Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Naše banky, naši legální zloději....
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 10:02    Předmět: Citovat

Nejhorší na tom je, že tam, kde jedna banka zlevní oproti jiné (například udělá vedení účtu bez ročního poplatku), vynahradí si to na jiné položce - zdraží podání příkazu k platbě. Takže by se vyplatilo nechávat peníze na účtu v bance XY, kde by z jejich existence byly ročně strhávány minimální poplatky, ale platit by se vyplácelo z banky RS, která si účtuje malé poplatky za platební příkaz. Vše tvoří začarovaný kruh - roční náklady jsou v 95% českých bank srovnatelné, právě jak už konstatoval Tomas001 - je to nastavené od doby rozprodání českého bankovního trhu zahraničním společnostem a bankám - o těch poplatcích to platí na 1000%. To, co si dovolí "napálit" českému klientovi, by si ve své domovské zemi nemohli dovolit ani představovat - a evropské právo s tím nic nedělá, raději se soustředí na předpisy o povinném limitu na maximální hlasitost sluchátek u osobních přehrávačů a podobné 3,14čoviny...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 10:13    Předmět: Citovat

tomas001 napsal(a):
Když ti vadí bankovní poplatky apod., udělal sis podrobný průzkum ve všech větších bankách v ČR, abys věděl, kde tě služby vyjdou nejlevněji? A máš účty v té bance, která je pro tebe zaručeně nejlevnější? 90% lidí by odpovědělo, že se o levnější nabídky reálně vlastně nikdy ani nezajímali, natož aby uvažovali, že kvůli pár desítkám Kč měsíčně změní banku. No, a jsme u toho...

V roce 2006 jsem přešel k malé zahraniční bance od KB, rozdíl na poplatcích měsíčně cca 300 (v době kdy jsem to sledoval, co od té doby dělá KB už nesleduju, nezajímá mě). Takže za 3 roky úspora v ceně dejme tomu 10 kkč. A hlavně pocit, že neživím už tu nenažranou *urvu.
Je fakt že moje banka nemá pobočky na každým rohu, ale to po internetu nepotřebuju. Docela jsem rád, že je v ústraní zájmu, po přílivu cz klientů by se možná počeštila na poplatcích taky Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 15:56    Předmět: Citovat

Ono problem je i jinde. Pokud jsi firma, s.r.o. nebo zivnostnik, neprichazi pro tebe zmena banky v horizontu mene nez 6 mesicu vubec do uvahy. A po dobu 6-12 mesicu musis mit ucty dva, ve dvou bankach a platit poplatky dvakrat kvuli probihajicim obchodum. K tomu oznameni o zmene cisla uctu na bernak, zivnostensky, socialku, zdravotni pojistovnu. Tak tyden nedelas nic jineho jen litas jak obrazek_cenzura po uradech. K tomu jeste obeslat oznamenim o zmene uctu dodavatele a odberatele (tak 150 krat postovni). A na zaver zjistis, ze jsi na poplatcich bance sice usetril za rok tisicovku nebo dve, ale samotna zmena te stala pomalu 5...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 18:08    Předmět: Citovat

Jakožto OSVČ jsem zašel na FÚ a vyplnil formulář o změně, i s cestou tam a domů 40 minut, žádný týden. To bylo všechno. ZPP/SPP jsem začal posílat z nového účtu, což si ony milé instituce vyřešily samy podle variabilního symbolu. Těch pár peněz co dostanu dostávám většinou na ruku, takže žádné běžící obchody, na hlavičkové papíry a reklamy v tisku si taky nehraju. ty složité procedury se týkají asi spíš velkých firem, tam jsou zas poplatky za banku zanedbatelné proti jiným dobrodiním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 20:42    Předmět: Citovat

Az budes mit za rok 800 vystavenych faktur, 1000 faktur na vstupu, pokladnicni doklady ti budou koncit cislem 575, kniha k ERP bude 10 cm hruba a penezni dennik bude mit k pomalu pres 7000 polozek, tak se prihlas a vypravej mi jak je snadne zmenit ucet...

Pak ti mozna budu vypravet, jaka sranda je prejit se Slovenskou pobockou na €uro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 29 2008, 20:53    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Az budes mit za rok 800 vystavenych faktur, 1000 faktur na vstupu, pokladnicni doklady ti budou koncit cislem 575, kniha k ERP bude 10 cm hruba a penezni dennik bude mit k pomalu pres 7000 polozek, tak se prihlas a vypravej mi jak je snadne zmenit ucet...

Pak ti mozna budu vypravet, jaka sranda je prejit se Slovenskou pobockou na €uro

Nemyslím že to u mě hrozí Twisted Evil
a kdyby přece, už dávno na to budu mít placenou účetní a ta to vyběhá v pracovní době, nebo taky ne, protože mi i těch 300,- měsíčně do KB o ulici vedle bude u (_._)
tomu se říká dialektika Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 19:25    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Jakožto OSVČ jsem zašel na FÚ a vyplnil formulář o změně, i s cestou tam a domů 40 minut, žádný týden. To bylo všechno. ZPP/SPP jsem začal posílat z nového účtu, což si ony milé instituce vyřešily samy podle variabilního symbolu. Těch pár peněz co dostanu dostávám většinou na ruku, takže žádné běžící obchody, na hlavičkové papíry a reklamy v tisku si taky nehraju. ty složité procedury se týkají asi spíš velkých firem, tam jsou zas poplatky za banku zanedbatelné proti jiným dobrodiním.


Podle vyjádření fú a živnostňáku můžeš mít jako OSVČ pouze soukromý účet včetně toho, že ti na něj můžou chodit proplacené faktury a i finančák ho klidně použije pro vrácení plateb. Sbohem podnikatelský účte a zlodějině s ním spojené !

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund