Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

lednice indesit-kompresor porad bezi /nestiha chladit
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cmolda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 22:40    Předmět: lednice indesit-kompresor porad bezi /nestiha chladit Citovat

Cau,mam problem s lednici indesit.jednokompresorova,dvouokruhova.kompresor porad bezi a pritom dle exerniho teplomeru nedosahne spravne teploty..obcas se teda vypne,ale tak 1x a to v noci,kdy se do ni neleze.Vsiml jsem si ze mezi hornima a dolnima dverma je dost tepla.Volal jsem do servisu a prej to je normalni,ze to je kvuli nejakemu srazeni.No nevim..ale mne to normalni nepripada...nevite nekdo co s tim?mam ji cca 3roky a tak se mi jeste nechce kupovat novou:o(.Mimochodem,loni u ni odesla elektonika,tak tam kamos opravoval nejakou diodu...ale pak to jelo normalne.Diky za pripadne odpovedi
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31922
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 22:47    Předmět: Citovat

Servis - zkontrolovat termostat, přepojovací ventily a tlak v systému před a za kompresorem. Doma neopravitelné, musel bys mít technologii umožňující odsát zbylé chladivo bez úniku do atmosféry a znovu systém naplnit. Je to jako klimatizace v autě - doma v garáži s ní krom destrukce také nic nedokážeš udělat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cmolda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 10:55    Předmět: Citovat

tak to tak udelam,jsem zvedavej co to bude...kazdopadne reklama pred tremi roky kdy hlasala "indesit vydrzi"...ehmm..vydrzela jen po dobu zaruky (dva mesice po zaruce kyksla elektronika a ted tohle).
diky za odpoved
Návrat nahoru
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2008, 10:06    Předmět: Citovat

cmolda napsal(a):
tak to tak udelam,jsem zvedavej co to bude...kazdopadne reklama pred tremi roky kdy hlasala "indesit vydrzi"...ehmm..vydrzela jen po dobu zaruky (dva mesice po zaruce kyksla elektronika a ted tohle).
diky za odpoved


Mam vice mene stejny problem. Vyresil jsi to tedy nejak a kolik stala oprava??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 7:41    Předmět: Citovat

Nám taky lednice nevypíná a kompresor jede 24 hodin, termostat na 100% funguje jak má protože je novej vyměněnej. V lednici je malá prasklina tak mám obavy že to bude tím že se tam dostává vzduch a namrazuje se tím zadní stena lednice. Je to taky jedno kompresorka, lednice se vychladí na +8°C mrazák na -30°C. Myslíte, že to nevypínání a namrazovaná zadní stěny lednice může být způsobeno tou malou prasklinkou na boční stěně lednice?
Návrat nahoru
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 9:35    Předmět: Citovat

Podla mna treba system znovu naplnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 9:53    Předmět: Citovat

No kdyby bylo málo chladiva, tak předpokládám, že se právě led na zadní stěně dělat nebude a mrazák taky nebude mrazit natolik.
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 9:57    Předmět: Citovat

taky si myslím, když mrazák nachladí na 30, jaký je tam termostat? některé lednice mají přepouštěcí ventil ovládaný elektro tak jestli nevysí a taky mě napadlo, není ta prasklina mechanicky udělaná? jestli to nepřiskříplo trubku a nebo to může být v rozdělovači co je vzadu, zkusil bych lednici vypnout odmrazit do pokojové teploty a zapnout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:19    Předmět: Citovat

Termostat je mechanickej typ Ranco. Kapilára naplněná plynem a zastrčená zadní stěnou na výparník lednice. Elektronika v ní žadná není. Napadlo mě jestli to nemůže dělat taky kondík na kompresoru, kdesi jsem to tady četl, že to tím může taky být. Jinak když zajedu termostat úplně na kraj tak se lednice vypne a asi po 15 minutách se zas sama zapne a běži bez vypnutí. Na zadní stěně naměřeny na ledu +4°C uprostřed příhrádky po celonočním běžení +8°C. Mrazák neustále těch -30°C. Včera jsem jí zkouše odmrazovat, ale asi jen hodinu, možná to chce víc času, jenom přece je ten výparník v izolaci a asi trvá dýl než se rozpustí všechen led. Nebo nějaké jiné rady?
Návrat nahoru
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:22    Předmět: Citovat

Prasklinka je asi 1,5cm velká a je mechanicky udělaná, někdo narval přihrádku mco dozadu a prdlo to nakonci v dorazu, jak jsou kolejničky pro přihrádky. Všiml jsem si toho včera právě přelepil to velkou izolepou je tam sucho docela a žádná změna zatím. Trubka určo narvaná nebude, protože na tom místě podle mě není a navíc to není až tak silou narvané že by to něco mohlo pozohýbat.
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:28    Předmět: Citovat

a ten snímač z toho kapiláráku je správně umístěný? i když t oasi nebude ta chyba, proto že mrazák namrazí až moc . Apropo nebyla ta lednice stěhovaná teď někdy , aby tam nezůstala někde bublina někdy t otrvá i 12 hodin než to médium steče do komresoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:32    Předmět: Citovat

Stěhovaná nebyla. Kapilára je daná správně, na zadní stěně je otvor ve kterém je hadička do které se ta kapilára nasune až co to jde na doraz, předpokládám že se zastaví přímo o výparník lednice. Když kapiláru vytáhnu tak je vlhká a hodně studená. Termostat je funkční, je novej a než jsem ho tam dal ověřoval jsem jeho funkci v druhé lednici abych tam nestrkal byť novej ale zmetkovej. Normálně sepl a po nachlazení rozepl po vyndání ze zkušební lednice zase sepl. V to bych chybu neviděl, ani v otm, že by v systému bylo málo média.
Návrat nahoru
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:33    Předmět: Citovat

Stěhovaná nebyla, stojí furt na stejném místě, jen v poslední době začala neustále běžet. Vyměnil se termostat samozřejmě za stejný typ, ale příznaky jsou furt stejné.
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 10:53    Předmět: Citovat

no co vím tak u těch levnějších typů je rozdělovací ventil, který rozděluje to médium mezi mrazák a chlaďák víc do mrazáku a míň na chlaďák a mají t ospočítané tak , že díky tomu, že se do lednice leze časteji tak to stačí přimrazit i mrazničku. Každopádně jde o to co se děje, předpokládám že po vypnutí termostatu lednice vypne , ale termostat nevypne proto že nenachladí . Jinak by mohlo být samozřejmě vadné relé u motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 11:01    Předmět: Citovat

Lednička patří mezi ty levnější, nemá ani žádnou elektroniku.

Ano když, dám termostat na nula je tam jakoby doraz z pružinkou že to jen tukne a pak se vrátí zpět, tal lednice normálně vypne, zhruba 15 minut neběží a pak sama zase zapne a dokud neprovedu zasáh ručně do termostatu tak běží neustále. Je to přesně jak píšeš, prostě se nejspíš dostatečně nenachladí kapilára termostatu, aby došlo k roztažení plynu a vypnutí termostatu. Teď je otázkou proč k tomu dochází. Málo média simyslím, že není toby to netvořilo led a mrazák by nejspíš nešel taky na takovej výkon. Nevím jak je to hlídané u lednice, ale předpokládám, že kdyby ho tam bylo kriticky málo tak by vůbec nesepl kompresor ani.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund