Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač V-MOS 60 DPS
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 13:23    Předmět: Zesilovač V-MOS 60 DPS Citovat

Vzhledem k tomu, že se o zesilovači V-MOS 60 z AR 1/91 vyjadřují velice pochvalně i poměrně erudované hlavy, řekl jsem si, že bych ho mohl též prubnout. Nikde jsem ovšem nenašel lepší předlohu na plošňák než to originál z AR, tak jsem jí překreslil do "koukatelnější podoby, hlavně proto, že jsem jí potřeboval zmenšit. Použil jsem sice několik drátových spojek, hlavně z důvodu použití radialních elytů, pod které se toho moc nevejde. Upravil jsem pájecí body u T12 a T13, které mají v originálu prohozené C-B, alespoň pro KF470 (BF472).



Všechny podrobnosti jsou v příloze v pdf.
Jestli jsem tam udělal nějakou botu, ocením jakékojiv připomínky.



V-MOS.60-DPS.V-2.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  V-MOS.60-DPS.V-2.pdf
 Velikost:  615.52 kB
 Staženo:  2567 krát


V-MOS.60-DPS-Tisk.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  V-MOS.60-DPS-Tisk.pdf
 Velikost:  453.86 kB
 Staženo:  1704 krát



Naposledy upravil BASTLECS dne út říjen 13 2009, 5:22, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 17:30    Předmět: Citovat

Fakt pekna prace Very Happy Zkousel jsi uz nejaky modul vyrobit a overit funkcnost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oscilos



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 18:13    Předmět: Citovat

Ty seš ďábel Very Happy Máš ktomu udělanou hezky dokumentaci

Tak ti nevím zdali se vyráběl KF472... skoro bych řekl že ne 469,470 je klasika. Ale mohu se mýlit


Naposledy upravil oscilos dne so listopad 22 2008, 18:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 18:18    Předmět: Citovat

Petr603 napsal(a):
Fakt pekna prace Very Happy Zkousel jsi uz nejaky modul vyrobit a overit funkcnost?


No to právě ještě ne. Rád bych aby to vidělo více lidí. Víc očí víc vidí, a třeba někdo odhalí nějakou chybu. Další problém je se součástkami. Ne že by nebyly k sehnání, ale nenašel jsem obchod, kde by měli ty tranzistory všechny. Zatím to vypadá, že si je budu muset nechat poslat z více míst, a tím pádem na poštovném vyklopím skoro víc než bude vlastní cena modulu. Rozhodně chci použít KUNy (tím nemyslím chorvatskou měnu), KF470 či 472 také není nic co by šlo jen tak nahradit, a místo KC dávat BCčka taky nechci (vyjma BC639).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 18:25    Předmět: Citovat

Jo, klucííí, ono se teď škytá Pavlovi Dudkovi i Petrovi Liškovi Very Happy Very Happy
Pokud chcete mít absolutní jistotu, běžte na slovnet a oslovte přímo Pavla Dudka (kazzatel).
Raději si ale projděte dřívější diskuze nad tímto koncem, ať jej zbytečně neprudíte. Je tam toho dost a dost.

Jinak, od té doby co jsem postavil úspěšně 10 modulů někdy v r. 1990 a dva použil ve svém domácí zesíku, už nechci nic jiného. Jedině snad DPÁčko, ale to jsme zase u stejného kuchaře..... Laughing

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 19:17    Předmět: Citovat

Jen takový dotaz.Kde jsi sehnal popis upravy s tím pomocným zdrojem a přímo od P.D?Zajímavé....Pokud si matně pamatuju,tak v době když to vyšlo,tak se takového nikdy nic neobjevilo.Sakra,to už je taky myslím nějaký ten pátek.Ten čas letí.
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 19:26    Předmět: Citovat

Ja uz postavil modulu 6, postrehy:

Koncove tranzistory durazne doporucuji KUN (maji na www.elektronika.cz v sekci vyprodej soucastek.I kdyz se ted divam a ja je kupoval pred dvema mesici po 5kc!!! ,ted je maji za trojnasobek Shocked .)
Pouzil jsem KUN10.Chodi to sice i s IRF630,634 atd.(zkousel sem i dost ruznych vyrobcu),ale doladit pak stabilizaci klidoveho proudu je prace na dlouhe zimni vecery,i kdyz jaksi sem se s tim pak u zkusebnich modulu domluvil i s temi IRF.

Misto KF470 jsem pouzil BF472 (mel bych mit snad aspon original philips,koupil sem jich par desitek v nejakem doprodeji).Funkcnost bez problemu.Lze pouzit i BF470 ale na ty sem tenkrat nenatrefil.

Jinak "oscilos" ma pravdu,KF472 opravdu nebylo,jen 469/470.Vyssi cisla uz jsou jen BF.

Termistory zkouseny perlickove (EZK,GES - v obou pripadech prisli naprosto shodne) i sroubovaci v hlinikovych pouzdrech (EZK) ale ten stoji jeden 30kc a cenu modulu uz to pak neprijemne navysi.Oba typy bez problemu.

KC639 nahrazen ve vsech modulech BC639 (vyrobce neznamy), funkcnost bezproblemova.

Na vstupu KC239F - u vsech modulu tam ma primo tyto,i kdyz nahrada za lownoise BC550 by nemela byt problem.Asi brzo vyzkousim jelikoz me 239F uz dochazi.

Ostatni KC sem zatim pouzil tak jak je psano v rozpisce soucastek.Az u poslednich 2modulu misto KC307 ( uz me dosli Sad ) BC560, preventivne lownoise typy.Tyto moduly zatim nehraji nicmene na skopku se tvarili naprosto korektne.

Prvni modul ktery sem vyrobil na zkousku sem mel pak osazeny suplikovym sberem KC/BC, naprosto ruznych vyrobcu.Opet,modul nehral ale na skopku do umele zateze funkce bezproblemova.

Ostatni soucastky uz asi nejsou problem.

to BASTLECS:
Bohuzel s tou postou uz to tak je.At stavim co stavim vzdycky musim objednavat na vice mistech.Treba u tech KUN tranzistoru sem dal to same za postu jako za ne samotne Cry ,a dalo by se pokracovat.

Pri ozivovani pozor na trimr nastavujici klidovy proud,i kdyz sem ho mel podle navodu ve stredni poloze byl klidovy proud tak velky ze po par vterinach odesly koncove tranzistory,nez sem zjistil co se vlastne deje (byl jsem liny doma vyhrabat a zapojit laboratorni zdroj s proudovym omezenim a tak to dopadlo.Pak uz sem pro neho hned letel Laughing )
Potom asi i podle pouzitych soucastek sem u nekterych modulu musel zvetsit rezistor v serii s timto trimrem,i kdyz byl na maximum klidovy proud byl stale moc velky.Tot asi vse.

to kybl: Uz kdysi davno sem zalozil tema ohledne tohoto zesiku na hifislovanetu,a P.D. me radil nejake nahrady a pridat tam ten zdroj.I kdyz tuhle informaci sem vycetl jeste driv na jinem foru,tam to radil take Viz: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=910&highlight=vmos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 20:38    Předmět: Citovat

oscilos napsal(a):
Ty seš ďábel Very Happy Máš ktomu udělanou hezky dokumentaci

Tak ti nevím zdali se vyráběl KF472... skoro bych řekl že ne 469,470 je klasika. Ale mohu se mýlit


Samosebou BF472. Dík za opravu.
Už jsem to opravil i v té pdf příloze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 21:06    Předmět: Citovat

Díky za informaci.... Very Happy
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 22:14    Předmět: Citovat

kybl napsal(a):
Jen takový dotaz.Kde jsi sehnal popis upravy s tím pomocným zdrojem a přímo od P.D?.....

přímo od P.D. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2008, 23:35    Předmět: Citovat

Pochopil jsem,hned jak jsem to četl.P.D má svuj osobitý způsob vyjadřování.Jak se poprvé V-Mos objevil,tak jsem ho taky stavěl.Možná bych ho ještě našel někde ve sklepě.
Ale nakopl jsi mě s myšlenkou si ho cvičně po tolika letech znovu postavit.Silně nad tím budu uvažovat.Je jiná doba,jiný přístup k součástkám atd.Pouze toho času kdyby bylo více..... Very Happy

_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 9:12    Předmět: Citovat

Bastlecsi, vždy mě fascinuje Tvá precizně zpracovaná dokumentace, jak se s tím krásně vyhraješ. Na toto jsem lempl. Tvé příspěvky jsou na fóru vždy zajímavé.
Taky jsem se dříve díval na tento zesilovač, zvláště po tom, co jsem domů donesl originál zapečetěný černý pytlík se spoustou KUN-40.
Jenže těch různých zesilovačů mám už nadělaných tolik; všude hifi od sklepa až na půdu alespoň dvojmo.
Napadá mě, ještě na horním záchodě nic nemám… Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 10:39    Předmět: Citovat

Petr603 napsal(a):
........Potom asi i podle pouzitych soucastek sem u nekterych modulu musel zvetsit rezistor v serii s timto trimrem,i kdyz byl na maximum klidovy proud byl stale moc velky.......


V této souvislosti jsem zjistil, že mám ten trimr špatně označen v osazení, už jsem to opravil.
No a nebylo by tedy lepší předepsat tam rovnou trimr 2k5 místo 1k?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 11:24    Předmět: Citovat

K tomuhle konci jednoznačně ze své vlastní zkušenosti doporučuji Dudkův/Liškův (Fox-Audio) fyziologický regulátor hlasitosti se 24-polohovým řadičem se zlacenými kontakty na keramice a přesně vybranými nízkošumovými rezistory.
Garantuji, že pak už nebudete chtít nic jiného a táhle kombinace vám vydrží na roky (vystřídal jsem asi 20 zesilovačů, od r. 1990 hraji pouze na tohle...

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 12:01    Předmět: Citovat

BASTLECS napsal(a):

V této souvislosti jsem zjistil, že mám ten trimr špatně označen v osazení, už jsem to opravil.
No a nebylo by tedy lepší předepsat tam rovnou trimr 2k5 místo 1k?


Prave ze nebylo,jelikoz je nastavovani klidoveho proudu uz tak dost citlive coz by se pak s vetsim trimrem jeste zhorsilo.Posledni moduly co sem delal sem osadil viceotackovymi trimry,to uz je pak nastavovani jedna basen Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
Strana 1 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund