Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

magnetický motor. prosím někoho znalého o jednoduchou odpo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 21:25    Předmět: Citovat

Já se jenom školil, kabina PV. Ale ostatní službě, a někteří ani střelbám neušli Smile .

Nevíte někdo, jaké byly ve Volchovu typy paměťových elektronek v SPC ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 21:25    Předmět: Citovat

Na Volchovech jsem byl jen v přijímači, pak jsem byl na těch menších jako špagát jako velitel řídícího RL P15 a taky velitelské čety (spojaři, chemici a další týloví povaleči Smile ). Na polygon do Ruska se jezdilo každý druhý rok, a na mě to bohužel nevyšlo. Tehdy jsme se z toho těšili, dnes toho lituji. Viděl jsi na vlastní oči (nebo uši) odpal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 21:33    Předmět: Citovat

Odpal jenom na videu, je dokonce i na youtube. Ale svědci mi vyprávěli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 21:34    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
... Viděl jsi na vlastní oči (nebo uši) odpal?

Jo, viděl. Je to fascinující. Jak velkého klacku, tak těch malých. Protože se střílelo starými raketami, většinou nevybuchly u cíle, (pro splnění stačil průlet v dostatečné vzdálenosti od cíle, destrukční zóna měla poloměr 80m) pak startovaly dvě Něvy, aby ji sundaly. Obyčejně totiž selhala i autodestrukce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:03    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
...U mag. motoru se předpokládá,že využie energii dosud nevyužívanou. No to je jedno. nevím jestli mám pravdu,ale vím co jsem viděl a nemyslím nějaké video. docela chápu Vaše reakce.Byl jsem naprosto stejný. Vžycky jsem říkal: "Pokud to neuvidím,tak neuvěřím". teď už věřím.
Jestli mne máte za blbce,Vaše věc. Je potřeba si uvědomit,že když někdo něco napíše,tak má své důvody.

Pajosku, já teda taky uvěřím, ale první bych chtěl vědět jak je vyřešená tahle ta malinkatá věc:
Je mi jasné, že pokud se budou magnety vzdalovat od sebe, tak se budou odpuzovat, ale co když se budou přibližovat? Nevznikne náhodou síla stejná jako v minulém případě jen s opačným znaménkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:29    Předmět: Citovat

Něva
http://www.military.cz/russia/sam/s125/s125.htm
Volchov
http://www.military.cz/russia/sam/volchov/volchov.htm

V Točné u Prahy se nacházel 11. protiletadlový raketový oddíl pražské 71. protiletadlové raketové brigády, vyzbrojený protiletadlovými raketovými komplety S-125 NĚVA. Oddíl vznikl počátkem 70. let a zanikl v polovině 90. let.



volchov 123.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  volchov 123.jpg
 Velikost:  98.4 kB
 Staženo:  47 krát


volchov 139.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  volchov 139.jpg
 Velikost:  100.15 kB
 Staženo:  45 krát


volchov 149.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  volchov 149.jpg
 Velikost:  97.1 kB
 Staženo:  41 krát


volchov motor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  volchov motor.jpg
 Velikost:  98.06 kB
 Staženo:  39 krát


volchov - křidélka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  volchov - křidélka.jpg
 Velikost:  99.11 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2008, 0:33    Předmět: Citovat

Tým rusákom to muselo drbať..namiesto vyvinutia magnetického motora vyvíjali rakety a vozili sa na žigulákoch a moskvičoch Twisted Evil
Pajosek - chcem sa opýtať, kde by bolo možné si pozrieť ako to funguje naživo? Ako som spomínal, skeptik nie som, ale takisto ako ostatní by som to rád videl aj inde ako na inete..kľudne zaplatím aj vstupné..Ak hovoríš o tom patente - ak by sa na tom dalo zarobiť, myslíš že by sa už dávno nenašla firma čo by sa do toho pustila, patent kúpila a veselo vyrábala a predávala?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2008, 7:23    Předmět: Citovat

kruci to je nostalgie, sloužil jsem jsem na Vidouli ale hned jsme se stěhovali do Knovízu u Slanýho , dělal jsem u spojařů a tak jsem telefonoval se všemi 17 oddíly v okolí Prahy tam se děli věci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 1:04    Předmět: Citovat

Zapomněl jsem dodat, ty fotky byly pořízeny před rokem a ten
Volchov je jen cvičný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 20:29    Předmět: Citovat

Náporový motor z ventilama používali němci u V1 - (pulsační)Problém je, že ten motor fungoval až od určité rychlosti. Ty letounové střely se vystřelovaly z ramp, který připomínaly skokanský můstky.
Náporový motor druhé generace - RAMJET - funguje až od rychlosti, kdy v něm působí supersonická tlaková vlna - tudíš nad 1 mach.
Kdysi jsem se pokoušel stavět "magnetický" motory ruzných typů a ... Ani jeden nefungoval. Debat na toto téma je na bastlírně už docela dost..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 21:28    Předmět: Citovat

Pulzační motor funguje, dokonce při malých rychlostech. Znám kluka, který stavěl model větroně s pulzačním motorem, dokonce to i nějakou dobu létalo (k velké radosti sousedů), než se to rozpadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 21:53    Předmět: Citovat

Pulsační motor funguje už od rychlostí v řádu 100km/h, důkazem budiž modelářské použití pro upoutané rychlostní modely (startuje se to takovým fukarem na spalovací motor od pily nebo křovinořezu). Pro jeho funkci je důležitý tvar vstupního konfuzoru - v něm vlivem změny průřezu nastává stlačení a ohřev vzduchu - následně v difuzéru dojde k rozprášení paliva (princip shodný s karburátorem) a následuje opět rozšířená část = spalovací komora s výfukovou rourou.
Nadzvukové RAMJETy mají ve vstupním průřezu navíc měnitelnou vložku - posouváním se reguluje účinný průřez, čímž se mění množství "nasávaného" vzduchu - ve skutečnosti je do motoru vtlačován náporovým efektem a ten měnitelný průřez snižuje jeho tlak a teplotu na hodnoty přijatelné pro vůči motoru nedestruktivní hoření paliva. Pro funkci potřebují počáteční rychlost v řádu 100m/s a vyšší.
Hypersonické SCRAMJETy (hypersonický let se počítá zhruba od rychlosti Mach 3 nahoru) nemají vložky žádné, změnu vnitřních poměrů v plynu (tlak, teplota a rychlost proudění ve vstupujícím vzduchu a v hořící směsi) realizuje pouze změna vnitřního průřezu motoru, který v reálu vypadá jako obyčejná roura - je něj regulérně vidět skrz naskrz. Do funkce se uvádějí buď pyrotechnickým spouštěčem (miniaturní raketový motorek na TPH, který urychlí proudění uvnitř motoru přibližně na rychlost Mach 1) nebo prostým urychlením celého létajícího prostředku na takovou rychlost - v podzvukové oblasti nejsou bez dalších pomůcek vůbec schopné fungovat...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2008, 23:54    Předmět: Citovat

Na Discovery běží pořad, ve kterém borci staví různé šelmostroje z věcí nalezených na vrakovišti. Jednou dostali za úkol zkonstruovat vozík s tryskovým motorem. Jeden tým použil turbínový motor (z velkého turbodmychadla) a druhý postavil pulzační motor. Bylo to takové velké účko z trubek, poháněl to propan-butan, zabíralo to už od nulové rychlosti a pěkně se to rozpalovalo do červena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 0:06    Předmět: Citovat

Jo, ale to byl reverzní/rezonanční typ pulzačního motoru, který se musí konstruovat s ohledem na průměry a délky těch rour. Výpočet je podobný, jako u píšťal pro varhany. Předpokládám, že u letadel (anebo bezpilotních bojových prostředků) by se moc dobře neuplatnil...

Jinak SMETIŠTĚ nebo SMETIŠTNÍ MEGAVÁLKY jsem taky sledoval moc rád, co ti tam dokázali sbastlit... Ale u toho rezonančního pulzáku je nutný výpočet, který jen tak někdo na koleně nezvládne - od toho tam měli ty poradce - každý měl to své řešení už navržené a připravené, jen poslal "votroky" vyhrabat patřičné roury a posvařovat je do správných délek/tvarů... Je to záležitost aerodynamicko-akustická, ty rázové vlny z jednotlivých výbuchů musejí dospět na oba konce té "U" roury v patřičné fázi. Nechtěl bych vidět, co to udělá někomu, kdo se shlídne v reaktivním pohonu a bez výpočtu si posvařuje nějaké roury od kamen, načež do nich napustí PB a bude se to snažit rozhýbat fukarem a letlampou...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Venda



Založen: Mar 22, 2006
Příspěvky: 431
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 1:41    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a konečně jsem se pročetl až sem, zajímavosti ohledně raket a letadel fakt dobrý, ale ten 95% zbytek byl jako školení od Jehovistů. No nic, je půl druhý dám jako prevenci před infarktem prcka ferneta a jdu to zaspat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund