Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kvalitni svitilna do max. 1000Kc
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 10:01    Předmět: kvalitni svitilna do max. 1000Kc Citovat

ahoj.shanim nejakou slusnou baterku do max. 1000 koruny.nejlepe asi s led.diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Stan3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:19    Předmět: Citovat

Já jsem koupil nějakou obyč za cca 90Kč a dal do ní 3W modul LED s měničem. Svítí to super,baterie vydrží dost dlouho.
Běžně dělají výrobci,že napojí LED bez omezovacích odporů přímo na baterie(omezení proudu jen vnitřním odporem baterie).
Jelikož napětí při zátěži poměrně rychle klesne na cca 1,3-1,2/článek, a bílá LED má provozní napětí cca 3,2-3,6V,tak pak člověk vyměňuje baterie jak divý a nadává co mu to prodávají za šmejdy Sad
Při vložení aku taky moc nesvítí (provozní napětí NiMH aku 1,2-1,1V).
Takže jse mi osvědčila konstrukce 2články a měnič step-up. Upravil jsem zapojení(www.belza.cz,www.danyk.wz.cz) o proudové omezení proudu diodou a funguje to v rozsahu vstupního napětí od 1,5-3V.
Návrat nahoru
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 16:10    Předmět: Citovat

kolik tak stoji ta 3w led se zapojenim? ja ze jednu takovou baterku za 80kc mam.nemas nejaky konkretnejsi odkazy?dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Stan3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 16:31    Předmět: Citovat

Podívej se na www.flajzar.cz 3W LED tam koupíš za 160Kč. Taky má už hotovou svítilnu s touto LED za 950Kč.
Schéma měniče najdeš na www.belza.cz
Návrat nahoru
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 19:56    Předmět: Citovat

Koupil jsem si čelovku Osram s jednowattovou Ledkou a všechny Ťamanské x-Ledkové letěly do popelnice. Ani 16 Ledková made in PRC zdaleka nesvítila, jako ta Osramka.
Věřím, že 3W je ještě větší síla.

A ta cena je bomba. Já před asi 5 lety koupil Luxeon 1W za 690 Kč...

Jinak bych se podíval nastránky outdoorového vybavení. Mají tam krásné a kvalitní svítilny i v hiprofi provedení, třeba s lion baterií. Ceny jsou už ale někde jinde...

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 11:10    Předmět: Citovat

tata rek ze mi tu baterku radeji koupi uz slozenou k vanocum.nasel jsem jednu fakt peknou http://www.diody.mujobchod.info/?p=productsMore&iProduct=213 10w jinak tu maj i 12w ale ta uz je moc draha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 11:45    Předmět: Citovat

Jj, hezký kousek, pak se pochlub, kolik lidí jsi připravil o zrak Laughing
_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 12:23    Předmět: Citovat

to je to tak silny? Shocked ale aspon ze to ma 2 rezimy.kolik watu je tak bezpecnejch?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 12:32    Předmět: Citovat

Těžko říct, co je ještě bezpečné. Já se podíval do wattového Luxeona a pár minut kolem mne "lítaly mušky"...
A to, že tam píšou "nesvítit do očí", není ze srandy. K poškození zraku však může dojít i laserovým zářením...

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 14:14    Předmět: Citovat

kdyz si predstavim ze to je desetkrat silnejsi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JeeL



Založen: Apr 15, 2007
Příspěvky: 172
Bydliště: New Jičín

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 17:16    Předmět: Citovat

Já jsem loni kopil tuto. Je to sice nejspíš čína ,ale maximální spokojenost. Vodotěsná celohliníková. Taky jsem si posvítíl ze zvědavosti do očí a potom jsem měl půl hodiny mžitky před očima. Nut
Má sice jen jeden režim - svícení,ale zatím žádna ledková se nevyrovnala svitem .Napájena 4x AAA s odběrem cca90mA. Někdo jí prodává i na aukru. Dal jsem za ní v obchodě 190Kč (bez akku) ,a když se podívám na cenu samotného luxeonu,tak není co řešit...



5W.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  5W.JPG
 Velikost:  125 kB
 Staženo:  66 krát


Xenon 5W.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Xenon 5W.JPG
 Velikost:  125.81 kB
 Staženo:  62 krát


_________________
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viper_T



Založen: Jun 24, 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 19:17    Předmět: Citovat

Pokud by ti nevadila trochu vyšší cena 1200Kč tak ti mohu z vlastní zkušenosti doporučit Olight T25. Její výkon je regulovatelný od 6lm(výdrž 80h) až po maximální výkon 190lm!!(výdrž min. 1.5h) a to je použitá jen 3W led. Kužel světla je velmi úzký a dosvit je opravdu úžasný. Je vodotěsná a je velmi bytelná. Napájena z 2x AA. Prostě si jí nemohu vynachválit. Cool
Jen pro srovnání: 1W Luxeon má světelný tok 45lm
IdeaVšem doporučuji:
http://www.ledshop.cz/led-svitilna-olight-t25-regular~zOT25R.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mickielli15
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 11:08    Předmět: Citovat

Dobrý den přátelé!

Tak je tu v tom trochu zmatek - nerad bych působil dojmem nějakýho chytráka... všechny jednowattové (i neznačkové tříwattové) svítilny jsou proti výše uvedené Olight T25 v podstatě svíčky. Olight můžu doporučit všema deseti, jde totiž taky o to, že nekvalitní svítilna nemá žádnou elektroniku, kdežto např. Olight má obvody, které se starají o to, že svítí prakticky pořád stejně silně, na konci "nabitosti" baterií dojde k výraznému poklesu, což znamená, že se mají NiMH už vyndat, aby se nevybily moc... potom jde samozřejmě o kvalitní reflektor. Odrazivost kvalitního reflektoru (nemluvě o jeho hloubce a dalších parametrech) je úplně jinde než u levných náhražek. Je to taky jeden z důvodů, proč dnešní špičkové 2AA svítilny dokážou vytáhnout neuvěřitelných 180 lumenů!!!
Jinak, sám mám svítilnu s výkonem 640 lumen, sice stála přes 4500kč, ale ani zdaleka se jí nic neblíží... pro informaci je to tato: http://www.pts-flashlights.com/products/product.aspx?pid=1-139-99-150-6579

Potom mám Fenix L2DQ5, což je v podstatě konkurent toho Olight T25, akorát nedosvítí tak daleko, zato svítí víc do šířky... co komu vyhovuje.

Každopádně nebudete litovat, pokud koupíte něco takového (Fenix L2D má nástupce Fenixe LD20) jako Fenix nebo Olight, protože je to na hony vzdálené 1W svítilnám, o multi-5mmLED ani nemluvě. Mají samozřejmě i silnější, ale ty zase nejsou na tužkovky, každopádně Olight T25 a Fenix LD20 patří momentálně na absolutní světovou špičku svítilen na 2AA baterie. Ještě taky Kingpower K2 a Nitecore D20. Můžete hledat jak chcete, ale nic lepšího nenajdete. Maximálně stejně kvalitní, ale to zase nejde sehnat u nás. Všechny vyjmenované 2AA svítilny jdou sehnat u nás (viz níže).
Přeju šťastou ruku... jo a obchody, kde se toto dá sehnat u nás, jsou tyto:

www.ledshop.cz
www.svitilny.eu
www.kronium.cz
Návrat nahoru
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 12:23    Předmět: Citovat

Hmm, 5W luxeon, napájaný 4AAA baterkami pri odbere 90mA, to už mi zaváňa Free Energy meničom. Alebo je to to naše obľúbené P.M.P.O.? Laughing

Ja mám 3W baterku na 2C batérie a pri meraní odberu prúdu berie pri 3V 800mA. Nehovoriac už o tom, že AAA batérie, tak často používané v týchto svietítkach majú malú kapacitu a pri vyššom odbere sú preťažované, takže neodovzdajú celú kapacitu a za chvíľu odídu do hydridového neba... Razz

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
benik3



Založen: Jul 07, 2008
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 15:13    Předmět: Citovat

Diky. Ta je sice pekna ale cenove jinde.Navic uz je pozde,uz ji mam objednanou. Presto dik za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund