Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NAREX-špatná zkušenost
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 12:35    Předmět: NAREX-špatná zkušenost Citovat

Toto je spíš jenom informace pro ty kteří hodlají nakoupit nějakou aku vrtačku. Vkládám kopii dopisu který jsem odeslal vedení Narexu Česká Lípa, bez jejich odpovědi.....

Dobrý den,
na jaře 2007 jsem koupil aku vrtačku ASV 14E. Chtěl jsem něco pořádného a tak nehleděl na cenu koupil od NAREXu. Po půl roce jedna z baterií neměla takouvu kapacitu jak druhá, proto jsem požádal 1.11.07 (zakázka 08003175) o reklamaci. Zásilka přišla brzy zpět jenže po výměně akumulátorů v baterií byla situace daleko horší než před opravou. Nabíječ z příslušenství bloky nabíjel i 4 hodiny nebo je vyhodnocoval jako vadné. Poslal jsem vše opět k reklamaci 13.3.08 (zak. 08003175). Zásilka se zase brzy vrátila s tím že nebyla shledána závada a akumulátory jsou v normě. S tímto zásadně nesouhlasím!! V podstatě už nebyly k použití. Několikrát jsem se je pokusil "zformovat" (nabít a vybít) ale bez výsledku. Poslal jsem je proto opět k reklamaci 13.10. 08 (zak. 08012023) a pan Tomáš Gruncl rozhodl že akumulátory jsou opotřebené a tudíž nemám nárok na opravu. Vrtačku používám jen velmi občas cca 1x do měsíce tzn. že káždý z akubloků prošel od výměny asi 5 cykly. Nevím jaké používáte články ale dobří výrobci zaručují pro NiCd články min 400-600 nabíjecích cyklů pro ukončení doby života (60% původní kapacity). Pokud bych toto využil, musel bych každou baterii vybít a nabít 3x denně vč víkendů a to uznáte je asi nereálné. Nehodlám proto každý rok investovat 3 000,-. za nové baterie zvláště když vrtačlu (jinak dobrou) použiju 1x za měsíc. Bohužel se musím smířit stím že ASV 14E nevydží ani 2-letou záruku a pro mě se řadí k lacinému asijskému zboží které svou kvalitou odpovídá alespoň cenou. Možná budou někteří kolegové z branže potřebovat koncem roku nakoupit nějaké stroje a bude jen na nich jak se rozhodnou po mých zkušenostech. .."podpis"

_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12441

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 12:43    Předmět: Citovat

...a pomsta byla sladká... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 15:36    Předmět: Citovat

Nic nove, povedal by som, ze ta vrtacka bola vyrobena na tej istej linke v Cine, co sa robia aj tie neznackove smejdy. Pri sucasnom stave globalizacie a honbe za obrovskymi ziskami uz aj tie najvychytenejsie firmy zabudaju, ze svoje dobre meno treba zachovat aj do buducnoti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 15:52    Předmět: Citovat

tak co už nám tu zbylo českého??? Surprised byly to jediné výrobky kterým jsem věřil Exclamation a všechno to jde do.... a přichází z číny, ta kvalita je na pobl.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 16:01    Předmět: Citovat

Na nějakém fóru probírali, že levné Narexy jsou prakticky shodné s nějakým asijcem, Protool ?

Před pár dny jsem se zasmál, přišla mi zásilka a na bedně byl velký nápis Dodavatelem spotřebičů značky Tesla je blablabla, Taiwan, Republic of China.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 16:17    Předmět: Citovat

Situacia pomaly ale isto dospela do stadia, ze je vyhodnejsie kupit 5 lacnych smejdov a tie vydrzia urcite viacej ako jeden drahy znackovy "kvalitny vyrobok".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 16:36    Předmět: Citovat

Nesmysl. Hilti je třeba bezproblémové, AEG aku asi taky. Jestli chceš mít časem plný sklad rozbitého jednorázového nářadí.... a trávit život mezi nakupováním a odvážením do sběrného dvora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4235
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 17:31    Předmět: Citovat

no vida a já před čtyřmi roky koupil EINHELL bavaria vrtačku 18V 2 aku a rychlonabíječka používám jí poloprofesionálně, včetně vrtání děr do zdi atd a funguje jak z partesu šmejd za 1400 , a pak si vyberte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 17:38    Předmět: Citovat

Sorry, ale Einhell je trochu lepší šmejd. Lepší hobby, profi ani náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Audioman



Založen: Aug 28, 2008
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 19:04    Předmět: Citovat

toto mi k Narexu niako nejde, ten akumulator mohol byť od výroby zlý(ako u LCD mrtve body), keby bol z číny neáhali by akumulator vymeniž pre jeho ozajstný výrobnu hodnotu, a je to blbe komunikovanie cez email a poštu čo sa týka reklamacie, radšj by som kupil v autorizovanom obchode so zarukou aj keby to bolo o niečo drahšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 19:37    Předmět: Citovat

Audioman napsal(a):
toto mi k Narexu niako nejde, ten akumulator mohol byť od výroby zlý(ako u LCD mrtve body), keby bol z číny neáhali by akumulator vymeniž pre jeho ozajstný výrobnu hodnotu, a je to blbe komunikovanie cez email a poštu čo sa týka reklamacie, radšj by som kupil v autorizovanom obchode so zarukou aj keby to bolo o niečo drahšie.
Mám síťovou Narexku a bez problémů, tahle AKU se ale nepovedla u obou akumulátorů a jejich výměna už vůbec ne čož už nevypadá na náhodu, samotná vtačka je dobrá a chodila by dobře doposud ale mě spíš zarazil přístup značkového servisu. Souprava byla koupená u prodejce techniky NAREX-PROTOL s oficiální zárukou.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 19:55    Předmět: Citovat

ProTool je profi řada výrobků NAREX - liší se od normálních "hobby" barevně. "Obyčejný" NAREX je modro-šedý, ProTool je černo-šedý. Jiné odlišnosti jsem nezjistil, možná jsou lepší ložiska nebo používaný materiál??? Ale aku vrtačky NAREX jsou nejhorší šmejd, jaký jde koupit - už jsem jich viděl několik - a přesně stejné zkušenosti, jako udělal mi-ro. Je to způsobeno výrobcem článků, které jsou v akupacku použity - to je nějaký Chťink-Ťongk, který nevydrží ani 10 cyklů. Doporučuju vyvrhnout akupacky a "repasovat" je články SAFT nebo podobnými - poradí firma Fulgur-Battman. I když nazývat "repasí" něco, co bude spíše TVRDÝM TUNINGEM je klamání spotřebitele...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 20:08    Předmět: Citovat

Akupaky jsou a byly velkou slabinou všech levných krámů, ať Wagner, tak Nedo, Primax a všechny ty noname z jednoho pytle. Jediný levný akupak, který funguje, a netrpí velkým samovybíjením, byl od Noellu (asi náhoda). Mám díky darům známých kupu levných defektních akuvrtaček a můžu dělat statistiku, co se podělává. Teď jsem do Noellu implantoval hovadským způsobem regulátor a spoušť z Primaxu (ve kterém odešel první stupeň převodovky a aku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4235
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 20:21    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Sorry, ale Einhell je trochu lepší šmejd. Lepší hobby, profi ani náhodou.
plně souhlasím, spíš že dneska je to u těhle věcí často otázka výrobce, ne značky. Často se setkávám s tím, jak je u výrobního sortimentu pseudo firmy co kus to jiný dodavatel a ten je zase shodný s úplně jiným značkovějším výrobkem . Ovšem cenou rozdílnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 20:28    Předmět: Citovat

Já jsem nikdy Einhell nepovažoval za nic pořádného, aspoň v tomhle nářadí. Zajímalo by mne, kam dospělo AEG, ty černé stroje od nich kdysi byly špička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund