Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Závada PC monitoru Hyundai V770
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goro



Založen: Oct 29, 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so říjen 29 2005, 6:17    Předmět: Závada PC monitoru Hyundai V770 Citovat

Zdravím. Odešel mi PC monitor Hyundai V770. Uvnitř něco "zasršelo" a už nejede. Někde jsem četl nějakou zmínku že je to vadný tranzistro, což se prý u tohoto monitoru stává. Nic bližšího však napsáno nebylo. Už je po záruce, tak reklamovat nejde. Schéma zapojení tohoto monitoru jsem nikde nenašel. Poraďte v čem je problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 29 2005, 18:19    Předmět: Citovat

na to schema se zkus podivat na eserviceinfo.com tam jestli by nebylo naky schema aco ten monitor neni slyset treba slaby cvakani nebo neblika ledka.
Návrat nahoru
miloge



Založen: Oct 28, 2004
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2005, 12:35    Předmět: cvakání... Citovat

Zdravim, mam podobnej problém s monitorem hyundai b790+ a to cvakání tam slyšet je...frekvence cca 1Hz, neměl sem jěště moc času se na to mrknout, ale jestli víš co s tím je, ušetřil bys mi hodně času...Jo a ledka pry taky problikava, ale jen občas...čím by to mohlo být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2005, 20:27    Předmět: Citovat

Zkus se kouknout na tranzistor u VN trafa-vetšinou se prorazí a zdroj pak nenabíhá a "ťuká". Když se to rozběhne, nebo raději předem vyměň kondíky poblíž (nevím hodnotu ale jsou na 160V) a zkontrolovat kondíky ve zdroji-nejlépe vyměnit. Samo, že základ je, aby běžel zdroj.
Sám jsem starší monitor odprásknul nastavením většího rozlišení a odpochodoval do věčných lovišť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červen 02 2009, 13:08    Předmět: Citovat

Včera nám taky "odešel" tento monitor (Type No: C17R07071) - toto Nr. je "důležité", poněvadž sch. z www.eserviceinfo.com je pro Nr. C17F05071 - což je úplně jiný model.
Poslední dva dny sebou obraz po krajích "zacukával", včera už bylo cítit "spáleninu". QH14 a 15: 2SC945 - spálené "na uhel". QH12 a 13: IRF630B - místo polovodičů "dokonalé vodiče". CH33: ellyt 1u/50V - "napůl" vystřelený, .... ?? Cry (Nevím ani v jakých je to obvodech, monitory vůbec nedělám, jsem spíše přes tvp. Vzhledem k tomu, že je to ale doma, tak jsem se do toho kouknul - jinak to nemá žádnou hodnotu, aby to šlo někam do servisu - stáří 5, či 6 let).

Nedaří se mi najít na free serverech schéma, ani tu na EB jsem nic nenašel - neměl by někdo, prosím o pomoc. Předem moc děkuji.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne čt červen 04 2009, 18:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 18:25    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Včera nám taky "odešel" tento monitor (Type No: C17R07071) - toto Nr. je "důležité", poněvadž sch. s www.eserviceinfo.com je pro Nr. C17F05071 - což je úplně jiný model.
Poslední dva dny sebou obraz po krajích "zacukával", včera už bylo cítit "spáleninu". QH14 a 15: 2SC945 - spálené "na uhel". QH12 a 13: IRF630B - místo polovodičů "dokonalé vodiče". CH33: ellyt 1u/100V - "napůl" vystřelený, .... ?? Cry (Nevím ani v jakých je to obvodech, monitory vůbec nedělám, jsem spíše přes tvp. Vzhledem k tomu, že je to ale doma, tak jsem se do toho kouknul - jinak to nemá žádnou hodnotu, aby to šlo někam do servisu - stáří 5, či 6 let).

Nedaří se mi najít na free serverech schéma, ani tu na EB jsem nic nenašel - neměl by někdo, prosím o pomoc. Předem moc děkuji.


Nemaje schéma, pustil jsem se do opravy i bez něj.

Nakonec to nebylo až tak obtížné: V podstatě jsem pouze vyměnil to, co bylo vadné - což jsem popsal výše.
Přestože "shořené součástky" byly samozřejmě důvodem "zápachu", toto ale asi nebylo příčinou toho "cukání se" obrazu - po pečlivé prohlídce jsem ještě objevil "dokonalého studenta" na E/QH12, který byl umístěn na společném chladiči s tr. ŘKS (asi koncák nějaké "korekce").

Podstatné - monitor už 2 dny jede - a doufám, že ještě chvíli pojede. Přesto bych ale to schéma uvítal, abych si ujasnil, v jakýchže obvodech to "hořelo" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 15:00    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Včera nám taky "odešel" tento monitor (Type No: C17R07071) - toto Nr. je "důležité", poněvadž sch. z www.eserviceinfo.com je pro Nr. C17F05071 - což je úplně jiný model. ....
Nedaří se mi najít na free serverech schéma, ani tu na EB jsem nic nenašel - neměl by někdo, prosím o pomoc. Předem moc děkuji.


Znovu začal "stávkovat" tento monitor - "korekce ) (" (nejprvě jsem myslel, že je to tím vedrem, že se přehřívá, ale teď už začíná "stávkovat" i hned po zapnutí) - na úder nereaguje, že by tam byl student - už proto, že byl "nedávno kuchnutý" a studenti odstraněni (snad všichni!?) Rolling Eyes

Skutečně nikdo nemá link na to schéma - moc by pomohlo Pray

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 15:35    Předmět: Citovat

Jestli je tam na spolecnem chladici s VN tranzistorem takova dvojita dioda, zapojena mezi kolektor VN tranzistoru a zem, hledej studenak na ni [vezmi na pomoc lupu]. To by odpovidalo popisu zavady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 15:55    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Jestli je tam na spolecnem chladici s VN tranzistorem takova dvojita dioda, zapojena mezi kolektor VN tranzistoru a zem, hledej studenak na ni [vezmi na pomoc lupu]. To by odpovidalo popisu zavady.


Dík za reakci, při nejbližší příležitosti hned prověřím (pokud se mi ho znovu podaří oddeklovat? - když si vzpomenu, jaký je to "hlavolam") Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 10:29    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
breta1 napsal(a):
Jestli je tam na spolecnem chladici s VN tranzistorem takova dvojita dioda, zapojena mezi kolektor VN tranzistoru a zem, hledej studenak na ni [vezmi na pomoc lupu]. To by odpovidalo popisu zavady.


Dík za reakci, při nejbližší příležitosti hned prověřím (pokud se mi ho znovu podaří oddeklovat? - když si vzpomenu, jaký je to "hlavolam") Rolling Eyes


Tak nejen tu dvojdiodu, ale propájel jsem vše, co by s tou závadou ("měnící se ) (" !!) mohlo souviset - výsledkem je to, že "už se obraz necuká", ale ") (" je trvalá (seřídit v MENU samozřejmě nejde!). Zřejmě některá součástka odešla nadobro.

Parametry a osazení tohoto monitoru:


HYUNDAI - Model No: V770 - Type No: C17R07071 ............ výrobce: IQT (MADE BY IQT), Kyungki-do, Korea

ICP01 - říz. zdroje - ST/UC3842
QP04 - zdroj KS - .../2SK2545
ICM01 - říď. uC ? - Hyunday/V550/770 V3.7
ICM02 - ............. - .../C81DC | C204
ICH01 - ............. - PH/TDA4857PS - 2
ICH02 - obv. kor.)( ? - .../KA358
QH09 - ŘKS - KS - .../2SC5404
ICV01 - vertikál - PH/TDA4866 - 5
modul obrazovky:
ICC01 - ............. - SAMSUNG/E204A | S1D2500A01 - DO
ICC02 - ............. - MYSON/MTV021N - 41
ICC03 - ............. - .../LM2437T

Uvítal bych, kdyby se u někoho to schéma našlo. Děkuji - i za případné podněty.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 12:56    Předmět: Citovat

Ty korekce podušky bývají (až na vzácné vyjímky) na jedno brdo. Přestože tento výřez je právě z C17F05071, korekce bude možná podobně řešená. Hledej kam jde střed dvojdiody přes nějakou tlumivku na tranzistor.
Zde korekci dělá QH03, ten bývá proražený.



poduška.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  poduška.png
 Velikost:  264.29 kB
 Staženo:  180 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2009, 11:53    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Ty korekce podušky bývají (až na vzácné vyjímky) na jedno brdo. Přestože tento výřez je právě z C17F05071, korekce bude možná podobně řešená. Hledej kam jde střed dvojdiody přes nějakou tlumivku na tranzistor.
Zde korekci dělá QH03, ten bývá proražený.


Břéťo, vřelý dík za tvé rady, velmi mi pomáháš. Odpovídám až nyní, protože monitor je stále "v demontovaném stavu" v dílně - tak jsem "vlítl" na synův PC. Wink
Já to schéma (co je na eserviceinfo) předem zavrhoval, poněvadž má úplně jiné osazení IC.
Když jsi mi tu ale dal ten "výřez" části schématu, tak vidím (přestože osazení IC je jiné), že zapojení ŘKS je téměř shodné (a souhlasí i poz. čísla součátek), tak jsem si stáhnul celé a "je zatím k použití".

Předtím jsem psal toto:
kokun napsal(a):
Nemaje schéma, pustil jsem se do opravy i bez něj.

Nakonec to nebylo až tak obtížné: V podstatě jsem pouze vyměnil to, co bylo vadné - což jsem popsal výše.
Přestože "shořené součástky" byly samozřejmě důvodem "zápachu", toto ale asi nebylo příčinou toho "cukání se" obrazu - po pečlivé prohlídce jsem ještě objevil "dokonalého studenta" na E/QH12, který byl umístěn na společném chladiči s tr. ŘKS (asi koncák nějaké "korekce").

Podstatné - monitor už 2 dny jede - a doufám, že ještě chvíli pojede. Přesto bych ale to schéma uvítal, abych si ujasnil, v jakýchže obvodech to "hořelo"

- což byla blbost, to nebyl MOSFET-QH12, ale právě ta "dvojdioda-DH12" (poz. číslo bylo špatně čitelné a že jsem QH12-ku předtím měnil, jsem si vůbec neuvědomil Cry ).

Teď už tu "rozborku a zborku" zvládám během několika min., protože, když chci něco vyměnit, tak musí celá DPS jít ven, čímž je zase vše porozpojované a tudíž "nefunkční". Proto jsem schopen měřit součástky jen "pasívně", tj. nemohu "za provozu" (pod napětím).

Začal jsem od té dvojdiody-DH12, za prvé je v můstku toho diod. modulátoru a za druhé - byl na ní ten "student", čímž mohla utrpět. Nemaje nic podobného (v jednom paku), tak jsem použil to, co se dává do tvp: Damper di. BY228 (horní) + BY399 (dolní).
Po zapnutí to chvíli jelo, no po chvilce "tikání" - odešla ta Damper di. Cry , páč je jen 3A-mpérová (pův. dvojdioda FMP 2FUR = 5A !!). Tak jsem místo ní dal nějakou 5A (5TUZ47 - jednoduchá, ze starého monitoru) - "poduška" přetrvává.
Nová "rozborka" - kontrola a měření: CH23 (492J/1k6V) a CH31 (442J/800V jsou dobré. Rolling Eyes

Co doporučuješ, zaměřit se na obv. QH1, QH2 a QH3 - "buzení toho diod. modulátoru", nebo někam jinam (netuším, co má za f-ci obvod s tr. QH11, QH12 a QH13 - původně "vyhořený obvod" - viz výše !!) Question

Předem dík za reakce - i ostatním.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33963
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 20 2016, 13:43    Předmět: Citovat

Pokracujem po 7 rokoch: vyriesil si to nakoniec?

Doniesol som si tento monitor od kontajnerov a tiez nejde korekcia podusky a nieco smrdi. Zatial som nemal cas ho rozobrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 20 2016, 18:57    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Doniesol som si tento monitor od kontajnerov a tiez ...

Že by to byl ten můj . . . ? Laughing Laughing Laughing

Tak ten můj tam skončil sice taky - před 2-ma roky, když jsem likvidoval provozovnu. Ležel v koutě dílny neopravený.
Když jsem ho tehdy (před lety) opravoval, tak mně sr*lo, že jsem ho před jakoukoliv výměnou součástky musel vždycky rozebrat a pro "výsledek zásahu" zase poskládat. Přitom se zase téměř nedalo dostat ke spojům DPS (pro měření), musel jsem měřit jen sezhora. Brzy mně to přestalo bavit . . .
Tehdy jsem raději opravil jiný CRT, který syn dotáhnul ze SD. Tam ho asi dali i funkční, než s ním někdo třísknul a byl nalomený plošák okolo síť. přívodu.
Po opravě jel tento nějakou dobu, než jsem ho zase později nahradil LCD - HP1702 (CRT jsem věnoval známému) - rovněž ze SD (vlákno o jeho opravě tu už rovněž zmizelo, při nějaké čistce).
Když i ten začal (po cca 2 letech) "haprovat", tak jsem opět ke kompu dal jiný LCD (17" 4:3), který je u něj doteď. Ale už se využívá jen sporadicky, jen ve spojení s muti-tiskárnou - už cca 1,5r. používám spíše noťas Wink

Tak jsem ti moc neporadil . . . Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: st leden 20 2016, 19:50    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pokracujem po 7 rokoch: vyriesil si to nakoniec?

Doniesol som si tento monitor od kontajnerov a tiez nejde korekcia podusky a nieco smrdi. Zatial som nemal cas ho rozobrat.


Ma realne vyznam opravovat dneska stary CRT monitor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund