Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Wifi a přístup na střechu objektu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 19:15    Předmět: Wifi a přístup na střechu objektu Citovat

Nenašel jsem že by se to tady kdy přetřásalo a dovolím si tedy založit nové vlákno. Víte někdo jak je to s podmínkami montáže wifi pojítek na střechy bytových domů a následným přístupem do objektů z důvodů jejich údržby? Stalo se mi totiž dnes že jsem na chodbě potkal dva maníky co se dobývali na střechu našeho družstva. Na dotaz co tam chtějí, mne odbyli tím že mají v domě tři zákazníky a chystají se tedy na střechu postavit bod. Vzhledem k tomu že střecha je krátce po opravě, tihle si tam postaví co chtějí a věčně tam polezou na údržbu, tak mi to moc nevoní. Navíc nikomu nic neřekli, nikoho se neptali a začali. Neměl by k tomu být souhlas majitele nemovitosti, v našem případě tedy naší samosprávy? A pokud dáme svolení, neměl by nám provozovatel za umístění platit? Navíc kabely pro tři účastníky přehodili přes okraj rovné střechy přímo kolem jímačů hromosvodu a poté po jeho svodu rozvedli dolů do jednotlivých bytů. Větší prasečinu jsem dlouho neviděl a revizák bude mít určitě radost. Chtěl bych znát názory vás co to montujete, protože podle mne tohle nelze a asi tam zítra vylezu, ucvaknu to a střechu jim zamknu. Co na to sousedé co si to v dobré vůli objednali, to je další věc. Co vy na to?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 19:34    Předmět: Citovat

Souhlas majitele nemovitosti je nutny vzdy.Pochybuji ze maji verejnou telekomunikacni licenci.
Provedeni je prasarna a to ze dvou duvodu - klasicky UTP kabel Cat5e NENI delany na venkovni pouziti, statika a prepeti jim nic nerika.
Na druhe strane videl jsem na bytovem dome patrici pod družstvo kabel pripaskovany pres dve patra primo k hromosvodu a barak byl po revizi.
Tvuj pristup je logicky a kvuli bezpecnosti jediny mozny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 19:50    Předmět: Citovat

Radku díky za info a přiznám se že jsem čekal co zrovna ty na to. Zítra si to musím v klidu prohlédnout i nahoře a poté začnu jednat. Hádka se sousedy mne ale asi nemine. Jejich pohled je krátkozraký, hlavně že mají připojení a na ostatním jim moc nezáleží.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 20:18    Předmět: Citovat

U nas vraj jedna nemenovana firma chcela tahat kable - normalne prisli, ze idu robit. Bez opytania, bez povolenia. Rozpraval to spravca, ktory ich vyhadzoval. Takze je tu ta drzost bezna a urcite im to v mnohych pripadoch preslo. Odporucam "kvalitu" prevedenia nafotit pred odstranenim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 20:25    Předmět: Citovat

Ted jsem mel rozepsanej prispevek jako prase dlouhej a E-ON zase řádí. Všechno v pr...i
Tak jenom ve strucnosti. Krome jineho poskytujeme internetove pripojeni a provozujeme sit ve stylu czfree (jako OS) Pripojka u nas stoji cca 3500Kc u komercnich ISP do 1700Kc.
A o tom to z vetsi casti je, pocitej :
Prijimac (AP) - 700
Antena - 800
VF kabelaz - 250
datova kabelaz - 150
celkem 1900Kc, kde mas pripojku elektriky, pripadnou revizi, odbornou montaz (a adekvatni remeslu) a dalsi veci ? Je to jen o cene, proste ty taky za 50/hod nedelas a technik na prumerne pripojce kvalitne provedene stravi min. 2-4hodiny.
Takze nejjednodussi je montaz tak jak popisujes ty. Rychle, levne ALE NEKVALITNI. Jenze komu dneska jde o kvalitu, ze ? Kazdy hledi jen na cenu. Je to jako v tom vlakne jinde, kde borec chce LEVNY a KVALITNI sat. komplet do 4800Kc. To proste NEJDE.
My to delame tak, ze ne objektu, kde mame zarizeni napr. prevadec mame souhlas vlastnika (pisemny), pripojka eletriky je slozena z jistice, FI chranice a podruzneho mereni, tohle ma platnou revizi. Pokud je na objektu jen prijimac pro koncove uzivatele, musi si povoleni zajistit sami a nam podepisi cestne prohlaseni ze zarizeni muze byt na objektu instalovane (ostatne neco podobneho je napr. i ve smlouve na UPC Direct). Napajeni jde v tomto pripade vzdy z bytu jednoho uzivatele, ten ma nasledne za spotrebovanou energii slevu na poplatku. Napajeni resim ve vetsine pripadu pres POE, takze odpada problem s privodem 230V a celkove odpada mnoho starosti.
Trvejte na kvalitni instalaci, VZDY se to da udelat, holt si to budou muset klienti zaplatit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 21:06    Předmět: Citovat

No zdá se že si za tenhle bastl vzali asi tak stejně. Méně to určitě nebylo. To si ještě zjistím (ač mi to může být jedno co jim kdo dal). Kdyby to alespoň udělali pořádně aby se tam nemuselo opakovaně courat. Toho se bojím, ta střecha má izolaci a na nášlap to moc není. Navíc každý vstup na střechu znamená otlučenou zeď od žebříku a bordel na chodbě který nikdo ze zúčastněných určitě neuklidí. Takže dnešním dnem zamykám střechu i střešní žebřík a bez písemného povolení ani na krok. Pokud to nedodělali nebo to přijdou zítra ladit, mají smůlu dokud se to nedořeší na družstvu.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 21:16    Předmět: Citovat

Posledni dobou jsem u nas ve meste nekolik takovych bastlu odstranil ze strech pri instalaci DVB-T na spolecnou antenu. Co bylo protipravne na stozaru STA, slo bez milosti pres okraj strechy, co bylo primotano k hromozvodu, letelo metodou "stipacky" a co bylo protipravne ve strojovne (AP) je v uschove soudniho depozitu. Samozrejme, po nafoceni. Momentalne na mne mistni provider podal zalobu pro "ohrozovani provozu telekomunikacniho zarizeni", jelikoz jsem mu zrusil polovinu AP ve meste, cemu jsem docela rad, protoze ja mam pro zmenu posudek soudniho znalce, ktery tento typ instalace jednoznacne oznacuje za "vseobecne ohrozeni"...

Dokud u nas neprobehne par soudu, kde budou prasata od provideru po zasluze potrestany mastnou pokutou popripade podminenym trestem odneti svobody, nezmeni se nic. Vzdyt je samozrejme mnohem levnejsi zavesit antenu na stavajici stozar STA, protipravne narvat APcko do strojovny vytahu (aniz by nekdo resil projekty, povoleni, ochrany) a kabely dolu primotat k hromozvodu a pak po nejblizsi bouri zaujmut postoj mrtveho brouka...

A vite co je na tom nejsmutnejsi ? Ze pak je provider, ktery poctive resi povoleni, projekty, prepetove ochrany a tahani kabelu za vola a zlodeje, protoze je dvakrat drazsi nez ten, co kabel namota kolem hromosvodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ambyk



Založen: Aug 10, 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 21:24    Předmět: Citovat

Mám taky špatné zkušenosti.V srpnu jsme zřídili družstvo a navázali kontakty ohledně smluv,net,kabelovka a tep. hospodářství.Bohužel nikdo nekomunikuje a neodpovídá,krom tep.hospodářství které používá jednu místnost jako výměník.stanici.Smlouva zněla ,pronájem 1kč na rok.odpověď zněla.CHcem místnost převést na nás a zaregistrovat na katastru !!!!!!!!!
Tak že to budeme řešit právnickou cestou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 21:25    Předmět: Citovat

kevin_mitnick mimo jiné napsal(a):
...kabely dolu primotat k hromozvodu a pak po nejblizsi bouri zaujmut postoj mrtveho brouka...

Nějaké zkušenosti co tohle za bouřky dovede?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 21:32    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):

A vite co je na tom nejsmutnejsi ? Ze pak je provider, ktery poctive resi povoleni, projekty, prepetove ochrany a tahani kabelu za vola a zlodeje, protoze je dvakrat drazsi nez ten, co kabel namota kolem hromosvodu...

Ano, presne tak a naprosty souhlas. Minuly tyden me kontaktoval potencialni uzivatel, chtel vedet cenu pripojeni, Rekl jsem mu ze se pohybuje od 2400 do 3600Kc dle narocnosti. Rekl me ze mesicni cena UJDE, zrizeni je DRAHE, bezne se pohybuje kolem 1500.Uz se neozval. Fakt me to sere, ale nekde musi byt strop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 22:10    Předmět: Citovat

U nás v paneláku si tiež na strechu namontovali nejaké dve firmy optické káble, spôsobom akým by to nemali robiť... Nedali nikomu nič vedeť, ani družstvu ani domovníkovi. Oôjde to všetko do preč, cez okraj strechy. Bez vedomia, a je to. Nová hydroizolácia za NAŠE peniaze, a oni to tam budú kaziť rebríkmi? To teda nie... Skrine pomontované na prízemiach, a inštalačné žľaby, no to je hnus... Dolu vo vchode ich je už 6! A to je moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 23:26    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
kevin_mitnick mimo jiné napsal(a):
...kabely dolu primotat k hromozvodu a pak po nejblizsi bouri zaujmut postoj mrtveho brouka...

Nějaké zkušenosti co tohle za bouřky dovede?

Killroy


Obrat se na pana Hajka z firmy Dehn, ktery casto diskutuje na serveru Elektrika.cz. Nejake veci ma pry i nafoceny jak se k tomu vyjadrovali pro ruzne organy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 15 2008, 23:42    Předmět: Citovat

Je fakt, že u nás si Jičínet pronajal část prostoru ve výtahové strojovně už před lety - o tom jsem tu už kdysi psal. Vlastní přívod s vlastním hlavním elektroměrem, na zařízení revize a prohlášení o shodě, souhlas samosprávy, bytového družstva, vyjádření statika k umístění stožárů s anténami. Ochrana stožárů a zařízení před bleskem byla udělaná podle staré normy, podle nové už by byl problém se stavbou oddáleného hromosvodu, hlavně s výškou. Výšku stožárů musel odsouhlasit další úřad, v blízkosti je totiž letiště místního aeroklubu.

Zkrátka nevíme, kolik to stálo providera, získat všechna povolení a vybavit ostatní náležitosti, ale potřeboval mít spojení na přímou viditelnost do tří směrů a tuto podmínku by na jiné výtahové strojovně neměl splněnou. Byla to prostě cena za připojení na páteř.
My jsme toho, že už to tu je, jen využili: teprve později jsme si roztahali po domě síť LAN. Je prostorově oddělená od ostatního zařízení ve stoupačkách (v LDPE trubkách a krabicích v krytí IP54) a každý UTP kabel od routeru je ukončený jednou zásuvkou na byt. Kdo není účastník, má zásuvku bez signálu. Materiál jsme neplatili, dodal provider.
Před pěti lety byl aktivační poplatek pro jednotlivce kolem 18 stovek, měsíční poplatek bez limitu je stále 476 Kč, i když už nemáme těch 256kbps s agregací 1:10, ale běžně mi to tu dnes chodí po kabelu 34Mbps, a, pozor, to není chyba - upload až 63Mbps!
Já vím, nejsme typický příklad. Většinou v paneláku najdete účastníky od tří čtyř různých poskytovatelů. U nás máme LAN od wifiny jediného providera, někteří sousedi se připojují stále po metalické lince, jen už ADSL. O těch, co jedou přes mobilní sítě, nevím. Jestli tu nějací jsou.

Ale máte pravdu, kvůli nízké pořizovací ceně se dělají místy neskutečné prasečiny a hrubě jsou přitom porušovány bezpečnostní předpisy. A pak se lidi diví, že jim to zařízení někdo ustřihne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2008, 11:31    Předmět: Citovat

Takže opět stejné výchozí téma, párky z Lidlu a čecháčkovská nátura Twisted Evil

Ale co by mě zajímalo: jaké by byly vztahy v domě (mezi družstevníky), až se bude řešit zatékání za 200.000 nebo úmrtí dítěte co si sáhlo na zafázované video. Podobnou metodou jako popsaní wifisti to v posledních letech řeší i TV "antenáři". Viděl jsem už tak napájené zesilovače, že by to bylo na obecné ohrožení. Ovšem v civilizaci, ne tady.
Bez ohledu na wifi, takhle choulostivé střechy jsou docela na dvě věci, ono tam vždycky je potřeba chodit i když bude 100x revize, povolení a všechno dle norem: údržba, nátěry proti korozi, revize, komíny, upgrady. Dát si udělat izolaci střechy na kterou se nesmí šlápnout mi trochu zavání polévkou ze šutrů.


Ty wifi a lasery jsou sice moderní, ale mají dost nevýhod. Wifi ti kdokoliv čímkoliv soukromým zaruší a o laseru vím v nynějším období těžkých mlh svoje. Sad
z MB jsi najednou na kB, v lepším případě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2008, 21:45    Předmět: Citovat

Tak jak to dopadlo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund