Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Logo! a 2 teploty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eV723



Založen: Oct 08, 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 1:12    Předmět: Logo! a 2 teploty Citovat

Zdravím,
chtěl bych poprosit zkušenější uživatele o malou radu.
S programováním Siemens Logo! zatím umím jen základní věci.
Je mi jasné, že tu nikdo nemáte čas, aby mi radil nějaké postupy. Jde mi tedy jen o to, aby jste mi řekli, zda můj požadavek je pomocí tohoto zařízení možný či nikoliv.
Nebudu přesně vypisovat o co jde. Podle toho co napíšu to snad bude jasné.
Budu mít dvě čidla. Jedno venkovní a druhý bude měřit vodu.
Jedno čidlo bude podle své teploty nastavovat spínací rozmezí čidla druhého. Uvedu příklad. Základní hystereze bude nastavena na spínání 35-45 stupňů. Takto by to bylo, kdyby na druhém, venkovním čidle bylo 0-5 stupňů. Když na venkovním čidle bude 5-10 stupňů, posune se hystereze na druhém čidle, které bude ovlivňovat spínání na 30-40 stupňů. A naopak, pokud bude venkovní teplota -5-0 stupňů, hystereze spínání bude 45-50 stupňů.
Zkrátka, potřeboval bych ovlivnit podle venkovní teploty ohřev vody (tepelné čerpadlo).
Jak jsem již napsal, stačí mi pouze napsat, jestli je to pomocí Loga možné. Nechci jen nad tím trávit hodiny a pak přijít na to, že to možné není Smile. Jinak si hlavičku klidně namáhat budu Smile.
Mnohokrát všem díky za odpověď.
S pozdravem
eV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6332
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 9:22    Předmět: Citovat

Logo jsem nikdy neviděl, ale nezdá se mi, že by byly zakázány funkce sčítání a odčítání...

V čemm to programuješ? Umí to asemmbler? nebo jen ty reléové schémata? či jak je to s touto potvorou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 10:56    Předmět: Citovat

Logo umi releove schemata a taky funkcni bloky

vypada takle http://eshop.technoline.cz/produkt/797-simatic-logo-6ed1052-1hb00-0ba5.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12529

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 11:15    Předmět: Citovat

Asi to jinak nepůjde, než zhruba takhle:
...ale už o tom začínám pochybovat Wink
...a asi to za chvíli smažu. Very Happy

p.s. Bude třeba správně nastavit prahové parametry analogových spínačů. Např. rozsah venkovních teplot 0 až -5°C bude třeba rozšířit na např. -30°C, jinak by to při -15 netopilo a to asi nechceme. Wink



LOGO.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LOGO.png
 Velikost:  1.96 kB
 Staženo:  140 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkulish
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 11:35    Předmět: Citovat

Ano je to možné

http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?ctxnh=3dc1f5a3fc&ctxp=doc_manualy
Návrat nahoru
eV723



Založen: Oct 08, 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 15:54    Předmět: Citovat

Především všem díky za odpověď.
To Cust: Logo! se programuje v softu jménem Logo!Soft comfort. Demo je k dispozici na stránkách výrobce. Výš ho zde už uvedl kkulish.
Tenhle prográmek asemmbler neumí. Lze programovat buď pomocí liniových schémat nebo schématy, které jsou shodné s číslicovými obvody (AND,OR atd.), (to co nakreslil masar tam přesně najdeš Smile). On už to ale vlastně belkvl napsal.
To masar: No, chlape, čumím cos mi to sem hodil Very Happy. Takovouhle odezvu jsem vážně nečekal. Mockrát ti dík. Rád bych ti tvou snahu oplatil, jen nevím, co bych nabídl Smile. Tvoje zapojení zkusím nasimulovat v softu na programování tohohle stroje Smile. Dostanu se k tomu ale až k večeru. Dám pak určitě vědět jak jsem dopadl.
Bohužel nevím, proč mi nefunguje spojení s Logem a PC. COM mi to najde. Když v softu zadám, "Nástroje - Přenos - Čítač hodin..." objeví se na Logu znak spojení ale to je všechno. Posílat ani přijímat z Loga nic nejde. Ta funkce je nedostupná. Mám to Logo vypůjčené. Nevím ani, jestli je v pořádku datovej kabel. Je to od dost pochybného zdroje Very Happy. Nebo něco dělám špatně.
To kkulish: O manuálu kterej jsi mi poslal vím. Vypadá to, že tam jsou funkce kterými by to snad mělo jít. Ale jak jsem už napsal, 100 % si jistej nejsem a musel bych do toho nějakej čas koukat. Nechtěl jsem ten čas trávit zbytečně. Když ale píšeš že to jde, zkusím se do toho obout i sám Smile.
Takže ještě jednou všem díky. K večeru nebo zítra napíšu moje další postřehy Smile


Naposledy upravil eV723 dne st říjen 29 2008, 0:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 17:29    Předmět: Citovat

No ale pomoci dema nelze nahrat do loga ten program
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 20:30    Předmět: Citovat

belkvl napsal(a):
No ale pomoci dema nelze nahrat do loga ten program

Tak jest,potrebujes vollversion programu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eV723



Založen: Oct 08, 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 23:59    Předmět: Citovat

Aha, no jo, to mě nenapadlo. Ale tak je to jasný Smile. Díky.
K PC jsem se dostal až teď, tak nevim, jestli budu mít sílu to ještě zkusit, než půjdu spát. Ale zejtra dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eV723



Založen: Oct 08, 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 15:07    Předmět: Citovat

Takže jsem to zkusil hodit do programu, nasimulovat a výsledek vidíte na obrázku. Masare, tvoje schéma se zdá být dobrý Smile. Jen jsem výstupy analogových spínačů pro vodu doplnil o invertory. Zdá se mi, že pak teprve ta hystereze funguje tak jak má. A nebo to jen neumím nastavit jinak Smile. Ještě potřebuju, aby to takto fungovalo jen večer, tedy jsem obvod doplnil o spínací hodiny. Na den mam zas jiný plány Smile.
Jenom, co mě v týhle realizaci trochu brzdí je, že se bojím, co se stane, když se logo porouchá Smile. Ono přeci jen to tepelný čerpadlo není zas tak nic lacinýho Smile. Líbilo by se mi, kdyby to logo mělo nějakou funkci, že když procesor Loga zaznamená poruchu, aby vypnul výstupy, nebo něco takovýho. Možná že to existuje, jen o tom nevím. Možná to taky zbytečně přeháním, protože čerpadlo svoje hlídání má, tak by se snad nemělo nic stát.
Jinak by to snad mělo být všechno. Kdyby něco, napíšu Smile.
Pokud máte ještě nějaké postřehy, budu rád za napsání.
Ještě jednou všem díky, hlavně masarovi Smile



schema.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema.jpg
 Velikost:  82.45 kB
 Staženo:  200 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
no_-_name



Založen: Dec 13, 2007
Příspěvky: 257
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 15:13    Předmět: Citovat

Pánové mají pravdu, Logo jsme měli teď na škole, tak kdybys něco potřeboval, ozvi se Smile LogoSoft si stáhni určitě, tam si to odsimuluješ i v demu a do samotnýho Loga to už nacvakáš ručně...
_________________
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12529

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:24    Předmět: Citovat

citace:
Jen jsem výstupy analogových spínačů pro vodu doplnil o invertory. Zdá se mi, že pak teprve ta hystereze funguje tak jak má. A nebo to jen neumím nastavit jinak

Nemám "po ruce" LogoSoft, ale myslím, že spodní tři analogové spínače mají opačně nastavené pořadí hodnot on a off. Invertory nebudou třeba. ....edit: Ale ne, když se koukám dýl...asi je to dobře. Smile
Jinak není zač. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eV723



Založen: Oct 08, 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 19:02    Předmět: Citovat

Taky jsem si to tak myslel Smile. Ale když jsem ty hodnoty otočil tak to nedělalo to co bych očekával a je třeba. Invertor pro mě byla jasná volba Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund