Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

magnetický motor. prosím někoho znalého o jednoduchou odpo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 16:50    Předmět: Citovat

Ano, zahraniční zpravodajství, zřejmě televize Al Džazíra, mezi reklamama na nová pouzdra na korán a kalašnikov s trojitým zásobníkem, představoval to nějaký vousatý metafyzik a tomu se dá věřit Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 17:01    Předmět: Citovat

Každá takáto tiež teória je založená na použití "niečoho", čo je v úvode nejasne, ale zato "dôverihodne" popísané. A na takomto niečom potom je vybudovaná činnosť obvodu-viď adambendov popis:

""využívá zakřivení nebo lépe řečeno zformování magnetického pole permanentních magnetů pomocí určitých feromagnetických materiálů. Tato speciální feromagnetika jakoby do sebe "stáhnou" magnetické pole. Používají se občas při přepravě magnetů od prodejce k zákazníkovi. Magnet se obklopí tímto materiálem a pak se nemůže stát, že by se někde při přepravě přichytil. V tomto soupisu budeme toto speciální feromagnetikum nazývat absorbční materiál (ve smyslu absorbce mag. pole). ""

Ostatný popis má logiku, iba sa akosi zabúda, že v úvode popísané "niečo" je alebo nereálne, alebo neexistujúce. Ale kto sa nad tým zamyslí?!?!

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 17:03    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Padlo tady spousta argumentů pro a proti.

A kde máš ty argumenty pro? Já tu žádné nevidím.
No ty moje. Laughing Laughing Laughing
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 17:07    Předmět: Citovat

Podíval ses na ty "světový patenty"? Nepodíval! Jinak bys tady nemlel nesmysly. Proč myslíš, že zrovna jenom ty a pár dalších vyvolených máte ty správné informace. Připadám si jak Alenka v Říši Divů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 17:09    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Andrea napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Padlo tady spousta argumentů pro a proti.

A kde máš ty argumenty pro? Já tu žádné nevidím.
No ty moje. Laughing Laughing Laughing

Myslíš ty dva:
1. Říkáš že to funguje
2. Všechno co řekneš je pravda
Rolling Eyes

Edit: Zapomněla jsem na třetí:
3. Všichni co tvrdí opak se promění v kyselé jablko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 17:22    Předmět: Citovat

4. Bylo to v televizi
5. Je to na Tytrubko
6. Říkal to Franta a ten se vyzná, jeho tatík opravil i traktor, kdyš si s ním v STS Kozošuky nevěděli rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 18:30    Předmět: Citovat

"PERPETUM MOBILE NEMÁ S MAGNETICKÝM MOTOREM NIC SPOLEČNÉHO"

Tak to neviem, ako si dospel k tomuto zaveru. Ten magneticky motor by mal vyrabat mechanicku pracu, ale na druhej strane nevidim na vstupe ziaden ubytok nijakej energie, tak potom co to je ak nie perpetum mobile...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 18:38    Předmět: Citovat

Ne, že bych se snad chtěl zastávat nějakého magnetického motoru, jen mě napadlo, že pokud např. jeden magnet nad sebou nadnáší druhý , tak přece koná práci, ne? Ubývá při tom nějaká energie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 18:41    Předmět: Citovat

Nekona, praca =sila x draha, a prekonana draha je v tomto pripade nulova...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 19:31    Předmět: Citovat

heldybeldy napsal(a):
"PERPETUM MOBILE NEMÁ S MAGNETICKÝM MOTOREM NIC SPOLEČNÉHO"

Tak to neviem, ako si dospel k tomuto zaveru. Ten magneticky motor by mal vyrabat mechanicku pracu, ale na druhej strane nevidim na vstupe ziaden ubytok nijakej energie, tak potom co to je ak nie perpetum mobile...?
Je to v tom,že mysšlenka PERPÉTa je v to,že svou činností si vyrábí energii pro další činnost.U mag. motoru se předpokládá,že využie energii dosud nevyužívanou. No to je jedno. nevím jestli mám pravdu,ale vím co jsem viděl a nemyslím nějaké video. docela chápu Vaše reakce.Byl jsem naprosto stejný. Vžycky jsem říkal: "Pokud to neuvidím,tak neuvěřím". teď už věřím.
Jestli mne máte za blbce,Vaše věc. Je potřeba si uvědomit,že když někdo něco napíše,tak má své důvody.
Napsal jsem ,co jsem chtěl,tak v tomhle vláknu končím.

Tak a teď můžete vklidu plivat nebo to vlákno prodloužit na délku "Rychlost diody".Mimichodem dost blbé i bez mého mohutného přispění.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 19:39    Předmět: Citovat

To Jade:jsi na omylu.Magnet který položím na krabičku od sirek nevykonává
žádnou práci a všichni to chápou.Stejné je to v případě, že magnetické síly
budou držet magnet svými odpudivými silami v prostoru.Jeho energie je
G/váha/*h/výška/ tzv.potenciální energie.Ta byla dodána např.rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:36    Předmět: Citovat

Když řeknu: až uvidím, není to přesné. Potřebuji vyzkoušet osobně. Dokud tuto příležitost nebudu mít, kladu totožnítko mezi volnou energii a perpetuum mobile. Tedy i mezi perpetuum mobile a magnetický motor.
Konečně - Alovka tu před lety magnetický motor popisoval a hledal někoho, komu to funguje. Dodnes se nikdo nepřihlásil.

Nějaké video je na nic. Například Shrek, Tom a Jerry, vlk a zajíc a třeba Karkulka, Sněhurka či kněžna Libuše jsou vymyšlené postavy a přesto ve filmu žijí, pohybují se, vydávají energii a konají práci, ale taky něco žerou. Nebo jí (to pro ty outlocitné). Vše je založeno na nedokonalosti lidského vidění - jen se střídají dostatečně rychle obrázky a budí tím dojem plynulého pohybu...

A náporový motor? Jednak s tématem nemá nic společného, jednak prakticky využitý byl (v pulzační verzí se žaluzií) na německých "raketách" V1, které byly odesílané směr Londýn...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:51    Předmět: Citovat

To Pajosek2: Pokial mas chut zostrojit perpetum, tak jedine druheho druhu, tam zatial nikto nedokazal, ze sa to neda. Zober si tepelne cerpadlo. Pri prikone napr. 1 kW dokaze vyrobit (premiestnit) az 4 kW tepla. Tak by stacilo s ucinnostou 50% toto teplo premenit na mechanicku pracu a mal by si ciste 2kW. 1kW vratim na pohon cerpadla a 1kW mi ostane na luvolne pouzitie. Problemom vsak je ze pri danom tepelnom spade potrebnu ucinnost nemozno dosiahnut, teda aspon nie pomocou Carnotovho cyklu ako ho pozname. Ale mozno existuju ine tepelne stroje vyuzivajuce ine principy, napr. roztiaznost kovov alebo kvapalin, pametove kovy, bimetaly, atd. pre ktore Carnotov cyklus neplati a aj pri malom teplotnom rozdiele by mohli dosiahnut vysoku ucinnost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:57    Předmět: Citovat

Sendyx << co ty víš o "Poniklá" a Volchovech? Taky jste jim říkali klacky? Já jsem sloužil na P15 na vnitřním okruhu na Točné kousek za Prahou, ale tam byly menší, původně námořní čtyřčata. Kde ty?

Co se týče toho dostupu, pokud se pamatuju, tak samodestrukce v případě minutí měla nastat v 38000 metrech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 21:11    Předmět: Citovat

Mtajovský, ty jsi sloužil na Volchovech? Já s nima byl na střelbách v Rusku, operátor kabiny "A". Ty čtařčata byly Něvy, nebo se pletu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.73 sekund