Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Temelín stojí.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 10:33    Předmět: Citovat

Cust: testování a usazování hřídelí do jaderných elektráren provádějí aktivisti? Já myslel, že odborníci a ještě nad nimi stojí dráb(ová).

takže až někde praskne svár nebo zase čerpadlo vydojí vodu z primáru do jímky, bude to proto že aktivisti?

Co bylo dřív, zamoření Ukrajiny a Běloruska Černobylem nebo aktivisti? Ona ta laická veřejnost vidí, co jaksi dokáže východní šlendrián a politická ujištění že to soudruzi ničím nehrozí, viděla jakého věku se východní Evropa dožívala, tak holt mají pochybnost. Jak bylo řečeno, Dukovany jsou sice východní ale konzistentní technologie zatímco Temelín už je hybrid víc podle manažerských než podle odborných principů. Odvolávání se na poruchovost francouzských elektráren mě nezajímá, já jsem zamlada nedotoval ze svých daní francouzskou ale naši energetiku a dneska mi nezdražuje francouzské ale české představenstvo. Při miliardě rozdělené na motivační program a při meziročním nárůstu zisku o 40% chci bezporuchovou energertiku bez švejkovských odstávek a ne výmluvy, že Jihočeské matky ohnuly hřídel nebo upadly lopatku turbíny, komisi která se musí teprve sejít aby rokovala jak řešit špičky v ČEPS a sežvýkané zprávy pro ČTK. Jestli ČEZ vydá tiskovou zprávu nebo svolá tiskovku, média aspoň veřejnoprávní jsou povinna ji podle tiskového zákona převzít a nekomolit, takže tu výmluvu na bulvár taky neberu. Jestli ČTK oznámí že JETe hledá proč vypadly ochrany a že se sveze s prosincovou odstávkou, tak asi proto, že fakt teprve hledá a fakt se sveze.
Tohle si žádnej Tuna nevymyslel.
Ty nefunkční Pandury nebo vypadávající okýnka z vládních letadel taky aktivisti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 10:44    Předmět: Citovat

ale já jsem nepsal, že si to někdo vymýšlí...
jen jsem chtěl říct, že společnost si žádá katastrofické zprávy
o francii jsem se zmínil, že ten stav je prostě normální a elektrárna prostě občas vypadnout musí
co se týče zmínky o aktivistech - vím o lidech, kteří studovali jadernou fyziku, jen proto, aby mohli v JE škodit, něco jako boží poslání (např. z toho může být ten zapomenutý ventil u chladící vody) - ale tak jsem to ani nemyslel, chtěl jsem říct, že hřídel díky aktivistům musela několik let ležet a pak se prohla - samozřejmě to mělo někoho napadnout dřív než ji namontovali

co se týče havárie v černobylu - jedná se jiný typ reaktoru - navíc lidi už nejsou takový trotlové, aby si dovolili udělat něco podobného a odstavit postupně všechyny ochrané systémy jen proto, že měli politicko náboženský úkol splnit měření v předepsaném termínu - jinak cesta na sibiř (alespoň dočasně Smile ne)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 10:59    Předmět: Citovat

Lidi nejsou takový trotlové, ale trotloviny se neustále dějou. Ten prohnutý hřídel měl někoho vysoce kvalifikovaného napadnout a ono ho to nenapadlo. Co když příště prohnutý hřídel v rezonanci rozbourá strojovnu a turbína se proběhne přes reaktor. Mělo to někohjo napadnout.
Most na koleje ve Studénce taky měl někoho napadnout a nenapadl. Zato spadl.
Samozřejmě že tak prasečí postup jako se stal v Černobylu se už nestane, odborníci se poučili, stane se ne to očekávané ale to co nikoho nenapadlo. Podle toho, kolik prostoru necháme pro karamboly.
Jak napsal Tomasjedno, chudý ČEZ osazuje měřicí techniku do JE jako kompromis mezi vysokými náklady a vysokou funkčností a přehledem. Nad určitou hranici jít z ekonomických důvodů nechce. Doufám že to tak ve skutečnosti není.
Temelín se stavěl 20 let ne ani tak kvůli aktivistům, ale hlavně kvůli změně společenských podmínek, kvůli zpřísnění norem kvůli tomu Černobylu a taky aby vyhověl měnícím se normám evropské energetiky. Taky pro měnící se politická a manažerská zadání v začátku 90. let. On to je totiž mj. i velký byznys, kdo to dostaví a soudruzi se museli napřed správně zlobbovat, ano zde Westinghouse. Zas takový vliv aktivisti nemají, ayb se jen kvůli nim nechal proležet hřídel a zapomnělo se na něj.
Včera to byl hřídel, dneska lopatka turbíny a zítra něco jiného.
Nikdo netvrdí že věci jsou 100% spolehlivé, ale náfukové z ČEZ si na polobohy rádi hrajou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 11:29    Předmět: Citovat

tomáš pravdu, mě se politika ČEZu taky nelíbí (snižování počtu a odborné způsobilosti osazenstva JETe kvůli úspoře financí) na toto téma už kolega (člověk který začal s reaktorama v ČR) napsal stížnost (jeho známé) pí. Drábové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 11:43    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
tomáš pravdu, mě se politika ČEZu taky nelíbí (snižování počtu a odborné způsobilosti osazenstva JETe kvůli úspoře financí) na toto téma už kolega (člověk který začal s reaktorama v ČR) napsal stížnost (jeho známé) pí. Drábové.


Mám neurčitý dojem, že havárie Černobylu se stala právě kvůli pochybné způsobilosti a ne kvůli selhání technologie - ředitel elektrárny si chtěl stihnout experiment s doběhem turbíny na politickou počest nějakého výroči, aby si posílil kariérní pozici a nedbal na protesty mladého a kvalifikovaného inženýrka. Takže cíleně dělal všechno proto aby ohnul a roztavil regulační tyče. Vlastně sabotáž shora.
K čemu povede snižování odborné způsobilosti v Temelíně kvůli úspoře financí?
Nesložíme se na Romana? Wink aby mohl přidat sobě i směně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 13:35    Předmět: Citovat

myslim, že jsi to popsal přesně...

na Romana se všichni přece dávno skládáme, ale na tu směnu by jsme mohli přidat - udělal bych to měsíčním paušálem podle domovních jističů a nazval bych to poplatkem z obsluhy - ten by oprátoři a vůbec celá obsluha JETe dostávala k výplatě nezdaněné! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 13:47    Předmět: Citovat

Cust má proste pravdu. Tí pisálkovia prídu pravdepodobne už patrične nabudení na pár otázok, na ktoré chcú mermo-mocou počuť iba a iba to, čo chcú počuť /čo sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo/ a nič iné ich nezaujíma. Tiež som mal tú česť s redaktormi STV a nejakých novýn pri prechode prvých ruských vojakov, čo opúšťali našu republiku. Nožík sa mi otváral vo vrecku na toho z TV, mlel tú svoju otázočku z každej strany, až som mu povedal, že ak to vie lepšie, nech tam povie svoj názor. A padla.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 22:30    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Jak napsal Tomasjedno, chudý ČEZ osazuje měřicí techniku do JE jako kompromis mezi vysokými náklady a vysokou funkčností a přehledem. Nad určitou hranici jít z ekonomických důvodů nechce.


Tak to prr. Tohle jsem nenapsal. To si chceme stěžovat na novináře, jak všechno zkomolí, a sami tu budeme dělat totéž?

Psal jsem, že v oblastech majících vliv na jadernou bezpečnost je požadavek na nadstandardní spolehlivost a bezpečnost odůvodněný, a v ostatních oblastech (např. ten elektrogenerátor) je požadovaná míra spolehlivosti otázkou ekonomické kalkulace (a ne zbožného přání někoho z odběratelů).

Crifodo napsal(a):
Co když příště prohnutý hřídel v rezonanci rozbourá strojovnu a turbína se proběhne přes reaktor. Mělo to někoho napadnout.

Ono to někoho napadlo, takže turbína je postavená tak, aby odletující části zasáhly leccos, ale reaktor ne (je v ose turbíny). A přál bych Vám vidět ty stěny kolem reaktoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund