím vysílat 2mW a někdo 1km od tebe vezme stejný dipól a na napáječ mu připojí 50Ohm odpor, tak tobě do antény pořád polezou ty 2mW, protože ten zatížený dipól už není v blízkém poli a tudíž neovlivňuje impedanci prostředí kolem vysílací antény a tudíž vysílaný výkon se nezmění. Když ale ten přijímací dipól dáš metr od vysílacího a zatížíš ho, tak to na tom vysílacím poznáš. Je to jako bezdrátový přenos energie blízkým polem co objevil N. Tesla. Dá se tak na pár metrů rozsvítit žárovka, ale ne na km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 23:02    Předmět: Citovat

[quote="Andrea Je to jako bezdrátový přenos energie blízkým polem co objevil N. Tesla. Dá se tak na pár metrů rozsvítit žárovka, ale ne na km.[/quote]
Co tím chce básnířka říct? jak to souvisí s možnou čipovou totalitou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 23:06    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Andrea napsal(a):
Je to jako bezdrátový přenos energie blízkým polem co objevil N. Tesla. Dá se tak na pár metrů rozsvítit žárovka, ale ne na km.

Co tím chce básnířka říct? jak to souvisí s možnou čipovou totalitou?

Určitě nijak. Myslela jsem že to je stejný princip. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31860
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:08    Předmět: Citovat

Andrea měla spíš na mysli, že pokud bude čip dostatečně vzdálen od vysílače, klidně bude přijímat energii svou cívkovou anténou a pokud bude mít u sebe i nějaké akumulační zařízení, bude po jisté době schopen i vyslat svůj kód nazpátek, aniž by vysílač zaregistroval, že mu v předcházející době nějaká energie ubývala - prostě jen vysílal do prostoru. A opačně - pokud bude naladěná anténa čipu v blízkém poli vysílače, dojde na úplně stejném principu, který používají sací měřiče rezonance nebo GDO k odsátí části vyzařované energie - prostě klesne impedance prostředí a anténa "bude více táhnout" - což může zaregistrovat patřičný vyhodnocovací systém a udělá nějakou akci, jíž oznámí přítomnost kompatibilního přijímače, aniž by dostal přesnou kódovanou odezvu od konkrétního čipu. Prostě ať žije Velký Bratr Šmírák...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:14    Předmět: Citovat

Já jsem jen chtěla říct, že se mi nezdá ten kilometr. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:24    Předmět: Citovat

technikovi se nemá co zdát, technik má vzít kalkulačku a počítat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:27    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
technikovi se nemá co zdát, technik má vzít kalkulačku a počítat Wink

Tak počítej a hezky na logáru, žádná kalkulačka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:34    Předmět: Citovat

použité prostředky na věci nic nemění, prostě si zkus vypočítat napětí na svorkách dipólu 1000m od vysílače , jednak od vysílače 1 kW s anténou která vytváří izotropní krásně homogenní pole, a pak od vysílače který vysílá třeba do paraboly A=30 dB, budeme předpokládat shodnou polarizaci a vzájemně optimální nasměrování a zanedbáme útlum/zisk prostředí, tedy žádné soufázové odrazy, překážky, vlnovodné kanály.
Počítej pro rovinnou elmag. vlnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 12:42    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
použité prostředky na věci nic nemění, prostě si zkus vypočítat napětí na svorkách dipólu 1000m od vysílače , jednak od vysílače 1 kW s anténou která vytváří izotropní krásně homogenní pole, a pak od vysílače který vysílá třeba do paraboly A=30 dB, budeme předpokládat shodnou polarizaci a vzájemně optimální nasměrování a zanedbáme útlum/zisk prostředí, tedy žádné soufázové odrazy, překážky, vlnovodné kanály.

Ale ono to není o napětí na svorkách přijímače, je to o změně impedance prostředí kolem VYSÍLAČE. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 13:03    Předmět: Citovat

Co "to"? já myslel, že se tu polemizuje o možnosti, jestli je možno na 1km vyslat tolik energie, aby stačila pro pasivní přijímač na odpověď. Co to udělá s impedancí okolo vysílače, je mi pro tenhle účel šum&fuk Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 13:15    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Co "to"? já myslel, že se tu polemizuje o možnosti, jestli je možno na 1km vyslat tolik energie, aby stačila pro pasivní přijímač na odpověď. Co to udělá s impedancí okolo vysílače, je mi pro tenhle účel šum&fuk Wink

Ale pokud to neudělá nic s impedancí kolem vysílače (čtečky), tak čtečka neuslyší co jí čip sděluje. Čip nevysílá jako normální vysílač, data se přenášejí tak, že čip moduluje pole čtečky změnou zatížení své přijímací antény. Čtečka detekuje právě tuto změnu zatížení. Log.0 je třeba že čip odsává málo energie, log.1 že odsává víc energie. Když čtečka nepozná, že jí něco odsává energii, tak nepozná co čip vysílá, ani že tam vůbec je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 13:43    Předmět: Citovat

možná se zabýváš pořád legálním použitím nf RFID, tam bych s tím souhlasil. Ale co v případě neoficiální techniky, které používá dvojí aparaturu, zvlášť pro napájení čipu a zvlášť pro příjem odezvy. Neznám protokoly pro UHF verzi, ale nezdá se mi že by 12m dosah uváděný jako legální fungoval na 900 MHz na principu odsátí energie a modulace pole čtečkou, tam to asi bude jinak. Kdo má odkazy jak to je, ať se pochlubí.
Tady je něco okolo 13 mega: http://www.elektrorevue.cz/clanky/02022/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 13:50    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
možná se zabýváš pořád legálním použitím nf RFID, tam bych s tím souhlasil. Ale co v případě neoficiální techniky, které používá dvojí aparaturu, zvlášť pro napájení čipu a zvlášť pro příjem odezvy. Neznám protokoly pro UHF verzi, ale nezdá se mi že by 12m dosah uváděný jako legální fungoval na 900 MHz na principu odsátí energie a modulace pole čtečkou, tam to asi bude jinak. Kdo má odkazy jak to je, ať se pochlubí.
Tady je něco okolo 13 mega: http://www.elektrorevue.cz/clanky/02022/index.html

Já myslela, že se zabýváme tím co je všité v pasech nebo co je v té červené UK kartičce co jsi ji sem dal na obrázku. A tady se zatím řeší co kdyby jednou možná někdo něco Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 14:07    Předmět: Citovat

já zas myslel, že pochybuješ o možnosti přečíst čip RFID na UHF na 1 km.

jestli Ičko prosadí na OP dlouhovlnnou technologii která má dosah půl metru, nebo jestli se tam objeví 860 MHz verze, toť otázka. Nebo jestli to bude aktivní RFID čip...
Co používá tak UK karta nevím, zatím jsem neměl důvod to zkoumat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 15:02    Předmět: Citovat

Zatím tu nikdo neprozradil, jak
funguje to UHF RFID, takže si nadále
myslím, že ten km je "jeden bastlíř
povídal". Čemu říkáš aktivní RFID, to
jako že v té občance bude baterie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund