Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Temelín stojí.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 18:46    Předmět: Temelín stojí. Citovat

http://www.novinky.cz/clanek/155192-temelin-prestal-pracovat-technici-zjistuji-proc.html

systém se zastavil, asi nějaké čidlo dalo falešný signál. Jaké čidlo? to se teď bude off-line zjišťovat. Když už to máme vypnutý, uděláme si nějaký testy a zkoušky na prosinec... Rolling Eyes
Druhý blok tedy nejede, protože už od října jaksi nejede ani první blok, nejede tedy celý slavný a superdrahý Westinghouse-Temelin. Proč nejede první blok?Ále, upadla nějaká lopatka u generátoru, jinak dobrý...

Kdyby s touhle spolehlivostí a kvalifikací (nevíme proč se blok odstavil, takové máme řízení a vyhodnocování...) provozovali za našimi hranicemi JE Rakušáci, asi bychom se přeskočili. Když zafouká v Německu a nastane změna části toku energie přes ČR, taky se můžeme přeskočit.
Ale když kiksne druhých 500MW v Temelíně a ke všemu se neví proč, je to v pohodě a rakušáci jsou hysterici... Rolling Eyes
Chce to pořádně zdražit energie, aby pro velín v Temelíně zbylo na nějaký pořádný zapisovač měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 19:40    Předmět: Citovat

Sakryš, to abych vypnul přímotop, nebo budem potmě.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 21:16    Předmět: Citovat

Heh jak to sleduji tak uz vim proc zdrazuji. Ta udrzba takoveho vraku neco stoji
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 22:40    Předmět: Citovat

Technici zjišťují proč. Psal jsem tam do diskuze. No prostě se to posralo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 22:54    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Technici zjišťují proč. Psal jsem tam do diskuze. No prostě se to posralo.
Nechapu ze neco zastavi takovy kolos a oni nemaji nikde zaznam ktere cidlo to bylo. treba se jen nekdo oprel o blby cudlik. Prijde mi to jako blbost Nerušit, přemýšlím
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 22:56    Předmět: Citovat

Aby to nebylo jako na ponorce, že někdo nastavil jinou teplotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 23:09    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

...asi nějaké čidlo dalo falešný signál. Jaké čidlo? to se teď bude off-line zjišťovat.


Buďte v klidu, to se ví vždycky velmi přesně a ihned, jaké čidlo.

Sdělení ČEZ: Dnes dopoledne byl druhý blok JE Temelín odpojen od energetické sítě. Důvodem bylo zapůsobení zemní ochrany generátoru...
Příčina se nyní zjišťuje.

Crifodo napsal(a):

Ale když kiksne druhých 500MW v Temelíně a ke všemu se neví proč ...


ETE je 2x 1GW, a ví se proč došlo k odpojení. Co se v době vydání zprávy nevědělo, je proč ta ochrana (napěťový chránič?) zareagovala. Vy myslíte, že elektrikařina na generátorech je tam řešena nějakou kosmickou technologií? U normální uhelné elektrárny po takovéhle lapálii ani pes neštěkne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 23:19    Předmět: Citovat

řekně te mi, která elektrárna funguje bez poruchy?
jmenujte mi jednu elektrárnu, která měla míň poruch/odstávek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 23:27    Předmět: Citovat

Tomas Jedno: z hlediska identifikace poruchy jsem v klidu, to není můj job nýbrž odborníků z ČEZ, ti ho musí podat veřejnosti a to řekl bych ještě laičtější než my tady, a to na obou stranách hranic.
Tak úplně důvod ke klidu ale není v kontextu toho, že JETE je vydávána energeticko-státními-politickokorektními kruhy za jakousi vlajkovou elektrárnu české energetiky, která je spolehlivá a bezporuchová a né že né, votroubení Rakušáci: Jednak Temelín stál dost dlouho na to, co nás oprávněné (haha) spotřebitele už stál, jednak ze svých příjmů by mohl mít kvalifikovanější pracovníky a to hlavně ve styku s médii, aby se takto stupidně formulované zprávy vůbec nedostaly do médií a my tudíž nemuseli nic ironizovat a ČEZ dělat neplánované odstávky a výměny ulámaných lopatek, při svých 40% meziročních ziscích (a proto důvodech k opětnému zdražení).
Jako platícího spotřebitele mě nezajímá, jestli mi ČEZ nebo jiná firma dopravuje energii z archaické uhelky nebo z plzeňskoamerického hybrida. Od obou čekám spolehlivost a efektivitu. Zajímá mě moje životní úroveň vs. cena a pak trochu image mě jako Čecha vs. okolí, protože od toho se ta životní úroveň trochu odvíjí.
Kosmické technologie ve významu krajně spolehlivé a odolné samozřejmě do JE patří, víc než do toho kosmu. Věřím, že ty zkazky o prázdných lahváčích v rozvodných skříních v JETe jsou jen zkazky. Twisted Evil


Naposledy upravil Crifodo dne út listopad 25 2008, 23:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 25 2008, 23:30    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
řekně te mi, která elektrárna funguje bez poruchy?
jmenujte mi jednu elektrárnu, která měla míň poruch/odstávek...


Není porucha jako porucha, ohnutý hřídel turbíny nebo ulomená lopatka, únik vody z čerpadla v primárním okruhu, to se eufemizuje dost blbě a proti tomu je spadlý pás na podavači uhlí v Chvaleticích přece jen prkotina Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 0:00    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Kosmické technologie ve významu krajně spolehlivé a odolné samozřejmě do JE patří, víc než do toho kosmu.


Jo, ale ne v oblasti parogenerátor - turbína - generátor - rozvody.

Crifodo napsal(a):

Věřím, že ty zkazky o prázdných lahváčích v rozvodných skříních v JETe jsou jen zkazky.


Měl jste vidět to tóčo, když jsem tam jednou na vrátnici přišel před Vánoci s lahví vína v dárkovém balení. I foukat jsem musel Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 0:11    Předmět: Citovat

Takhle by se dalo polemizovat dlouho a pomalu se přitom vzdalovat od podstaty příspěvku.
Všude v JE bych očekával velmi nadstandardní spolehlivost a taky všude podrobné a jednoznačné měření a diagnostiku (nejen v oblasti reaktoru ale samozřejmě i na generátoru, turbíně, chlazení, prostě všude), ono tam nejspíš je, takže za tu zprávu může buď strategie: posralo se něco, o čem je lepší říct Nevíme co se posralo, aby to nevypadalo tak blbě, nebo je skutečně personál svou úrovní jinde než by měl být. Ale takhle podaná zpráva do médií - Temelín měsíc stojí protože mu ZAS ulítla lopatka turbíny a teď odešel druhý blok a neví se proč - dělá Kocourkovu nebetyčnou ostudu a je to argument nejen pro Rakušáky. pracovník pro komunikaci s médii je na vyměnění, ihned.
Ony se informace totiž šíří daleko víc pomocí Novinky.cz, Bildu, Mirroru atd., než v odborných věstnících pro energetiku. A čtou je lidi jako takoví a ti jsou voliči a pak je s nimi jako s voliči zacházeno.
Nosíte-li ale do Temelína dárky a lahve, máte k němu zřejmě osobnější přístup než my běžní oprávnění odběratelé, což se dá pochopit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 0:31    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Všude v JE bych očekával velmi nadstandardní spolehlivost a taky všude podrobné a jednoznačné měření a diagnostiku (nejen v oblasti reaktoru ale samozřejmě i na generátoru, turbíně, chlazení, prostě všude), ono tam nejspíš je,


Nadstandardní spolehlivost je drahá, a proto je odůvodněná v částech majících vliv na jadernou bezpečnost.
V ostatních částech už je to věc ekonomické kalkulace - jestli je levnější mít občas výpadek a něco opravit, anebo to udělat 2x spolehlivější ale taky 3x dražší.
Měření a diagnostika tam samozřejmě všude je, a ne jednou.

To, jak je to formulované na novinkách, je opravdu nešťastné. Bohužel nevíme, jak to tvořivě zpracovali novináři, ti opravdu umějí zblábolit cokoli. Zpráva publikovaná ČEZem je konkrétní a postrádá tu blábolivost.

P.S. já osobně jsem radši, když jsou na ETE různé ochrany nastaveny hodně citlivě, a způsobí výpadek i když by třeba být nemusel (to jsou pak ty situace, kdy se zkoumá, co že vlastně ten výpadek vyvolalo),
než aby byly nastaveny benevolentněji, aby těch výpadků bylo míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 10:02    Předmět: Citovat

Velký argument odpůrců větrných elektráren je, že občas stojí, protože nefouká vítr. V Temelíně nefouká častěji a mnohem delší dobu.
Také jsme neslyšeli, že by ve Chvaleticích měsíc nejeli, protože upadla lopatka topičovi z ruky. Stav v Temelíně svědčí o zabajkalské technologii a velmi odborné obsluze, která opravdu vzbuzuje důvěru. Rolling Eyes

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 26 2008, 10:14    Předmět: Citovat

neslyšeli proto, že se o tom nemluví nebo proto, že se to nestalo?
Někde jsem vyděl zápisy ze spouštění a prvních leterch provozu JE ve Francii - proti tomu je Temelín bezporuchový.
JE je bohužel na výsluní novinářském - zajímá to lidi - může to přece vybouchnou...
imbecilitu novinářů jsem tu už na podobné téma vzpomínal - přišli k nám do práce a že napíšou článek - jediné co chtěli vědět, kdy to vybouchne - vůbec jsme jim nebyli schopní vysvětlit, že to vybouchnout nemůže - po hodině jsme jim alespoň vysvětlili, že to co vidí není jaderný reaktor a že když se něco pokazí, tak to prostě shoří a musí se to opravit...

Crifodo: ta ohnutá hřídel byla ne problém elektrárny, ale aktivistů, kteří ji nechali několik let ležet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund