Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nemáte někdo zkušenost o někom kdo převádí 8mm filmy na dvd
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2008, 20:03    Předmět: nemáte někdo zkušenost o někom kdo převádí 8mm filmy na dvd Citovat

mám tu pár takových rodinných pokladů, ale promítačka nic moc a kvalita filmů už taky ne. Je to ta super 8 dvojitá, jak se nahrávalo na obě půlky a pak se film řezal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2008, 21:01    Předmět: Citovat

Fotolab, ale podívej se do ceníku Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mojza



Založen: Sep 01, 2006
Příspěvky: 338
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2008, 22:13    Předmět: Citovat

V Praze ve Vodičkové ulici jsou 2 firmy co to dělají, ta jedna je http://www.fotoskoda.cz/r713-ostatni-sluzby , ale když jsem to potřeboval, tak mě od toho odradil ceník. Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2008, 22:24    Předmět: Citovat

Mám zkušenost sám se sebou Wink takže když nemusím, tak to na DVD nedávám a nechám to na celuloidu. Nedávno jsem něco hledal v archivních DVD a ty z roku 2003 byly z 50% v 3,14či. Nečitelné. Zato ten celuloid je po desítkách let OK.
Na druhou stranu, digitalizací se dá hodně zlepšit, srovnat barevné vyvážení, zvýšit sytost, doostřit, vyretušovat prach a škrábance, tvůrčím záměrem něco zpomalit, prolnout atd., otitulkovat, pohodlně ozvučit.
ALe je to taková piplačka a žrout času, že se nedivím hodinové sazbě těch co to dělají na výdělek.
Dost taky záleží na kameře, přetáčel jsem to XM2 která má rozsáhlé možnosti fps, manuálně clony atd., stejně to na něco nestačí dynamickým rozsahem čipu. Obyčejně na čb., barva je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2008, 22:45    Předmět: Citovat

no co jsem koukal tak nejlevněji to dělali 10kč za minutu, to bych snad i přežil, celuloid je výborný, ale tady se už projevil zub času a ne úplně kvalitní promítačky c oobčas strhli perforaci a já mám strach , že ten materiál nakonec zkřehne tak, že už nebude k použití. Některé metody se mi ale moc nezdají, jako je promítnout to na plátno a sejmout kamerou , spíš jsem myslel, nějaký profesionálnější postup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 9:37    Předmět: Citovat

10,- za minutu, čili 200,- za 18 cm cívku, za to bych to nedělal ani jako hodně velký amatér. Když k tomu přičteš amortizaci vybavení, převinutí, vyčištění filmu, většinou opravy slepek, to není ani na pokrytí nákladů. Pochybuju že za tu cenu to dělá nějaké profesionální pracoviště s filmovým snímačem a mám pochyby i o počtu těchto filmových skenerů v ČR vůbec.
z hlediska kvality obrázku není převod dobrou kamerou přes projekční plochu tak zásadní, daleko víc pak udělají s kvalitou následné (ne)úpravy nasnímaného materiálu a to je z 90% piplavá ruční až tvůrčí práce.
Zajdi si na tvfreak.cz tam se tomu léta věnujou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 11:15    Předmět: Citovat

Určitě jsem pro to to nechat převést, ale celuloidy samozřejmě nevyhazovat. Vydrží sice věky, ale zato je dokáže poškodit promítačka (vypálená políčka). Kdysi jsem to zkoušel s původní promítačkou Meopta, promítat za tmy na malou plochu na plátno a z něj snímat ručně zaostřenou videokamerou položenou hned na promítačce. Bohužel se to nedalo nijak sesynchronizovat, takže výsledný obraz blikal. Napadlo mě zda by to nešlo vyřešit doregulováním otáček promítačky, nevěděl jsem ale jak a měl jsem taky obavy z poškození filmu (šlo o památku z dětství). Nakonec jsem to odnesl do Fotografie, kde práci svěřili firmě FOTO TON. Vyrobili mi duplikát obou cívek 8mm filmu na DVD, obraz vyčistili a doplnili hudbou. Každá cívka byla na DVD jako jedna kapitola. To celé za 540Kč.
S nečitelností DVD problémy nemám a pro nejhorší případ jsem si udělal ještě záložní kopii na VHS. Ty jsou vyzkoušené, mám kazety z roku 1989 a pořád dobře hrají. A v krajním případě mám i ten původní celuloid, který firma samozřejmě po duplikaci vrátí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 11:33    Předmět: Citovat

Těch 540,- bylo v jakém roce? V takovém 95 jsem taky platil jiný nájem, jiné ZPP a SPP, kWh byla za jinou cenu a byla 5% DPH za služby...
Dneska služby za míň než 250-300/h většinou nemají ani na prostou reprodukci, když zanedbáme počáteční investici do strojů a jejich umořování. Pochybuju že špulka se dá zdigitalizovat poctivě za míň než hodinu. Výběr hudby, ozvučení, vypálení, návrh a tisk obalu, to je na dopoledne. Nejmíň. Když na video nasázíš víc efektů, taky se to renderuje trojnásobek hrací doby.
Kolik může stát filmový snímač 8/16 mm jaký mají v ČT nebo ve Zlíně? statisíce?
VHS to zdegraduje hluboko pod rozlišení 8mm i pod DV, to je velká nouze. Jakž takž ještě SVHS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 12:01    Předmět: Citovat

Ty moje filmy byly už tehdy v roce 1986 tak podexponované, že se o kvalitě moc nedalo mluvit. Nevidím tedy moc velký rozdíl mezi přímým promítáním z filmu a duplikátem. Těch 540Kč jsem platil před dvěma lety. Jsou to ale ty malé cívky, jedna nemá ani pět minut. V 8mm filmech se moc nevyznám, tu dobu pamatuju jako dítě, ani nevím jaké byly dély těch filmů. Nechával jsem to převádět jen proto, že to byla památka z dětství, tak jsem ji chtěl uchovat v nějaké "přehratelné" podobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 13:02    Předmět: Citovat

Říkávalo se, že S-8 je rozlišovací schopností nad TV vysíláním (záleželo na filmu, na laboratoři,na tom kolik čar/mm uměl objektiv čili na kvalitě optiky... 16mm už byl hodně nad rozlišením TV ale nedá se to tak přímočaře brát, dalo se poznat bezpečně v TV který příspěvek je z 35mm a který z 16 mm hlavně zrnem (zpravodajské šoty), trochu taky gradačním průběhem. Ony ty 16mm reportáže bývaly na 30DIN materiál aby se nemuselo svítit kilowattama a bylo to znát. Z pláže v létě by to bylo jiné. Samozřejmě pak byl rozdíl jestli to vymáchala laboratoř v humusu který dojížděla po životnosti nebo v kvalitních lázních. O tom vědí pamětníci z celuloidových dob svoje.
Když jsme u těch DVD, materiál placek nepochybně zčínštěl jako všechno zboží, ale před časem se vyskytovaly archivní CD se zlatou aktivní vrstvou stály asi 50,-/kus. O DVD -R jsemměl zájem ale nepodařilo se.
Kvalitní Kodak ba i ORWO 8mm se i po letech dá výrazně oživit, odstranit purpurový nádech, vytáhnout sytost, mírně prohnout gamma a zvýšit ostrost, oříznout chlupaté okénko a srovnat expozičně. Den-dva práce a ze staré poškrabané podexponované s*ačky je zase pokoukáníčko Wink
Otázka je pro koho to má význam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 13:58    Předmět: Citovat

no jasně , otázka zní jaký to má význam, ale říkám si, že teď je ještě dostupná technika na to udělat ten převod za rozumnou cenu , pak až to bude vyloženě archivní záležitost , budou jen filmy v papírové krabici. Nemám jich tolik a některé ani nemusím mít převedené, ale je tam pár skvostů které bych prostě rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 1:00    Předmět: Citovat

Zdravím BU2520.
I já byl kdysi velkým fandou do 8/16mm filmů.
Také jich mám ještě něco doma. Někomu jsem půjčil promítačku a bylo
po atrakci. Nedávno jsem narazil v Bazaru na Eumig-Mark-8 se zvukem,
za nějakých 300Kč. Takže jsem se pustil do oprašování Mé Nostalgie.
Filmy jsou česem vysušené a v horní uklidnovací smyčce se můžou lámat!!!
Doporučuji: Sehnad si Formalín,do krabičky s filmem dát na vatu několik
kapek a krabičku pak nechat alespon 1 týden dobře uzavřenou,aby se
Formalínové výpary nasály do Celuloidu a tím byl opět pružný.
Tenhle postup je běžný ve Filmových Archívech.
A co se týče udělání Kopie z 8mm na CD: Znám tady v Ostravě ještě
jednoho Skalního-Amatéra,kterej snad má k tomu nějaké zařízení.
Můžu se i poptat,zda ještě zmákne udělat kopie.
Bye-EXA-Ostrava

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 8:07    Předmět: Citovat

už jsem to vyřešil, firma Myfilm mi to převedla, ve slušné kvalitě , jen jsem si střih a úpravy dělal sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 16:16    Předmět: Citovat

Nenapsal jsi co to stálo - 1 min / Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 16:21    Předmět: Citovat

převod je z hlediska kvality sice první ale ne klíčová operace, pak se dá 70% výsledného efektu vyrobit pečlivou retuší, korekcí barev, střihem a zvukem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund